Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Medencefűtés
 
Témaindító: davidka, idő: Máj 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 27
(#) nedudgi válasza andre52 hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
(#) andre52 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Ne haragudj Nedudgi,lenne még kérdésem.Mi a tekercsek optimális mérete?A 20-s csövet 300 és 100 m-s tekercsben árulják /75 Ft./m./,tudnék max.83 m-s csigákat csinálni,ha külső átmérő nem nagyobb 170 cm-nél .Jó lenne,mert a medence helye nem ideális./Fedni átlátszó mg-i fóliával fogom,középen labdával.
(#) andre52 válasza andre52 hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Elnézést kérek,az előbbi kérdés stornó !/Elolvastam a Petyásnak 2015. 08.06.-án írt válaszodat/
(#) Kahosz hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Sziasztok,
tudom még korai, de 14m^3 medencém fűtését akarom megcsinálni.
Meg lehet oldali a fűtést úgy, hogy a homokszűrő szivattyúját használom. 370W-os. Naponta a kb 4 órát megy medencés időszakban. Van egy mechanikus időkapcsoló előtte így azt is be tudom állítani, hogy 15 percet megy 15 percet pihen. Persze úgy állítom be ahogy akarom.

Idén telepítek öntözés rendszert és marad 32-es Lpe csövem kb 60 méter. Jó megoldás, ha bekötöm a szivattyú nyomó ágára? Melegben hagyom 15 percet a vagy több időt, hogy a csőben megmelegedjen a víz és utána bekeringtetem a vizet?
Persze tudok venni 25-ös vagy 20-as csövet is, csak szerintem a 20-as csövön már nagy lesz az ellenállás és vesztek a szűrés hatékonyságán.

Ha van lehetőség akkor a szűrő szivattyújával oldanám meg.

Találtam ilyet még ilyet is van ennek értelme?
Bővebben: Link
(#) nedudgi válasza Kahosz hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
"Találtam ilyet még ilyet is van ennek értelme?" Nincs. Az árából vegyél sört, LPE csövet, vagy fűtéskeringető szivattyút.
A szakaszos keringetés rontja a hatásfokot. Minél melegebb vizet süttetsz a Nappal, annál lassabban veszi fel a meleget. Ha már belefeccölsz ennyi munkát, jobban jársz vékonyabb falú csővel (LPE20, esetleg LPE25). Szűrni mindig kell, vizet keringetni a csőkígyóban akkor érdemes, ha van napsütés. Ha folyamatosan járatsz egy ilyen böhöm szivattyút, egy-két év alatt egy keringetőszivattyú árát elpazarlod. Ha nagy a cső ellenállása, több ágat kell párhuzamosn kötni, ahogy már többször leírtam ebben a topikban.
(#) Kahosz válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Szia okés köszi.

Akkor így lesz. Még lenne egy két kérdésem. A medence 4,2 méter átmérőjű és 120cm magas. Teljesen nem fogom feltölteni. Ha maxra töltöm kb 15-16m^3 víz lesz benne.

Az a kérdésem, hogy LPE20-as csőből 2X100 méter vagy 3X100 méter csövet célszerű csigába tekerni.
Illetve, hogy kb mekkora az átmérője a 100 méter 20-as csőnek feltekerve?

Egy állvány tervezek neki és egy OSB lapon lesznek a tekercsek. Az OSB-t fekete bitugéllel akarom lekenni.

Illetve érdemes-e egy polikarbonát lappal lezárni a tekercseket ? Polikarbonát lap alatt jócskán megnőne a hőmérséklet.

A három tekercs párhuzamosan (vagy 2) egy 25-ös gerincen lenne. Az egész kb 4-5 méterre lenne a medencétől.

Keringtető szivattyúból elég-e a 4 méteres emelő magasságú ? (ha jól tudom kb 40W-os).

A tekercsek közepén vagy a külső átmérőn legyen a hideg oldali ág bekötve?
(#) nedudgi válasza Kahosz hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
100m LPE20 80cm belső sugárral körülbelül 1,76m átmérőjű.
Minél több fér el, annál jobb. Ha fix helyre telepíted, akkor felesleges az OSB, bitugél. Egy forró napon vízszintesen elhelyezett csőkígyó, ha nem erőszakoskodtál vele sokat, akkor úgy is marad. Az első időben a víz súlya megtartja, Legfeljebb a külső végeket érdemes rögzíteni.
Polikarbonát fedés felesleges. Nem nőne meg a hőmérséklet, mert azonnal áttolod a hőt a medencébe. Ha a gerinc árnyékos helyen van, inkább vékonyabb csövet használj. LPE20 1200 liter/óráig megfelel, vastagabb csőben lehűlne a lassabban visszafolyó víz.
Olyan szivattyú kell, ami az emelési magasságon tudja legalább ezt a vízmennyiséget. Ha nagyobb a teljesítménye, akkkor a jobb gyártmányokon vissza tudsz venni 1-2 fokozatot. Ha csak csúcsra járatva tudja, akkor a bővítéskor a szivattyút is cserélni kell: bukta.
Gyakorlatilag mindegy, hol van az eleje, talán jobb kívülről bevezetni a hidegebbet. lényeg az ellenpárhuzamos felfűzés, hogy ne alakulhasson ki pangó víz.
Mielőtt véglegesen bekötnéd, a kötéseket ellenőrizd hálózati nyomással. Sok fejvakarást okozhat, a tömítetlenség a szívó oldalon.
(#) Kahosz hozzászólása Márc 14, 2017 /
 
A 300 métert 3 ágra vagy 4 ágra érdemes ? Vagy 200 Méter 3 ágon?
(#) nedudgi válasza Kahosz hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Valamikor csináltam egy durva mérést, tapasztalatom szerint nem érdemes 80m fölé menni.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) Lettsgo hozzászólása Máj 2, 2017 /
 
Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem. Végigolvastam az összes hozzászólást, és ez alapján állítottam fel az én melegítő rendszeremet. Visszajelzést várok tőletek, mert nem szeretnék bakot lőni, és ti jobban értetek hozzá.
Adatok:
a medence kb 10 m3,
a medence fűtésére használt cső LPE 20-as átmérővel, 200 méter / elosztva 4 X 50 méteres tekercsekbe/,
a tekercsek kb 2 méter magasan lennének egy fatároló tetején, ami trapézlemezből van, normál lejtéssel / tehát nem sík/,
a víz kerigetésére használni kívánt szivattyú: Grundfos ups 25-60,

Pár kérdés:
szerintetek a szivattyú teljesítménye megfelelő-e?
ha a csőkígyot a lemezre tenném /és nem OSB lapra/, a lemez hője nem égeti-e ki a csővet?
a tető lejtése befolyásolja-e a rendszer kialakítását?

Válaszotokat, és véleményeteket előre is köszönöm.
(#) Lettsgo hozzászólása Máj 2, 2017 /
 
Bocs, ez lemaradt.
Szivattyú adatai
(#) nedudgi válasza Lettsgo hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Határeset. Ha most veszed ezt a szivattyút, akkor csak igen jó áron éri meg. Nincs benne tartalék, ha növelni akarod a csőkígyót. Ha már megvan, megteszi, amíg nem nyersz a lottón. Új beszerzés esetén nagyobbat kellene keresni. A nagyobb teljesítményből vissz lehet venni.
A csövet folyamatosan hűtöd, nagy gond nem lehet. A széle érdekes, ahol a bádogot süti nap. Terhelés ne jusson ilyen helyen a csőre, esetleg vastagabb falút használj. A tető ferdesége csak a téli víztelenítéskor jelent gondot.
(#) Lettsgo válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Köszönöm a gyors és pontos válaszodat.
A szivattyút még nem vettem meg, kb 9000 Ft-ba kerülne.
Tudnál ajánlani egy olyan szivattyút, amit nem aranyárban mérnek, és szerinted megfelelő lenne?
A lemez szélére figyelni fogok.
Tél előtt leszedem, és a víztelenítést majd a földön vízszintesen fogom csinálni.
(#) nedudgi válasza Lettsgo hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Árak ügyében nem tudok nyilatkozni. Nem a lemez széle az érdekes, hanam az a pár menet, ami a takart, és a napsütött felület határán van. Ott deformálódhat, esetleg, bár kicsi az esély rá.
Nem szükséges leszedni, kompresszorral is ki lehet fújni a vizet. Nekem "időtlen idők óta" ott van, nem szedtem még le.
Ezt a leszedést akkor gondold át, amikor először feltetted. Megsúgom, megváltozik a véleményed. Nem leszedni bajos, hanem újra felrakni.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2017
(#) Lettsgo válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Annyiban tudnál segíteni, hogy a szivattyúnak mekkora legyen a teljesítménye? Nem nagyon értek hozzá, így minden segítség jól jön
(#) nedudgi válasza Lettsgo hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Azt kell nézni, hogy az adott emelési magasságon, tudja-e az áganként körülbelül 300 litert óránként.
(#) Lettsgo hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Abban tudtok segíteni, hogy az 50 méter 20-as lpe cső mekkora lesz feltekerés után?
(#) nedudgi válasza Lettsgo hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Nem kétszázat akarsz feltekerni?
(#) Lettsgo válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
De igen, de azt elosztom 4 X 50 méteres tekercsekben. Azt szeretném kideríteni, hogy ez a rendszer a tetőn mekkora helyet foglal el.
(#) nedudgi válasza Lettsgo hozzászólására (») Máj 3, 2017 / 1
 
A minimális belső sugárral 140 cm lesz az 50 méter. Ha koncentrikusan tekered, akkor 240 cm.
(#) Lettsgo válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Csak egy kérdés, mekkora a minimális belső sugár?
(#) nedudgi válasza Lettsgo hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
80cm legalább.
(#) andre52 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Bocsi !A 80 cm.nem átmérő ???
(#) nedudgi válasza andre52 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
De.
(#) Lettsgo hozzászólása Máj 8, 2017 /
 
Sziasztok.
Hála nektek kezd összeállni a dolog. Már csak egy kérdés van. A medencét hogyan kössem össze a rendszerrel? Van a medencén 2 kivezetés, de az a szűrőszivattyúé/ medencéhez adott 29 W-os papírszűrős/.
1 megoldás: Medencéből kijön a gégecső /ami a szűrőszivattyúé/ ezt ágaztatom el, és a két rendszer párhozamosan működik külön körön /külön kérdés a két szivattyú így kap e elég vizet?/
2 megoldás: A fűtés rendszert a szűrőszivattyú után helyezem el. Tehát a medencéből kijön a gégecső, rámegy a szűrőszivattyúra, onnan rámegy a keringetőszivattyúra, onnan a csőkígyó után vissza a medencébe/egy rendszeren belül a két szivattyú nem zavarja-e egymást/?
3. megoldás: A keringetőszivattyú egy külön csőből a medence peremén átdobva, annak aljáról szívna, és a visszatérő cső is csak úgy belógatva a medencébe lenne /ez nem valami esztétikus, de ha ez a jó/.
Ha képeket is tudnátok mellékelni nálatok milyen módon van megoldva, az sokat segítene.
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) andre52 hozzászólása Máj 10, 2017 /
 
Én még nem raktam össze az enyémet,várom a szikrázó napot a csigák tekeréséhez .Az Öregektől olvastam :heréld ki a leeresztő-csatlakozót,és arra lehet kötni a szolár betápját.A szivattyú a medence vízszintje alatt legyen.A másik csövet simán tedd be a vízbe.Fí-relét ne felejtsd el !!!
(#) andre52 hozzászólása Máj 10, 2017 /
 
Lemaradt:a visszacsapó szelepet a szivattyú elé kell bekötni!Én a leeresztő-szelephez fogom kötni .
(#) Kahosz válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Hali.későn néztem meg én az LPE20 as csövet 60cm es belső átmérővel indítottam. Nem tört meg. 2x100 métert tekertem fel. Remélem nesm gond. Az ellenpárhuzamos bekötés mit jelent? Egy csigánál a kűlső a másiknál a belső lesz a hideg szívó ág?
(#) nedudgi válasza Kahosz hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Szerencsés vagy. A kisebb belső átmérő hajszálnyival nagyobb ellenállást jelent a víznek.
Itt van egy rajz több spirál bekötéséről.
(#) Kahosz válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Hát én pont erre gondoltam. Még egy dolog, hogy nem rakok visszacsapó szelepet. A szívó és nyomó ág a víz alatt lesz, gondolom akkor nem kell. A tekercsek a medence mellett lesznek. Tehát vízoszlop lesz felettük. Egyedül a szívó és nyomó ág lesz azon a kis részen magasabban mint a vízszint ahol bevezetem a medencébe.
Következő: »»   9 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem