Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   464 / 580
(#) botesz válasza Birs Alma hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Pl azért hogy hogy ha az 3-4 éves gyereked megtalája és a gép épp centriz akkor ne tudja kinyitni.ugyanis van olyan ami akkor veszi el a 230 at a zárról amikor leveszi a feszt a mociról.
Képzeld el a gép 1000 el pörög a gyereked meg kinyitja az ajtót!A többit gondold hozzá.
Szóval azért egy perc hogy a dob biztosan leálljon.
(#) njozsef77 hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Sziasztok
van egy Samsung mosógépem és ezt a hiba kódot írja ki( tE )
mellékeltem képet is
(#) stevepapa válasza njozsef77 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Ajtózár hibára utal. T"tür" ajtó, E error.
(#) njozsef77 válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
ki cseréltem egy másikra és ugyan azt csinálja.
akkor most mit tegyek?
(#) stevepapa válasza njozsef77 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Meg kellene nézni a vezérlőpanelon a stekkerek állapotát, illetve egyéb forrasztási pontok ellenőrzése a következő feladat. Az ajtót lezárja?
(#) njozsef77 válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
nem be kapcsolom és vagy 3 másodperc és írja a tE hibát
(#) stevepapa válasza njozsef77 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Akkor a panelt kell átnézni mert nem kap feszültséget a kapcsoló. Lehet, hogy a triakja ment tönkre, persze ha arról kap áramot.
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Nem termisztor hiba?
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Lehet, bár nekem ami van állandóan ezt írja a kapcsoló jó. Az ajtónyelve nem és be sokszor, az ajtót is cseréltem. Most egy jól irányzott ütésre működik. Csodákra képesek ezek a gépek
(#) njozsef77 válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Nem termisztor hiba volt meg volt szakadva mind a 2 vezeték újra forrasztattam és most már jó.
Csak most az a bajom hogy nem tudom az ajtókapcsolón milyen sorrendbe volt a vezeték tudna valaki segíteni.
(#) stevepapa válasza njozsef77 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Basszus, a fényképezést miért találták ki? Ha már ...... Ezt így fejből meg nem mondom, látni kéne melyik hová megy a panelon. 3 drótos?
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) njozsef77 válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Igen 3 drótos van 1 vékony barna,1 vastag fehér,és 1 kék de 2db drót van egy csatlakozzon.
De holnap le fényképezem
(#) Tityi hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Siemens Siwamat XL 1142 mosógépem,amiben leégett a motor,azt kellene cserélnem.
Ebben a motor száma: 5500 012991 . Kérdésem,hogy ez mit takar?
Meg tudná valaki mondani,hogy esetleg melyik Siemens mosógép motorja jó ebbe a gépbe? (Mert például találtam a Jófogáson Siemens Siwamat XL-536-os motort,de annak a centrije 900-as,ennek pedig 1100-as.)
Köszönöm!
Üdv: Tityi
(#) zolika60 válasza Tityi hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
A centrifuga fordulata nem a motortól, hanem a vezérlőtől függ. Tehát ha fizikailag ugyanúgy néz ki nyugodtan használhatod.
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Hány vezetékes a motor?Ez meghatároz mindent valamint a sziíjtárcsa átmérője is szempont
(#) Picipityu hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Elektrolux TimeSaver EWB 105205 W típusú mosógépem már megint rosszalkodik. Márciusban a szivattyújával volt gond, de az a segítségetekkel meggyógyult.
Most olyan tünete van, hogy minden programon eljut az utolsó szakaszig, de ott nem ürít le és nem centrifugázza ki a ruhákat. Ha lenullázom a programkapcsolót és csak centrifuga programra állítom, szépen leürít és ki is centrifugáz. de a mosóprogramok végén egyiken sem.
Mi lehet a baja?
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) Tityi válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Szia!
Ugyanúgy néz ki,a méretei is azonosak úgy néz ki.Köszönöm a hozzászólásodat!
Üdv:Tityi
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Szia Botesz!
A csatlakozó ugyanolyan és a szítárcsa átmérője is azonos.
Üdv: Tityi
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Akkor jónak kell lennie.
(#) uniman válasza botesz hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Azért a szíjtárcsa átmérő és csatlakozó egyezése nem biztos, hogy elégséges!
Remélem a csatolt fotómon látod a "lényeget"...

Motor.jpg
    
(#) botesz válasza uniman hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Az alsó 6 vezetékes a felső pedig hét...
(#) botesz válasza uniman hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Valamint a szíjtárcsa sem egyforma...
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Szia Botesz és Uniman!
A felső,azaz a 6 vezetékes motort veszem meg. Köszönöm a hozzászólásotokat!
Üdv: Tityi
(#) sisa333 hozzászólása Jún 4, 2017 /
 
Üdv mindenkinek. Kis segitségre lenne szükségem, Indesit IWC 6103 tipushoz. Olyat csinál hogy elindítom a programot, elkezdi beengedni a vízet kb1-2 másodperc után megáll és semmi. Kihúzom a konnektorbol bedugom és ugyanez van de több vizet enged be ha tovább van kihúzva hagyva. Ha igy eléri a vízszintet akkor elindul forog az első megállásig utána kattan egy relé de semmi. A képen a pirossal jelölt relé kattan olyankor és fényesen villan a belseje a kékkel jelölt rész meg be volt feketedve olyan kormosra. Ezt a relét tudja valaki hogy miket vezérel?
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2017
(#) moltam hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Helosztok.
Képes elégetni a tachogenerátor a nyákon a vezetősávokat? Elég vékony rézből van tekerve, nem hiszem. Egy Siemens wm50100 gépről van szó, motoros programkapcsolós mikrokontrolleres hibrid vezérléssel. Nem értem hogy tudta elégetni a panelt pont ott, ahol elvileg alig folyik áram. Ezen kívül hiányzott egy -10V os táp egy zener miatt, nem gyújtott a kis programkapcsoló motort tekerő triak sem, cserélve ez a hiba megjavult.
(#) botesz válasza moltam hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Úgy képes elégetni hogy vizes a csatlakozó és a motor vezetékei meg a tacho közé befolyik a víz.Azért mert mondjuk a gép nedves helyen van vagy mert valahonnan folyik rá a víz.
(#) palko0125 válasza sisa333 hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Szia!
Szerintem első körben cseréld a tápegység elkoit. A tápegység az első képen jobb oldalon függőlegesen álló kis panel. Van a másik függőleges panelon egy 10µF-os smd kondi. A 3,3V-os stabilizátor után. Azt is cseréld, mert tud okozni galibát.
Üdv, palkó.
(#) sisa333 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Köszönöm, kiprobálom ezeket hátha. Késöbb írom majd jó lett-e.
(#) gahan hozzászólása Jún 7, 2017 /
 
Üdv!

Whirlpool AWG 852-600 kb. 16 éves mosógép. Kedd reggeli mosás indításakor lecsapta a biztosítékot. Még el sem indult a program, vizet sem volt ideje szívni, csak az ajtózár reteszelődött...és úgy is maradt.
Később sikerült rajta elindítani egy centrifuga, majd egy öblítés programot, de egyik végén sem oldotta ki a zárat. Áramtalanítás után órákkal sem. Víz nincs benne. Csak a centrizés után vízesen maradt ruhák...
Az ajtó nyitásást a neten fellelhető összes praktikával próbáltuk - sikertelenül:
- Ezen típus alján, a szűrőnél nincs lehúzható műanyag kallantyú, ami kinyitja a zárat
- A damilos megoldás (ajtó mögé bújtatva) nem működött
- Leszereltük a tetejét, de nagyon nehezen lehet hozzáférni a zár reteszelőhöz, nem látni, miként működik, min kellene "segíteni" manuálisan. Ebben még nem mágnes retesz van, valszleg a benne lévő bimetál mehetett tönkre, de rajtunk ez most nem segít...ki kéne nyitni az ajtót valahogy...

Egyéb ötlet mielőtt szerelőt hívok (és/vagy tönkremegy a ruha is)?
(#) botesz válasza gahan hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Ez a gép sajnos szívás mert nem levehető az eleje.Ha nem tudod kézzel kiakasztani akkor ki kell feszítened.Bár Nekem volt olyan hogy erősen ráütöttem az ajtóra ott ahol a zár van és kioldott.Hátha neked is segít.
Következő: »»   464 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem