Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2735 / 3549
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 24, 2017 / 1
 
Köszönöm.
Letiltottam a jelzett dolgokat, kikapcsoltam a gépet, majd visszakapcsoltam. Az asztal megjelenése után szinte azonnal munkára kész a gép. Ez eddig nagyon nem így volt, képes volt akár 5 percet is szöszmötölni. Az abszolút maximum kb. 10 perc volt! Olyan lett mint egy új telepítés. Nekem tökéletes.
(#) pjg válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Mind letilthatod!
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Nekem Win10-en volt hasonló problémám, én ott "durvább" programokat is tiltottam, például Videokártya driver frissítő, egy halom program frissítéskeresője, meg ilyenek. Csak párat tiltottam, de nálam is szembetűnő volt a javulás.
(#) kameleon2 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Minden ilyen előugrót le lehet tiltani, főleg ha te , mint felhasználó indítottad el. Persze nem árt az óvatosság, biztonsági mentés és az egyesével való gyomlálás. Nálam az AVG fogja iszonyat erővel a gépet, de amiatt, hogy virtuális gépben futtatja a vírusokat - emiatt kevés az erőforrás. Most teljesen leszedtem, megtáltosodott a gép. Ismét feltelepítettem nulláról, így végre a karantént is leürítette és szintén felgyorsult, pedig újfent működik az AVG-m. Ez csak azért volt macerásabb, mert beépül a rendszerbe is és system fájlokat is futtat, amit nem lehet kilőni csak úgy.
(#) forma3 hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Valamiért mindig úgy jelzi már napok óta az oldal, hogy új üzenetem érkezett, pedig nincs olvasatlan. Más is van így?
(#) Gafly válasza forma3 hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Igen, nekem is van jó régóta 3 fantom új üzenetem.
De nem gond, mert csak akkor nézek be az üzenetek közé, ha háromnál többet mutat
(#) forma3 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
(#) Petyaa hozzászólása Máj 26, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!

Olyan problémám van, hogy a gépre leszedtem az Opera 35-ös verzióját, majd a környezeti változókban letiltottam hogy frissítse magát, ennek ellenére tegnap már a 42-es verzió fogadott, külsőleg szinte változatlan. A böngészőbe begépelve az opera://aboutot ki is írja hogy frissítések keresése kikapcsolva.
Az igazán nagy bajom az, hogy míg a 35-ös verziónál a lap betöltése azonnal megkezdődött, ennél kb 5 másodperc után kezdi el, és a vissza előre funkciók is kissé labilisak.

Hogyan lehetne úgy beállítani hogy tényleg ne frissítse magát?
(#) pjg válasza Petyaa hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Kihúzod a netet.
(#) Fidel hozzászólása Máj 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Van ezen az oldalon olyan rész, hogy észrevételek, javaslatok?
Nem találtam olyan lehetőséget, amin adminisztrátornak lehetne írni, csak a hibabejelentőt!?
(#) Gafly válasza Fidel hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Szerintem ezt is olvassák...
Különösen ha megjelölöd, hogy "Moderációt kérek!", bár nem erre való, de akkor szerintem biztosan elindul a kollektív bölcsesség

Ugyanakkor van ilyen, és kereső szolgáltatása is fejlett az oldalnak
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2017
(#) Stewe válasza Bakman hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Nagyon nem válasz...
A feleslegesen induló programok ugyanis az SSD-nek is ártanak. Minden felesleges írás olvasás az élettartamból eszik.
(#) Bakman válasza Stewe hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
A mai SSD-k valószínűleg jobban bírják a kiképzést, mint a HDD-k. Nem kisbabák azok, hogy pátyolgatni kell őket, azok az idők már régen elmúltak. A dologhoz hozzátartozik egy ezer éves szállóige: Az az adat, amelyik csak egyszer van meg, nem is létezik.
(#) Stewe válasza Bakman hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Természetes, hogy mindenkinek vannak mentései, de nem csak a bekapcsolási időtől függ az élettartam. Egy SSD a garantált 1500-2000 újraírhatóságát figyelembe véve, a mai adatmennyiségek (multimédia, CAD, CAM) estén már üzemidőben is okozhatnak meglepetést. A feleslegesen háttérben futó (és időnként a háttértárba is firkálgató) programok ezt csak tetézik. Nem felesleges beruházás az extrém RAM-sem, hogy ne kelljen gyakran lapozófájt használni.
(#) Bakman válasza Stewe hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Ne már! Ez is egy olyan ragadványmese mint az, hogy az új telefonakkut 16 órán át kell tölteni. SSD teszt. A cikk két éves, az SSD-k pedig azóta csak fejlődtek.
(#) nagym6 hozzászólása Máj 27, 2017 /
 
Üdv. Mit kell írni a csatolt képen a "Re:" sorba? Üresen hagyva nem fogadja el. Köszönöm.

owon.jpg
    
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 27, 2017 / 1
 
A mondandód címét? Elméletileg személy fog válaszolni nem gép, így vélhetően nem akadnak fenn azon, hogy nem azt írtad oda, amire ők gondoltak.
(#) Stewe válasza Bakman hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Ez egyetlen gyártó termékeiről készült (alig észrevehetően reklámszagú) leírás, ennek ellenére a fizikai korlát akkor is fizikai korlát. Már a számítgatásnál használt adatmennyiségek is túl óvatosak, elhiszem, hogy az Office futtatása nem terheli a háttértárat, de egyetlen HD film is 25Gbyte. Nem írtam gyors tönkremenetelről, de a gyorsan végzett felesleges munka is felesleges munka, másrészt az operációs rendszer indulásakor a memóriában tevékenykedő, automatikusan induló alkalmazások futási sebessége nem a merevlemez sebességétől függ, így az nem sokat gyorsít.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Köszi, megpróbáltam egy "Help" szócskával. Ugyanitt az Owon-nál egy másik "Customer Service" ablakban kérdeztem, firmware hibákat írtam eddig 5 alkalommal, de válasz sosem. Nem tudom komoly lehet-e itt az ügyfélszolgálat, vagy én rontok valamit. Mindig azt az automata választ kaptam, hogy rövidesen válaszolnak, ezek szerint beérkezhetett az üzenetem. Meglátom, itt válasz lesz-e.
(#) Bakman válasza Stewe hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Idézet:
„A mintegy 18 hónapig tartó teszt során egy 240 gigabájtos Intel 335, egy ugyanekkora Corsair Neutron GT, két darab Kingston HyperX 3K, továbbá egy 250 gigabájtos Samsung 840 és egy 256 gigabájtos, szintén a koreai gyártótól származó 840 Pro SSD került górcső alá.”
A rendszer, legyen az bármilyen is, meghálálja az SSD-t. Mondom ezt úgy, hogy klónoztunk már Windows-t, Linux-ot és Mac OS X-et is. A klónozás során nem változtattunk semmit, maradtak a háttéralkalmazások. Hidd el, ég és föld a különbség SSD és HDD között, próbáld ki. A futási sebesség nem, de a betöltődési sebesség igen csak függ a háttértártól. A várakozások nagy részét pedig ez teszi ki.

Otthoni használatban elég nehéz tönkretenni egy SSD-t, nehezebb, mint egy HDD-t. Felesleges a széltől is óvni (jó magyar szokás szerint). Ha nem csinálsz semmit, a wear leveling akkor is dolgozik, keletkeznek és tűnnek el naplófájlok, egyéb fájlok stb. Ezekhez képest három-négy háttéralkalmazás kb. semmi.
(#) kérdező hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Ha különböző oktánszámú benzineket tankolok különböző arányban, hogyan alakul a keverék oktánszáma?
Pl. 10L 95-ös, és 10L 100-as benzin mit eredményez?
(#) pjg válasza kérdező hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Átlagolva 97,5, de biztosan bonyolultabb a dolog.
(#) zolika60 válasza kérdező hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Valahol a kettő között félúton. De mi értelme ennek?
(#) kérdező válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
pl. 91-es benzint 95-re feljavítani. Bár lehet, jobban megéri a 95-t tankolni, és akkor nincs keverés.
Nálunk már nincs, de Ausztriában még kapható 91-es.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) zolika60 válasza kérdező hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Kísérletezéssel megtalálhatod a jó arányt, de inkább használj oktánszám növelő adalékot. Mire a 100 oktános benzinnel a 91-est feljavítod nem lesz olcsóbb mint a 95-ös.
(#) kérdező válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
A sima ólompótló is növeli az oktánszámot?
(#) pjg válasza kérdező hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Nem.
(#) zolika60 válasza kérdező hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Igen. Régen az ólmozott benzinben is arra használták.
(#) kérdező válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Elvileg az ólom a szelepek kenése miatt kell, az oktánszámra való hatása nekem nem egyértelmű. Persze ma már az ólompótló se ólom, hanem kevésbé mérgező kémiai anyag. De jól megy tőle a kocsi.
(#) zolika60 válasza kérdező hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Meg az oktánszám beállításra is használták. A tiszta benzin oktánszáma nagyon alacsony.
Idézet:
„Motorhajtóanyagként keverték régebben a sűríthetőség növelése céljából ólom-tetraetillel Pb(C2H5)4. Ez rendkívül mérgező folyadék. Újabban nem (vagy kevésbé) mérgező anyagokkal (ETBE, MTBE) javítják az oktánszámot.”
Idézet a Wikipédiáról.
Következő: »»   2735 / 3549
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem