Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Távirányító, távkapcsoló
Lapozás: OK   5 / 5
(#) Inhouse válasza Bakman hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Ide nem kell ekkora precizitás. Működik vagy három ilyen infra ismétlőm most is napi használatban évek óta. A TSOP sem annyira kényes a frekvenciára, hiába szűrővel kezdődik.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2017
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Hát, nem is tudom. De az biztos, hogyha merülőben a TV távirányítójában az elem, bizony egyre nehezebben veszi a TV a gombok nyomkodását.
Amúgy az eredetileg fennálló problémában - kóder enkóder páros összekapcsolásában - nem kellene ennyit cifrázni. Elég egy tranzisztorral meghajtott infra dióda, és vevőnek egy infra fotodidóda (vagy foto tranzisztor) némi erősítő impulzus formáló tranzisztorral kiegészítve.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2017
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Merüléskor nem nyit ki teljesen az IR LED, gyengébb a fénye, azért veszi nehezebben.
A cifrázás azért kell, mert ez a fránya nap egyébként betesz minden IR jelnek...vivővel kiegészítve már teljesen életképes.
(#) Jonas hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Jelentem, megépítettem az áramkört és TÖKÉLETESEN működik, napfényben akár 10m-ről is. Bár van 1-2 fura dolga:
1. Az infra vevő out lábát (TSOP 1836) ha egyenesen a decoder in lábára kötöm,nem jó. Ezért az out láb egy tranzisztort nyit, és a tranzisztort kapcsolom a decoder bemenetére, és a bemenetet össze húztam egy 10kohm-os ellenálláson keresztül a földre nélküle nem működik, nem tudom miért!
2 Vezetékes összeköttetésnél a decoder D0-D3 lábain csak akkor jelent meg a feszültség amikor a vele megegyező gombot lenyomtam az encodernél. Ezzel ideáig nincs is probléma, hisz ez a működés volt várható. Azonban az infrás megoldásnál a gomb elengedése után is meg maradt a feszültség (a decoder D0-D3) lábain, és csak a következő, másik gombnyomásra váltott, tehát infrás átvitelnél nem volt "üres járat", ha lehet így fogalmazni.
(#) Kiscicc hozzászólása Feb 26, 2019 /
 
Sziasztok!
Van itt egy Panasonic DMR-RH65 DVD író-olvasó távkapcsoló nélkül. Viszont van egy Onkyo tanítható távom.
Meg lehet azt csinálni, hogy az alapvető fubkciók működjenek róla?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2019
(#) phr3ak hozzászólása Nov 23, 2021 /
 
Az Alcor STB távkapcsolója kompatibilis valamelyik nagyobb gyártóéval? Infrás app-ban nincs Alcor de sok más van, azért kérdezem.
(#) uniman válasza phr3ak hozzászólására (») Nov 23, 2021 /
 
Többféle típus(számú) van ezekből, és még egymással sem "kompatibilisek".
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem