Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   78 / 99
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Ha nem ismered a Dir9001-et az analóg csak elnevezés hogy elkülönitse a dokumentáció. Valójában a pll jár róla.
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jan 31, 2017 / 1
 
Nyilván a kor követelményeinek megfelelően lesz benne XMOS, de...
ha egy CD player belső DAC-ját szeretnénk kikerülni akkor bizony szükséges az spdif.
A DIR9001 a diyer közösségben egy elismert jó hangú receiver alacsony RMS jitterrel, melyet sok más receiver megirigyelne. Párosítva egy ASRC-vel még jobb eredmény érhető el jitter tekintetében, bár jómagam más aszinkron megoldást alkalmazok ehhez.
Fentiekből következik, hogy a 96kHz több is, mint szükséges, hiszen a CD-ken 44,1kHz-es anyagot rögzítenek.
üdv
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) csigabiga1 hozzászólása Feb 8, 2017 / 1
 
Ahogy korábban írtam, letettem az ES9016 IC-röl a gyártó elfogadhatatlan hozzáállása miatt. Helyette az AK4458-assal alakul az új DAC...

3D view_5.JPG
    
(#) sanca2 válasza csigabiga1 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Ez nem egy sok csatornás DAC ?
(#) csigabiga1 válasza sanca2 hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
De az. Baj...?
(#) sanca2 válasza csigabiga1 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Nekem nem..................
(#) csigabiga1 válasza sanca2 hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Mivel sztereó rendszert hajt meg, talán még megtüri a moderátor ebben a topicban...
(#) sanca2 válasza csigabiga1 hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Miért ne tűrné ?

Nekem AK4495SEQ válogatott DAC chipes DAC van, és nagyon jó
(#) csigabiga1 válasza sanca2 hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Én is ezért döntöttem az AKM mellett, mivel relatíve olcsó, nem olyan gyöpi a vezetése mint mondjuk az ESS-nek, és sok helyröl azt hallottam hogy szépen, részletesen de mégis telten (magyarul jól...) szólnak.

A tiéd saját építés? Van tapasztalatod esetleg hogy mire érdemes odafigyelni tervezéskor?
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2017
(#) sanca2 válasza csigabiga1 hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Nem Én csináltam, Kínából vettem és a haverom tuningolta

Vettem egy ilyet

http://www.ebay.com/itm/Assembled-AK4495-SEQ-II2S-DAC-decoder-board...hVFSEP
(#) csigabiga1 hozzászólása Feb 24, 2017 / 1
 
Lassan összeáll....
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Kivel gyártatod le?
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 12, 2017 / 2
 
Sziasztok!

Elkészült a DAC-om. PCM1794-gyel teljesen egyedi tervezés 4 hónap adatlap és egyéb infó bogarászása. Van rajta DIR9001 SPDIF-re aszinkron ujraórázva és xmos usb. Időzitett kikapcsolást még fontolgatom ez mindenképp külön panel lesz. A kimenetet szerencsére némitani nem kell bár ráterveztem a panelre.
Egyedi, 120dB+ tápszűrés, Elna RFS ésROA kondik IC-s IV konverter stb.
A hangja... hát ez szubjektiv vélemény lenne ugyis de ha bárkit érdekel hallgatózni lehet
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
No de mégis ha körülírnád...
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Nekem az nem megy de nagyon bugis
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Pedig valamit mégis írhatnál. Beváltotta a reményeidet? Milyen az eddigi dolgaidhoz képest? (Nem költöi körülírásra lennék kíváncsi hanem rövid tárgyilagos jellemzésre...)
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Márc 21, 2017 / 1
 
Tiszta részletező hang, remekül kottázható mélyek, a szinpad szélesebb lett.
Szerintem sokat elárul a minőségéről egy cuccnak ha meghallgatsz egy komolyzenei koncertet vagy szoktam ezt a Nightwish-sel is tesztelni. Előtte zagyvaság volt a Nightwish most sokat javult tisztult, hallhatóak lettek a részletek. Biztos lehetne még jobb is. Denonnal nem tetszett.
Nyilvánvaló, hogy egy Dave Brubeck jól fog szólni egy gyengébb cuccon is.
Van itthon egy SMSL sanskrit kinai csoda, árához képest jó hanggal, de nem szerettem (ezért épitettem). Volt nálam pár hónapig egy Denon DA300. Amennyiért azt megvehettem volna, annyiért épitettem ezt és nem csalódtam, azt a szintet megugorjuk gond nélkül. De akinek Denon van, annak ugyis az tetszik, mindenkinek a sajátja, lehet én sem vagyok objektiv e szempontból.
Ezért irtam ha valakit érdekel, szivesen látom. De aki véleményt mond látatlanba
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Köszi...
A Nightwish nem az én stílusom, inkább az elöbbi. Kérdeznék még pár technikai részletet:

- hogy van megoldva a tápellátás, milyen IC-kkel és milyen topológiával? (kondik terén látom jól bevásároltál SilmicII-böl)
- milyen kondi van a Vcom R, L elött? (egy kb. 10µF-sat tettél közösen?)
- milyen kondikat használsz a szürö tagban? (SMD...?)
- hogy van megoldva a kimeneti DC szürés és koppanásgátlás (ha egyáltalán van ilyened)?
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
RC szűrő + sima zeneres stab
10µF elna ROA 2x
Nincs dc szűrés se kopp gátlás. Mint irtam nincs rá itt szükség.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Mindezekmellett én is kérdeztem tőled nem olyan rég és nem kaptam választ...
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
DC szűrés pedig kell, mivel ha jól emlékszem -6,7mA a DAC nyugalmi árama. Én lazán elhagytam, de csak azért mert az erősítőm bemenetén van RC tag!
Bekapcsolási késleltetés nélkül nekem kopog induláskor, ezért kellett tegyek hozzá.

Van kapcsrajzod a táphoz? Kíváncsi lennék milyen az a sima 120dB+ zéneres szűrés...
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Megköszönném ha feltennéd még egyszer, bizonyára elkerüte a figyelmem...!
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
A kérdés az volt: hol gyártatod a panelt?

Kapcsirajzot nem csináltam, lustaságom ára hogy fejből vagy skiccből kell dolgozzak.

DC szűrés pedig kell, mivel ha jól emlékszem -6,7mA a DAC nyugalmi árama: vagyis ezzel mit szeretnél mondani?
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
pcbway.com

Pedig érdekelne hogy lehet ilyen jó egy zéneres táp!

Azt hogy egyenáramot erősít az erősítőd ha nem teszel be egy kondit valahol.
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
A differencilál opa kibalanszolja a kimenetet, megmértem, 5mV az offset. Ez nem szabad hogy gondot okozzon. Állitásom látható a mellékletben is mely az adatlapból számazik.
De... nekem másik szokásom, hogy az erősitő bemenetére teszem a kondenzátort, igy a gond nem gond vagyis az, mert én személy szerint nem nagyon szeretem a kondit.
A zeneres táp jósága az egyszerűségében rejlik. De már emlitettem itt korábban ezt is, csak rá se bagózott senki. C-multiplier.
PCBway: köszi az infót. Őket nem ismerem, én itthon gyártattam globeltronnal. Voltak gondok, de végül is ha gyorsan kell és nem túl drágán, vállalható.

ui: elirtam lentebb a Vcom kondikat, nem 10u hanem 47u az adatlap szerinti.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Nézd csak, ha esetleg érdekel koppanásgátlásra:Bővebben: Link
Kedves reloop fórumtárstól kaptam, jól használható ha van 5V a panelen, márpedig van
ezt amúgy én is ráterveztem a panelre, de végül nem kellett beültetni, nincs rá szükség.
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Én már csináltam hozzá, kis relékkel és komparátor IC-vel (ld. ha visszalapozol). Nekem kellett. A kimenetet rövidre zárja egy adott ideig induláskor, azaz párhuzamosan (NEM sorosan) kapcsolódik! De azért köszi!
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Amint látható kell(!!!) DC leválasztás, hogy hol és hogy oldod meg az egyéni ízlés dolga...!
Vcom-hoz én 2x SilmicII-t használok.
(#) sandor1632 hozzászólása Ápr 14, 2017 / 1
 
El készült az enyém is.
CS8416+CS4344C csöves bufferrel.
(#) melorin hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Üdv!
Koax spdif bemenetre tudna adni valaki egy kapcsolást, amin van illesztő-/izoláló trafó?
74HC00+DIR9001 elé kellene betennem.
A neten ahány kép annyiféle megoldás.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
Következő: »»   78 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem