Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   64 / 85
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Szia! Láthatóan H-osztályú az erősítő, az alacsony tápból a +56V-nak is meg kell lennie. A hibás csatorna +112V-ra kötött teljesítményfélvezetőjének lábai között nincs zárlat? Ezt a mérést a tápkondik maradéktalan kisülése után végezd!
Találtál hozzá rajzot?
Szerk.: több mint 200V-os feszültség van a kezed alatt, tudsz vele szakszerűen bánni? Egyáltalán nem amatőrnek való feladat.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Találtam kapcsolatot a 2 tápfesz között. 2darab FQP70N10 es fettel találkoznak. Ijennel még nemvolt dolgom. Pozitiv oldalon S-ra megy +56v D-re +112. Negatív oldalon S-ra -112 D-re -56!
Pozitív pldalon egyik fet átvezetett állandóan és itt kuszhatott át a 112volt szerintem. Kivettem és most rendben van a biztosítókon is a +-56v. Viszont ugyan az a tünet ég a clip és csökkent a hangerö.
Szakképzett villanyszerelö vagyok.
Bekapcsolt állapotban végeztem a méréseket.
Rajzom sajnos nincs semijen.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Rajz hiányában sajnos nem tudok pontos útbaigazítást adni.
A Clip jelzés és a halkan szólás között a beépített limiter lehet az összekötő kapocs.
Ezen az APEX rajzon tanulmányozhatod a H-osztályú erősítő felépítését.
Ha az előtted lévő készülék is az igen elterjednek számító NSL32 LED vezérelt fotoellenállást tartalmazza, akkor onnan visszakeresheted a Clip-LED-et vezérlő áram forrását.
(#) djcaveman hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Sziasztok.

Javításra hoztak egy Skytek Pro240 típusú "végfokot".
Az összes aktív alkatrész teljes pusztulását látva, elgondolkoztam, hogy van e értelme belekezdeni...
No mindegy, csere minden. Labortápos indítást követően igen torzít a szerkezet mindkát oldala. Kapcsolási rajz persze nem fellelhető... A meghajtó tranzisztorok erősen melegednek. Nyugalmi áram beállítást nem lehet a megszokott módon állítani. Kirajzoltam a panelt Tina-ban, és igen érdekes megoldás tárult elém (nekem legalábbis)... Bár tudom, hogy a kínai tömeg termékeknél bármi előfordul, de, hogy egy kvázikomplemmenter kapcsolás "P" típusú véggel legyen megoldva, én még nem láttam soha. Természetesen a panel szitázva van, csak! a végtranzisztorok nem. Így totóztam kicsit míg rájöttem a turpisságra (az össze végtranzisztor teteje le volt robbanva felismerhetetlenné téve az azonosítást).
Látva a T3, T4, T5 (2SA1015, 2SC1815) típusait, a szimulációban a BC182, 212 közelítk meg legjobban terhelhetőségben.. A végfokban 2SA940 volt, jobb híján T1820 végtanyókat tettem bele (ez van itthon).

Indítást követően, a pozitív félperiódust vágja erősen. Ha az R6-ot (18k) csökkentem, akkor 11,5Kohm értéknél a színusz normalizálódik. Ekkor a szimuláció szerint 4ohm-on, 0,775V bemenó jelnél, 1KHz-en 2X40V tápfeszültségnél 46W teljesítmény jön ki műterhelésre.
A melegedő meghajtó tranzisztorokat érdemes cserélni BD 139-140re? A megszokott BD139 es tranyóval működő nyugalmibeállítás itt szóbajöhet?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Kössz a rajzot,sokat segített.
Az én erölködömben egy bizonyos LCR0202 es (Analog Linear Optical Coupling) ledes fotocellás cucc van. Erröl találtam adatokat. Namost ehez kapcsolódik a bemenetre 2sa1015 meg 2sc1815 tranyók. Ezek közül a 1015-ös zárlatos. Továbbá a fotocellás cucc alsó része ahogy fekszik a panelon körül az alsó része minta megvolna gyürődve talán a melegedéstöl vagy túlságosan fölmelegedett mikor forrasztották mert látszik hogy volt ki-be forrasztva elözö javítás alkalmával. Kérdésem az hogy ezt lebiom-e mérni üresen az ellenálását meg ha adok kb1-1,5v-ot a led-re és ugyis hogy müködik-e.?
Meg ha mondjuk kivenném a körböl ugy beindithatom e az erösitöt próbára? Hejreállna a hang mivel nincs ami leszabájoz.?
A clip leded tranzisztor kapcsolja,2sc1815 3darab sorba kötve. Az elsö bázisát ahogy nézem a kimenetröl kapott jel erössége nyissa meg ellenálásokon diódákon keresztül.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Feltételezem a zárlatos 2SA1015 eltávolítása eleve megszünteti a felesleges csillapítást.
Az optocsatoló LED-jének valószínűleg van soros ellenállása, a rajta eső feszültségből számolható a LED áram, aminek nullához kell közelítenie kivezérlés nélküli állapotban.
Ha a hibás tranzisztor eltávolítása után észlelhető még a LED árama, akkor fel kell derítened, hogy miből táplálkozik.
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Szia! Ezzel a panellel van szerelve?
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
SIKER!
2sa1015 ki,hangerö fel! Hejreállt a rendszer.
B oldalon(a jó oldal) szintén nyugalmi hejzetben jelen van a +112v,a negatín oldalon -56 normális.
Kicserélem ugyanazt a fetet mint A oldalon és készen lessz.
Mitől történik ijen hogy átüt a fet és elmászkál a nagyobbik tápfesz?
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Fogadd elismerésem, hogy higgadtan és balesetmentesen végezted a javítást!
A FET esetleg gyenge széria volt, vagy túlterhelés áldozata lett, sajnos nem szolgálhatok pontos magyarázattal.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Köszönöm. Meg a SEGÍTSÉGETis!
Az eredeti feteket nemtudom beszerezni,de hasonlót igen. Ön szerint mijet válasszak legyen nagyobb a feszültség türése vagy inkább a nagyobb áram terhelhetöségre menjek?
Az eredeti fqp70n10 es 100v 57A
Rendelkezésemre áll irfp140N 100v 30A.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
A helyettesítőnek a határadatokon kívül impulzusviselkedésben és maradék-ellenállásban is kompatibilisnek kell lennie.
Látogass el ezzel a kérdéssel a Tranzisztor helyettesítés témába!
Szerk.: A Farnell elérhető számodra? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Igen ezzel van szerelve....
(#) reloop válasza djcaveman hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Nem egy erőmű
Cseréld fel T5 kollektor-emittert a szimulációban és úgy végezd el a Tranziens analízist!
(#) zenebolond hozzászólása Máj 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudna-e nekem valaki Universum V46012 erősítő kapcsolási rajzban segíteni. A koppanásgátló relé nem húz be, de ez a javításom előtt is át volt hidalva. A két STK-s végfog le volt égve, cseréltem, 60W-os izzó sorbakötve a 230-al, de halványan felizzik az izzó, de hang az nem jön ki, ha áthidalom a koppanásgátló relét akkor sem nyekken meg. Minden led rendesen világít, a kijelzője működik, csak épp hang nem jön ki belőle.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 22, 2017 /
 
Szia! STK4044 van benne?
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Igen, STK4044XI
(#) szamóca válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Az IC-k kimenetén van egyenfeszültség?
Az IC-k bemenete megkapja a hf-jelet?
(#) feccus hozzászólása Júl 17, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni,van egy kenwood ka-92b típusú erősítőm.
Zene hallgatás közben pukkantak egy kicsit a hangfalak,lekapcsolt a relé.
Áramtalanítottam majd vissza de semmi, nem húz be a relé. Belenéztem és az előerősítő résznél egy ellenállás és 2 kerámia kondi elfüstölt,kicseréltem őket de még mindig semmi. Mást nem látok benne hibásnak külsőre. Szerintetek mi lehet még esetleg a probléma?

Köszi.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Szia! Keress hozzá kapcsolási rajzot és add meg mely pozíciószámú alkatrészeket találtad hibásnak. Mérd meg a tápfeszültségeket és vesd össze a rajzzal! Mérd meg a végerősítő kimeneti egyenfeszültségét még a relé előtt!
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Bejelöltem a cserélt alkatrészeket,én még a 2SA1124 és a 2SC2632-re gyanakszom.
Amikor lekapcsolt a relé, utána szétbontottam és bekapcsoláskor a kijelző működött rendesen, nem volt semmi rendellenes azon kívül hogy a relé nem húzott be. Amikor 0-ról emeltem a hangerőt felfelé,akkor füstöltek el a bejelölt alkatrészek. Egyéb külsérelmi nyomot nem találtam.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2017
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Elnézést.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Nem igazán látom a jelölésedet. Tudnál pozíciószámot írni, vagy a mellékelt rajzon jelölni?

Kenwood.jpg
    
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Pirossal jelöltem,az előzőn is. C25(10pf),C29(470pf),R39(100ohm)

Kenwood.jpg
    
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
A kondenzátorok meghibásodására egyelőre nem találok okot, a 100 Ω-os ellenállás elégése félő, a TA2040 hibájából következett be. Ha zárlatos tranzisztorod lenne a meghajtásban, akkor R37 és R41 is elszenvedte volna ezt a melegedést.
Az egyenfeszültségek hogy állnak?
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Még nem nagyon volt időm sajnos a gyerkőcöktől komolyabban neki ugrani,csak amit felületesen láttam azt javítottam. Még nem méregettem. Kis hangerőn következett be a baleset,és ahogy a hangerőt emeltem csak akkor füstölt el az ellenállás, a két kondi szerintem nem szált el csak egymásra voltak hajolva és mindkettő rá az ellenállásra. Amelyik közvetlenül az ellenálláson pihent azon van egy kis kormolódás nyom. Akkor szerinted felesleges a két tranzisztort kicserélni? Elsökörben bennem is a végfok hibája merült fel,csak probáltam inkább nem rá gondolni,mert nem egyszerű szerezni olyat.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2017
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
A mérés nélküli alkatrészcserének nem vagyok a híve. Lehet éppen rossz a tranzisztor, de semmi garancia, hogy nem fog az is egyből tönkre menni.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Holnap méregetek...
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Méregettem egy kicsit:
Relé lábain 71v és 68v-ot mértem.
relé előtti 3db ellenállás -0.17v,1,6v,1,6v
relé melletti ellenállás 0-0v
nagy elkó 71v
kisebb elkó 40v.
Írd hogy mit mérjek meg és mérem.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
A kimeneti egyenfeszültséget mérd meg, valamint Q7 és Q9 kollektorfeszültségét szintén testhez képest, jelölve annak testhez viszonyított polaritását.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Q9:70v kollektor negatív
Q7:70v kollektor pozitív
testhez képest.
A kimeneti egyent hol mérjem meg?
Következő: »»   64 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem