Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   113 / 191
(#) BI-AMP hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Üdv.
Összeállt az állomás. Egy 19V, 3.35A es adaptert kapot, amit a jövőben cserélek 24V osra.
Nagyon megvagyok vele elégedve igaz az első állomásom, így nem nagyon tudom hasonllítani egy komolyabbhoz. De nekem megfelel, csak pár hegyet kellesz hozzá szerezni.
(#) ironmen válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Szép lett.. elég az a 19V.. nem kell széthajtani.. bár igaz igy lassabban füt fel.. kb 20 másodperc
(#) BI-AMP válasza ironmen hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Köszönöm! És lenne még egy kérdésem. A menübe hogyan tudok belépni?
(#) ironmen válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Kb 2 másodpercig nyomod az encoder gombját
(#) BI-AMP válasza ironmen hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Nem sikeül belépni a menübe, hiába tartom lenyova a gombot.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) ironmen válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Hát akkor megint variáltak.. Na majd este utána nézek.. Addig küld át a linkjét ahonnét vetted
(#) BI-AMP válasza ironmen hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Már müködik csak erősen kell nyomni a gombot.
(#) ironmen válasza BI-AMP hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Oke, akkor nem is keresem
(#) Sanyi74 hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Sziasztok!
TS100-as pákát használ valaki?
(#) nzozz hozzászólása Aug 22, 2017 /
 
Sziasztok!
A JBC 245 -ös szériájánál maga a "pákahegy" a fűtőbetét illetve a hőelem is és a "szár" (handle) lényegében csak egy csatlakozó ehhez pákahegyhez vagy más feladata is van (azon kívül, hogy valahol fogni lehessen a szerkezetet)?

Köszönöm
(#) Bakman válasza nzozz hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Igen, a pákahegy tulajdonképpen tartalmazza a fűtőbetétet és a hőelemet is. A T245 csak egy markolat.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017
(#) every válasza Sanyi74 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Szuper cucc, nagyon gyorsan felfűti és tökéletes vele dolgozni.
(#) nyuszis2 válasza every hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
szia!
Ugyan ilyen szerkezet a Hakko T12 is, abból a klón, ami hobbi szinten simán működik $4 a hegy ami tartalmazza a fűtőbetétet és a hőelemet és $10 a markolat, aminél a sárga szivacs pluszban $6-ért beszerezhető.
Csak infó gyanánt, mert megnéztem a JBC árakat és nem semmi.
(#) Bakman válasza nyuszis2 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Egy Hakko klónt és egy JBC-t összehasonlítani, eléggé meredek dolog.
(#) nzozz válasza nyuszis2 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Bár azt azért tegyünk hozzá, hogy az ebayen ilyen áron beszerezhető Hakko alkatrészek nagy valószínűséggel nem eredetiek. Ha jól emlékszem volt itt szó arról, hogy ezek a hegyek nem túl tartósak. Ettől függetlenül nagy valószínűséggel magamnak ebből a felhozatalból fogok szerezni. Bár azon is gondolkozom, hogy valahogy kéne csinálni egy befogót/szárat egy JBC betéthez, mert az elég jó lenne...
Én 3 éve kértem árajánlatot a Hakko hivatalos magyar forgalmazójától a Hakko 907 -es pákára. Az ESD -s (C1144) 20 000Ft, egy mintadarab, nem ESD -s (C1143) 10 000Ft lett volna. Ehhez képest már annyira nem is durva mondjuk a JBC 245 -ös széria, az mondjuk kb. 20 000 + 8 000Ft.
(#) nyuszis2 hozzászólása Aug 22, 2017 /
 
Bakman : okok, odaírtam, hogy hobbi szinten, bár úgy tudom ennek is két vége van és az egyik meleg
nzozz: itt pedig a klón utalt arra, hogy nem gondolom én sem, hogy eredeti.
Maga a Hakko nagyon jó, csak felénk a Németek vannak a köztudatban.
(#) nzozz válasza nyuszis2 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Valóban, valóban, nem vettem észre, hogy azt is odaírtad, hogy klón. Bocsi. Megpróbáltam szerkeszteni, de lejárt az idő.
(#) Bakman válasza nzozz hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Van, aki megcsinálta: YouTube videó.
(#) nzozz válasza Bakman hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Ezt láttam. Tetszik is, de itt maga páka szár, az a gyári JBC T245-C. Na én azt akarnám valahogy helyettesíteni, mert bár a betét se olcsó, a szár annak a többszörösébe kerül, ami már meglehetősen kívül esik az általam erre szánt összegnek. Nem valószínű hogy lesz ebből valami, de majd kiderül...
(#) nyuszis2 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
nem semmi a páka amivel a videóban forraszt, nem a JBC a másik
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017
(#) Sanyi74 válasza every hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Tudja a 65W-ot? Néha az 50W-os Weller kicsi...
(#) xml2 hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Forrasztót (állomást) vennék. De milyet?
Ez még talán amatőr hobbicélnál is kevesebb, led szalagokat kéne összekötnöm.
Igaz, abból így hirtelen elég sokat, de aztán kifújt a használata, menne a szekrénybe.

Ennek megfelelően inkább költenék rá 5.000Ft-ot, mint 16-20at, de ha hozzáértőként ti azt mondjátok, a felsőbb kategória egyáltalán az, amit ajánlani lehet, azt is elfogadom.

Köszönöm szépen a segítségeteket!
(#) bbalazs_ válasza xml2 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Ha ugy gondolod, hogy tenyleg csak ennyi feladat lesz vele, akkor a legolcsobb 230-rol mukodo Praktikeres is megteszi. De ha esetleg kesobb tenyleg finom dolgokat kellene vele forrasztani, akkor inkabb egy neked kezreallot.

Ha viszont a feladat idoben ennyire korlatozott, akkor en a kolcsonkerest is megkockaztatnam...
(#) xml2 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Köszi a gyors választ!
A kölcsönkéréssel két problémám van: 1. Nincs kitől 2. Nem végzek vele 1 nap alatt, pár hétvégére biztos szükségem lenne.

A 230-ra visszatérve: az a legnagyobb bajom, hogy szokás szerint próbálom alaposan körüljárni a témát, és minél többet tudok, annál jobban látom, hogy mi lenne az a szakmai minimum, ahol kezdeni kéne, és el is érkeztünk a költségkeret felső, elméleti korlátjához.
Lehet bízni a 230-ban, nem kell feltétlen 24v?
Ezekhez a legolcsóbb pákákhoz kapni olyan vékony hegyet, ami nem 2x nagyobb, mint maga a forrasztási terület?
Konkrét, ajánlott forrasztó?
Ezekhez a szalagokhoz sima, kéteres hangszóró kábelt (réz) ajánlanak/adnak. Akárhogy tekerem, csavarom, nekem eszméletlen vastagnak tűnik ez a vezeték. Valami más ötlet a helyettesítésére?
Vagy tanuljak meg forrasztani?
(#) teglascs válasza xml2 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
En ugy csinaltam, amikor ilyet kellett megoldanom, hogy a relative vastag vezetekkel odaalltam a LED szalag kozelebe, viszont ott kozbe iktattam egy, a kabelnel egy(-ket) dimenzioval kisebb keresztmetszetu, par cm-es vezeteket. Ez a kabel darab lett egy flexibilis elem a merev betapkabel, es a serulekeny LED szalag kozott.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2017
(#) proba válasza xml2 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Ledszalaghoz szerintem még a pilanatpáka is jó lehet, ha nem valami extra kicsi szalagot választasz. Ha hosszabb, esetleg vékonyabb drótból lévő csúcsot használsz, a hőfok/forrasztási felület is csökkenthető. Ha nem műhely körülmények vannak, sokkal praktikusabb, nem kell rá várni, bárhol használható, hiszen gyorsan kihül. Sokkal mobilabb, és nem nehéz vele dolgozni.
(#) BarnaPili válasza xml2 hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Idézet:
„A 230-ra visszatérve: az a legnagyobb bajom, hogy szokás szerint próbálom alaposan körüljárni a témát, és minél többet tudok, annál jobban látom, hogy mi lenne az a szakmai minimum, ahol kezdeni kéne, és el is érkeztünk a költségkeret felső, elméleti korlátjához.
Lehet bízni a 230-ban, nem kell feltétlen 24v?”

Éveken át dolgoztam a helyszíni TV javításnál egy piaci 230V-os pákával. Egyedül a hegyet cseréltem benne egy Weller hegyre,ami nem érte végig a neki szánt furatot,így a hőátadás rosszabb volt kicsit.Ma is megvan,de ritkábban használom.
(#) nyuszis2 válasza xml2 hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Szia!
Ha van Lidl a közeledben, akkor ezen a héten akciós lesz a forrasztóállomás, tapasztalataim szerint azzal nem lősz nagyon mellé. Ugyan most a digitális van 8000-ért, de ha netán debrecen felé laksz én szívesen odaadom/eladom az én Lidl-ös nem digitális állomásom, amit végszükségre vettem de még csak egyszer használtam.
Üdv
Péter
Debrecen
(#) NewDon hozzászólása Okt 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Weller forrasztóállomáshoz keresek pákahegyet, és kicsit el vagyok kavarodva, hogy az adott típushoz milyen szériás hegyek kompatibilisek.

Az állomás: WECP temrtonik Type 5 2402199
A pákarészre ECP 24V 50W-van írva
A csatolt képen a teljes adattábla.

Tud valaki segíteni?

Előre is köszi!
(#) ngabor0204 hozzászólása Okt 29, 2017 /
 
Üdv mindenkinek! Az a tervem, hogy veszek egy klón Hakko pákát, és építek hozzá egy állomást. Mindenképpen T12-es (T15-ös) hegyeket akarok használni, így két választásom van, az eredeti Hakko FM2028 klónja vagy a az FM9501, ami egy fura jószág, mert ha jól látom, nincs Hakkóban eredetije.

Itt mindkettő látható.

Ti melyiket választanátok? Melyikkel jobb dolgozni?
Következő: »»   113 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem