Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   78 / 119
(#) aradi-gyula válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Jól, csak a kép csalóka. Az előző tulaj gumiperemmel újíttatta fel.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) P_Laszlo válasza aradi-gyula hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Aha, látom, hogy gumi, elő szokott fordulni néha, de nem mindegyik gumiszél jó erre a mélyközépre.
(#) Action2K válasza aradi-gyula hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Szia!
Ezzel: Link
Bár, én csak ecsettel, műanyag sikakefével lesíkálnám és utána lefesteném.
(#) pedav hozzászólása Ápr 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Ha a tekercs túlságosan kikerül a légrésből annak homogén mágneses teréből akkor mi történik az erősítő felé ilyenkor? Egy hangszóró belsejét tettem át egy másik kosárba csak ez a kosár kb: 2 mm-rel magasabb az eredetinél így a tekercs kijjebb került a mágnesből. Lehet e így használni?
(#) P_Laszlo válasza pedav hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Az erősítőt nem zavarja, csak a hangszóród mindenféle szempontból magasabb torzításokat produkál.
(#) aradi-gyula válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
Szia!
Köszönöm a tippet. Azóta elküldtem a hangszórókat javításra, mert a pille alatt is zörgött valami.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) pedav válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /
 
köszönöm
(#) barcikaikippi válasza aradi-gyula hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /
 
Ugye nem Shalafi mester javítja a hangszóróidat? Mert akkor nem fogod ám viszontlátni őket
(#) aradi-gyula válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Mikor tudod megnézni a hangszórókat és megjavítani? A hangváltó elkészült, márcsak a mélyközép hiányzik. Előre is köszönöm. Ja, és ha lehet, kosárfestést is kérnék. Egyébként hosszútávú használatra lesz saját részre, szeretném a maximumot kihozni a hangdobozból.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) aradi-gyula válasza barcikaikippi hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Pázmándi László javítja őket, állítólag jóminőségű alkatrészekkel szakszerűen meg tudja javítani.
(#) konyak6 hozzászólása Ápr 9, 2017 /
 
Sziasztok!
Gitárhangszóróval kapcsolatban kérnék segítséget.
A hangszóró nem súrol, szépen szól, viszont erősebb pengetésnél berecseg. Gondolom ezt a peremen lévő, repedések okozzák. Lehet ezt orvosolni? A perem egyébként eléggé megfáradt. Megmenthető, vagy csere? A hangszóró egyébként nem nagy érték. Legfeljebb meghagyom feláldozhatónak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) P_Laszlo válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Nem biztos. Túl aprók azok a repedések. Lehet javítani a papírszél állapotán, megoldható, hogy tovább ne szakadjon.
(#) P_Laszlo válasza aradi-gyula hozzászólására (») Ápr 11, 2017 1 /
 
Áh, vicceskednek a fórumozók. Tényleg nincs más idehaza, aki gyárt ehhez a Vifa hangszóróhoz még normális alkatrészeket.
(#) msteve válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Én is sütök széleket...
(#) P_Laszlo válasza msteve hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Azok nem olyan jók szerintem. Kontroll és ellenőrzés nélkül még kevésbé. Illetve a többi alkatrésze is nehezen pótolható az M21-es Vifának, akár pille, akár lengőcséve.
(#) morell hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Most vettem két Videoton HA25/1128 8 ohmos hangszórót.

Az egyik tekercse súrol. A porvédőt levettem. A membrán szélét körben bárhol megnyomva az ellenkező oldalba ütődik a cséve. A pille ennyire engedi elmozdulni a tekercset.
Ennél a hibánál milyen javítás, csere lenne szükséges?

A másik hibája a habszél egy helyen átszakadt, szerintem valamivel kilyukaszthatták.
A membrán körben meg van törve a porvédő vonalában.

Egyéb észrevétel:
A membrán egyébkén nagyon lágy, könnyen deformálódik. Eddig ennél erősebb membránokat láttam.
A habszél ép, elég kemény.
A mágnes az idő múlásával mennyit változik?
Nekem a meghallgatás után (szabadon állva) elég gyengének tűnik a hangja.

Ebből szeretnék 2 utas hangfalat készíteni egy 4 ohmos közép-magas sugárzóval.
Tekercset 4 ohmosra cserélném.
(#) P_Laszlo válasza morell hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Teljes lengőrendszer csere.

A ferritmágnesek nem sokat gyengülnek, maximum 10% körül a 1128 gyártásának befejezése óta.

Milyen az a közép-magas hangszóró?
(#) pjg válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Olyan 170-175cm.
(#) P_Laszlo válasza pjg hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
17cm? Az inkább közép-mélyközép kategória, ebből a méretből felhasználható magashang nem jön ki, csak ha szélessávú, de azzal meg nincs értelme a felső tartományt lesugározni, egy olcsóbb dóm is jobb a legtöbb szélessávútól a felső oktávban, főleg ilyen átmérő mellett.
(#) Fidel hozzászólása Ápr 29, 2017 /
 
Sziasztok!

Van két hangládám, saját készítésű, tervezettlen, túl vékony anyagból, 78l 12-pozdorja, 310mm-es mélynyomók vannak benne. Arra jutottam, az olvasgatások után, hogy a merevségével probléma lehet. Kb 17 éve csinálhattam videoton magas, és egy somogyi elektronikás mély van venne.
Sose tetszett a hangja, meg gyerekek kicsit megművelték az idők folyamán. Most elővettem, megperemeztem a középnyomókat, kipattintottam a kupakokat, a magasakba új pille került, a mélyeket meg kicseréltem videotonra. Régen egy pioneer erősítő volt hozzá. Most egy marrantz hajtja. Azt vettem észre, hogy a kicserélt mélynomós sokkal teltebb szebb mélyet ad, és megjött az a hangzás, ami miatt nem szerettem hallgatni őket. A merevítésére kitaláltam megoldásokat, de azt szeretném megtudni, hogy biztosan nyerni fogok e azzal, ha merevebb lesz a doboz, nincs olyan eset, hogy a ház rugalamassága kedvezően hathat a hangzásra? Zene közben megpróbáltam kézzel összenyomni az elejét, meg a hátlapját, de nem volt hallható jelentős változás. Ha három irányba kimerevítem minden oldalát, attól még jobb lenne, vagy nem biztos? Még a régi burkolat eltávolítása van hátra, meg ki kéne találni, hogy milyen legyen az új burkolat?
Erre van valami jó ötlet? Palmatexel volt ragasztva, ha festeni szeretném, azt nem tudom, hogy mivel fogom tudni jól eltávolítani, hogy ne legyen nyoma?
(#) P_Laszlo válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A merevítések növelik a doboz jósági tényezőit, segítenek a mélytartományon, de a belső állóhullámok intenzívebben hatnak.
(#) Skori hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Egy barátomnak Videoton Sonus C101 hangsugárzóiban, közel 20 év után kinyiffanttak a magas sugárzók. Elvitte megcsináltatni, de a javított hangszórók 1 hónap után újra elromlottak. Újra megcsináltatta, de ez is csak pár hónapig húzta.
Az lenne az egyik kérdés, hogy tudtok.e olyan helyet ajánlani, ahol megfelelő minőségben is meg tudják javítani ezeket a magas sugárzókat?
Avagy tud-e valaki más típust ajánlani ami strapabíróbb, 1:1-ben beépíthető ebbe a hangsugárzóba, és be is lehet szerezni?
(#) Action2K válasza Skori hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Szia!
A hangváltó rendben van? Javítottam már egynéhány hangsugárzóban magasakat, amikben azon kívül, hogy le voltak égve, még a kondik is zárlatosak voltak. Persze, így nem csoda, hogy le is égtek.
Az a kérdés, hogy a javítottak mitől nyiffantak ki, illetve hogyan? Mi a nem megfelelő minőség? 0,1-es huzallal 4/8 ohm, pár wattal örökösnek kellene lennie, hacsak nem rossz a hangváltó, vagy nem hajtják túl.
(#) Skori válasza Action2K hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
A tulajdonosa szereti hangosan hallgatni - de nem hajtja clipp-ig, ill. torzításig. Az eredeti így is sokáig bírta, a javított meg ahoz képest hamar (de nem azonnal) tönkrement. A hangváltóban nincs elko. A régi remix gyártmányú, fekete-sárga fóliakondik szoktak zárlatba menni?

Más strapabíróbb magassugárzó típust is megvenne bele, ha tudná milyet és hol...
(#) Fidel válasza Skori hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Ilyen magasakat használok én is, nekem a gyári fél évet bírt, aztán vettem bele pilléket, azoknál az egyikről leszakadt a bevezető szál végénél a tekercs huzal, a másik meg elégett.
Most 15 év után vettem elő ismét, pille csere, kb két nap után az egyik elkezdett recsegni, nem voltak agyonhajtva, épp csak ki lett próbálva. A recsegősnek a tekercse félig lecsúszott a csévetartóról. Szerintem valami nem stimmel ezeknek a magasaknak a gyártástechnológiájával.
Szerencsére sikerült vissza ügyeskednem a helyére a lecsúszott részt, és lelakkoztam.
Vedd meg 1060Ft volt nekem is a pille darabja, és egy csavarhúzó kell a cseréjéhez, nem egy túl nagy ördöngösség.
(#) Norbi90 hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Üdv mindenkinek segítséget kérnék a nagy szakiktól van egy hangszóróm és recseg ha nagyobb hangot akarok rá adni mi lehet a baja ki van ütve vagy javítható lécives segítsetek
(#) P_Laszlo válasza Skori hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Rendes pillét kell használni hozzá, azzal sokat javul az átvitel is, esetleg ferrofluid feltöltést, ezekkel 2-2,5 szeres terhelhetőséget lehet elérni a gyári VT-hez képest.

A fóliakondenzátorok természetesen nem mennek zárlatba. nincs akkora kimenőfeszültség a félvezetős erősítők kimenetén.

Jó, és elérhető árú magashangszóró a Vifa BC 25 mostanában.
(#) P_Laszlo válasza Norbi90 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
először tudni kellene, hogyan recseg, milyen hangszóró, stb. De általánosságban minden hangszóró javítható, csak nem mindegyiket éri meg megcsinálni.
(#) Longa György válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Én egyszer vettem rugalmas lakkot, ami bőrre, textilre is használható.Avval fújtam be a papír szélű (rft) hangszóróimat.Nagyon jól működnek azóta is.
(#) P_Laszlo válasza Longa György hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Biztosan megemelte kicsit az alapból magas rezonancia pontját.
Következő: »»   78 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem