Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   283 / 360
(#) bubuszoft válasza HuG hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Nagyon köszönöm. Igaz Proteust még soha nem használtam.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Ezért jó egy ilyen a háznál Evvel élőben tesztelhető a program
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2017
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Szia leírnád lépésről lépésre, hogy mit csinál a programod a start makrótól kezdve, mert elvesztettem a fonalat, köszönöm
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
kommentezve..
Bár szerintem a tiéd sokkal bonyolultabb volt..
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Köszönöm, holnap megnézem. Gombokat rakok a tiédbe, és próbálom majd álítani az értékeket, és nézni a müködést. Mivel Ti több ilyen projektet csináltatok, a ti fejetek rajta van már, hogy a pic olgya meg a dolgot. Matematolikailag adod a picnek hogy memoriahely hol legyen. Stb stb. Én mechanikusan adom meg, hogy ide mentse. Sokat kéne foglalkozni vele, és én is biztos belejönnék ebbe a számolási dolgokba. Köszönöm szépen a segítséget.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Itt valami nem kerek ,ha számításban megadod neki az értékeket akkor mit csinál a start makró az eeprommal? Kiolvassa 20 szor és az utolsó értékkel sem csinál semmit (az előtte lévő 19 et meg elfelejti a következőkiolvasás miatt ,úgy látom hogy semmi szükség rá ) De világosíts fel ha nem jól látom és amellett írva sincs bele semmi csak random értékek kerülnek bele beégetéskor
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2017
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Ha elolvastad volna oda van írva hogy csak azért van benne mert nincs még semmi beállítva csak random számok, és az is oda van írva, hogy ha majd kész lesz a progi és nem csak tesztelve lesz akkor az a számítás nem kell.. Csak azért van ott hogy lehessen látni a működési elvet..
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Már értem. Ha menüből meg lesz az írás , hogyan oldod meg hogy csak a be-ki kapcsolás után olvassa ki a következő értékeket ?
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Valami most nekem nem tiszta a kérdéseddel.
Azért stringbe olvas mert abba bele lehet írni jelen esetben 20 értéket amit a start makróban meg is tesz 3 stringbe bekapcsoláskor. Természetesen kell írni egy reset makrot is első indításra ami töröl mindent belőle. A setup menüben meg írni kell a romot ami el mentődik.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Most az összes értéket egyszerre egymás után kiolvassa , de úgy kéne működnie hogy az első kiolvasott érték bekapcsolja a kimenetet a második kikapcsolja és így sorban , addig amíg az első parancs végrehajtódik a kiolvasásnak állni kell mert ha az összes adat egyszerre van kiolvasva mint most akkor az utolsó lesz csak érvényes és ráadásul csak bekapcsoláskor egyszer fut le az egész makró ..
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Az Rtc-re azt írtad a gps cikkedben, hogy nem igazán pontos, hisz amelett is csak egy kristály ketyeg. Most nagyon szemezek a gps vevővel, és a cikkeddel. Hogy lehet átalakítani, hogy lcd kijelzése legyen, és ne 7 szegmenses. Továbbá ha jól látom, a pic Tx lábán kommunikál. Nem tanulmányoztam a progit, de megteszem, hogy hogy oldod meg az órát.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
A GPS vevőtől érkezik a pontos idő szövegként, átalakítod számmá (ASCII kódolás), majd olyan kijelzőre küldöd, amilyenre akarod.

Pl. a nulla ASCII kódja 48 (decimális számrendszerben), a kilenc pedig mint 57 jelenik meg a kontroller RX lábán.
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Miért lenne csak az utolsó érvényes? Az a baj hogy ti m ég mindig azt gondoljátok hogy egy bájtnak csak 2 állapota lehet 1 bájtal 7 kimenetet lehet kapcsolni egy időben. 0b01010101 És még mindig azt mondom, hogy csak elméleti szemléltetés a program nincs kész.. Mellesleg ha elindítod az utolsó verziót akkor láthatod hogy nem egyszer fut le és működik.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 7, 2017 /
 
Sziasztok . Tudna valaki küldeni a mencseszter kódolásról egy példa programot ?
Nagyon szépen köszönöm előre is.
(#) kaqkk válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Nem próbáltam itt találtam a fórumon
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
(#) Horváth P Tamás válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Köszi szépen .
(#) kaqkk válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Ha kipróbálod írd meg hogy jó e ...
(#) RonkBela hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Most ismerkedek a PIC-ek el a programozásával.... és ezzel együtt a Flowcodeal is!

Első körbe a projektopciok azok amik nem világosak!
Azt értem meg tudom hogy lehet hasznalni külső kvarcot meg a PIC saját belsőjét.
Csak nem tudom hogy az opciokba mi mit jelent! Sajnos az angol tudasom nem sok inkább német de az se fényes!
Ha valaki venné a fáradtságot ésleirná nekem azokat... mert nem is találtam rá leirást!
(#) Bakman válasza RonkBela hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Egyszerűbb ha konkrét PIC-ről kérdezel, mert a konfigurációs ablak PIC-enként változik. Viszont, angol nélkül nehéz lesz, a kontrollerek adatlapja többnyire angol, anélkül pedig nem lehet messzire menni.
(#) RonkBela válasza Bakman hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Firefighternek javasoltátok anno a PIC18F14K22-t Abbol rendeltem 3 darabot... ugy volt csomagba.
Meg keresnék majd még egy hasonlót csak nagyobb lábszámmal!
Erre szeretnék külső kvarcal beallitásokat!

Előre is nagyon köszönöm
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2017
(#) Bakman válasza RonkBela hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Az egy viszonylag jól használható kontroller, viszonylag nagy memóriaterületekkel. A belső oszcillátort 64 MHz-ig fel lehet húzni minden gond nélkül, annyi nem elég?
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Igen azt énis csak javasolni tudom!
Éppen most tervezek hozzá összerakni egy Arduino féle DemoBoard-ot.. mert valami oknál fogva rendeltem belőle 10 darabot ki is fizettem, a kis kinai meg elküldött 100-at!
De csak 10-et vont le a kártyárol. Ugyhogy az elkövetkezendő 2 évbe szerintem még egy pmw kapcsolo progit is erre fogok irni.. na mindegy ez másik topik!

Tehát igen.. az egy jo kis PIC a belső szerintem is elég
(#) RonkBela válasza Bakman hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Azt hittem hogy egy külső kvarc az pontosabb! Csak azért!
De akkor gondolom jo nekem a belső is!
(#) Bakman válasza RonkBela hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Elvileg pontosabb de ha valamilyen extra dolog miatt nincs rá szükség, feleseges. Kevesebb alkatrész kell, több láb marad egyéb feladatra. A PLL engedélyezésével két órajel közül lehet választani: 32 és 64 MHz. Tiltásával 16 MHz és 250 kHz közötti sebességet lehehet beállítani (31 kHz már több beállítást igényel).

Általánosságban elmondható, hogy 8 - 16 MHz elég szokott lenni. Mellékletben két példa a beállításokról. Ha a C blokkból kiválasztod a neked szimpatikus sebességet, azt a Chip beállításaiban is meg kell adni, mert a kontroller igazábol nem tudja, hogy mekkora frekvenciájú órajelet kap. A beállításokkal csak a belső oszcillátort vezérled.

Flowcode fájl elérési útvonalában és a fájl nevében ne legyen speciális karakter, a fordító elhasal rajta.
(#) elektroszala hozzászólása Aug 14, 2017 /
 
Üdv!
Hogy tudok kiolvasni egy utasítással egy flagbit -et?
Most így csinálom, de talán van egyszerűbb megoldás (üres TX tároló):

FCV_TX_EMPTY = txsta1; // ez C blokkban

TX_EMPTY = TX_EMPTY >> 1 //ez meg számítás
TX_EMPTY = TX_EMPTY & 1 //szintén
(#) Bakman válasza elektroszala hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
  1. FCV_TX_EMPTY=TXSTA1.TRMT
Ha minden igaz.
(#) elektroszala válasza Bakman hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Köszönöm! Kicsit később tudom kipróbálni, visszajelzek mindenképp!
Így már próbáltam de ez nem működött (lefordította, de nem ment):
FCV_TX_EMPTY=txsta1.TRMT
(#) Bakman válasza elektroszala hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Esetleg:
  1. FCV_TX_EMPTY=TXSTA1bits.TRMT
(#) elektroszala válasza Bakman hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Nem jó. Azt mondja a fordíto, hogy nem ismer TXSTA1bits nevű változót. Nem kell a TXSTA1 és a bits közé valami?
(#) Bakman válasza elektroszala hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Passzolnom kell, ennyire nem ástam mélyre az UART kapcsolatban, perpillanat ki sem tudom próbálni.
Következő: »»   283 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem