Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1928 / 2208
(#) cua válasza FordPrefect hozzászólására (») Ápr 19, 2017
Vateran surun elofordul, az ebay-en pedig mindig van.
(#) Orbán József hozzászólása Ápr 19, 2017
Üdv! Múltkorában emlegettem ezt a Baby Huey-t, ami egy erősítő, kemény 2x10W, ahogy írják.
Odáig jutottam, hogy megszületett a két panel és a héten az összes alkatrész befut hozzá.
Van egy 250VA-es, régebben valamilyen német gyári csöves erősítőben szolgált toroidom, ami pont jó feszültségekkel bír. Igaz, közös lesz a trafó, a tápegység és az egész nyák monoblokkos kivitelre készült. Ha nagyon érdemes, majd lesz egy olyan változat is, ahol a közös házban mindegyik oldal olyan magának való lesz...
A nyák elkészíthetőségéért köszönet a Kollégáknak, az elkészülés végén közlöm az egész "stáblistát"...
A nyák kb. 100x130mm, 2 oldalas, + "rézkiöntés" és 105 mikronos a réz. A kimenőket hamarosan elkezdem készíteni, magméret 10 cm2 (1.25"x1.25") E I típus.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) mohinger válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 19, 2017
Szia!

Ez a Dyscus féle verzió?
(#) Orbán József válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 19, 2017
Szervusz!
Egyáltalán nem! Ez az eredeti. Nem foglalkozom kutyulmányokkal...
A nyugati diyen 170 oldalon vesézik, nagyobb teljesítményben is megcsinálták egyéb csövekkel, de az alap koncepció maradt.
ITT indul és elég régóta művelték nagyon sokan, nagyon jó tapasztalatokkal.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) FordPrefect hozzászólása Ápr 19, 2017
Milyen csövekhez készült a nyák?
(#) Orbán József válasza FordPrefect hozzászólására (») Ápr 19, 2017
1 x ECC83 - 2 x EL84
(#) FordPrefect válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 19, 2017
Nem kutyulmány. Csak nem kapható hozzá megfelelő kimenő tr.
(#) Orbán József válasza FordPrefect hozzászólására (») Ápr 20, 2017
Az is újdonság - kutyulmány- amikor a bilinek belül a füle. Kösz, nem...
Hammond 1650E, hogyne lenne hozzá, ha venni akar valaki. Aztán tekerni is lehet, adatokat is adok, aki nem rest, csinálhat.
(#) KeMa hozzászólása Ápr 21, 2017
Sziasztok!
Nem tudom, jó helyre írom, mert lehet a RIAA topicba kellene.

Összeraktam egy 4 csöves korrektort MM hangszedőhöz, melyet CHZ fórumtárs tervezett, ECC83, pontosabban ennek az orosz megfelelőjére. És természetesen a beüzemelés előtt vettem észre, hogy az otthon betárazott több száz cső között nincs is ennyi ECC83-as csövem (jó, tudom, minek kezdek neki anélkül, hogy ellenőrizném, milyen alkatrészeim vannak, nem hogy amatőrségre, inkább hülyeségre vall).

A nagy kérdés inkább az, hogy helyettesíthető-e a fent említett cső ECC81-essel. Ebből van vagy 8 db vadiújam. Mennyire csereszabatosak ezek? Mit kéne módosítani, hogy jó legyen? Egyáltalán érdemes-e, avagy az említett cső nem is tud olyan minőséget, hogy érdemes legyen vele kísérletezni?

Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) CHZ válasza KeMa hozzászólására (») Ápr 21, 2017
Szia!
6H2P csövet keress, olcsón kapható. ECC81 erősítése kisebb, kimeneti jelszint csökkenése miatt sem javasolnám.
(#) KeMa válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 21, 2017
Folyamatban van a vadászat. Ami bosszant, hogy a rengeteg fellelhető csövem közt csak az nincs, amire általában szükségem volna

Amúgy nem voltam teljesen őszinte feljebb, kipróbáltam 81-essel, és működik. A kisebb erősítéssel még nem is volna nagy gondom, inkább az, hogy hiányolom a magas hangokat. Most vagy én rontottam el valahol a kapcsolást, vagy a cső ennyire különbözik?
(#) CHZ válasza KeMa hozzászólására (») Ápr 21, 2017
Cső kevésbé okoz ilyen durva magas hiányt, korrekciós tagok pontos válogatása viszont döntő.
Minden elemét ajánlott 1%on belül összeválogatni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2017
(#) KeMa válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 21, 2017
Átvizsgálom akkor még egyszer, alaposabban. Elképzelhető, hogy figyelmetlen voltam.
Köszönöm szépen a segítséget!

Közben úgy fest, lesz orosz csövem hozzá.
(#) pucuka válasza KeMa hozzászólására (») Ápr 21, 2017
Idézet:
„vagy a cső ennyire különbözik?”

Mit gondolsz mi a bánatnak készítettek annyiféle, első ránézésre hasonlónak tűnő elektroncsövet? Biztos nem passzióból. Csak ECC -ből van vagy 10 féle. Pl. ECC83, --> ECC808
A jel/zaj szempontjából nagyon fontos a fokozat erősítése, ha nem elég nagy, a jel/zaj viszony romlik, és máris hallhatóan "súg" az erősítőd. Ez különösen a bemeneti fokozatokat érinti, így a korrektor áramkört is.
(#) KeMa válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 21, 2017
Meggyőződésem volt, hogy a számmisztikát kedvelők miatt...
(#) FordPrefect válasza KeMa hozzászólására (») Ápr 21, 2017
Ennyire különbözik. Minimum. A körtét nem az almával hasonlítjuk össze. A kiveszem/bedugom a másikat max. első generációs, NOS, nyugati, méregdrága csöveknél működhet. Azonos csőnél. Nem két eltérőnél. Olvasgass.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 21, 2017
Granpa rábeszélt az EBL21 PP-s verziójára a nagyobb teljesítmény miatt. Ugyanakkor nincs kapcsolási rajzom 6N2P-vel kombinálva. Tudtok segíteni? Úgy néz ki a trafó is elkezdődik nemsokára.
(#) cua hozzászólása Ápr 22, 2017
Megjott a csomagom Kinabol, kezdodik a kalandozasom a kinai csovek korul
Soha eletemben nem voltak a kezemben ilyen csovek, nem is lattam csak kepen eddig.
Elsokent a 6N8P+6P3P parost probalom, teljes kinai koritessel, nekifutasbol az 'eredeti' (kinai viszonylatban ez viccesen hangzik) kapcsolast epitem meg, aztan faragok kicsit rajta.

Ebben a kitben (Douk Audio) osszevethetem egybol a 6P3S, 6P3S-E es a 6L6GT parosokkal is (ezek vannak itthon).

Csomagbontas utanai elso benyomasok:
1. Kinai. Nagyon. Lakk es olom szagu(vagy olyasmi), jo regen nyomdaban ereztem ilyet.
2. A kimenoket legalabb EI25 vagy picit nagyobbnak lattam a kepen (nem volt adat) most mar tudom hogy EI22 meretu, 6.6cm2. Ebbol persze nem lesz bikaviadal.
3. A halozati trafo full kinai feliratos, csak azert nem kell merni mert a szinek nevei jol kisilabizalhatoak.
4. A csoveket kinai ujsagpapirba csomagoltak, azert legalabb a johndoe kategorias feher dobozzal megtisztelhetnek a vevoket (filleres cucc)
5. Minden mas alkatresz atlagos.
6. A chassis-on latszik, hogy a konyha sarkaban felallitott allvanyos furoval keszitettek, de ennyi penzert nem is vartam mast.
7. Mindezektol eltekintve a csomag hianytalan, azt nem rovom fel az eladonak, hogy a szokasostol is mostohabb utja lehetett, mert brutalisan ossze volt nyomorgatva/horpadva. Majd minden tulelte, kiveve a chassis-t, az deformalodott, de ez van.
(#) mohinger válasza cua hozzászólására (») Ápr 22, 2017
Szia!

Egy linket mutatnál a cuccról? Nagyon kíváncsi vagyok rá. Köszönöm.
(#) cua válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 22, 2017
ebay-en elerheto.

A kapcsolas mar kering egy ideje a neten. Mellekelem a kapott kinai verziot
(#) mark.budai válasza cua hozzászólására (») Ápr 22, 2017
EI22 és 6,6cm2? Ez csak nagyon nagy pakettvastagsággal fordulhat elő, ami miatt nagymértékben nő a rézveszteség egy kimenő trafónál. Biztos, hogy nem elírás, vagy félreértés ez a méret? Ráadásul körülbelül olyan arányokkal rendelkezne a trafó, mint egy mozdony. Az ebayes képen a kimenőket én EI65-nek nézném, akkor passzol is a keresztmetszet.
(#) cua válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 22, 2017
Igen, koszi, en irtam hulyeseget, mashol jart az eszem. Tehat EI65 es 6.6cm2. Javitom. :-|
(..bar mostmar bizonytalan lettem, mert talan 66 az a 65. Kellene mar vennem egy tolomerot ..es egy doboz cavinton-t)
Azaz nem javitom, mert nem tudom. Hogyan lehet regebbit hozzaszolast javitani?
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
(#) mark.budai válasza cua hozzászólására (») Ápr 22, 2017
Igaz, EI66.
Nem tudsz régebbi hozzászólást módosítani, van egy időkorlát. Esetleg akkor, ha megkérsz egy moderátort. De szerintem ez itt most felesleges.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 22, 2017
Egyelőre így áll, a pufferek alulról, túloldalról lesznek integrálva.
Véletlenségből találtam két kis 100VA-es toroidot, amik valakinél valahol EL84 jellegű tápnak készültek, mégis monoak lesznek a blokkok.
A nyák vöröseltolódása optikai csalódás. Sokkal szebb lenne furatgalvánnal, lötstoppal, de kinek van annyi pénze...nekem nincs. A két puffer csatlakoztatásához 2mm-es csőszegeccsel "furatgalvánoztam" a nyákot.
Jöhetne a kimenőék készítése.

P1170288.JPG
    
(#) Rahed Lee hozzászólása Ápr 23, 2017
Kérnék egy kis segítséget. Lassan, de elkészül a csövi előfokom, jószerivel már csak az előlap gravírozás van hátra. A led etetést kellene még megoldanom. 7V körüli, fűtőfeszből kellene valahogy megcsinálni. A hangfrekis szekció fűtése egy külön dupla toroidról megy, ezt a kört nem bolygatnám. Van még egy vételezési hely, a főtrafóról kapja az egyenirányító cső a fűtést, gondolom ezt meg lehetne csapolni.

Hogyan tudnék a 7V körüli fesszel ledet etetni? Egyenirányítóm van. Ellenállással, trimmer potival megoldható-e és ha igen, milyen értékű kellene?
(#) Orbán József válasza Rahed Lee hozzászólására (») Ápr 23, 2017
A led 2V-al megelégszik - kommersz led. Úgy értem, ennél több kell, hogy az áramot be lehessen állítani. A 7V~ vígan elég.
Legegyszerűbb egy korlátozó soros ellenállás és a leddel ellenpárhuzamosan egy dióda.
Ellenállás 470 Ohm pl.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) konyak6 válasza Rahed Lee hozzászólására (») Ápr 23, 2017
Szia. Én csak simán sorba szoktam kötni egy párszáz Ohmos ellenállást. 150-1k között. Mikor mi akad a kezembe, illetve mekkora fényerőt akarok. Nem használok egyenirányítót. Kicsit vibrál a led, de nem zsvaró.
(#) cua hozzászólása Ápr 23, 2017
Kezdi magat erositonek tettetni a 6p3p
A tervtol elteroen sokat kellett dolgoznom a sasszival, mire elfogadhato allapotba hoztam, szaradjon le a repteri alkalmazott keze, aki osszetorte a dobozt.
Van benne par elvetemult mechanika megoldas, de ennyi penzert ennyi jar.
A ket kimeno trafo kozepen kozos csavar rogziti, sporoltak egy csavart, cserebe ugye a lemezvastagsaggal magasabb az egyik trafo . :-/
A forrlecek nem reszei a csomagnak, a kinaiak a felragaszthato muanyag tarto + gyorskotozo megoldast preferaljak, en pedig a forrlecet
A kapcsolo amit adtak hozza csak ugy ferne el ha az egyeniranyit cso foglalalat kiemelnem a sasszi fole, de az nekem kell kell, velhetoen a hangero szabalyzo sem lesz bekotve (beepitve).
Jovo heten jon az erdemi munka.
Elnezest a trehany es bena mobilos kepekert, hirtelen igy sikerult.
(#) Rahed Lee válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 23, 2017
Köszönöm mindkettőtöknek, kipróbálom.
(#) szili83 válasza cua hozzászólására (») Ápr 23, 2017
Honnan rendelted?
Következő: »»   1928 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem