Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Crystal radio - detektoros rádió
Lapozás: OK   115 / 152
(#) Stewe válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
A kénylem fontos, és kísérletezni is kell, de az aktív erősítőfokozat ezzel ki is végzi a detektoros vevőt.
(#) Kera_Will válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Akkor van helyette sokkal olcsóbb piezzo hangszóró ... az még nagyobb impedanciájú mint a tekercses fejhallgatók. Igaz kell velük párhuzamosan kötni 20-50 k ellenállást.
(#) hobbyjani válasza Stewe hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Én nem tudom elképzelni,hogy mit árt az erősitő a detektoros vevőnek,gyerekkoromban én is gyártottam egy detektorost,volt egy Supraphon lemezjátszóm,annak az erősitőjére kötöttem rá DIN kábellel és a még a mai napig is működne,ha nem dobtam volna el.
(#) Kera_Will válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 3, 2017 / 2
 
A detektoros a lényegét veszti el ha már aktív eszközt kötsz utána .
Külső energia bevitel történik a rendszerbe mert a további erősítést létrehozó aktív eszköz ebből fedezi a működéséhez szükséges energiát.
A detektoros rádió lényege abban áll , hogy nincs szükség járulékos energia hozzáadásához a működéséhez.
Az egészet abból fedezi amit az antenna és a föld között kialakult nagyfrekvenciás energia nyújt számára.
(#) Stewe válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 3, 2017 / 1
 
Nem úgy végzi ki, hogy árt neki, egyszerűen csak a jellegét veszi el.
Ami majdnem az, az nem az.
Csak azért, mert nincs benne több hangolt kör, és nagyfrekvenciás erősítő demodulálás előtt, nem lehet detektorosnak nevezni, hiszen hálózati táplálású integrált áramkörös hangfrekvenciás erősítő van benne.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) pucuka válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 3, 2017 / 1
 
Ha a detektoros vevőd után erősítő van, akkor azt már egyenes vevőnek hívják.
(#) bigrobi hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Kiss trafo, mondjuk régi telefontötőtöl nagyon neki es arra egy telefonfejhalgatót. Pizeo nálam rosszul üzmelet, régen jol ment lehet a maiak nem olyanok. De láttam vana neten piezo fülhalgató, nemtudom van e az uzletekben.
(#) Stewe válasza bigrobi hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
A piezo sugárzók rosszul szólhatnak, ha "túl jó" a vétel, korábban írta is valaki, hogy a túl nagy impedancia torz a demodulálást eredményezhet. Nekem volt egy jó magasantennám (14 méteres koaxiális kábel harisnyája) és mikor piezoval próbálkoztam, egy 330ohmos ellenállást, és egy 4,7kohmos trimmert sorba kötve szereltem rá párhuzamosan, így lehetett állítani a terhelést.
Javasoltak egy RF fojtót is sorba a hangsugárzóval, nekem ez nem hozott változást.
(#) Gyantáscin válasza Stewe hozzászólására (») Máj 4, 2017 / 1
 
Mindenütt - gondolom jobb híján - ellenállást javasolnak a piezoval párhuzamosan kötni, holott a detektorosnál minden mikrowatt számít. Szerencsésebb lenne valami hangfrekvenciás fojtótekercset használni helyette, így az értékes hangfrekvenciás komponens egy része nem disszipálódne el fölöslegesen az ellenálláson.
Persze, ha már fojtó, akkor akár illesztőtranszfomátor is lehetne és akkor többféle hallgatót lhetne alkalmazni.
(#) bigrobi hozzászólása Máj 4, 2017 /
 
(#) bigrobi válasza Gyantáscin hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Meg trafon keresztul is jobban szol egy telefonhangszoro a rendes fejhalgatonal, ami erdekes mert a kimenetek kicsi az ellenalas a hangszoron meg nagy 200ohm x2 mert 2 telefonfejhalgatot hasznalok.
(#) hobbyjani hozzászólása Máj 4, 2017 /
 
Ki tudja,honnan lehet forgókondit,újat venni ?
(#) zolika60 válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Például itt.
(#) hobbyjani válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Sajnos,ezek nem postázzák,vagy mégis?
(#) bigrobi válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
De jo dolgok vannak itt es mind bagoert....
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Kidobott radiobol, szomszednak vagy ismerosnek megcsinalsz valamit es ha van egy kidobott vagy rossz radio azt kersz erte.
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Máj 4, 2017 / 1
 
Kidobott régi rádió ma már nincs,még a penészes,vagy egérkakis dobozát is a vaterára tették mint múzeális kütyü,esetleg van kidobott telefon,fax,vagy pc,ezekben nincs forgókondi.
(#) Stewe válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Nagyon szép választék:
Ebay
(#) Kera_Will válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 2
 
Akár építhetsz is forgó kondit. Szinte bármiből ami elektromos vezető és szigetelő tulajdonságokkal bír.
Persze könnyebb a kész kondit beépíteni.
Nem egy csöves végfokba egyedi gyártású forgókat raknak bele.
(igen ott a nagy energia és az átütési feszültségek miatt kell nagyobb légrés amit a gyári forgók kevésbé viselik, az "army surplus" pedig kimerülőben vagy elérhetetlen)
De ezek alapján kisebb légréssel (nagyobb kapacitás is lesz) lehetne építeni is.
Igen tudom több tényező is rontja a helyzetet költség, anyag, idő , ... stb.
(#) hobbyjani válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
A múlt napokban kerestem rossz autórádió roncsot az ócskapiacon,hát mindcsak digitális volt,ezekből semmit nem lehet felhasználni
(#) madzagos válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Vasárnap börze ott biztos találsz olcsón,ha jössz vigyek neked?Ingyen.
(#) hobbyjani válasza madzagos hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Köszi szépen,de Letenyéről egy kicsit nehéz lesz Budapestre
(#) granpa válasza hobbyjani hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Légvonalban 20 km-rel vagy csak messzebb; közúton/vasúttal ~40-nel közelebb. Persze van Posta is.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) tomi52 válasza Stewe hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Ennél azért a vaterán olcsóbban is lehet kapni.
(#) ELKO26 hozzászólása Máj 5, 2017 / 1
 
Itt egy másik saját kapcsolásom,ez is 'meghajt' táp nélkül egy tranzisztort.(forgókondi nélkül mászkál a freki)
(#) elektroncso válasza ELKO26 hozzászólására (») Máj 5, 2017 / 2
 
Nem hibás véletlenül a rajz? Először is nem látom az általad említett forgókondit.
A rajzban lévő tranzisztor mint tranzisztor nem csinál semmit, annyi értelme van, hogy elmondhatod, hogy van a rádiódban tranzisztor is, de ha szigszalaggal ragasztottad volna rá a panelre, elektromos szempontból kb. ugyan annyit csinálna mint most...
(#) hobbyjani hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Ehez mi szóltok,érdemes e kipróbálni ?,egy antennábol táplált rádióBővebben: Link
(#) ELKO26 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 6, 2017 4 / 1
 
Köszönöm a szakszerű észrevételed. Magyarán mi a sz...t keresek itt igaz?
Te meg a hozzád hasonlók miatt megy el a kedvük a fiataloknak egy életre a kedve a detektorostól.
Nem hogy örülnétek annak hogy vannak fiatalok akiket érdekel még ez a 'szép szakma'.
Annó izzottam a vágytól hogy detektorost csináljak,elolvastam a fórumot,de még mindig nem értettem.
Aztán kérdezni mertem,meg azt mertem írni a vén rókáknak,hogy 'náluk van a tudás'...

A válasz egy sorozatos porba-sárba alázás volt.

Úgy elment a kedvem az egésztől egy jó időre.

Később magamtól jöttem rá hosszú hetek alatt sok kudarccal mire megszólalt az első detektorosom.

Persze ma már csak nevetek az egészen,egy perc alatt össze lehet dobni egy detektorost. Azóta már építettem fm vevőt is.

Csak az ilyen,meg a hozzád hasonlók beszólásai egy életre elveszik a fiatalok kedvét a rádiózástól,akkor meg MINEK VAN EZ A FÓRUM?

A szigszalagos beszólás az azért tetszett katódcső.
(#) Stewe válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Gyanítottam ott már nézte.
(#) granpa válasza ELKO26 hozzászólására (») Máj 6, 2017 / 3
 
Ezen szösszenet helyett, írhattál volna egy magyarázatot az ominózus áramkör működéséről,
hogy tanulatlan kollégánk (és mi többiek is) okuljon belőle.
Következő: »»   115 / 152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem