Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   86 / 195
(#) Bakman válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 4, 2017 / 1
 
Nem ismerem ezeket az állomásokat. Mennyi pénzt szánsz rá? Úgy könnyebb belőni a tól-ig értéket és azt, hogy ennyi pénzért mit érdemes.

Az előző hosszászólásod a moderátorok javították a helyesírás miatt. Figyelj rá mert nagyon zavaró, másrészt értelmetlen tud lenni mondat, harmadrészt it tugranak rá.
(#) bozsika003 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Jól van(.)
minimum 3900 ft maximum 8000 Ft(.)
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2017
(#) Bakman válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Ebben az árkategóriában kb. mindegy, melyiket választod. Esetleg egy eredetileg drágább, de használt állomás is beleférhet.
(#) bbb válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 5, 2017 / 1
 
Szia!

A 28020 nem rossz játékszer, nekem is van egy. Jó véleménnyel vagyok róla, lehet hozzá gyakorlatilag bárhol hegyet, fűtőszálat, pótalkatrészt kapni (értsd: TESCO, AUCHAN is árulja!). A tartozékként fillérekért vett pákahegyet még nem sikerült elnyűni, az eredetije viszont tönkrement két év után (ezután már műanyagot olvasztgattam vele). Én kb. 10 éve vettem meg, mostanában cseréltem le és csak ritkábban használom.
(#) bozsika003 válasza bbb hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Én még ezt néztem ki .
És ezt. szerintetek melyik lenne jobb döntés ?
elegem volt a ebböl, (hogy)2 hó-naponta venni (kell másikat.) abból már vehetem volna egy jobbat(.)

A Jóisten áldjon meg! Hát tegyél már fel egy helyesírásellenőrző programot, és használd!
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) 06smici válasza bbb hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Kezdésnek nem rossz a 25020-as, de nekem elég sok bosszúságot okozott. Nem használtam napi szinten, de a hegye így is alig bírt néhány hónapot. Ami jobban idegesített az a hegy befogatása. Egy idő után elkezdett pár percenként kilazulni a leszorító menet. Ez nem egyedi jelenség, máshol is olvastam már hasonlókat, de olyan hírek is keringenek, hogy csak annak a szériának volt a hibája és már javították.
Annak ellenére, hogy a hegyek tényleg olcsók hozzá, én ezek tudatában nem mernék venni még egyet.
(#) bbb válasza 06smici hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Az a csavaros megoldás valóban vacak, melegen kellett meghúzni. Azzal együtt nekem amit 3000Ft-ért kibírt, egy rossz szavam nem lehet. -15°C-os hidegben is forrasztottam vele odakint, amikor arra volt szükség, s volt, hogy egész napos üzemben használtam gond nélkül. A lelazuló lefogatásnál sokkal jobban zavart a nyélen lévő gumi elmozdulása, de azt meg egy csepp ragasztóval lehetett orvosolni. Én pillanatpáka után váltottam erre és nem bántam meg. Persze a mostani Uyue 8586-ot még jobban szeretem
(#) Sanyi74 hozzászólása Júl 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Rendelt valaki Kínából, fúrót, menetfúrót, menetmetszőt, ha igen honnan és milyen tapasztalatai vannak? Használható vagy felejtős?
Köszi
(#) Kovidivi válasza Sanyi74 hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Egy biztos, ami olcsó, az annyit is ér. Viszont könnyen lehet, hogy a drágával se jutsz előrébb. Én vettem már 10db 1mm-es fúrószárat, talán 1.5$ volt, hát élük az nem sok volt, de cserébe könnyen törtek.
(#) Sanyi74 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Lehet, hogy a drága se ér többet....
(#) szamóca válasza Sanyi74 hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Forstner fúrót vettem HM-betéteseket. Veri a csehek által prezentált, valószínűleg szintén kínai gyártmányt. És ötöd áron vettem, mintha idehaza vásároltam volna. Nagyon jó az éle,
szép a vágásképe. Tartósságáról nem tudok nyilatkozni, mert még újak.Bővebben: Link
(#) Massawa válasza Sanyi74 hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Én elég sok furot meg marofejet ill dörzsárt vettem ( magamnak es a kis baráti körnek) és eddig csak a legjobbakat tudom mondani.
Menetfurot még eddig nem vettem onnan ( van elég).
(#) elektronika95 hozzászólása Júl 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a kínai menetfúrókkal?
Szerintetek ez megéri: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2017
(#) zoly15 válasza elektronika95 hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Én 1/4"-os menetfúrót vettem kínából, jóval olcsóbban mint itthon.
Csak jót tudok róla mondani, pedig fúrtam vele alu, öntöttvas, acél, bronzba is.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 25, 2017 /
 
Üdv!
A Parkside Straus stb típusú 20ezer forintos oszlopos fúróval van valakinek tapasztalata? (ahogy elnézem ebben az árban az összes ugyan olyan, csak más a dizájn) Elsősorban NYÁK fúrásra venném, (de nem csak arra). Megérné megvenni? Nem kotyog, vagy üt a tokmány? Volfrám-karbid fúrót használok, és nem örülnék ha eltörne!
Előre is köszi!
(#) szamóca válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 25, 2017 / 2
 
A sorjamentes fúráshoz kis átmérőknél, az alacsony kerületi sebesség miatt, nagy fordulatszám tartozik. Ez itt nem teljesül. A pontossága a másik sarkalatos pont. Ezeket a gépeket nem NYÁK-fúrásra találták ki.
(#) nagym6 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 25, 2017 / 2
 
Másik probléma, hogy a legkisebb befogható fúróméret valószínűleg nagyobb 0.8 mm-nél, ami leggyakrabban kell.
(#) szucsistvan123 válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
A fúró befogható része 3 mm-es. Eddig akkus fúróval fúrtam, de az tönkrement, pedig annak sem volt olyan nagy a fordulatszáma, és egész szépen szinte sorjamentesen lehetett fúrni vele! . Akkor felejtős az oszlopos fúró? Mit ajánlanál helyette ebben az árban? (20k)
Köszi a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2017
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 25, 2017 / 1
 
ilyen és ehhez hasonló eszköz nagy választékban elérhető. Valamilyen ügyes állványt kell hozzá találni vagy csinálni.
Lusta vagyok keresgélni, de jó eséllyel az EBAY-en olcsóbban is elérhető valamilyen célirányos eszköz.
(#) 06smici válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 25, 2017 / 1
 
Szia! Hasonló célra vettem annak idején egy obis oszlopos fúrót. Gyanítom ugyan arról a kategóriáról beszélünk, ez akkoriban 13000 volt. Ugyan maga a tokmány kotyog kicsit, mivel csak négyszög tengelyen keresztül van hajtva a bordás tengely helyett. Valami baj lehet nálam már a csapágyakkal is mert jó hangos, DE! Jórészt 0,8-as karbid fúróval fúrtam a nyákjaimat és mindig csak az én hibámból törtek (előbb toltam arrébb a nyákot minthogy kiemeltem volna a fúrót stb.)

Persze azt nem mondom, hogy ugyan olyan dolgozni vele, mint a proxxon nagyfordolutaú gépével, de nekem ennyiért és hogy mást is tudok fúrni vele a nyákokon kívül, maximálisan megérte.
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 25, 2017 / 1
 
(#) Frankye válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 25, 2017 / 1
 
Én ilyen állványt használok, egy Proxxon géppel NYÁK fúrásra, wolfram-carbid fúrókkal. Eddig egyetlen fúrót törtem el, azt is - én is, ahogy 06smici is - a saját hibámból. Ahhoz képest, hogy milyen egyszerű szerkezet, egészen megbízható. Persze a Proxxon fúrógép nélkül mit sem érne.
(#) szucsistvan123 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Igazából nem csak NYÁK fúrásra kellene eszköz, ezért gondoltam oszlopos fúróra, hogy egy géppel mindent elintézek. De így valószínűlszeg beruházok valamilyen kisgépre.
mMent mindenkinek a
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2017
(#) uniman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
De még "búcsúzóul" megmutathatnád az "akkus fúródat, amely tönkrement"..."nehogymáá" ne lehessen azt "meggyógyítani". Köszi.
(#) szucsistvan123 válasza uniman hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Megmutatnám, ha meglenne!
Egy Straus 18V-os fúró volt, az aksija tönkrement fél év után, labortápról járt, vérül szétment benne az áttétel. (sok kis fogaskerék) És nem volt kedvem szórakozni vele!
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2017
(#) uniman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Köszi...valami ilyesmit sejtettem. (ezekből egy "ládányim" van). Fillérekért hozzájuthatsz akku nélküli működőhöz. Ezek szerint állvány nélkül, csak kézben tartva használtad...
(#) szucsistvan123 válasza uniman hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Igen, állvány nélkül. Jópár fúrószár bánta!
(#) uniman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 25, 2017 / 1
 
Hozzám most került egy ilyen készülék...ezt próbálom majd nyák-fúrásra befogni... "0-30 000 rpm"
Azok a nagy "böszme" állványos fúrógépek ütnek, nehéz központosan befogni a kis fúrókat és szintén törés a vége. A fordulatszámuk rendkívül alacsony nyákfúráshoz...teljesítményük meg kevés a nagyobb lyukak fúrásához. De dísznek jók a műhelybe...
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2017
(#) Bakman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 25, 2017 / 1
 
Az oszlopos fúrógépnek nincs párja. Én menézném személyesen és ha nem lötyög a tengely, meg is venném. Sokkal jobb megoldás, mint kézben tartott fúrógép.
(#) Ge Lee válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Amióta az eszemet tudom oszlopos fúróval fúrom a nyákokat, el sem tudnék képzelni mást erre a célra. Az tény hogy meg kell nézni mit veszel meg, mert vannak az olcsó kategóriában olyanok amikben nem központosan fut a tokmány, és jó 2-3 tized mm-t támolyog benne a fúró.
A fordulata valóban lehetne több is, de ha éles a fúrószár akkor elég, nekem gyönyörű sorja mentes furatokat csinál, egyszerűen és gyorsan lehet vele dolgozni. Nyilván nem HSS fúróval, mert az nem erre való.
Következő: »»   86 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem