Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   2 / 138
(#) szabi83 válasza Chokapick hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
magnetron...

csere, mást nem tudsz vele kezdeni..

Bővebben: Link

Üdv
(#) Chokapick válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Koszonom a gyors segitseget. Csinaltam kepet a belsejerol is.Ebben az esetben is cserelhetem a magnetront? csunyan serult a belseje.Kidudorodott a lemez de nem lukadt ki. szerinted?

DSC03526.JPG
    
(#) Chokapick hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
jobban megneztem es megis van ott egy kis res...meg valami ezustos papir lap...
(#) Chokapick válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
hat igen a festek is lejott meg lathato a kepen hogy eldeformalta a belsejet.Nemgondoltam hogy ilyenre kepes ez a magnetron. J a es nemertem hogyan tud szikrazni ha serult a festes...???
(#) alex077 hozzászólása Feb 27, 2008 / 1
 
Sziasztok!

Az itthoni mikrónk elkezdett haldoklani. Szegény lassú halált hal,mert már régóta csinál olyat h egyre lassabban kezd el forogni bennea tálca és az a jellgzetes hang is egyre lassabban indul. Ma már ott tartunk, hogy nem forog a tálca, de a kaját még felmelegíti. Nem értek a mikrókhoz úgyhogy nem tudom mi a baja. De ti biztosan tudjátok. Jut eszembe: ha egyszer lesz időm szétszedem és megnézem, de ugye van benne egy kondi, amit gondolom nem kifejezetten egészséges feltöltött állapotban tapizni. Szal lehet úgy kisütni egy kondit h simán rövidre zárod? Vagy inkább egy nagy ellenállással?
(#) alex077 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Nem vagyok ostoba, nem matatok semmiben amiben van 220. de nem tudom hogy mi a baja. én arra tippelek h csak a kaját forgató motor ment tönkre,mert már egyáltalán nem forog, de melegíteni melegít. ötlet?
(#) Hutty válasza alex077 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Nyert!
Csak a motor, az pedig esetleg alúról megközelíthető.
(#) atommiky hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Nem tudtam pontosan hová irjak, ezért próbálkozom itt. A mi mikrónkkal is lene egy probléma. Mégpedig z hogy amint elindul elkezd szikrázni mindenk ugy mintha fém tárgy lenne benne, pedig sehol semmi hasonló. Utána pedig fekete égésnyom látszik az oldalán, viszont a fedő papírlak amivel le van takarva a kis rés ahol a feketedés látható sértetlen. Amint tudok teszek fel képet is róla.
Előre is köszi mindenkinek és bocsi ha rossz helyre irtam.
Üdv: Miky
(#) KTobi válasza atommiky hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Szia!

Lehet, hogy tönkrement benne a sugárzást biztosító magnetron (jól írtam?). Nem tudom mi van ezzekkel az újabb mikrókkal, nekünk jó régi van, és mindent kibir.

Igaz, már nem működik a belső világítása (no máris van egy javítani valóm). De eddig jól dolgozik már legalább 10 éve. Az se ártott meg neki, mikor nagymamám a pléhtálban betette a hurkát sülni egy órára (végig dolgozott, nem volt senki hozzáértő otthon, hogy észrevegye). Semmi baja nem lett. Meg mikor anyám a pattogatni való kukoricát a papírzacskóban (nem a zacskó volt a baj, hanem az iratkapocs rajta) be is gyúlladt a mikróban a papír.

Úgy látni a újak, a sok exrával hozzák a nagy hibalehetőséget és érzékenységet.

Üdv. Tóbi
(#) szalkagyuri hozzászólása Márc 9, 2008 / 1
 
SZIASZTOK a segitségeteket kérem van egy TECH 5008 as tipusu mikróhullámu sütőm ami ma reggel ugy gondolta hogy kibánik velem!!
melegitettem a reggelim müanyag tányérban!
és egyszer csak olyan kékes vöröses láng csapott ki a mikro belsejében legfelül lévő kis lemezke alól
az a lemez van megégve olyan mintha azbeszt vagy nem is tudom mi lehet kérlek benneteket segitsetek mivel lehetne helyetesiteni azt a kis lemezkét mert eldobni még nem szeretném mert nagyon erős mikró a válasz ha lehet sürgősen kellene
segitségeteket megköszönöm előre is!!
tisztelettel:szalkagyuri
(#) Ricsi89 válasza szalkagyuri hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Nagy valószínűséggel a csillámlemez adta meg magát. Jó hír hogy lehet kapni hozzá. Nézz szét a linken hátha van olyan méret. Bővebben: Link
(#) gringos hozzászólása Márc 25, 2008 /
 
Sziasztok
Ha esetleg valakinek volna bontott mikróból még használható magnetronja (SAMSUNG OM75S)az érdekelne.Tudom hogy nem éri meg újjat venni,de esetleg ha találnék "olcsón"használtat,akkor még megéri beledobni!

Köszönet
(#) zoz11 válasza gringos hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Holnapra megtudom neked nézni ha gondolod, van itthon kb. 15db jó magnetronom
(#) gringos válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 25, 2008 / 1
 
Szia
Hú azt nagyon megköszönném.Nem kéne kidobni a Dédi mikróját.Leírjam a helyettesítő tipusokat?SAMSUNG 2039001161
SAMSUNG 72039001161
SAMSUNG OM75S(11)
SAMSUNG RE995 CG OM75S(11)DEnnyit találtam hirtelen.
(#) microman hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Sziasztok!

Van egy kérdésem.
Cseréltem egy magnetront a samsung micromba.Az elején levő kupak nem volt rajt.(antenna?)Ez mennyire fontos kelléke eme egységnek. Használtat tettem bele.
Egyenlőre működik.Nem lesz baja?
(#) gringos válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Sziasztok.
Én még mindig várok!!!Türelmes ember vagyok!

(#) alex077 hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Sziasztok!

Kivettem a mikróm tányérforgatómotorját. Ez egy 220as szinkron motor, típusa: SS-5-240-TD 5 RPM 4W class:E
Amikor bekapcsolom a mikrót(mármint amikor még egyben volt) el sem akar indulni, vagy ha megforgatom akkor is max 1et, 2-őt fordul. Gugliban rákerestem de nem találtam használható információt. Vkinek van vmi ötlete? Kicserélném egy másik motorra, de nem tudom, hogy milyet és hol vegyek.
(#) zoz11 válasza gringos hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Hello
Nem felejtettem el a magnetront, egyet találtam is de csak most tudom megpróbálni hogy jó-e
(#) zoz11 válasza alex077 hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Itt biztosan találsz olyat ami neked kell, vagy mást nem valami olyat amit be lehet tenni helyette.

UI:Oldalt TERMÉKBÖNGÉSZŐ-> FŰTŐ-> MOTOR, és ott lesznek ezek :yes:
(#) alex077 válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Köszi a segítséget! Találtam olyan motort, ami kb ugyanúgy néz ki és a típusa is egészen hasonló.
(#) DJ_Tacee hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Sziasztok! Nagyi gagyi mikrója megadta magát, de hát iylen az élet. Szépen végigmértem mindent ahogy illik. Namost kondi jó, magnetron "elvileg" jó. (Értsd: nincs anódzárlat, nincs megégve, nem szakadt a fütés). A nagyfesztrafó után van egy jó nagy egyenes műanyag istennyila, ami sztem egy biztosíték, javítsatok ki ha nem, csatolok egy képet. (rossz minőség de most csak ez van sorry) Felirat: 0,75A/5kV

Illetve valami ilyemi a bekötés, ha ez jó:

  1. TRAF ------BIZTI-----||--------MAGNETRON
  2.                                      |
  3.                                  DIÓDA
  4.                                      |
  5.                                   TEST


Ez egy alap-feszkétszerező ugye. Csak mikor letéptem a madzagokat félkómásan nem figyeltem mi hova... Szóval elvileg ez helyes bekötés ugye? A gondom még: a "rajzon" a dióda full szakadt. Ha ez az, akkor a kondin keresztül rákúszott az AC a magnetronra, ez árthat neki vagy sem? Ha a kondi a helyén van, akkor elvileg pilzáló nagyfeszt kell kapnia a magnetronnak, stimmel ugyi? A diódára ennyi volt írva: HVM12 / 350 - milyen típust ajánlatok ide?

Köszi!
(#) DJ_Tacee válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Kicsit elcsúszott a "rajzom". Szóval nagyfesz - fehér kütyü - kondi. Kondi után dióda a testre, illetve tovább a magnetronra.
(#) _ampervadasz_ válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Ha ezt követted el akkor jól csináltál mindent!!!
Dióda viszgálatot köves azért el, lehet földzárlatos!
TV kapcsitápjának az összes diódáját vadászd ki.
Csak a bumszlikat, kösd párhuzamba őket, pakold be az előző helyére, és imádkozz hogy jó legyen!

bekötés.jpg
    
(#) _ampervadasz_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
illetve sorba is (de elírtam a nagyfeszrészére gondoltam a TV-nek, csak a tápját említettem véletlenűl)
Fontos: ha biztit cserélsz, akkor hasonlót szerezz be.
Ha belenéztél a bizti tatóba /amit könnyedén ki lehet nyitni/ akkor láthatod, hogy maga a biztosító szál az az egyenes szál a bizti végén.
A rúgó erre a szálra ki van feszítve, ha megszakad akkor ez összeugrík gyorsan, megakadályozva az ív kialakulását!
A hagyományos bizti /rugó nélküli/, megszakad, de az ív kialakul és fenn marad!
Remélhetőleg semmi baja a magnetronnak, sok sikert a buherához!
(#) Collector hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Azt tudja valaki, hogy az összes háztartási kivitelre készült magnetronnak ugyanakkora-e a fűtőfeszültsége?
(#) DJ_Tacee válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Mint írtam szakadt a dióda, ez a baja, azért kérdeztem hogy a magnetronra jutó AC esetleg nem-e károsíthatta szegényemet. A rajzod szerint a dióda "lefelé" néz, tehát a magnetron földhöz képest mínusz feszültséggel műkszik?
(#) _ampervadasz_ válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Egyszóval:... igen!
(#) _ampervadasz_ válasza Collector hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Esetleg nézd meg mind a két trafónál /ha egyenlő a vasmagkeresztmetszet/ hogy ugyan annyi a menet rajta ami a fütéshez van megtekercselve!
De általában ugyanakkora szkott lenni /azéért van egy két kiétel/
(#) _ampervadasz_ válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Úgy mint a katódsugárcsőnél /elektroncsöveknél/ Mindig a katódot fűtjük!
(#) DJ_Tacee válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Na jó. Én gondolkozni-lustaságom az ami miatt megkérdeztem, bár ennyire én is tisztában vagyok a dolgokkal. Köszönöm szépen! Keresek egy izmos diódát jó nagy zárófeszre meg bikás amperra és beleteszem vasárnap, 50-50%. Ha a magnetron behalt IJ, mikró megy bontásra, nem éri meg javítani, kb. 9eFt egy magnetron = ennyi egy alap mikró...
Következő: »»   2 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem