Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   187 / 292
(#) vision61 válasza Coriolis hozzászólására (») Ápr 4, 2017 / 1
 
Ionizációs lángőrnél előfordulhat a hálózati csatlakozó bekötése miatti leállás is. Cseréld meg a fázis, nulla bekötését.
Az égőtálca be van kötve a védőföld vezetékbe?
A termosztát helyére tettél rövidzárat?
(#) Coriolis válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Amikor megcseréltem a nullát és a fázist, akkor a nyomógomb folyamatos lenyomásakor elkezdett szikrázni, begyulladt, majd tovvább szikrázott, aztán egy idő múlva elaludt a láng, majd néhány mp múlva újra szikrázás és begyulladás és így tovább. Az égőtálcát még nem kötöttem be a földelésbe. A termosztát helyét rövidre zártam.
(#) sakrafi válasza Coriolis hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Földeld le az égőtálcát és ha így sem jó akkor cseréld ki a nyomógombot alaphelyzetben zártra, tehát amit ha megnyomsz akkor szakít meg.A kontroll lámpa nem jelzett hibát?
(#) Coriolis válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Leföldeltem a tálcát is, nem segített. Vettem egy vészleállító kapcsolót (még dizájnos is), bekötöttem, tökéletesen működik vele. Gyújtás után néhány mp múlva abba marad a szikrázás és ég szépen. Vészleállítóra rányomva abbamarad az égés. Szerintem így marad a rendszer. Köszönöm szépen a hozzászólásokat és a rengeteg segítséget.
(#) sakrafi válasza Coriolis hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Örülök,hogy működik ,akkor lehet majd jó pálinkát főzni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) szakács judit válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget neked is és zoszkának is.
(#) norad8975 hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Ha esetleg Buderus kondenzációs kazánnal kapcsolatban lenne valakinek tapaszalata:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2059175.html#2059175

Nagyon köszönöm előre is.
Üdv,
Tamás
(#) merciabc válasza norad8975 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 1 /
 
Széria hiba, a vezérlésben.
Lefagyaztja a nagy tömegáram.
Rakjatok be inkább egy HMV tárolót.
Még mindig olcsóbb egy 120literes hajdu tároló, mint a vezérlés.
(#) toro válasza norad8975 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Mond mi a gondod vele, ill. mi a pontos típusa.
(#) robresti hozzászólása Máj 16, 2017 /
 
Sziasztok,

Adott egy Honeywell S4560B 1006 "Gyújtás" modul.
Pár éve jól működött, most viszont szikráztatásra begyullad, de ahogy lejár a szikra idő el is zárja gáz szelepeket.
Hiba törlésre, újra szikra -> begyullad -> majd lezár a szelep.

Ha a mágnesszelepeknek fixen adok tápfeszt a szikráztatást közben akkor begyullad és ég ahogy kell.

Szerintem nem érzékeli helyesen, hogy begyuladt. Vagy más lehet a gond?

A 2. képen a bal oldali a gyújtóelektróda.
Jobb oldali a lángérzékelő, ha jól gondolom. (Ennek mi a becses neve, esetleg hol kapni ilyet.)
Erősen rozsdás a vége, amin a saru van.

Ha jól értelmezem az adatlapot, akkor ennek a lángőrnek minimum 0,7uA-et kell termelnie, amit a modul a 13-as pontjára vár?
(#) merciabc válasza robresti hozzászólására (») Máj 17, 2017 /
 
Szia!
Ennek az elektródának semmi baja, csak fémkefével dörzsöld meg.
Nem az lesz a gond.
A gyujtás-vezérlö elektronikában nézd át a kondikat, forrasztásokat!
(#) robresti hozzászólása Máj 17, 2017 /
 
Szia,

8-ból 8 égőfej produkálja ugyanezt a hibát.
Ha van kb. félméteres láng akkor, nem gond ennek a lángőrnek, hogy a láng "tövében" van.
És vörösen világít, szinte az egész teste?

Más elvű lángőr nem alkalmasabb ide?
(#) JZoli válasza robresti hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Ha "félméteres" a láng az általában bajt okoz! Mivel ekkora láng esetén már lángleszakadás alakul ki és máris kész a baj, ugyanis ebben az esetben ez a lángérzékelés már nem tud működni, mivel maga a láng az ami vezeti az ionizációs áramot.
(#) Hutty hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Thermomax ÖV color gázkazánom honeywell VK 4100c gázszeleppel. Mostanában azt csinálja, 3-4 óra állás után nem hajlandó beindulni. Szikráztat, de nincs elég gáz ami begyulladjon, a várakozási idő meg letelik, hibára áll. Újra indítva már "odaér" a gáz és beindul. A gyújtólánghoz nem találtam állítási lehetőséget. Valami ötlet?
(#) sakrafi válasza Hutty hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Ki kell venni a gyújtóláng fúvókát és kipucolni.
(#) pinterviktor hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Ban egy Biasi Verona típusú kazánunk.
M90B24S a pontos típus.
A fűtés szezon alatt tökéletesen működött.. kb. 1 hete elkezdte azt csinálni, hogy meleg víz megengedésekor szikráztat, begyújt, szikráztatást abbahagyja.. majd 2-3 mp után lekapcsol.
Majd kezdődik a folyamat elölről..
Van amikor jól működik.. viszont amikor nem akkor biztos pont fürdés "időben" nem...
Esetleg valakinek van valami ötlete a javítására.. Forrasztani tudok
(#) Hutty válasza sakrafi hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Köszönöm, de ez nem segített a kazánon.
(#) JZoli válasza pinterviktor hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Ez arra vall, hogy a vezérlőpanel nem "érzi", hogy begyulladt az gázégő. Első körben a lángérzékelő elektródát kellene megtisztítani, mert, ha bekoszosodik akkor esetleg nem tud annyi áram folyni rajta,. hogy a vezérlőnek elég legyen.Ez egy olyan elektróda ami normál esetben "belelóg" a lángba.
(#) orsi70 válasza robresti hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Minden esetre elég érdekes összeállítású ABG-3 -as.Ezzel a javítási módszerrel,nem az épületgépészetben,hanem a pokolgépészetben van a helye.EZ NEM GÁZKAZÁN!Ezzel sokkal nagyobbat lehet durrantani.Én a helyedben keresnék egy szakembert aki blokkégő javítással foglalkozik.
(#) SZRKRLYISTVAN válasza shine1 hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
20 eves tapasztalattal 110% -kal egyetertek udv.
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
...és a helyes fázis bekötést!
(#) toro válasza robresti hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
...az oldalán lóg a léghiány - vagy gáznyomáskapcsoló.
Szerintem röbid a lángcső (is).
A gázégőkre nagyon keményeg az előírások!
Ez a Honeywell gyújtásvezérlő az álló 60 kw-os kazánokhoz készült!!!
Nincs bekötési pont a levegőnyomáskapcsolónak ill. gáznyomáskapcsolónak.
Szellőztetési és hibaidőről már nem is beszélve!!!!
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2017
(#) toro válasza Raszy hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Okulásként hasznos a közlés! (44 év tüzeléstechnikai év után).
(#) sanyi50 válasza robresti hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Hanyivel gyujtó vez. dobozt keresed-e még nekem van eladó.
(#) Tothjozef hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
Érdemes megnézni a rézvezetéket egy idő után elég a láng érzékelő között ugyan így a gyújtónál is.Csoki belső segítségével+hőálló szigeteléssel megoldható, mert ezek újan sokszor egy használt kazán ára
(#) MT hozzászólása Jún 18, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy Radiant RBC 24E típusú gázkazán problémájával kapcsolatban kérnék segítséget. A hibajelenség: a napi első használatnál rendben működik a kazán, de utána mihelyt bemelegedett a következőt produkálja:
https://www.youtube.com/watch?v=PmGjjD4-Zkg
Ezt egy téli napon, mikor fűtenie kell eljátssza vagy 100x, elindul, majd lecsapja a lángot, újra elindul, ezt eljátssza 3-4x, utána fűt egy darabig majd újrakezdi. Két szervízt is hívtam hozzá, ötletük se volt, azt mondták ilyen hibajelenség nem lehet, felvették a nagy pénzt és annyit javasoltak, hogy teljes gázszelep és vezérlőpanel csere vagy új kazán, mindkettő 150+. Mielőtt ebbe belevágnék rákérdezek, hátha találkozott már vki ilyennel és van ötlete, hogy mi lehet a probléma.
Köszönöm!
(#) zoszka válasza MT hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Ion elektróda, pressostat, rossz égőbeállítás, dugulás, vezérlő.
Mind mérhető ebben a sorrendben.
(#) Tothjozef hozzászólása Jún 26, 2017 /
 
Valoszínüsítem hogy füst hőfok érzékelő a kimeneti kupolába amibe belecsatlakozik a füstcső.
(#) gyulank hozzászólása Júl 2, 2017 /
 
Régi 24kW-os FÉGTHERM kazán vezérlődoboza kigyulladt, vezérlő, áramláskapcsoló, és az alul lévő visszaáramlás érzékelő műanyag, plusz a vízhő mutató megolvadt/elégett. Egyik kérdésem az, hogy hol tudnék olcsón ilyeneket venni? Milyen vezérlő jó hozzá? Kell-e cserélni a visszaáramlás érzékelőt, vagy elég betakarni valamivel?
Másik, hogy szerintem a szivattyú miatt lehetett, mert már régóta fura hangokat adott. Mit csináljak vele, és ha nem javítható, hol tudnék szerezni?
(#) krabor hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Sziasztok, van egy Saunier Duval isotwin f 30 h mod kazánom, mely meleg víz készítésnél f2 hibakóddal leáll.
Meglátogatta egy szerelő, aki vezérlőpanelt cserélt, meg kitisztította „potom” 62000 Ft-ért .
Miután elment, fél óra múlva, ugyanazt a f2 hibát produkálta.
Hívtam a szerelőt aki megígérte , hogy jön, azóta már a telefonját se veszi fel.
Újraindításnál megy egy félórát és utána leáll.
Mi lehet a baja? Valamint nem szeretnék még egyszer kidobni pénzt az ablakon.
Válaszokat előre is megköszönöm.
Következő: »»   187 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem