Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   46 / 81
(#) spacs02 válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Köszönöm szépen!!! Igen a mérete is érdekel meg hol tudnám beszerezni . köszönöm még egyszer !
(#) elektrorudi válasza spacs02 hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Szerintem, te is be tudod írni a gugliba:
Bővebben: Link
Magyarországon nem látok rá sok esélyt.
(#) granpa válasza spacs02 hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Szerintem, most volt a kezemben (otthon) 2 db., de már Pesten vagyok. Jövő héten megyek vissza (ha sikerül), és megnézem. Valamint a Nagyenyed u-i (Buda, Déli felett) boltban van ilyen méretű. Fel kell hívni őket; valami alkatrészbolt a nevük.
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Júl 14, 2017 / 1
 
(#) mustang74 hozzászólása Júl 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy Resprom A102, HC 07-es saszijához vadászok pick-up -öt. A lejátszókar kiképzésén megfigyeltem hogy nem csak a 3 ponton rögzülő VK-4302 csatlakoztatható hanem 4 pontos rögzítési lehetőség is van. Ez valóban lehetséges?
Ezen kívül szépen üzemel a rádió.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) CHZ válasza mustang74 hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Szia!
Szerintem VK4302 PU jó bele, apróhirdetések között láttam is...
(#) mustang74 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Rákeresve nem talált...
(#) CHZ válasza mustang74 hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) mustang74 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Köszi!
(#) CT-3 válasza mustang74 hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Ez egy Tesla sasszi,a Vk 4302 bizony jó bele.
Vehetsz akár 2-3 ezerFt-ert egy komplett Tesla lemezjátszót is,csak a pickup legyen jó,aztán lehet a fejet mindkettöbe használni.Igy a feléböl megvan,egy új pickup 6-8 ezer,igy meg lesz még egy lemezjátszód is.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2017
(#) mustang74 hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
Sikerült beszerezni egy fórumtárstól, és nagyon szépen szól a lemezjátszó is. Így már minden funkciójában működik a rádió.
Egyébként ennyiért is lehet szerezni: https://www.arwill.hu/termekek/elektroakusztika/lemezjatszo-kelleke...13342/
(#) ktibor69 hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Van egy AKAI AP-Q310 lemezjátszóm.
Sajnos hibás, mikor a tű a lemez szélét eléri mindig kattan egyet és a kart visszateszi a helyére. Ez automata és manuális módban is igaz. Melyik alkatrész hibásodhatott/törhetett el?
(#) mustang74 válasza ktibor69 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
A külső széléről van szó?
(#) ktibor69 válasza mustang74 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Igen, a lemez külső széléről van szó.
(#) mustang74 válasza ktibor69 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Mechanikus probléma lehet, a lemez véghelyzet érzékelőre tippelek.
(#) CHZ válasza ktibor69 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Lemeztányér alatt lévő fogaskeréken nézd meg lemezkarok mozgását, megöregedett zsír megfoghatja, ez okozhat ilyen hibát.
(#) mustang74 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Valami ilyesmire tippeltem, anno a hasonló Videotonomnak is a megszáradt zsír fogta vissza a lejátszókart a visszatérítő mechanikán keresztül és azért ugrott a tű.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
(#) doktor válasza ktibor69 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Szia!
Nézd meg:

A video alapján eltudsz indulni.

Én ezeket a régi szerkezeteket, lehetőség szerint, mindig tisztítom, majd újrakenem őket, és ezután következik a beállítás.
(#) Tomi94 hozzászólása Szept 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy elég régi (70-es évek elejéről származó) B&O Beogram 1800 lemezjátszót javítanék egy ismerősnek. A hiba az, hogy nagyon lassan forog a tányér, és ahogy végignéztem, semmi nem csúszik benne (bár egy szíjcsere majd ráfér, ha más baja már nincs). Tehát (ha a tárcsa nem buherált.. de eléggé gyárinak tűnik minden), akkor a motor forog lassan. Hálózati aszinkron motor, a sebességváltó mechanikus, tehát a motorban kb. semmi nincs, ami tönkre tud menni. A tengelye könnyen forog.
Az indító kondija (10nF, ez reális érték egyáltalán ilyen pozícióban?) lehet esetleg az oka?
(#) Tomi94 válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Most mondja a tulaja, hogy idővel ráadásul közelít a normális fordulathoz, ez nem tudom, előrébb visz-e valamivel a hibakeresésben. De a mechanikus gond esélyét szerintem tovább csökkenti.
(#) zolika60 válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Gondolom szorul valamelyik tengely. Takarítsd és kend meg őket.
(#) Sam Seed válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Általános mindennapi probléma. Szorul a tengely, lehet be kell kenni ahhoz, hogy csússzon. Hallgass Zolikára. Ő naponta küzd a problémával, azért irt ide.
üdv, Zoli.
(#) zolika60 válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Ha naponta nem is, de már javítottam hasonló hibát.
(#) Belus88 hozzászólása Szept 20, 2017 /
 
Sziasztok,
tanácsot illetve segítséget szeretnék kérni egy TESLA NZC 040 típusú lemezjátszó javításához. Első lépésben tűt vettem hozzá, mert az nem volt benne, de még így sem szólalt meg. Az erősítőt kipróbátam külön és mindkét sáv szépen szólt. Arra gyanakodom, hogy a szedővel lesz a probléma (VK-4302 a típusa), de mivel macerás beszerezni és az ára is borsos félve rendelném meg ha nem biztos, hogy az a baja... Esetleg lehetne helyettesíteni más típusúval is?
(#) elektrorudi válasza Belus88 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Tudom, nem ezt kérdezted, de gondold meg, hogy érdemes-e rá pénz költeni? Ez, a magas tűnyomó erő miatt, gyilkolja a lemezeket. A lemezek károsodása és a nagyon gyenge hangminőség miatt, én nem foglalkoznék vele. Amennyibe a hangszedő kerül bele, azért kapsz egy működő MM hangszedős lemezjátszót. Egyébként nekem is ilyen volt az első készülékem, úgy 35 évvel ez előtt.
(#) ktibor69 válasza doktor hozzászólására (») Szept 25, 2017 / 1
 
Hétvégén volt egy kis időm és nekiálltam az AKAI AP-Q310 lemezjátszó javításának.
Előtte tanulmányoztam a service manualt.

Alulról kezdtem. Az alsó pozdorjalemez eltávolítása után a fehér tárcsáról letakarítottam a zsírt. Ezt követően a lemezjátszó a lemez kezdeténél nem kapcsolt ki. A hiba úgy tűnt, hogy megszűnt.
Zsírsprével bezsíroztam a kereket, ezután újra jelentkezett a hiba. A lemeztányér alatt megnéztem a lejátszást megszakító mechanikát. Ez a képen látható nyelv aminek a másik végének érintkeznie kell egy partonnal. Ennek a patronnak a pozíciója egy rögzítő csavar meglazítását követően állítható. Itt sikerült olyan pozíciót beállítanom a service manual alapján, hogy a hiba már tényleg nem jelentkezik. Még be kellett állítanom a lemez vége kikapcsoló pozíciót, mert nem ment vissza a lemezkar a kiindulópontra a lemez végén. Ezt a kar melletti csavarral állítottam be.
Az eredmény egy újra tökéletesen működő 33 éves lemezjátszó.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
(#) doktor válasza ktibor69 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Nincs sérülés a mozgató mechanikán, beállítható a fellelhető leírások alapján.
Ezeknél érdemesebb, a kenóanyag minőségé odafigyelni, mert korából adódóan, kopások is vannak.
Valószínűleg egy új hangszedő is javítana rajta.
(#) Belus88 válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Köszönöm a tanácsot. Nem is foglalkoznék vele, ha nem egy ismerős hozza el, hogy javítsam meg. Azt mondta mindezek ellenére rendeljem meg a szedőt, ezen kívül valoszinű még potméter csere is lesz...
Még egyszer köszönöm a segítséget!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
AKAI AP-A201 lemezjátszó a 33 fordulatos nagylemez szélénél jól hallható kattanással kikapcsol amikor megpróbálom pozicionálni a kart, mintha leparkoltam volna a kart! Pontosabban nagylemeznél csak az első szám ~negyedénél/felénél kapcsol be ha odáig beviszem a kart! Van a készüléken egy "cut/return" feliratú gomb, de eddig csak azt értem el vele, hogy a karlift lépett működésbe és leszedte a fejet a lemez fölül! Esetleg mit nézzek meg?
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
A kar tengelyének belső végén van egy csavarral rögzített műanyag idom, ami egy mikrokapcsolónak megy neki, és kikapcsolás esetén ezt kell állítani!
Következő: »»   46 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem