Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés

Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
Lapozás: OK   526 / 526
(#) gyuszo válasza sámli hozzászólására (») Szo, 21:25 /

Nem szerelték egyformán minden panelt, ez az évszámtól függ, 1960-as évektől kezdődően az utolsó Budapesti , káposztás-megyeri, II-es lakótelepig bezáróan. Szereltem és laktam is benne néhány évet. Elég jól ismerem . A legutolsók már egész jól lettek szerelve.
Sőt mivel Káposztás megyeri lakótelepen nincs bevezetve a gáz, a lakások 3 fázisra lettek szerelve.
(#) sámli válasza gyuszo hozzászólására (») Szo, 21:32 /

Megszűnéséig a 43-as ÁÉV-nél dolgoztam, ismerem őket mint a tenyeremet. A Hős u. környéki lakások most kb. 30-35 évesek, ott is ezeket használták. Tudomásom szerint az összes vezeték ragasztásos technikával készült lakás ilyen vezetékkel van szerelve.
(#) GPeti1977 válasza Gafly hozzászólására (») Szo, 22:05 /

Érdekes nekem szimetrikus, a ház bekötése 1988 körül volt.
(#) Vacok válasza Vacok hozzászólására (») Vas, 11:13 /

Szia!
Hosszú hónapok alatt gyakorlatilag végeztem a villamos hálózat korszerűsítéssel. Minden alumínium vezetéket kicseréltem réz vezetékekre és mindehova vezett földelést is, valamint az elosztó szekrény is elnyerte végső formáját. A fő nyovonalon a kábeleket a plafon és az oldalfalak találkozásánál felragasztott védőcsőbe vezettem el, melyet holker díszléccel takartem el így minimális a falon kívüli kábelcsatornák száma.
(#) sany hozzászólása Hé, 7:43 /

Mai napon lesz a villanyszerelő írásbeli vizsga.
(#) ezermester1 válasza sany hozzászólására (») Hé, 10:40 /

Jó szakmát választottál. Csak gratulálni tudok. Sikeres vizsgát. Egy lapáttal.
Következő: »»   526 / 526
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 23. Kedd
5:14:24
Jelenleg 82 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu