Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   719 / 1119
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 16, 2017 / 3
 
Ezt a hozzászólásodat most látom, de amúgy is azt akartam írni, hogy ha neked ez így jó, akkor sok sikert a használatához... Azért az jusson eszedbe, hogy egy táp, ha elszáll teljesen, akkor a gép akármelyik alkatrészét is viheti magával...

Ez így egyedül is ment volna, hiszen ezt is megoldottad magadtól, minek kérdezel akkor?
(#) FAZ1 válasza vargaf hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Ez mind szép és jó, hogy ennyire alaposan eldugták.
Viszont máig nem találtam meg a scandisk és disk defragmenter (töredezettség-mentesítő) programokat. Ha mondjuk beírom a parancssorba - defrag,
akkor valami DOS- os ablak egyből és villámgyorsan lerendez valamit, ám utána semmiféle windows-os hátterű műsora vagy megjelenése nincs.
Pedig azt valójában még elvárnám - mint pl. a Win'95-ben, Win'98-ban, vagy a Windows XP-ben az akkoriban nagyon szépen megvolt.
Igaz, sokat és nagyon-nagyon látványosat azok sem igazán mutattak (mondjuk a Win 3.1-hez képest) de legalább még megvoltak ...
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2017
(#) RoliNyh válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Számítógép megnyitása, jobb klikk a meghajtón, felugró ablakban Tulajdonságok, Eszközök fül.
Ellenőrzés = Scandisk, Töredezettségmentesítés = Defrag.
(#) vargaf válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Az semmit sem jelent, hogy Te nem találod, attól még megvan. RoliNyh már leírta, nem írom le újra. Tanulmányozzad egy kicsit a Win7 leírását, utána nyilatkozzál arról mi van benne és mi nincs. Az "alaposan eldugták" pedig nem igaz, felejtsed el.
(#) belfi2 hozzászólása Júl 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Szeretném azok véleményét kérni akik találkoztak már : WD3200AUDX-56WNHY0 AV-GP Green 320GB 32MB cache SATA 6.0Gb/s 3.5 merevlemezzel . Konkrétan arra lennék kíváncsi hogy rendszerlemeznek jó e?Eddig egy Segate 250GB 7200rpm lemezt használtam. Kíváncsiságból megmértem az írás/olvasás sebességét. C:\ 51/51 E:\ 90/91 F:\ 111/120 MB/s ami igen fura. A WD ezzel szemben C:\ 184MB/s teljesítményt produkált.Ami zavar hogy nincs fordulat szám megjelölve . Az adatlapon RPM = Intelipower felirat olvasható. Nézegettem leírásokat de nem jutottam közelebb ahhoz hogy rendszerlemezként hogy teljesít.(A Green lemezek 5400rpm-7200rpm ig voltak olvashatóak , illetve változó fordulattal)
(#) Szabi1 válasza nemprofi hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Szia! Miről telepíted a rendszert? Ha USB stick-ről, akkor ellenőrízd, hogy ne USB 3.0 aljzatba legyen dugva, mert a Windows 7 WinPE-je nem ismeri fel a 3.0-ás aljzatokat és így nem tud beolvasni szükséges fájlokat a telepítő médiumról.
(#) RoliNyh válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Ehez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogyha kimondottan rendszerlemezt akarsz, akkor nem a nagy fájlok másolási sebességét kell figyelembe venned, hanem azt a sebességet, amit 2K, 4K IOPS -nál produkál, az legyen minnél nagyobb...
Ha a nagy fájlok sebességét méred, azt inkább csak adattárolásra javasolnám...
Egyébként az általad említett típusokat nem ismerem.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2017
(#) abcdabcd válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
A RoliNyh által javasolt kisfájlos sebesség mérésére pl jó a CrystalDiskMark nevű program...
(#) belfi2 hozzászólása Júl 24, 2017 /
 
abcdabcd ;RoliNyh Köszi mindkettőtöknek.A sebességet a DiskMark 32progival néztem A képeken a jenlegi állapot látható.
(#) abcdabcd válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Ez a program is egész jónak tűnik, ezt kell telepíteni?
Ahhoz képest amit én ajánlottam, ez még rajzol grafikont is pluszban...

Bár a crystaldiskmark meg egy indításra mér többféle fájlmérettel, sorban egymás után, ami pl gyors összehasonlításra jó... meg azért jó még mert kicsi és telepíteni se kell...
(#) belfi2 válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Igen kell telepíteni , és sorban minden partíción lehet vele sebességet mérni.
(#) pimpoka hozzászólása Júl 25, 2017 /
 
Szervusztok! Kérdésem, hogy létezik-e, hogy a Canon N670U szkennert nem lehet a Windows 7 re feltenni. Egy szakász ezt mondta. Köszi egy hozzáértő válaszát.János
(#) kadarist válasza pimpoka hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Szia!
Windows Vistához és XP-hez van drájver, 7-hez nincs. Próbálj meg egy XP-s meghajtót telepíteni kompatibilitással.
(#) coyote55 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Saját tapasztalat szerint a Vista driver a 7-hez az esetek 90%-ban jó.
(#) kadarist válasza coyote55 hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Jó gondolat, meg kell próbálni.
(#) vladcepes hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Sziasztok! Új laptop,frissen telepített Windows 7,csomó driver hiányzik,többek közt a net,wifi driver is. Leszedtem a drivereket ráraktam pendrivre, de a pendrivet nem ismeri fel,( próbáltam harmadik pendrivvel is) ,szerintetek? Valahol biosba valamit kell állitani?
(#) Ge Lee válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Ott nem, hanem a telepítőlemezt kell átállítani win10-re. Az új laptop win7-tel nem fog menni (akkor sem ha a gyártó oldalán ott vannak hozzá a win7-es driverek). Szívhatsz vele napokat, de hidd el csak felesleges időpocsékolás.
A következő szívások elkerülése érdekében pedig a win10-et ne torrentoldalakról meg innét onnét töltsd le, hanem közvetlenül a microsoft oldaláról. Letölthető a legfrissebb (most asszem márciusi) változat (nyilván aktiválod neked kell ha nem vetted meg), lehet belőle telepítőlemezt és iso fájlt is készíteni, már eleve úgy is tölti le a segédprogram. Sokat szidtam én is régebben a 10-et, amióta onnét van, azóta semmi gondom nincs vele.
(#) rolandgw válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Valószínűleg csak USB 3-as csatlakozók vannak a gépen, a driver pedig még nincs telepítve, ezért nem ismeri fel. A legegyszerűbb, hogy egy másik gépen írsz egy cd-t és onnan telepíted az usb3-at.
(#) rolandgw válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Idézet:
„Az új laptop win7-tel nem fog menni (akkor sem ha a gyártó oldalán ott vannak hozzá a win7-es driverek).”

Ha nem menne win7-el, nem tenné fel a gyártó a drivereket.
(#) vladcepes válasza rolandgw hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Igen. Én is gondoltam erre,csak most meg vagyok fogva,mert nincs cd,ami kéznél van csak 3 pendriv.
(#) rolandgw válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Vannak a neten olyan win7 telepítők, amibe integrálva van a legtöbb gyártó usb3 drivere. Nem akarok itt linket adni.
(#) vladcepes válasza rolandgw hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Okés.Köszi!
(#) Ragathol válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Üdv.

BIOS -ban nem tudod átállítani az USB3 -at USB2 -re?
Lenovo laptopban találkoztam ilyen opcióval, nem kizárt hogy más gyártónál is van ilyen.
Utána a win már telepit-ti az alap drivert.
(#) coyote55 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
"Legacy" USB-t sem lehet kapcsolni a BIOS-ban?
(#) Ge Lee válasza rolandgw hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Pedig de.
(#) vladcepes hozzászólása Júl 30, 2017 /
 
Kapott egy Win 8.-at. Ezen rajta voltak a driverek is. Üdv!
(#) RoliNyh hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
Tudnátok ajánlani valami ingyenes videoszerkesztőt, ami lehetőleg nem túl nagy méretű, és tud olyan funkciót, ha csak vágok a videóból, akkor nem kódolja újra az egészet, hanem az eredeti fájlt meghagyva kivágja vagy épp hozzáfűzi a részeket?

Most a Video Meld -et használtam próba képp, de ha sok vágás van már bent, néha kifagy...
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2017

VideoMeld.jpg
    
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Szia!

Virtualdub.
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Elfelejtettem írni, *.mp4 konténert kellene, hogy támogassa ezt pont nem tudja megnyitni...
(#) vargaf válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Szia!
Wonderfox HD Video Converter pro:
Bővebben: Link
Következő: »»   719 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem