Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   83 / 91
(#) Toth Attila hozzászólása Ápr 28, 2017 / 1
 
Sziasztok!
Megtaláltam a hibát a pattanással kapcsolatban. Akkor vettem észre a hibát, amikor Reloop javaslatait próbáltam ki. Észrevettem hogy a C10-es elektrolit kondenzátor fordított polaritással van beültetve. Azonnal elővettem a beültetési rajzot, és ott is rosszul van feltüntetve. Amint megfordítottam jó lett, egy nagyon-nagyon kicsi pattanás most is van (zene nélkül) de nem zavaró. Ezek után kipróbáltam Reloop javaslatait: a 100nF-os fólia kondenzátor a 7-es láb és a test közé, nem volt jó. A 47Kohm a kapcsolónál jónak bizonyult.
Mellékelem a beültetési rajzot, ahol a C10-es kondenzátort meg kell fordítani polarizáció helyesre.
Kicsit furcsa, hogy ezt eddig nem vette észre senki.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Szép fogás! A mély is lehetett ettől rossz.
Szerk.: úgy emlékszem ez nem tesztelt verzió volt és Alkotó erre fel is hívta a figyelmet.
Ez a jó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza Toth Attila hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Melyik az a beültetési rajz, ahol rosszul van feltüntetve?
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Valóban így igaz, én is így emlékszem. Biztos vagyok benne, hogy ettől függetlenül sokan megépíthették. Már csak az a kérdés, aki ugyan ezzel a panel tervel készítette, észre vette-e a hibát?
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Lehet, hogy volt utánépítője, de a hozzászólás nem biztatott erre senkit Bővebben: Link.
(#) Toth Attila hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
A talált hibától függetlenül, köszönöm Alkotónak és Reloopnak a lehetőséget, hogy az általuk tervezett és fejlesztett kapcsolásokat közzétéve, lehetőséget adnak az után építésekre!
(#) gernerakos hozzászólása Máj 29, 2017 /
 
Üdv!
Gyors kérdés azoktól, akik már megépítették ezt a kapcsolást, hogy a potik középső lábai közt hány mm van?
Egy készülő előlaptervhez kéne, de ha már egy méretpontos nyák-tervet tud adni valaki, azzal is előbbre lennék.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Alkotó válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Ez miért nem jó? Pontosan méretarányos, felbontása végtelen, és ingyen elérhető.
(#) gernerakos válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Ez teljesen jó, csak ezt eddig nem leltem, de köszönöm, sokat fog segíteni!
(#) kzozo hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sziasztok. Van otthon egy LM1036+TDA1554, szépen is szól, de külső zavarokra nagyon érzékeny. Ha fel vagy lekapcsolok a lakásban egy lámpát, halk kattanást lehet hallani a hangszórókban. A tápegység egy transzformátor, diodahíd, 20000uF, 100nF kondenzátor. Próbáltam a bejövő oldalra hálózati zavarszűrőt tenni, de semmit nem segített. Utána a szekunder oldalra egy soros induktivitást (100mH) tettem, szintén semmit nem ért. Van valakinek ötlete, hogyan szüntethetném meg ezt a jelenséget? Előre is köszönöm.
(#) reloop válasza kzozo hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia! Az LM1036 előtt van feszültségstabilizátor? Ha a TDA1554 bemenetét lekötöd és kondival testre csatolod változik a viselkedése?
(#) kzozo válasza reloop hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Igen van. A TDA 16V-ot kap, onnan egy soros diódán keresztül egy 7812 táplálja az LM1036-ot, külön kondikkal.
(#) reloop válasza kzozo hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
A soros dióda nem igazán indokolt, némi tápesés és beleérsz a 7812 maradékfeszültségébe.
Lássuk a végerősítő önmagában veszi-e a zavarokat!
(#) kzozo válasza reloop hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
OK, megnézem.
(#) nandika76 hozzászólása Júl 18, 2017 /
 
Inkább ebben a topikban. Ha lassan tekerem a potit akkor is megmozdul a hangszóró, viszont nem tilt le a védelem .
Megnéztem a másikat ami itthon van az is csinálja csak nem ennyire. Azok a védelmek nem lépnek közbe pedig van több is és az nem aktivizálja a védelmet akárhogy tekergetem.
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Bocsánat azt nem írtam, hogy csak 9 voltos stab volt itthon, az lehet a baj forrása?
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Ebben sem, mármint amiről szó van.
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Működnie illik 9 V-ről, azt írja az adatlap.
Megnéztem a sajátomat, a hangerő poti tekerése valóban mozdít egy gondolatnyit a mély hangszórón, de messze kevesebbet mint amit a védelem ±0,6 V-os érzékenységének megfelelő feszültség okozna.
Lehet pár magyarázat a nálad tapasztalható jelenségre:
- nem 47 k/220 nF a poti utáni csillapítás,
- a végfok jóval érzékenyebb 500 mV-tól,
- az LM1036 és a végfok bemenet között túl nagy kapacitású a csatoló kondenzátor,
- magas a végfok kimeneti egyenfeszültsége, a védelem test és a kimenet között mérve.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Szia, újra itt. Ellenőriztem a dolgokat
-47 k/100 nF multilajer kondi van ahogy a rajz írta
-az érzékenységet nem tudom
-a csatoló kondi elő fok kimenetén 10u végfok bemenetén 1u
-a kimeneti egyenfesz 1,5 mV
A végfok TDA 7294 a terved alapján.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2017
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Ha a másik LM1036-osról megy nincs ilyen jelenség, tehát ebben keresendő a hiba.
(#) Cinema válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Ha a csatolókondenzátorok ELKO-k, azok okozhatnak hasonló jelenséget, mert valamennyi szivárgó-áram mindegyiken folyik, akármilyen jó is. Érdemes ezeket a kondenzátorokat kiváltani MKT, MKP, vagy hasonló minőségű fóliakondenzátorokkal. Majd az előfok kimenetére a kondenzátorok után célszerű kisütőellenállást beépíteni, (testpont felé) ami a kondenzátorokat kisüti, illetve határozott potenciálon tartja azt a kivezetését.
Az LM1036 DC-feszültséggel szabályoz, ott a szabályozókörben is érdemes jó minőségű kondenzátorokat alkalmazni a potencióméterek közép-leágazás feszültségének hidegítésére.

Üdv!
(#) nandika76 válasza Cinema hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Szia, tehát a multik helyett tegyek MKP foliát?
(#) Cinema válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
A kerámiakondenzátor csak tápfeszültség hidegítésére jó, valamint nagyfrekvenciás áramkörökben az adott célra.
Hangfrekvenciára, erősítőben csatolási célokra nem jók, mert kiszámíthatatlan a viselkedésük, valamint gerjedést, mikrofóniát is okozhatnak.

Üdv!
(#) nandika76 válasza Cinema hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Csatolónak fólia van csak a potik hidegítésére van multi, de mos már ott sincs és ugyan az a jelenség.
Most már teszek fel fotót is mert itt valami apró nyákhiba lesz. Esetleg a gyanta?
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Igen, jó lenne látnunk ezt a panelt.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Itt vannak a képekBővebben: Link
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Az az érdekes, hogy jól szól mindenre reagál, tehát működik viszont a kimeneten 2,25-3,25 volt van folyamatosan.
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Ezt egy forrasztási oldali lemosással kezdeném. (denaturált szesz, esetleg nitro-hígító és fogkefe)
Világítsd át a panelt, nem maradhat rajta semmilyen elszíneződött, forrasztást segítő anyag.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Szia, lemostam nem változott semmi. Találtam egy gyanús forrasztást, semmi.
Ami érdekes lehet, hogy csak a mély, balance, volume gombokra csinálja, tehát a magas nem okoz problémát. Viszont csak feltekert hangerőnél van ez a jelenség.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Cserélgetem a bemenet- kimenetet, azt vettem észre, hogy csak akkor van a jelenség ha van hangszóró a kimeneten.
Viszont a másik LM-es előfokkal semmi baj nincs.
Következő: »»   83 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem