Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   179 / 579
(#) erbe válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Könnyen megkerülhető. APEH-hez online bekötött autó. Regisztrált fogyasztás-töltés.
(#) nagym6 válasza erbe hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Előbb utóbb minden így lesz. Még a WC papírban is chip lesz, online apeh-al. Kamera is lesz a chipben, perverzeknek.
(#) Skori válasza goreny hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Ha neked plázacicás reagálás az, hogy nem szivesen ül le valaki egy büdös ember helyére, vagy nem szeretne bolhát, vagy betegséget elkapni, akkor te sem vagy valami finnyás. Nyilván mások vagyunk, én ha nem muszály, nem szivesen közösködöm semmin se, se autón, se máson. Az csak egy mellékes dolog, hogy engem a kommunizmusra emlékeztet.
A bubi bringái ujonnan se voltak valami szuperek (lomhák, lassúak, nehezek), hacsak valakinek a kondizás nem fontosabb a haladásnál, de az elkövetkező évek alatt majd kiderül mennyire fognak lepukkanni, és az üzemeltetőnek mennyire éri majd meg karbantartani, javítgatni, ill. szinten tartani.
(#) pucuka válasza Skori hozzászólására (») Júl 15, 2017 / 1
 
Hol volt itt kommunizmus? A szocializmust építgettük, az is összedőlt.
Nem szoktál buszon, villamoson, vonaton utazni? Ha nem, jó neked, megengedheted magadnak.
Látod, nekem nincs ilyen gondom, mindíg a saját székemben ülök. De kapaszkodni nekem is kell.
(#) goreny válasza Skori hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Nem, nekem az a fura, hogy egy ilyen közösségi autós ötletnél az első gondolata valakinek a büdös ember, bolha és fertőzés. Nyilván a szolgáltatásnak kell, hogy legyen egy alapszinvonala, ami bizonyos körülményeket biztosít.
Úgy tűnik nem tömegközlekedsz, de akkor gondolom taxiba se ülsz. Abba meg bele se merek gondolni, hogy azokon a balatoni bérbicikliken kik ülhettek.
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Nem kell begyulladni, ugysem tud semilyen ilyen rendszer müködni, ahol minden iránybol az individualizmus joháságát okádják ránk.
Minden arrol szol, hogy vegyél ezt meg azt, s nem arrol, hogy használj valamit amit más megvett. Persze van sok autokölcsönzö, ahol akár ma is vehetsz kölcsön kocsit, csak a sok nagyokosnak meg kéne nézni hogy ez mivel jár. Ezt mindet biztositani kellene ( na meg többet is - pl minden e-autot csak feltöltve lehetne átvenni). Utánna már csak azt kéne eldönteni, hogy ki fizesse meg ezt az extrát...
(#) dokidoki hozzászólása Júl 16, 2017 /
 
Ma reggelre akadt egy szerény érdekesség nálam, 5 éve építettem egy frekvenciamérőt, ami azóta nem volt kikapcsolva, állandó 12,8 - 14.0Volt tápról jár, ami egy 100Ah zselés akku, (szünetmentesé) a tápdrótjai 15000µF kondira csatlakoznak. Benne egy L7805CV stabilizátor ST gyártás... Reggelre se kép se hang, kioperáltam a helyéről, tápot mérve a belső 5V helyett 0.39V, leforrasztva a belső terhelést felment 1.4V-ra.
Minden előzmény nélkül este elhalálozott a stabilizátor. Alap terhelés 55,3mA, így se melegedés meg semmi hiba.
(#) Massawa válasza dokidoki hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Belevágott a menkü!

(#) Skori válasza goreny hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Nem az első gondolat. De úgy általában sem szeretem a közösködést, hosszú távon nem szokott beválni. Régebben sokat tömegközlekedtem, és nagyon nem mindegy merre jársz. Akkoriban a 38-as, 54-es 55-ösvonalra rakták be a legócskább buszokat. Nem csak takarítva nem voltak soha, hanem a csuklónál bekjött a kipufogógáz, és mire megérkezett az ember már fájt a feje a szmogtól. Mióta nem, vagy csak ritkán tömegközlekedek, pl. sokkal ritkábban kapok el influenzát télen. Viszont felesleges ezeket kiragadni a mondandómból, mert ez csak néhány ok, a sok közül. A tömegközlekedésre visszatérve, most is nagyon más egy budán vagy egy belvárosban járó busz, mint ami mondjuk kimegy gyálig. A busz is más, meg akik rajta utaznak azoknak is más az etnikai, és kulturális megoszlása (hu de szépen megfogalmaztam )
(#) Gafly hozzászólása Júl 16, 2017 /
 
(#) kameleon2 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Azért én ezt is szívesen bevállalnám.
(#) kameleon2 válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Ha már WC papír és perverzió.. Miért pont ő?
(#) pucuka válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
A berregés, puffogás hangszóróból szól
(#) gyuszo hozzászólása Júl 23, 2017 /
 
Hova tűnik el ennyi víz ? Bővebben: Link
(#) GPeti1977 válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Állitolag a Dunából is sok eltünik mire átmegy az országon, lehet lemegy a föld alá.
(#) pucuka válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Sötét lyuk.
(#) Bakman válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Vízszintcsökkentő túlfolyóba (majd onnan a kijelölt helyre).
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Idézet:
„Sötét lyuk.”
Az más ez víznyelő- egy barlang rendszer ami épp a tó alatt szakadt be ..
(#) gyuszo válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Itt a megfejtés : Bővebben: Link
Az igazi érdekesség a szinte egy időben feltöltött videók nézettségében van.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2017
(#) Gafly hozzászólása Júl 24, 2017 /
 
(#) zolika60 hozzászólása Júl 25, 2017 /
 
(#) Frankye válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Idézet:
„... Ez a technológia a mindennapok szabványává fog válni...”

Én azért remélem, hogy nem!
(#) zolika60 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Míg élünk remélünk.
(#) Ge Lee válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Ez főleg az olyanoknak szép mint én, aki az órát, gyűrűt, nyakláncot sem tudom elviselni, mert idegesít. A piercing meg hasonlóktól a hátam is borsózik, nem tudnának annyi pénzt fizetni hogy én azzal együtt éljek...
(#) lazsi válasza Frankye hozzászólására (») Júl 25, 2017 / 2
 
Pedig az lesz... Csak idő kérdése.
Először lehetőség a kipróbálásra, mindenféle előnyökkel.
Azután hátrányos lesz a hiánya.
Végül kötelezővé teszik előbb az újszülötteknél, majd mindenkinél.
Mint a kutyáknál és a macskáknál...
Hivatkoznak majd egészségi kontrollra, meg bűn- és terrorizmus-megelőzésre.

De már látom a következő lépést is: az aktív, távolról (bárhonnan) is elérhető változatot (természetesen GPS-el). Lehet, hogy ez a lépcső (RFID-s) nem is fog teljesen elterjedni, hanem már egyből a következő.

Mint mindennek, van jó és rossz oldala is, de (mint mindennek) a hátrányát jobban fogjuk érezni, mint az előnyét...
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2017
(#) zolika60 válasza lazsi hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Azért bízom benne, hogy én azt már nem érem meg.
(#) lazsi válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
10-20 évet? Annál biztosan nem lesz sokkal több...
(#) pucuka válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
A viharfelhők már látszanak. Voltam egy rádiótelefon evolúciójával kapcsolatos előadáson, és érdekes, de rémisztő volt a konklúziója.
Az 5G kapcsán említették, hogy olyan adatsebességeket (GB -os) céloztak meg, ami igen nagy távlatokat nyit, pl. a robotok hálózatba kapcsolásával, hogy a munkavállalók tömegeire nem lesz szükség a gyártásban, pl. az autóiparban, de máshol is. Nem beszélve a hálózatba kötött önvezető autóktól, a távműtétekig.
És az 5G szabványosítása 2020 -ra van ütemezve.
(#) erbe válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Engem pedig a kártyáktól egyre dagadó pénztárcám zavar.
Nekem már nem lesz részem benne, de ez egyenes út az ellophatatlan fizetőeszközig. Bár biztos találnak lehetőséget ennek a hamisítására is, hogy a bankszámlákat fosztogassák.
A továbbfejlesztett változata (hacsak az nem előbb lesz) a bűnténygátló. Csak meg kell nézni a rendszerben, ki tartózkodott abban az időben a bűntény környékén. Jobb üzletekben azonnal rendőrt hív az érzékelő, ha zárási időben nem feljogosított személyt észlel. Innen már egyenes út vezet a viktoriánus rendszerig.
(#) kameleon2 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 25, 2017 / 1
 
Hahaha. Ezek víziók. Minden áramkörnek szüksége van áramellátásra. Minden áramkör meghibásodhat. Lehet cserélgetni persze, de akkor csak felgyorsul a föld pusztulása a sok szeméttől. Nem lesz szükség az emberre? Akkor mi értelme az egésznek? 10 ember boldogulásáért? Egy idő után ők is az unalomba fognak belepusztulni. Nem lesz óceán, ahol a jachtokkal lehetne vagánykodni, nem lesznek utak a szuper autóknak, nem lesz üzemanyag, luxusvilla stb. Nem lesz mit enni, inni. Szép kilátások, de ilyen csak beteg agyakban fordul meg. Aki az embermentes (embertelen) gyártási technológiákat támogatja az maga is csak flúgos lehet.
Következő: »»   179 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem