Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   87 / 195
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Ezt felejtsd el. Az a sárgaréz tokmány alig ér valamit. Néha lehet venni acélttokmányt ( hasonlot mint a Proxxon használ), azzal lehet dolgozni.
Egy oszlop azonban mindenképpen kell. Még a legolcsobbak is jok szoktak lenni. Az ilyen kis oszlopokkal sokkal kényelmesebb dolgozni mint ama állványos géppel.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2017
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
A konkrét terméket nem ismerem, erről nem tudok nyilatkozni.
De a patronos befogást jól ismerem, részben saját tapasztalat, részben sok éves forgácsoló műhelyben töltött idő alapján. A patronnal, mint megfogási móddal az egyik legprecízebb megvezetés érhető el (és mindezt már egyszerű gyártástechnológiával is el tudjuk érni). Kicsi a helyigénye, jól szorít, remekül tájol, és egyszerű a szerszámcsere. Viszont kicsi a méretátfogása, tehát patron-készletben kell általában gondolkodni.
Mellékeltem képeket egy sok éve a birtokomban lévű egyenáramú motorról, amivel iskolás éveimben marékszám termeltem a forgácsot a kollégiumi asztalomon. Fúrtam ezzel a panelokon kívül vasat, fát, műanyagot, ékszert, óracsatot, sőt csiszoló betétekkel még díszítő gravírozások is szériában készültek bicskába, öngyújtóba, pénzérmékbe stb. A befogott szerszámnak gyakorlatilag egyáltalán nincs érzékelhető ütése, teljesen koncentrikusan forog.
Manapság arra használom -mert már van külön panelfúróm), hogy egy gumibetétet húzok a végére, és így szorítom oda egy forgó tengely végéhez. A kis eszköz felveszi a forgó tengely fordulatát, én meg jól megmérem a generált feszültséget, és egy táblázat alapján ebből jó közelítéssel meg tudom a fordulatot mondani. Falusi módszer, de szerszámgépeknél bőven elég pontos a kerületi sebesség meghatározásához.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Nem a patron a gond - hanem az anyaga.
(#) vision61 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Szia!

Egyetértek veled a patronos befogásról írtakkal, HA azok a befogó patronok valóban jó minőségűek. Ilyeneket mi is használunk, illetve a Dremel-hez hasonló gépemhez adott (a fotódon is szereplő) réz patronok is meglepően jók. Viszont ez, egy kalap k***. (Nem néztem meg, hogy a patronok, vagy a befogó rész miatt, de szinte szétrázta motort, fúráshoz alkalmatlan volt.) Ez a tokmány viszont nekem bevált. Készítettem hozzá egy állványt, amire egy akkus fúrógép motorja van rögzítve, annak a tengelyére pontosan illeszkedik a tokmányhoz adott közdarab.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2017
(#) uniman válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 26, 2017 / 1
 
A Triplex termékeket sokan megismerhettük annak idején. Nekem még az Miniplex állványom is megvan a kis fúrógéphez.
(#) Alkotó válasza vision61 hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Említed a tokmányos jó tapasztalatokat. Ehhez kapcsolódva van egy teljesen elméleti aggályom. Pl.itt remekül látszik milyen módon rögzül a tokmány a tengelyen. A felfogás mikéntje nekem tetszik, a rézbetét furata és külső kúppalástja koncentrikus, akkor semmilyen futási hibára nem számítanék.
De a tokmánykulcs nagyon zavar. Ahhoz hogy ezzel rögzíts bármit is a tokmányban, elkerülhetetlen, a motor tengelyének jelentős oldalirányú terhelése. Ez hosszabb távon nem hajlítja meg kis mértékben a viszonylag vékony motor-tengelyt?
(#) vision61 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
A linkelt képtől eltérően nekem szinte a motor csapágyig van tolva az a mini morze kúp, amit adtak a tokmányhoz. Nem is ennyire rövid (ennél nem látom, hogyan rögzíthető a motor tengelyén), hanem olyan kialakítású, mint amit én linkeltem be.
Ettől függetlenül felléphet a fúró cserénél oldalirányú erő, de mivel közben fogom a tokmányt, így ez minimális lehet.
(#) Massawa válasza vision61 hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Én is vettem ilyen tokmányt, de végül is nem furogépre került, mert ahhoz tul nagynak tartottam meg a kulcs is nagyon zavart. Van néhány furogépem, amin ilyen 3 pofás tokmány van (Dremel meg Proxxon), de kulcs nélkül. Azokat szertem, könnyük és sok mindenre jok. A kulcsos tokmány egy kézi szerszámba került, amibe menetfurot, finom dörzsárt stb tudok befogni.
Persze NYAK furáshoz a patronos gép nagyságrenddel jobb.
(#) Gafly hozzászólása Júl 31, 2017 / 2
 
Szemünk fénye a legfontosabb.
(#) csavarkulcs hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
Sziasztok!
A KRESS Gyárt fordulatszám szabályozós flexet? Kerestem a teermékeik között, de nem találtam.
Köszi.
(#) uniman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
..."flexet" a FLEX gyártja ! A Kress sarokcsiszolói között van fordulatszabályozós is. Pl. ez a típus is olyan...
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2017
(#) csavarkulcs hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
kép
Ilyen lamellás polírozó koronghoz keresek fordulatszám szabályozós sarokcsiszolót.
Ebben a hozzászólásban is kétszer leírtam hogy flex, de már javítva
(#) csavarkulcs válasza uniman hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Köszi, bár hamar megondoltam magam, és egy percel a kérdés kiírása után töröltem is magam, de ugy látszik nem sikerült, pedig akkor eltünt. Gondoltam elmondom, na mindegy. Amugy én 18 éves vagyok, és soha nem hallottam még a flexről, mint gyártóról, eddig, kérlek nézd el nekem, de lehet hogy a megszokás miatt néha még leírom hogy flex, de nem vetem meg a
centi,villanykörte,konnektor,rotling kifejezéseket sem.
(#) uniman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Hello! Semmi gond...
Amúgy normál sarokcsiszolót is használhatsz külső dobozba épített fordulatszám szabályozóval (pl. egy porszívóból bontott triakos fordulatszám szabályozóval). Persze a gép hűtésének hatásfoka is csökken az alacsony fordulatszám következtében. A kőfaragók használnak efféle drága profi gépeket, de olcsón is megoldható, úgy is ahogy leírtam, csupán néha-néha hagyni kell hűlni a gépet.

A "FLEX" a No.1 ! Az ő találmányuk 1922 óta: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2017
(#) csavarkulcs válasza uniman hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Szerintem akkor veszek egy olcsóbb ford. szab. sarokcsiszolót. Milyet ajánlasz?
(#) csavarkulcs válasza uniman hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Már megnéztem azóta, hogy miből maradtam ki de köszi azért a linkeket.
(#) BarnaPili válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Nem vettél egy Makitát régebben?
(#) uniman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Itt van lista, de a mostaniak tuti nem bírnak annyit, mint az (pont Kress gyártmány!) a példány, amelyet egy haverom használ huszonvalahány éve. Van nekem is egy hasonló korú Kress-em, de az szabályozó nélküli. Viszont van benne kuplung, amely átcsúszik túlterhelés esetén, vagyis sosem éghet le, ha megszorul...
Persze ilyeneket már csak használtan lehetne beszerezni...
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2017
(#) csavarkulcs válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
NEM, De nagyon akartam, és itt beszéletük meg. De szamóca megvete előlem
itt a tipus is
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2017
(#) csavarkulcs válasza uniman hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
A NAV is Úgy hívja a sarokcsiszolót hogy Bosch NAGYFLEX
(#) nzozz válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 9, 2017 / 1
 
Ott mekkora baromságok szoktak lenni... hibás megnevezések/adatok, még kapható termékeknél a bolti árnál magasabb becsérték, stb.
(#) ftirius hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Lehet, hogy nem ebbe a topikba tartozik akérdés, de hátha...
Megéri-e vajon ez a csavarhúzókészlet?
Bővebben: Link
(#) uniman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 17, 2017 / 1
 
Hello Csavarkulcs!
Saját magukat "égetik"...ráadásul duplán !
Ugyanis szerintem az a felirat a szokásos műa. váz anyagának azonosítója...
Itt meg itt is már Metabo gyártmányként említik.
Egy biztos, mindkettő gép burkolatának azonos lehet az anyaga...
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2017
(#) Bakman válasza ftirius hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Ez egy jó kérdés. Nyílván van, akinek igen, van, akinek nem. Neked akkor fogja megérni, ha arra tudod használni, amire tervezed. Ennyi pénzért nem várható el csúcsminőség, cserébe nem fáj annyira a fejed, ha túl yorsan kopnak el.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2017
(#) ftirius válasza Bakman hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 

Köszönöm, nagyjából én is így gondoltam.
Mindenesetre megnézem.
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 1, 2017 / 1
 
Üdv!
Végül sikerült szereznem egy fúróizét hála szikorapéternek, és egy állványt a HEStore-ból. Kis gányolással össze is raktam a kettőt!
Szerintem ez jobb lesz így mint egy oszlopos fúrógép.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2017
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Ne a "jobbságra" törekedj, hanem az alkalmasságra. Ha az eszköz tudja amit elvársz tőle, akkor az jó, ha nem, akkor kell elgondolkozni melyik a jó változtatási irány.
(#) kocsgab002 hozzászólása Szept 13, 2017 / 1
 
Sziasztok.
Folytatódik Nálam az EMG műszerek mentése, most egy EMG 1257 (TR-0463) funkciógenerátor érkezett, egy kisebb hibával. A szkóp ábrán látszik, hogy nem túl szép a kimenetei jelalak, a végfokban lesz a hiba. A javítás most következik. Ha sikerül a találkozóig megjavítani, akkor ez is kint lesz a többi mentett EMG műszerrel. Korábbi műszer javítások: Frekimérő1 Frekimérő2 Funkciógenerátor
(#) kaqkk válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Reméljük a legjobbakat , nekem volt hasonló műanyag állványom 2 hét után átalakítottam 1 hónap után kidobtam , még nyákfúrásra sem volt jó .
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Pontosan ilyesmire próbáltam én is óvatosan utalni elsején.
Következő: »»   87 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem