Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2734 / 3550
(#) MikulaSan hozzászólása Máj 18, 2017 /
 
Sziasztok! Sajnos a probléma az hogy akad egy MIFI modemem amibe átellene írni az Imei-t mivel a Vodás sim-em Iemi lock os így csak 1 modemmel hajlandó menni ami nem hordozható. Voltam bent de ha nem nyitok új előfizetést (pedig eredeti Vodás modem) akkor nem tudnak segíteni. Ha valaki tudna segíteni, Típusa: ZTE R216-Z. Vagy nyissak egy új topicot mivel nem találtam erre specifikusan megfelelőt?
(#) Gafly válasza MikulaSan hozzászólására (») Máj 18, 2017 / 1
 
Ne nyissál új topic-ot.
Szerintem sajnos így jártál.
HE gondolom hivatalosan nem nagyon támogatja SIMLOCK törést, különösen kiemelt topic-ban.
De nem értek hozzá...
(#) MikulaSan válasza Gafly hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Készülék Imei módosításról lenne szó. Az eredeti készülék megszüntetése mellett! De valszeg ha nem ír max valaki pü-t abban az esetben hanyagolom a dolgot. Igaz a telefonok kisütése is ez a kategória. Majd meglátjuk mi lesz.
(#) Stewe válasza MikulaSan hozzászólására (») Máj 18, 2017 / 2
 
Információs rendszer vagy adat megsértése:

423. §(1) Aki információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Ha Bármilyen célú védelem kapcsolódik az IMEI-hez, akkor a módosítással bűncselekményt követnél el. A törvényi tényállás nem köti ezt anyagi haszonszerzéshez.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2017
(#) MikulaSan válasza Stewe hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Köszönöm akkor dobom a dolgot a kukába.
(#) Stewe válasza MikulaSan hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Jobb a békesség.
(#) Gafly válasza MikulaSan hozzászólására (») Máj 18, 2017 / 1
 
Idézet:
„De valszeg ha nem ír max valaki pü-t abban az esetben hanyagolom a dolgot.”

Lehet hogy hosszú sorban állnak már a potenciális jelentkezők
Mellesleg ajánlom a vonatkozó szabványok tanulmányozását (ingyen elérhetők).
(#) kameleon2 válasza Petyaa hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Ha erre gondoltál, akkor nincs semmi baj a Nokiával sem. Van akinek nem kell okostelefon. Édesanyám is jobban kedveli a billentyűsöket. Bevallom csendben - én is. Sokszor előfordult, hogy vizes, maszatos kézzel kellene felvenni a csúsztatós érintőgombot - nem igazán jött össze. Ilyenkor kézmosás és visszahívás. A gombosokon ez csak egy mozdulat volt.
(#) Bakman válasza MikulaSan hozzászólására (») Máj 18, 2017 / 2
 
Ezt nevezem környezettudatosságnak a szolgáltató részéről. Korlátozzák a felhasználót, miközben szemétben végzik az egyébként még használható eszközök.
(#) jdani válasza Petyaa hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Jó felszereltsége van azért.
Fontos hogy gyors legyen. Netezés, applikációk. Játék egyáltalán. Sokat bírjon az aksija. Nagy kijelző. 2SIM, ütésálló.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 20, 2017 /
 
Nem tudom, hogy a kérdésem elektronikai-e, de szerintetek mit írjak be keresésnek, hogy másolásvédelem (macrovision) szűrőket találjak? Kompozit videojelet kellene szűrni régi videokazetták digitalizálása miatt.
(#) Udvari Zsombor válasza pjg hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Mi??? nem szoftvert, hanem hardvert szeretnék!
(#) goreny válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Macrovision filter, macrovision másolás
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) pjg válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
A filmre gondoltam.
(#) gerry válasza goreny hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Egy ismerősömnek volt 2db. macrovision dekódere. Az egyik korai példány potival is el volt látva, hogy ki lehessen hangolni a megfelelő képet, a másik meg teljesen "automata" volt. Egypár kazit átmásolt vele nekem. Régi szép idők!
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza goreny hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Hát, az első link nem jó, mivel az egy "építsd magad" megoldás.
És mi a keresőkifejezés, hogy a második linkhez hasonlókat találjak?
(#) goreny válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Oda van irva az első sorba.
(#) goreny válasza gerry hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Majd 20 évvel ezelőtt, az akkori fönököm nagy mágus volt. Akkoriban kezdte épitgetni a házimozi rendszerét. 6fejes hifi sztereo video, HK erösítő. A közelben volt egy videotéka, onnan hozta ki a filmeket, már jól ismerték, elsőnek neki adták ki. Ha volt a filmben egy "villanás", az már neki nem volt jó. Persze másolni is akarta a filmeket, valami titkos csatornán kapott egy nevet, címet, Gödöllőre kellett kimenni a dekoderért. Akkori értékben nem is volt valami kis összeg, de aztán ment a másolás. A felesége már ki akarta dobni őt a lakásból, néha én voltam a próbababa, hogy én nagyon kiváncsi vagyok arra a filmre, meg akarom nézni, persze lejátszás közben rögtön másolta is át a filmet. És közben ment a "na, ott volt egy zavar, láttad?"
(#) mohinger válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Lehet, hogy tudok neked segíteni, keress meg privátban!
(#) elactrofan hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Hello!

Multkor valaki mondta, hogy ontottvas kádat vizesek elviszik.
Nekem lenne egy kád és bojler gáz meg egy furdö melegitö.
(#) ronin75 válasza elactrofan hozzászólására (») Máj 22, 2017 / 1
 
Reméljük olvassa egy vizes
(#) horváth lajos hozzászólása Máj 23, 2017 / 2
 
Sziasztok ilyet látatok már jó kis kínai égő szó szerint durrant . és érdekessége hogy izzó szál egybe maradt
(#) Stewe válasza horváth lajos hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Ez inkább fúvási hibának látszik, a gyártás során a tesztet még kibírta, de idefelé jövet a hajón elrepedt.
(#) Udvari Zsombor válasza mohinger hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Privátba reagáltam.
(#) elektroncso hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Sziasztok.
Apró PC szoftverbeli kérdésem volna. A számítógépem nagyon lassan indul el (2-3 de akár 4 perc). Miután elindult azután gyors, nincs gondom vele. A problémát az automatikusan bekapcsoláskor induló programok okozzák, hiába töltött be az op. rendszer, a sok automatikusan induló program teljesen lefogja a HDD felé a kommunikációt. CCleanerrrel megnéztem, hogy milyen programok indulnak el automatikusan, egy már feleslegeset töröltem, sokkal jobb lett, de még nem tökéletes. Lenne még pár program aminek az automatikus indulását letiltanám, de előtte megkérdezlek titeket, nehogy hülyeséget csináljak.
1. Paperport virtuális képnyomtató - ritkán kell, de olyankor nagyon. Nem látom értelmét az automatikus indításnak. Letilthatom?
2. Control center 3 - ez a régi BROTHER multifunkciós nyomdánk programja, a gépet nyomtatásra nem használom, csak ha szkennelni kell akkor van elindítva. Ez biztos, hogy fogja a gépet, mert amíg a logója bekapcsolás után nem jelenik meg addig semmit nem lehet a géppel csinálni. Gondolom ez sem létfontosságú a winXP-nek az induláshoz. Letilthatom?
3. BRMFCWND.EXE - Elvileg szintén a BROTHER-hez tartozik, itt azt írják, hogy le lehet szintén tiltani.
4. PPort11reminder - Itt a ScanSoft OmniPage Pro 12 regisztrációs emlékeztetőjének írják, szintén ajánlják a letiltását.
5. IndexSearch.exe - Elméletileg szintén a Paper Porthoz tartozik, szerintetek letilthatom?
6. SSBkgdupdate.exe - Szintén a Paper Porthoz tartozik, tilthatom?
7. Adobearm .exe - Elvileg az Adobe Reader tartozéka. PDF olvasásra használom csak az Adobet, fontos ennek bekapcsoláskor indulni?
8. GrooveMonitor.exe - Elvileg a MS office-hoz tartozik. Kell az a win-nek induláskor?
9. Nero Filter Check - Elvileg a Nero lemezíróhoz tartozik. Egy évben kétszer ha elindítom a Nero-t, többször nem. Kell ennek automatikusan indulni?

Ezeket találtam amik szerintem feleslegesen indulnak el automatikusan. Ha jól gondolom akkor ha letiltom az automatikus elindulást akkor csak akkor indulnak el, ha én elindítom a programot manuálisan. Pl. ha megnyitok egy PDF-et Adobe-vel akkor automatikusan elindul minden ami kell.
Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Annyit tudok, hogy nálam csak az Avast vírusirtó, és a Java update van a Ccleaner-nél autoindulásnál, más nincs. Ettől még rendben megy a Win7. Sokat kitöröltem, egyéb progik ne figyeljenek, ha ritkán kellenek.
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Nem válasz a kérdésre mert nem ismerem a Windows, de egy SSD fényéveket gyorsít a gépen a HDD helyett.
(#) elektroncso válasza Bakman hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Tudom, de ebbe az öregecske gépecskébe nem szeretnék pénzt beleölni (PENTIUM 4, 2Gb RAM, winXP SP3), meg nincs is gondom a sebességével. Csak az idegesítő, hogy az op. rendszer már felállt, de még semmit nem tudok csinálni, mert az automatikusan induló programok lefoglalják a HDD-t.
Amire szükségem van arra tökéletesen megfelel, így egyenlőre nem is gondolkodom a cserén.
(#) elektroncso válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Köszönöm. Megvárok még másokat is, utána letiltom a felesleget.
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szerintem ezeket nyugodtan letilthatod, nem fog gondot okozni.
Következő: »»   2734 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem