Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3003 / 3940
(#) Szabolcs_12 hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy indexet próbálok összehozni és a véleményeteket szeretném kikérni, működhet ez-e így?
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017

index.JPG
    
(#) elektrorudi válasza Szabolcs_12 hozzászólására (») Máj 22, 2017 / 1
 
Szia!
Nem.
- A BC637 maximum 0,5A-es. Itt viszont Amperek folynak.
- Túl nagy lesz a feszültség esés a tranzisztoron.
- A gyári "kattogós" indexrelé hangot ad. Gyorsabban kattog, ha valamelyik izzó kiégett, figyelmeztetve a hibára. Ez nem figyelmeztet.
(#) RoliNyh válasza Szabolcs_12 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Helló!

A tranzisztornak az izzó(k) alatt kell lenni a testen. Tehát az izzóknak a pozitív ágban.
Az IC bekötését most nem méztem...

Az alábbi videóban 12:47 perctől hallható zene címét és előadóját keresem: Music...
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) RoliNyh válasza Szabolcs_12 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Ja és szerintem még egy bázisáram korlátozó ellenállást se ártana betenni.
Viszont a legnagyobb probléma, hogy a collektor nem jól van bekötve, gyakorlatilag testet kapcsolsz testre...
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) balint730 hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Sziasztok.
12db 1W-os piros LED-et szeretnék meghajtani 3*4db-ot PT4115-el.
És úgy szeretném, hogy egy relével vagy egy kapcsolóval lehetne állítani 3 fokozatban (nem világít, fél teljesítménnyel és max teljesítménnyel).
Hogyan lehetne megoldani azt h ha egyik bemenetére rákapcsolom a 12V-ot akkor csak kicsit világítson ha a másik bemenetére kapcsolom rá akkor teljesen?
(#) Stewe válasza balint730 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
A legegyszerűbb megoldás a két párhuzamos áramgenerátor diódás kimenet elválasztással.
(#) balint730 válasza Stewe hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Azaz 6db áramgenerátor kellene hozzá valahogy így? A kimenet elválasztást hogyan tudnám megoldani?
(#) Stewe válasza balint730 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Minden egyes áramgeneráror kimenetére egy-egy diódát kötni nyitóirányban.
A rajzodon csak 9 LED-et látok... ennek mi az oka? Meg kell nézni, hogy hányat tud meghajtani egy áramgenerátor, és úgy csoportosítani soros láncokba. Úgy tűnik mégsem olyan jó az ötletem mert egyszerű, de drága, sok áramgenerátor kell hozzá.

Tulajdonképpen ha nem beállítható fényerő kell, akkor a felezés úgy is megvalósítható, hogy a LED-eknek csak fele világít....
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) nedudgi válasza balint730 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Nem jó. Nézd meg a PT4115 adatlapját. A LED másképpen van kötve. A GND közös mindegyik PT4115-ön, így a DIM lábakkal tudod akár fokozatmentesen is szabályozni a fényerőt. A DIM lábakat is összekötheted egymással.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) RoliNyh válasza balint730 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Az IC áramszabályozó ellenállását kell "cserélned" kisöntölnöd a megfelelő kapcsoló érintkezőkkel...
(#) balint730 válasza Stewe hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Igen véletlenül egyel kevesebbet rajzoltam mindegyik ághoz. Nem gond a 6db áramgenerátor sem.
(#) balint730 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
A DIM lábakra PWM jel vagy egyen feszültség is rákapcsolható?
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) nedudgi válasza balint730 hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Az adatlap azt állítja, hogy is-is.
(#) pyroxhu hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy BK8000L chipre szeretnék mikrofont kötni. Van MIC P MIC N és MIC BIAS vezetékem, a P az a jelre megy az N a testre. A BIAS-t hova kell kötni és hogyan? MIndenhol azt látom, hogy a jelre kötik rá. A Bias ágon kell kijönnie valamilyen feszültségnek? Egy egyszerű mono mikrofont szeretnék használni ami egy kihangosítóhoz volt, egyszerű jackdugós.
(#) kadarist válasza pyroxhu hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Szia! Az elektretmikrofonnak tápfeszültség is kell, mert van benne egy FET-es illesztőerősítő, ezért van a bias vezeték, amelyen megkapja a tápját. Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2017
(#) pyroxhu válasza kadarist hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
A BIAS-on nem jön ki semmilyen feszültség ha rámérek, de ha külső feszültséget adok neki akkor sem működik.
(#) kadarist válasza pyroxhu hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
A leírás szerint 2V-nak kell ott lenni a negatívhoz (GND) képest.
(#) vladcepes hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy Lecseréltem a P8 Lite telómat egy P9 Lite-re. Van 2 db szivargyújtó töltöm is amiből egyiken van két USB abból egyik állítólag tudja a 2A-t is. Másik töltő az 1,5A.
Mindkettővel az a bajom hogy ha telon a GPS-t bekapcsolom nem tud annyit visszatölteni mint amennyit zabál. Valami ötletetek van? Már gondoltam arra is hogyha tudnátok adni valami jó kapcsolási rajzot megépíteném ami biztos hogy tudja a gondolom 5V 2A-t ?
UI: A két töltő jó mert ha nincs használva a teló akkor tölti, a P8-nál GPS el is töltötte gondolom az nem zabált ennyit.
Válaszokat köszönöm!
(#) tbarath válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Ha a telefon nem vesz fel akkora áramot akkor arra csinálhatsz bármilyen töltőt, akkor se fogja felvenni.Ha tud valamilyen gyorstöltő szabványt akkor olyannal lehet próbálkozni, egyébként felelejtős a dolog. Bár gondolom a szélvédőnél süti a nap, megy és fogyaszt a nagy kijelző, minden rádiós cucc megy, szóval melegszik is, és értelmes elektronika ilyen esetben nem fogja megölni az akkut, inkább merüljön le mint hogy kigyulladjon.
Az én telefonom pl. fél Amper körül szokott kérni, pedig 3 Ampert leadna a töltő amiről töltöm. De nem kell neki több.
(#) reloop válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Szia! Az említett készülékkel még nem volt dolgom, de többnyire az USB csatlakozó Data lábain beküldött feszültségből/állapotból olvassák a telefonok mekkora árammal terhelhetik a forrást. Sajnos ahány, annyiféle.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) vladcepes hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat! Még annyit szoktam rajta segíteni hogy ha nem kell pont akkor a kép,vagyis tudom hogy még elég sok km van előttem akkor kinyomom és a háttérbe max megy a hangjelzés ha trafi baleset stb. na ilyenkor tölti.
"gyors töltő szabványt" mit értsek ez alatt?
(#) pyroxhu válasza kadarist hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Na, egy tippre kipróbáltam hogy mi történik ha bekapcsol a hívás "mód". Ha elkezdek hívni rögtön megjelenik a 2Volt a BIAS ágon. De még mindig nem megy a mikrofon, előbb sikerült életre bírjam külső táppal, de akkor meg zavaros volt a hang és alig lehetett érteni. Egy 2.2µF kondit és egy 2.2kOhm ellenállást használok benne. Van valami ötleted? :/
(#) Stewe válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Azt a szivargyújtó töltőt is érdemes lenne letesztelni, mert a szépítő túlzásoktól a szemérmetlen hazugságokig sok minden ráfér némely névtelen gyártó arcára.

Megesik, hogy egy nagy áramú elektronika kerül bele hűtés nélkül, így túlmelegszik és korlátoz... vagyis a 2 amperes cucc 300mA-nél többet nem ad.
(#) tbarath válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Qualcomm Quick Charge, Mediatek Pump Express, OnePlus Dash Charge, Motorola TurboPower, stb.

Ha jól tudom az USB szabványba is bekerült valamilyen gyorstöltés is, ami "szabványos", és a google is előírja az androidos gyártóknak a támogatását (ha akarnak gyorstöltést), de ez majd egyszer fog elterjedni. A jelenlegi készülékeknél komoly összevisszaság van a gyorstöltésben.
(#) aramis hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Sziasztok! Volna egy tiszteletteljes kérdésem, A fűnyíró motorom csapágya beállt .Szétszedtem és kicseréltem a csapágyat az kés felőli oldalon állt be. És ott van egy rugóval ellátott ellendarab fogazott. ez beleér a fedélbe és súrlódik nem tudom mi hiányozhat onnan? a másik probléma ,lehetséges olyan motor amibe nincs indító kondi és segédfázis leágazás mert olyat sem találtam. légy szi segítsen valaki adjon tippet
:s
(#) kadarist válasza aramis hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Szia! Az a rugós ellendarab a fék és normális állapot az, ha álló motornál fékez. Van kondenzátor nélküli egyfázisú indukciós motor fűnyíróknál is.
(#) aramis válasza kadarist hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Köszönöm a választ , azt hiszem alul is van rugó az ellendarabnál ami a csapágy felé tolja de akkor felette is kell leni ami kissé távol tartja a fedéltől mert így ha beindítom irgalmatlanul zörög
(#) proli007 válasza aramis hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Hello! Már bocs, de ha valaki segíteni szeretne/tud, legalább azt tudná, miféle fűnyíród van. Pld. egy kép..
(#) Psynapse hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Sziasztok!

A bejárat melletti kábeldobozban (itt jön be a koax kábel, itt futnak össze a behúzott UTP kábelek stb) ma megláttam, hogy van egy elektromos vezeték is bent.
Ezt milyen célra szokták kiépíteni pont ide?

Valamint most úgy alakult, hogy pont jól jön, hogy van, mert internetszolgáltatót váltok és az már optikai kábeles lesz, így a modemet el tudnám helyezni itt a bejáratnál és nem kellette behúzni egy szinttel fentebbig a kábelt (meg úgysincs hely a kábelcsatornában már).

Viszont ahhoz, hogy a modemet itt tudjam csatlakoztatni, rá kellene szerelni egy dugós csatlakozót. Meg merjem csinálni ezt itthon, vagy mindenképp ajánlott villanyszerelő? Ha villanyszerelő, náluk szokott lenni jó minőségű (!!) dugós csatlakozó, vagy inkább vegyem meg én előre az obiban?
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017

IMG_0265.jpg
    
(#) kadarist válasza Psynapse hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
A jó topik: Bővebben: Link
Következő: »»   3003 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem