Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   369 / 441
(#) (Felhasználó 122012) válasza elektrocad hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Nem vitatkozom erről többet, lehet hogy Te elsőre megértesz mindent, csak gratulálni tudok, és gondolom Te itt még nem kértél semmit, valamint elsőre megértettél mindent, ha kértél is ... The End.
Amúgy az én feltett beszúrt sorom így néz ki:
'[bin/snapeda.png] SnapEDA : Run snapeda.ulp;'\
Az általad feltett pedig :
'[snapeda.png] SnapEDA : Run snapeda.ulp;'\
az utóbbinál pedig nem képes ikon jelenik meg, hanem szöveg ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2017
(#) Taki33 hozzászólása Ápr 24, 2017 /
 
Összedobtam egy mértékegység változtató menüt!

Telepítés:

1. A Unit.zip fájl kicsomagolása
2. Az units.png fájlt bemásolása az Eagle bin mappába
( PL: C:\Program Files\EAGLE-7.4.0\bin\ )
3. Az unit.ulp fájl bemásolása az Eagle ulp mappába
( PL: C:\Program Files\EAGLE-7.4.0\ulp\ )
4. Az Eagle scr mappában lévő eagle.scr fájl szerkesztése

Meg kell nyitni szerkesztésre az eagle.scr fájlt és be kell írni a
BRD: alá következő sort ha létezik a MENU lista:
'[units.png] Mértékegység : Run unit.ulp;'\

Nálam így van:

BRD:
GRID mm 0.15875 lines off alt mm 0,079375
MENU '[designlink22.png] Search and order : Run designlink-order.ulp -general;'\
'[pcb-service.png] PCB Service : Run pcb-service.ulp;'\
'[idf-3d.png] Export to IDF 3D format: Run eagleidfexporter.ulp;'\
'[snapeda.png] SnapEDA : Run snapeda.ulp;'\
'[units.png] Mértékegység : Run unit.ulp;'\
;

Ha a MENU rész nem létezik, akkor pedig ezt kell beírni:
MENU '[units.png] Mértékegység : Run unit.ulp;';

Sikeres telepítés után megjelenik egy új ikon a menübáron MM/MIL
amire klikkelve meg lehet változtatni az alapértelmezett mértékegységet!

Sok sikert, jó használatot!

Üdv: Taki
(#) Alkotó válasza Taki33 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Nálam prímán működik. Ezzel együtt éppen lefedte amit szerettem volna.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Taki33 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Működik!!!
Megjegyzés: ha már készítettél units.png-t hozzá, és látni akarod a képet, akkor
'[bin/units.png] Mértékegység : Run unit.ulp;'\
és be lehet másolni az SCH menu alá is a GRID sorral együtt hasonlóan.
(#) Taki33 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Azt hogy a bin könyvtárnevet elé kell írni szerintem verzió, vagy inkább telepítés függő!
Például az Eagle 5.6 verzió még nem képes az ikont megjeleníteni, csak a szöveget teszi ki!
5.xx verziónál ezt kell beírni az eagle.scr fájlba: MENU 'Mértékegység : Run unit.ulp;'\ ;
Egyébként a feltöltött képen láthatod, hogy nálam a bin megadása nélkül jelenik meg az ikon.

Ikon
(#) (Felhasználó 122012) válasza Taki33 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
OK! nekem elé kellett írni a bin/ ...
(#) AZoli hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Eagle 6.3
Van elég sok vezetősávom, sok töréssel. Szeretném ha ezeken nem lenne forrasztásgátló lakk. Van valami megoldás a Top-Bottom rétegekről a Wire-t átmásolni más, pl. tStop-bStop rétegekre?
(#) niedziela válasza AZoli hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Fogod a vonal eszközt és a xrestrict rétegen rajzolsz vele a kivánt szélességgel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) AZoli válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Köszi, végül ezt tettem, mert nem találtam a másolásra megoldást.
(#) niedziela válasza AZoli hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Ez a jó, és a legegyszerübb is.
Közben javítottam az előző hsz, de nem restrict hanem stop réteg, csak megzavarodtam
(#) Skori hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Eagle programmal kellene olyan fájlt generálnom, amit beültetőgép beprogramozásához fel tudnak használni. Az alkatrészek pozícióját a torigins és a borigins réteg tartalmazza, feltételezem, hogy a gerber készítéséhez hasonlóan, ezekből a rétegekből kellene valahogyan egy-egy fájlt generálni... de hogyan? Vagy tévúton járok és más a megoldás?
(#) elektrocad válasza Skori hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Erről az angol kézikönyvben a 9. fejezetben a "Data for Pick-and-place Machines and In-circuit
Testers" bekezdésben találsz rövid leírást. Ott a "mount.ulp" és "mountsmd.ulp" emlegetik, szerintem azok alapján el tudsz indulni.
Ott azt írják: Generates one file with coordinates of the centered part origins. Azt már nem tudom, mennyire lényeges, hogy az origin a középpontban legyen.
(#) Zarka90 hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Üdv! Szeretném a segítségeteket kérni többlapos sch, és alkatrésznév témában. A problémám a következő: több sch-t elfoglaló kapcsolásoknál a pcb-n szereplő alkatrésznevek nem "R1,R2,R3...", hanem "sheet neve: R1,R2,R3" formátumban jelennek meg. Ez így nyilván kezelhetetlen hosszúságú neveket eredményez. Van-e valamilyen módszer arra, hogy az alkatrészek nevei a teljes projektben való előfordulásuk szerint, és ne az adott sheet szerint számozódjanak?
segítségeteket előre is köszönöm!
(#) niedziela válasza Zarka90 hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 1
 
sch vagy brd szerkesztőben
Opciók - beéllítások - általános fül - xref formátuma
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) Zarka90 válasza niedziela hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
valamiért még mindig nem akar működni
az "xref címke formátuma" részt eredetileg "%F%N/%S.%C%R"
ezt írtam át "/%C%R"-re. Viszont ezzel semmi nem változott, a már meglévő és az újonnan berakott alkatrészek is még mindig "sheet neve: alkatrész sorszám" formátum szerint számozódnak.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) Zarka90 válasza Zarka90 hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Egy adott értékre sikerül eltolnom a számozást, de az csak a legfelső hierarchikus szintre vonatkozik. A legfelső szinten el is tolja, de a szintekre betett modulokon belül már minden indul az elejéről.
Kezdek kicsit kétségbe esni.... létezik, hogy A0-s méretben kéne rajzolnom az eagle projekteket? Ebben a hierarchikus rendszerben képtelenség normális komponensneveket generálni a pcb-re? 2 szinten már 8-10szer hosszabb nevek kerülnek a pcb-re, mint maga az alkatrész.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) elektrocad válasza Zarka90 hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 1
 
Próbáld meg a MODULE változónál bekapcsolni a "+offset" változót, azzal nem a modul neve kerül az alkatrész neve elé, hanem 100-zal eltolja a számozást.
Pontosabb magyarázatot a Helpben találsz, ott a keresőmezőbe írd be a MODULE szót.
(#) Zarka90 válasza elektrocad hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Ehhez szövegesen kell a modult létrehoznom?
(#) elektrocad válasza Zarka90 hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 1
 
A modulnak adtál egy nevet? A parancssorba beírod úgy, ahogy a helpben látod a szintaxis leírásban a modul nevével és az offsettel. A "+offset"-ben a szöveg helyett a számozás (eltolás) értékét írd be, a 100 egész számú többszörösét adhatod meg, pl. +100, +500, stb. Ezt minden modulra meg kell adni, ha különböző offsetet használsz, onnan tudni fogod, melyikhez melyik számozás tartozik. Nézd meg a helpben.
(#) Zarka90 válasza elektrocad hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Igazából most vettem észre, h a pcb editorban már rég az eltolt "101, 201, 301" sorszámok vannak az tévesztett meg, hogy a sch-ban is vártam, hogy majd ott is látom az eltolást.
Köszönöm a segítséget!
(#) elektrocad válasza Zarka90 hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 1
 
Az előbb leírtakat meg tudod csinálni az egyes modulok tulajdonságaiban is. A kapcsolási rajzban külön oldalakon vannak a modulok, azért nem látszódik az eltolás.
(#) peze hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Sziasztok!Ha a nyáktervembe beillesztettem egy bmp formátumú saját logót,akkor azt a létrehozott gerber file-ban hol találom meg,mert az online gerber file nézegetőben nem jelenik meg.
(Vagy a logót speciálisan kell elmentenem?)

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) bbb válasza peze hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Szia!

Hogyan illesztetted be? Melyik rétegre? Melyik ULP-t használtad hozzá?
(#) peze válasza bbb hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Az "import-bmp"-t használtam,és kijelölés után simán ráhúztam a kétoldalas nyákom forrasztási oldalára.Bár gyanús,hogy a logóm ugyanolyan színű,mint az azon az oldalon elhelyezett vezető sávok.
Ja,most nézem,hogy a rétegek ki-bekapcsolása alatt megjelent a bmp file-om is,fekete színnel.Lehet,hogy csak a láthatóság miatt jeleníti meg kék színben?
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) bbb válasza peze hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Az adott réteg, melyre került, annak színe kék. Rakd át olyan rétegre, amelyik bekerül majd a gerberbe.
(#) peze válasza bbb hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Ok,köszönöm.És a gyártó számára miből derül ki,hogy én ezt fehér festékkel szeretném viszontlátni a nyákon,vagy rézből legyen kialakítva?
(#) bbb válasza peze hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Csak rajtad múlik. A megfelelő rétegre kell tenned és kész.
(#) peze válasza bbb hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Ok,akkor megpróbálom. Köszönöm!
(#) Alkotó hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Erre tudtok útmutatást?
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Én lemérném az ellenállását 1A átfolyó áram mellett, vennék egy jó nagy biztonsági tartalékot, és ez alapján számolnám ki a via-k mennyiségét. Valószínűleg függ a lyuk átmérőjétől, és a galvanizálás folyamat minőségétől is az eredmény, ezért én dupla annyit raknék, mint a szükséges, így biztosan megfelel az elvárásoknak, kiküszöbölve a bizonytalansági tényezőket. Az is kérdés, hogy mi a követelmény? Hogy lehetne meghatározni?
Következő: »»   369 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem