Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   156 / 210
(#) mark.budai válasza szili83 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Az eredeti verzió itt is az angol, de lehet letölteni hozzá egy exe fájlt, ha azzal indítod el, akkor magyarul megy. De az angol is megmarad, csak akkor azt kell indítanod. Gondolom ez a magyar exe akarja magát frissíteni, de valamiért nem megy, azért gondoltam, hogy megkérdezem, hátha valaki ismeri az eredeti forrását a magyar file-nak, ha van belőle újabb letölthető verzió, akkor kikerülve a saját frissítési metódusát a legfrissebbet feltelepíteni belőle.
(#) Ge Lee válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Szerintem meg egy HU kiterjesztésű fájlt kell odamásolni és utána lesz magyar, aminek nem sok köze van a frissítéshez. Én is jobban szeretem ha az anyanyelvemen kommunikál velem (bár minden szoftver olyan lenne). Nekem sok éve megy, sosem volt gond vele, mondjuk én nem ezt használom hanem az 5-öst, a 6-ost csak akkor, ha csak azzal tudom megnyitni amire éppen kíváncsi vagyok.
Próbáld meg újratelepíteni.
(#) mark.budai válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Köszi, megpróbáljuk!
(#) Alkotó hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Erre tudtok útmutatást?
(#) morgo válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 6, 2017 / 1
 
Szia!
Ezt nézd meg: Bővebben: Link
(#) zenebolond hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Sziasztok!

A segítségetek kellene, mert nem értem miért változik meg csak a hangszínpanel színe, ha mentem makróként. Egyben szeretném ezeket az apróságokat kinyomtatni, de e miatt nem igazán sikerül.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2017
(#) Pioneer válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Kijelölöd azt a részt ami megfordult, jobbklikk és "Change board side".
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2017
(#) zenebolond válasza Pioneer hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Szia! Köszi szépen. Igen a "Panel másik oldalra helyezése" segített.
(#) gulyi88 válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Ez eddig oké is, de ellenőrizd a nyomtatáson, hogy az IC-k meg a többlábú dolgok helyesen vagy ne adj Isten tükörkép lábkiosztással nyomtatódtak-e ki!
(#) zenebolond válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Igen megfordult, vízszintesen kellett tükrözni.
(#) Hp41C hozzászólása Máj 18, 2017 /
 
A minap egy panelt le kellett gyártatnom furatfémezett technológiával. A gyártó figyelmeztetései között szerepel, hogy a tényleges méretnél kb. 0.1 mm -rel nagyobb fúróval kell készíteni, hogy a galvanizálás után megmaradjon a kívánt furatátmérő. Adott esetben a terv összetett alkatrészeket is tartalmazhat, amiken különböző átmérőjű furatok szerepelnek (pl. csatlakozó). Az alkatrészt kijelölve a furat méretek átírhatók, de csak az összes egyszerre.
Ötlet:
Az lakatrészt több részletben "lakatoljuk össze" úgy, hogy az egy furatmérettel készülő furatok egy-egy részalkatrészbe kerüljenek. Így, ha módosítani kell a terven a furatátmérőket, a kérdéses alkatrészt szétbontva, ki jelölve a kérdéses furatokat tartalmazó részalkatrész(eke)t, könnyen lehet módosítani egyes furatátmérőket. A módosítás után újra "összelakatolva" ismét egyben lehet mozgatni az egész alkatrészt.
(#) gulyi88 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Más megoldás, gondolom programhiba de használható:
Még mielött bármit vezetékkel bekötnél, vagy a panel mellé másolt alkatrészt módosítod majd kicseréled.
Fogod a test eszközt (amivel az összeköttetéseket tudod tesztelgetni), a shift nyomvatartása melett végigkatintgatod a kívánt lábakat (kijelőli őket, de csak azokat, akkor is csak azokat, ha be vannak egy lakatrészbe lakatolva), majd átírod a bármelyik paraméterét oldalt...
(#) Alkotó válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 18, 2017 / 1
 
Hasonló esetben én másként szoktam eljárni. A SELECTOR panelen látható minden furatméret. Ezt egyébként is jó megnézni, mert azért nagy valószínűséggel nem kell 10-15 lyukméret, általában elég 4-5 is. Ezért itt szoktam a szokatlan méreteket egyben kijelölni, és mondjuk a 0,82-es lyukakat átírom 0,8-ra, amik így bekerülnek a többi 0,8-as közé. A rendbetétel után, az egyes lyukméreteket mind kijelölöm és átírom őket gyalog 0,1 tizeddel nagyobbra. Így az egész panelen globálisan átíródik minden összesen annyi átállítással ahány lyukméretünk van.
Csak részben tartozik a témához, de ezt a gyártók is meg tudják csinálni, és meg is teszik. Ebben az a jó, hogy Ők ismerik a saját technológiájukat, így pontosan tudják mennyivel kell nagyobb lyuk. Nekem ebből még sosem volt problémám.
(#) Alkotó válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Ez nem hiba. Én is használom a kijelölésnek ezt a módját, csak nem erre a célra mint amit most említesz.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Igazatok van, pontosítanom kell. Az 5 -ös verzióhoz való, amit írtam.
A 6 -os verzióban mindkét ajánlott módszer működik, az 5 -ösben pedig nincs selector panel és a shift -ek kijelölés csak egy forrszemet jelöl ki.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2017
(#) niedziela válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Shift + klikk annyit jelül ki amennyit szeretnél
(#) Hp41C válasza niedziela hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Kétszer is kipróbáltam.
Az eredmény, annyit választ ki, amennyit szeretnék, ha az pontosan 1. Henry Ford nyomán.

Verzió kölönbség lehet...
(#) niedziela válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 20, 2017 /
 
Amit írtál fentebb minden trükk nélkül lehet 5.0-ban is megcsinálni
Ez nem verzió függés 5.0-n belül
(#) Hp41C válasza niedziela hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
clip_A.avi:
Ez a módszer működik nekem is, de fentebb azt írták, hogy a Test / shift + click párossal több kivezetés (bekötetlen forrpont) is kiválasztható. Nekem mindig az utolsónak kiválasztott lesz lila, hiába nyomom a shift -et.
clip_B.avi:
Ehhez a módszerhez írtam az ötletet. Pl. Egy DB9 csatlakozónak kétféle furata van: a rögzítő és a kivezetéseké. Három részben lakatolom össze (rögzítő furatok, kivezetések, szitarajz), majd ezt a hármat egy alkatrészbe.
(#) niedziela válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Idézet:
„zt írták, hogy a Test / shift + click párossal több kivezetés (bekötetlen forrpont) is kiválasztható.”

Ja, értem. Az nem lehet hiszen akkor elvesztené a test a funkcióját.
(#) zolee1209 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Szia!
Én több tetszőleges elem kijelölésére az Alt+Shift kombinációt használom 6-os verzió alatt. Ennek mindegy, hogy a kijelölésben melyik rétegről mi van kijelölve, illetve lakatolva van-e.
Nem tudom, 5-ös alatt működik-e...
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2017
(#) Alkotó válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
A verziókban nem tudok állást foglalni, de a nálam most éppen futó változatok mindegyikében lehet a "TEST" funkcióval történő kijelölést bővíteni, ha nyomom a shift-et. Rendszeresen használom ezt a lehetőséget.
Az viszont zavaró, hogy a "lila" rész mindent altakar, nem látszanak még halványan sem a fedett részek, feliratok, kontúrok. Jó lenne ha megadható lenne ennek a "lilaságnak" az átlátszósága.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 21, 2017 /
 
Az 5.0 nem, csak a 6.0 tudja ezt.
(#) czibo hozzászólása Jún 2, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Arra szeretnék választ kapni, hogy Sprint-Layout 6 programban hogyan lehet kikapcsolni azt a funkciót, hogy a vezetósáv ragadjon az alkatrészek lábaihoz.
(#) zenebolond válasza czibo hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Szia!

A fotón a beállítás. A mellette lévő "célkereszt" az alkatrészt a a vezetősáv és a furat közepére lövi be.
(#) czibo válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Nagyon köszönöm
(#) erdgab hozzászólása Jún 2, 2017 /
 
Csak egy rövidke......
Mi a közös a fiatal menyecske és az okostelefonban?
Néhány óránként töltőre kell dugni mindkettőt.
(#) djcaveman hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Sziasztok.
Nem olvastam végig mind a 157 oldalt, hátha valaki egyből tud válaszolni a kérdésemre. Azt kérdezném, hogy tudja e a Sprint Layout 6.0 azt, hogy egy panelt ha lefotózok, azt be tudom e vinni mint háttérképet, és azt körülrajzolom? Sajnos egy megégett nyákot kellene újratervezni, mivel a gyártó nem tud (akar) segíteni.
(#) djcaveman válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Közben megtaláltam... Viszont gyakorlati alkalmazásban kérnék egy kis segítséget. Ki milyen felbontást használ a kép készítésénél? Illetve két oldalas nyáknál a furatpontokat hogyan lehet kozéppontosan megoldani?
(#) zenebolond válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Szia!
Én úgy csináltam, hogy beraktam egy alkatrészt jelen esetben egy IC-t és a dpi-vel és vízszintes és függőleges tologatással egymásra igazítottam a két alkatrészt, ezután már csak be kellett rakjam a többit és összekötözgetni.
Következő: »»   156 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem