Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor
 
Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   79 / 94
(#) zotya1983 válasza blasz hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Kb 20-25 e ft...Nekem is volt egy 220v os annak a primere is 2x110v os volt. 240 v a betápunk, az 2X43v ac t tudott 1 kw és a méretei is hasonlóak voltak... A 2x42v ac ami az adatáblán szerepelt annyi is maradt ügetlen attól hogy 220 v ra volt annó tervezve...Üdv.Z.
(#) blasz válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 
Most mértem a szekundert 122vAc megfelezve pont ideális lesz csak az a fránya 3mm drót az nem lesz semmi tekerészni.
Vagyis ketté osztva kettős tápnak.Igy helyes.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2017
(#) trionaudio hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Sziaszok!

Vasaroltam egy toroidot... Viszont mikor probalni szerettem volna, sorbakotottem egy izzot a primerrel es ez vilagitott teljes fenyerovel. A hobiztositek lehet rossz, vagy mi lehet a gond?
Ellenallasa 3.9 Ohm a primer tekercsnek.
(#) ferci válasza trionaudio hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Szia!
Egyéb adatok? VA? Izzó milyen? Biztos nem biztihibás.
Vagy menetzárlatos, vagy kicsi a soros izzó ( min. 100-as kéne ), vagy nem az a primer.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2017
(#) trionaudio válasza ferci hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Az izzo :230V/60w. A trafo teljesitmenye 120VA, szekunder feszultsegek kb 2*23 v korul vannak. Mertem aramfelvetelt is, 4-5 amper ha az izzo sorba van kotve, ha biztositekot rakok a helyere, rogton kivagja.
(#) ferci válasza trionaudio hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
1., 60-as izzóval sorbakötve max 0.3 amper mehet... a mérésed nem jó úgy.
2., annak a trafónak a dc ellenállása kb. 10-11 ohm.
Úgyhogy menetzárlatos - vissza az eladónak..
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2017
(#) trionaudio válasza ferci hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Vagy ujratekerem a primert....
(#) ferci válasza trionaudio hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Akkor tedd azt..
(#) zsolt58 hozzászólása Jún 25, 2017 /
 
Helló.
Megszeretném csinálni ezt a lágy inditót, de nekem 12V és 16A relém van és a kapcsolásban 24V-s relé van, mit kellene átalakitani, hgy azzal is müködjön?
Üdv.
(#) Gafly válasza zsolt58 hozzászólására (») Jún 25, 2017 / 1
 
Ha mondasz egy típust és/vagy behúzó tekercs ellenállás értéket, akkor előbbre leszünk egy lépessel.
Bááár akár mehetne is változtatás nélkül is...
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2017
(#) granpa válasza zsolt58 hozzászólására (») Jún 25, 2017 / 1
 
Számold át C1-et, és kész.
(#) zsolt58 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Ő lenne az.
(#) blasz hozzászólása Jún 26, 2017 /
 
Sziasztok nagyon töprödöm rajta hogy ez a monstrum leválasztó toroid jó lesz e végerősitő hajtásra,a mérete nagyon nagy.Igaz szándékosan kerestem nagyteljesitményüt,ez 2Kw amit tud megcsapolva tisztességesen 2x60VAc jön le belőle.Nekem kb 1.5-1.7Kw van szükségem,ez pont fedezi is.Nem értek a trafókhoz azért teszem fel a kérdést,megfelelne ez nekem?A primer szekunder vastagság ugyan akkora.
Köszönöm elöre is.
(#) Pafi válasza blasz hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Először is ellenőrizni kellene hogy tényleg leválasztó-e. Az adattábla vége ügyesen lemaradt a képről, a kivezetések is csak részlegesen láthatók, az egyforma huzalátmérők nagyon gyanúsak.

Ha jól szigetelt, lehet alkalmas, de szinte biztosan fölöslegesen nagy.
(#) blasz válasza Pafi hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Jól szigetelt korrektül elkészitett darab,a huzal átmérők pedig valóban ugyan olyan méretüek.
(#) erbe válasza blasz hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Ha nem tekerted újra, csak megcsapoltad:
230/120 = 1,91
2000/1,91 = ~1000 W.
Ha újratekered nagyobb keresztmetszettel 2*60 V-ra, akár 3000 W-ot is tudhat csúcsban. Erősítőt így is hajthatsz vele, mert 2000 W-os kimenetnél is a 2000 W-ot egy esti koncertnél néhány másodpercre éri el, annyit meg kibír.
(#) blasz válasza erbe hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Köszönöm a segitséget,újra tekerni nem fogom biztosan vastagabb huzallal,igy is 3.5mm a huzal átmérője. Mint a primer mint a szekunder.
(#) Pafi válasza blasz hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
A szigetelést csak "nagyfesz" trafóval lehet igazán megvizsgálni, hiszen belül van. Ha jól emlékszem, 4 kV körül van az előírás kettős szigetelésű (Class II) készülékekre, ez pedig majdnem biztosan az lesz. Simán lehet hogy kibírja, de ránézésre lehetetlen megállapítani. A ciki az, hogy ha teszt közben átüt, utána már kisebb feszültségen sem használható biztonságosan.

A huzalátmérő biztosan elég, de a kis feszültségesés érdekében szimmetrikusan érdemes terhelni a két felet. Gondolom, hidalt az erősítő, így ez adott.
(#) Ge Lee válasza Pafi hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Egyszer találtam erről egy hevenyészett leírást, ott 4kV AC-t írtak vizsgálófeszültségnek. Jó lenne erről, meg a mérés mikéntjéről valami korrekt leírás, mert akarok csinálni magamnak egyet itthonra. Amit motortekercselőnél láttam abba sem tudtam belenézni, az 6kV AC-val mért, és kigyulladt egy lámpa ha esetleg átütött. De az kimondottan átütésvizsgáló volt.
(#) zsolt58 válasza granpa hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Hogy kell át számolni?
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2017
(#) granpa válasza zsolt58 hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Én az Ohm törvényre gondoltam R=U/I; Xc(R)=1/omega×C. Urelé=Uh-Uc Kicsit rendezgetni kell.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2017
(#) blasz válasza Pafi hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Kipróbáltam azért már,nyúztam kb.másfél órát,kötöttem rá végfokot 800W kimenő mellett müterheléssel.Ami tetszett a toroidban hogy abszolute nem melegedett, és 5V esett terhelés alatt.Nem zúg nem melegszik nagyon birja.Eddig persze...
(#) erbe válasza blasz hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Ha nem is tekered át, ilyen huzalvastagsággal akár 3 kW-tal is terhelheted 2*60 V-os kimeneten.
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 19, 2017 /
 
Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy laposabb toroid transzformátor. A primer huzalkeresztmetszete 0,238 a táblázat szerint, már csak azt kéne tudnom hogy ezen üzemileg mekkora áramerősség folyhat maximum toroid esetében,mivel a táblázat amin néztem a huzal értékeit 2,5A/mm2-re adja meg ,ami a sima lemezelt EI trafómagra vonatkozik. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) erbe válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
4-6 A/mm2-rel számolhatsz. A kisebb folyamatos terhelés. a nagyobb alkalmi terhelés esetén.
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Nincs tuti érték. A határ éppen 2,5-10 A/mm2 között vergődik. A nagyobb értékek nagyobb melegedést okoznak.
A toroid rendszer csak áttételesen van hatással az áramsűrűségre, mert hatékonyabban tud hűlni mint a lemezes társai. Elsősorban az üzemi viszonyok alapján szokás áramsűrűséget választani. Pl erősítők esetében, az átlagos teljesítmény lényegesen kisebb mint a csúcsértékek, tehát itt nagyobb áramsűrűségek is jól viselkedhetnek.
Ha adott a transzformátor, akkor az már méretezve van, kész van, nem tudod befolyásolni a viszonyait. Így adódik a kérdés, miért jó azt tudni mivel számolhatott a tervező.
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Egy kész transzformátorról van szó, Twin Line 300-as erősítőben szolgált.
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Ha ez segít valamit, van egy 80-100VA körüli (a gyártó szerint) bontott toroidom, azon 0,5-ös átmérőjű, azaz kb. 0,2mm2 keresztmetszetű a primer.
Erősítőkben általában aláméreteznek, mert az üzemszerűen nincs szinuszjellel csak zenével terhelve, annak a teljesítményátlaga meg jóval kevesebb. A végeredmény a lényeg, tehát amikor névleges terhelésen zenével klippelésig hajtod az erősítőt, mennyivel lesz kevesebb a tápfesz (szkópon nézve a lengést) az üresjáratihoz képest.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
150(180) VA-nél többre ne számíts. A 2.5-3 A/mm2 toroid esetében is egészséges érték. (A hosszú élet titka.)
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2017
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Valami hasonló értékre számítottam,maga az erősítő elvileg 2x150W/4ohm-ra is tudott dolgozni de ezek szerint a hálózatija elég kicsire sikeredett.
Következő: »»   79 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem