Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Padlófűtés vezérlés
 
Témaindító: Hegede, idő: Dec 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   67 / 104
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Esetleg valaki meg tudja mondani milyen programmal lehet ilyet tervezni ?
(#) tms75 hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Sziasztok,
padlófűtésem kb két éves és egy hidarulikus váltóval is el van látva. Idén a víz elkezdett szürkülni szezon végére pedig már elég sötét is. Okozhatja ezt, az hogy a hidraulikus váltó acélból van és az színezi a vizet?
Lehet ezt a vizet még kezelni, vagy inkább csere?
(#) Bakman válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Szerintem ez valamilyen általános rajzolóprogram, tele velük az internet.
(#) csattosp hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Kovabe tanácsára a hőcserélőt kihagytam a rajzból, helyette bekerült egy hidrováltó, így a két kör függetlenül is működhet egymástól.Mi a véleményetek a rajzról működhet??A méretezések megfelelőek, vagy nagyon rosszul határoztam meg az értékeket?
A válaszokat előre is köszi!!
(#) zoszka válasza csattosp hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Az MV zónaszelep felesleges és csak akkor kösd igy a rendszert ha a padlóban difúzmentesek a csövek. Egyébiránt jó...
( a visszacsapó szelepeket átraknám az előremenő ágba és az elzárók hiányoznak és/vagy rossz helyen vannak)
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) csattosp válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
A padlóban difúzmentes csövek vannak(lesznek).Köszi a tanácsokat!!
(#) KissAttila hozzászólása Jún 26, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit,
Szeretnék érdeklődni, hogy kinek mi a véleménye a következő termékrőlhttps://www.melindainstal.ro/incalzire_wig0000001/incalzire-prin-pa...830017.Lehet vele helyetesíteni egy egész ház padlófűtés ellátását? Vannak ezekből olyan tipúsuak is amelyek 70 nm. is lefednek.
(#) uniman válasza KissAttila hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Hello!
Van róla magyar leírás is...
De ugye nem csövek nélkül, csupán ezzel a hőmérséklet szabályozóval akarsz fűteni !?
(#) zoszka válasza KissAttila hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Ez csak egy értéktartó tömegáram szabályzó helységenkénti szabályzáshoz. Csak zónázásra alkalmas.
(#) KissAttila válasza uniman hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Jól érthetően akartam leírni, hát nem mondom sikerült is .
Szóval a laddomat kihelyesítésére gondoltam.
Vagyis ez a szerkentyű sikeresen helyetesíti a laddomatot?
(#) uniman válasza KissAttila hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Én is azon töröm a fejem, hogy ugye nem a klasszikus kazánok 90-75°C fokos fűtővizét lehet ezek segítségével "beengedni" a padlófűtés csöveibe...
(#) zoszka válasza uniman hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Ez az előre előállított hőmérsékletű fűtővizet csak mennyiségileg korlátozza az érzékelt levegő hőmérsékletének függvényében. Nem végez keverő szerepet.. Hagyományos magas hőmérsékletű rendszer vissza szabályozására nem alkalmas..
(#) zoszka válasza KissAttila hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Nem alkalmas rá..
(#) uniman válasza zoszka hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Köszönöm...így világos!
Egy ismerősöm épít egy plusz szobát, ahol padlófűtést szeretne...oda keresnénk megoldást, hogy ennek bekötését, hogyan lehetne megoldani egy gázkazán/vízteres kandallós rendszerbe...(Hőcserélő és plusz szivattyú nélkül...)
(#) zoszka válasza uniman hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
A keverést, ha kell, csak szivattyúval lehet megoldani.
(#) JZoli válasza KissAttila hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Van több olyan szelep amit erre a célra ajánlanak a gyártók. Egyik ismerősömnél, már kb öt éve működik is. Meg vannak vele elégedve, bár nekem még mindig fenntartásaim vannak vele szemben! De itt egy példa hozzá:Bővebben: Link
(#) KissAttila hozzászólása Jún 26, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
A multibox-nál ezt írja:Hőmérséklet:
Maximum üzemi hőmérséklet: 90°C
Minimum üzemi hőmérséklet: 2°C
Minden Multibox típus esetén biztosítani
kell, hogy a rendszer előremenő
hőmérséklete alkalmas legyen a
padlófűtési rendszer üzemeltetésére.
Lásd az Információnál!
Nem igazán sikerült megértenem, hogy 90 fokos vízzel tud működni, vagy el tudja viselni a 90 fokos vizet, de nem működhet azzal. Ha belegondolok a felfűtési szakaszra vegyes tüzelésű kazánnal feláll a szőr a hátamon.
Az Oventrop-nál tisztán írja, hogy működő képes 70 fokos vízzel.
Amit szeretnénk:vegyes tüzelésű kazán- puffer tartály-padló fűtés és radiátor fűtés kombinálva.
(#) VIM válasza KissAttila hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Szia! Majd nézd meg a bekötésnél a négy ábrát amiből csak az egyik mutatja a helyes bekötést. Nem mindegy, hogy hová van bekötve az előremenő és hogyan is van az kialakítva.
(#) sztyopu hozzászólása Júl 8, 2017 /
 
Szevasztok.
Új padlófütés bekötésében (müködtetésében) kérnék segítséget. Egy elég kicsi fürdőszoba padlőfütését(kb. 30m) szeretném rákötni a meglévő radiátoros rendszerre.

Egy vaillant turbós kazánom van. (Aminek van beépített szívattyúja.) Illetve egy viadrus üzemel vele karöltve (a vegyesnek széntén van külön szivattyúja, visszacsapókkal elválasztva). A kazántól egyszerűen két cső indul ki és erre csatlakozik közvetlen a 7 radiátor és 2 kendőszáritó.

Ebbe az egészbe szeretném bekötni az új fürdőszoba padlófütését.
Van egy felszerelt osztó-gyűjtőm. Töltök fel képet.

Azt szeretném kérdezni:
1. Hogy kell-e a gyüjtő kimenő ágába, amivel vissza csatlakozok a visszatérőbe visszacsapó? Olvasgatom egy ideje a fóromot és ez jött le az eddigijekből. Ugyanis ha nem zárom el az itt lévő a csapot, akkor az áramlás szabályzó nullán van.
2. Az is zavar, hogy amikor elkezdem keringetni a padlófütés az áramlás szabályzó 2l/m mutat aztán nllára esik vissza, ez azért van mert még sok a rendszerben a levegő?
3. Hogyan szoktátok feltölteni a rendszert, és hány bárig illik müködtetni egy padlófütést?

Elnézést ha negyon elementárisat kérdezek.
Előre köszönöm a segítséget!
(#) sirály12 hozzászólása Júl 8, 2017 /
 
Egy kis segítséget kérnék.

Most alakítom ki a padlófűtést a házamban. 8 kör lesz.
A meleget hőszivattyú fogja biztosítani. HMV készítés nem lesz a hőszivattyúval(egyelőre).

Mi a legegyszerűbb/legalapabb bekötés? A hőszivattyúban már van keringető szivattyú is.
Tehát csak bekötöm a hőszivattyúból a vizet az osztógyűjtőbe és ennyi? Mi történik, ha minden kör lezár? Mert lesznek szabályozók a szelepeken(legalábbis akarok). Akkor nem megy tönkre a keringető?

Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de ami infót eddig találtam, kissé ellentmondásos.

- Valahol hidrováltót és még egy keringetőt írnak.
- Valahol bypass csövet emlegetnek az osztógyűjtőre. ( akkor nem csak ezen keresztül keringene a víz?)

Előre is köszönöm a tanácsokat és válaszokat.
(#) sztyopu válasza sztyopu hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Megoldódott a problémám köszönhetően @janus53-nak. Levegeztetőssel volt a gond. Az az sok volt a csövekben a levegő. Ezért nem müködött az áramlásmérő és nem melegedett rendesen a cső. Visszacsapó sem kell úgy tünik. Az osztó-gyűjtőbe beépített termosztát, bypass, stb. megoldja, hogy ne zavarjanak a szívatyük egymásnak.

janus53:
Idézet:
„indítsd el a keringető szivattyút ( de ne fűts! ), mert eltart egy darabig, mire kizavarja az összes levegőt a csövekből. Ha a nyomás lecsökken, akkor tölts utána vizet. Ugyanis, ha ezt nem teszed meg, akkor amikor befűtesz, akkor lesznek légdugók. Ez átmegy a kazánon is, de ez a légdugó nem tudja a kazán által termelt hőmenyiséget elszállítani. Vagyis ( ha jó a kazán ) akkor ki-be kapcsol. A végeredmény egy kluttyogásmentes. nagyon csendes üzem lesz, konstans nyomással. Mondjuk évente fog 0,1...0,2 bar-ral csökkeni a nyomás. Akkor utánnatöltesz egy kis vizet. 1 bar körül tartsd a nyomást, persze összhangban a tágulási tartállyal. Ez azért nem szentírás, elmegy az 0,3...2 bar között is.”


Ha valaki tud még némi bölcsességgel szolgálni, tegye bátran. Előre is köszönöm.
(#) ufi hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Segítségre lenne szükségem,egy radiátoros és padlóftéses rendszer összekötéshez!
A radiátorok 1 főágról vannak lekötve (mind vég radiátor). A Padlófűtés 3 helységben találgató.
Vegyes tüzelésű kazánunk van,1 keringtető,tágulási tartály,3-mas osztó-gyüjtő.
Kérésem lenne egy kötési rajz ami szerint össze tudom kötni,illetve megtudom venni a hozzávalókat!
Előre is köszönöm válaszokat!
(#) DkGrinder válasza ufi hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
A radiátort és a padlót is ugyanaz a keringető visz ?
A kevert vizet mivel állítod elő?
(#) ufi válasza DkGrinder hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Üdv!
Abban kérem a segítséget,hogy mit kell még megvennem,hogy működjön rendesen, és hogyan tudom összekötni!
Ha kell 2 keringtető meg keverőszelep azt is beszerzem. De még mi kell? Cső termosztátom van,ezt elfelejtettem írni! Várom a segítségetek! Köszönöm!
(#) ufi válasza ufi hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Üdv!
Teszek képet az osztó-gyüjtőről!
Raditorok és padlófűtés kombinálása a cél!
Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza ufi hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Ha jól értem a kérdést, itt nem egy apró hibáról van szó, hanem egy rendszer összeállításáról. Nem lenne egyszerűbb szakembert hívni? Lehet egy csomó olyan dolog, amit nem írsz le de fontos lehet a szerelésnél és esetleg csak a helyszínen látszódik.
(#) ufi válasza Bakman hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Így van! Az egész rendszert összekellene kötni. A kazántól jövő csővekre szeretném rákötni a padlófütést,ezzel az osztóval! az már nagy segítség lenne ha össze tudnám rakni ezt az osztót! Ezért kérdeztem hogy mit kellene még hozzá vennem ill. beépíteni?.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2017
(#) tibibalogh520 válasza ufi hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Szia! A kérdéseidre a boltosok általában tudják a választ!
Ha mégsem, akkor fogadd meg Bakman tanácsát, és mindenek előtt egy szakember "beszerzésén" gondolkodj!
Ez egy újonnan kiépítésre kerülő rendszer, melynek megépítése jóval túl mutat a "hobbi" kategórián!!!
Ha nem akarsz felesleges fűtésszámlát magadnak, és nem akarod a váratlanul felpukkant padló csempéket lapáttal ki hordani a lakásból, akkor jobban jársz, ha szakemberhez fordulsz!
Láttam már hasonló "magad uram, ha szolgád nincs" módszerrel épített rendszer végeredményét.
Lehangoló látvány volt, mikor másnap reggel lapáttal hotdták ki a gyönyörű nappaliból a padló csempét.
Gondold át!...
(#) ufi válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Rendben köszönöm a válaszokat!
(#) yager01 hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
sziasztok. Ha csak a földszinti padlófűtés köreimet akarom felfűteni (emeleti radiátor egyelőre nem kell mert klímázok) és az ESBE szelep durván 40 fokos vizet küld a padlóba akkor a kazán előremenő fűtési vizét felesleges 60 fokra fefűteni? Gondolom elég lesz akkor ha a radiátorok is mennek. Mostani állapot szerint az ESBE a padló számára túl meleg érkező 60-at úgyis lekeveri.Illetve kérdés az, hogy a WILO szivattyú melyik állásban keringessen 46-67-93 W ? ECO-...-MAX.
Következő: »»   67 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem