Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   285 / 308
(#) SALáta válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Éghetetlen??? Azért nem mondanám. A lézer gépem alapja munkalap. Nem igazán éghetetlen simán megpörkölte. Mondjuk pákával még nem adtam neki.
(#) Buvarruha válasza SALáta hozzászólására (») Jún 22, 2016 / 1
 
Égethetem, nem éghetetlen. Ez van, amikor az ember agya a szó elejéből és végéből rakja össze a szót.
(#) kameleon2 válasza SALáta hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Igaz - nem bírja a gyufát és a tüker alágyújtóst sem. Ezért munkalap - amin dolgozni szoktam Nekem sima fenyő 3cm-es lap van feltéve munkalapként. Kopik színeződik, de lemosás, kis csiszolás. Pár év múlva, ha teljesen elkopik a 3cm - majd kap újat.
(#) Buvarruha válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Na igen, de ráraksz valami nehéz, de kis területű talpú masinát és benyomja, a nedvességtől megdagad, vetemedik. Na meg a francnak sincs kedve álandóan csiszolni.
(#) kameleon2 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Elárulom - eddig még egyszer sem csiszoltam . Valamint nem rakok rá kis felöletű, nehéz dolgokat. A cnc-m az egyetlen kivétel - de az gumitalpakat kapott a rezgések miatt - azt meg úgysem mozdítom a 37kg-ja miatt. Emelgesse a fene. Én általában nem azt nézem mit - miért ne.. Inkább megoldom, aztán az idó úgyis megmondja jól döntöttem -e? Első alkalommal egy acélvázas munkaasztal készítettem zártszelvényekből. Nagyon kényelmes - hozzá lehet ülni - de rátettem egy olcsó (akciós!) munkalapot. Tökéletes az is. Egy dolgot kivéve. Szórt kavics mintázatú, így ha ráöntök egy zacskó smd ellenállást - az is a minta részeként viselkedik rajta... Aztán átálltam a fára - ezzel meg vagyok elégedve. De ha fehér munkalap lett volna - az is jó - bár a műanyag bevonat ESD szempontból gond. A fával nincs ilyen problémám.
(#) SALáta válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
viszont amikor vettem mondták simán rátehetem a forró lábast. Gondolom nem pár ezer fokra gondoltak gombostű fej méretbe koncentrálva. Én majd megmutatom ha kész lesz a műhely az egyik asztalt. Még 10 mm es bútorlap van rajta ideiglenesen de maga az asztal van vagy 30 kiló. Nincs benne andrás de van benne 15 ös lemez, anyagvég volt szép 45 fokba vágva. Jó pár darab merevítésnek a sarkoknál.
(#) Balaa16 hozzászólása Júl 14, 2016 / 1
 
Üdv!
A napokban készítettem el a munkaasztal konnektorához egy öntartó relés kapcsolást vészkikapcsoló gombbal. Nekem egyrészt azért nagyon hasznos, mert már jártam úgy, hogy áramszünet történt, és bekapcsolva maradt a forrasztó, a rádió és a lámpa... Áramszünet után pedig órákig ment minden, mire észrevettem.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2016
(#) TAKLACO válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Nehogy leégjen a muhely...! ! !
(#) Balaa16 válasza TAKLACO hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Most már nem fog, kár lenne érte..
(#) TAKLACO válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Fára kozvetlenul ne szerelj elektromos dolgokat !
(#) Alkotó válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 14, 2016 / 2
 
Hatékonyabb lehet, ha globálisan a műhely elektromos betáplálását szakítod meg.
Ez részben tényleg kikapcsol mindent, részben lehetőséget ad egyéb finomságokra is, mint pl. életvédelmi figyelésre, fáziskimaradás figyelésre.
(#) tsanyesz hozzászólása Feb 5, 2017 / 2
 
Szerettem ezt a topicot, jó ötleteket lehetett meríteni belőle, de jó ideje elég halott.
Megmutatom a ma délutáni alkotás majdnem végeredményét (a polc konzolait még le kell festenem, a lapokat meg élfóliázni).
Szóval a lényeg a fali polc az asztal fölött.
(#) tsanyesz hozzászólása Feb 11, 2017 / 2
 
Alakul ez, lassan, de biztosan.
Konzolok lefestve, véglegesen a helyükre csavarozva.
A rávalók egy része felpakolva. Az újonnan szerzett műszerek végre a helyükön, nem pedig rekeszben.
Ui.: senki nem fejleszti a műhelyet, csak én dicsekszem?
(#) proli007 válasza tsanyesz hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
" senki nem fejleszti a műhelyet, csak én dicsekszem?" Nekem az is elég..
(#) tsanyesz válasza proli007 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Régebben érdekes volt nézegetni, ki hol ügyeskedik.
El lehetett lesni egy két ötletet (vagy azt, hogy mit, hogyan ne csináljunk).
De mostanában semmi, úgyhogy kénytelen az ember kitalálni magának a dolgokat.
(#) SALáta válasza tsanyesz hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Csinálom én de még nem fotogén. Muszály régi helyemen kell a hely. Az újba meg ha nincs tárolási technika akkor nem fér el semmi.
(#) elektroncso hozzászólása Feb 19, 2017 / 1
 
Sziasztok.
Ma egy kicsit én is ügyködtem a pincei barkácsműhelyben. Szereztünk 3x2,5mm2 illetve 5x2,5mm2-es tömör rézkábelek, ezért átalakítottam a műhelyünk elektromos rendszerét. Esztétikailag nem a legszebb de elektromos szempontból rendben van. Az eddigi čSN TN-C hálózatunkat alakítottam át TN-S-re, mert már ideje volt a modernizációnak, szabványosításnak. Ezután folyamatosan fogok jönni a felújításos, átalakításos képekkel mert végre lett időnk, anyagunk így aztán nekiálltunk.
Ma még letakarítottam az asztalunkat, lepókhálóztam és lemostam az ablakokat mert már alig jutott be a fény. Kell a hely, mert hamarosan át kell kötnünk a ház főelosztó szekrényét. Az alelosztók már át vannak alakítva.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) zenetom hozzászólása Máj 31, 2017 / 1
 
Nem nagyon szoktam ide írni, de most úgy gondoltam világgá kürtölöm.
Soha nem volt még normális tápegységem (nemhogy labortáp), úgyhogy elérkezett az idő, és beújítottam egyet. 2x30V/5A, illetve van egy fix 5V/3A kimenete.
(#) nagym6 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Ugyanilyen van nekem, sok éves gond nélkül. Csak a ventik zaja zavar, legtöbbször feleslegesen mennek. Mintha a multink is egyezne.
(#) zenetom válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Elvileg a ventik csak nagyobb terhelésnél kapcsolnak be, ami nálam igen ritka lesz.
A multid UT61E?
(#) wbt válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Ez is olyan, hogy ha az 5V GND összeér a védőföldön keresztül valamivel, akkor elindul a kisebbik ventillátor? (tipikusan PC USB porton programozó, a cucc meg megy a tápról)
Kinézetre olyan, mint a Matrix MPS-3005-3. Olyan?
(#) nagym6 válasza wbt hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Matrix MPS-3005L-3. Nem tudom, nem néztem mikor indul melyik venti, csak bekapcsolás után azonnal venti hang van amíg be van kapcsolva végig. 5V kimenetét sosem használtam. Ha érdekel, holnap megnézhetem.
(#) nagym6 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Tiéd újabb verzió lehet, ez nagyon jó ha csak szükség esetén búg az a piszok venti. Lehet, hogy kikötöm egy kapcsolóra, nekem is csak kis terhelések vannak.
A multink egyezik. Ebből meg az auto kikapcsolást hiányolom, minden be-ki kapcsolásnál a forgókapcsolót kell kerregtetni. Árammérésnél egyik végből a másikba.
(#) zenetom válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Igen, a multiból az auto off-ot én is nagyon hiányolom (meg picit a háttérvilágítást). De hát ilyenek ezek a kompromisszumok...
Viszont a táp nem Matrix, hanem itt a legfelső.
(#) nagym6 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Szerintem itt is egy gyártmány megy sok típusnév alatt. Előlap egyszínű, bekapcsoló kisebb, minden más egyezik külalakra. Sőt műszaki adatok is, csak venti nem szabályozott.
(#) abcdabcd válasza zenetom hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Esetleg a táp belsejéről, simán csak levett tetővel egy "nagytotál" képet nem raksz fel?
(#) Ge Lee válasza zenetom hozzászólására (») Jún 1, 2017 1 /
 
Méréseket esetleg végeztél rajta dinamikus üzemben? Ezt a tápot nem ismerem, de egy ismerősömnek volt régebben egy ilyesmi kinézetű tápja, a nevét nem tudom. Csinált rajta néhány terheléses mérést, majd az eredmények láttán fogta és eladta, mert még a 30 éves LM324-gyel épített tápja is jobb eredményeket produkált.
(#) wbt válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
A nagyobb ventillátorod megy folyamatosan? Nálam mindkettő különben kapcsolgat a hőfokra, csak az említett kicsi akasztott ki. Igazából nem akarlak terhelni, úgy is megy majd a kukába mert a végét járja (típushiba hogy állandóan bekapcsol az áramkorlát a bal csatornán), bár amit ez kapott 8 év alatt...
(#) zenetom válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Hát az az igazság, hogy nem nagyon akarom szétszedni (azt hiszem ilyet kb. most írok le először ).

Ge Lee: amint lesz valami combosabb terhelésem, rárakom, aztán méricskélek vele picit. Igazából főleg digitális áramkörök, max néhány száz mA-es terhelés lesz rárakva, de ha egyszer valami "nagyot" (power LED, stb..) kell rárakni, akkor ne vakarjam a fejem, hogy adjak neki tápot. Így meg egy műszerrel le van tudva a téma.
(#) nagym6 válasza wbt hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Mindkettő megy folyamatosan bekapcsolástól kikapcsolásig, ha nincs semmi terhelés bedugva akkor is.
Következő: »»   285 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem