Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   282 / 360
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Nem, kukába való. Most jutott eszembe, nálam is csinál hülyeségeket időnként az 5-ös (más jellegűeket). Masszívabb pötyögésnél kb. 15 percenként újraindítom a programot, úgy stabil.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
A 6-os való kukába? Miért? Most akartam beruházni, de akor maradok az 5-ösnél.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Pl. itt: Bővebben: Link. A gyári makrók tele hibákkal, javítani nem lehet. A gLCD komponensek tele hibával, javítani nem lehet. Erőforrásigényesebb a program, miközben felesleges dolgokat mutogat nekem a képernyőn, stb.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2017
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 28, 2017 /
 
Sziasztok

Segítségeteket kérném, már majdnem kész az öntözésvezérlőm, de most valamiért behülyült. A led kezeléssel van gond. Eddig szépen tette a dolgát, most próba kedvéért, az indítási ciklusnál a led0-át átváltoztattam on állásra be is kapcsolja tesztnél a ledet, de és itt nem értem a programot, megnyomom a tilt gombot az első lenne, hogy kikapcsolja a kimenetet, de nem teszi meg. Mi a hiba, egyszerűen nem jövök rá. Anit még nem értek, hogy óra állításánál, a kimeneti ledek miért villognak, amikor állítom az időt?
Segítségeteket előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2017

locsol.fcf
    
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
A Chip beállításaiban az "Extended CPU Enable" részt kapcsold ki, különben a kijelző butaságokat fog kiírni.

A programot, ami egyébként kb. átláthatatlan, valószínűleg kb. 10-20 %-nyi helyen meg lehetne írni. Pl. az xxx_kor_ido_beallitasa nevű makrók kb. egyeznek, itt-ott pár apró eltéréssel.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Szia edfig jó volt, elektronikám még nincs Flowwal tesztelem. Valamiért meghüjült. Az xxx_köridő_ beállírása. A program egy körön 4 be és 4 kikapcsolást tud. Figyeli az órát, és fogyeli a lercet
Ez úgy van hogy egyes kös egyes bekapcsolásnál van egy egyes kör egyes be óra és perc. Es utána van egy egyes kör egyes ki óra, és perc. Es így tovább. Ezeknek adsz értéket, amit elmentesz.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2017
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Az a baj, hogy már követhetetlen, mitől bolondul meg. Könnyen lehet, hogy csak a szimuláció téveszt ami nem csoda, lévén a program kb. a gordiuszi csomó kategóriájába tartozik. A program jelenlegi állapotában 51 632 bájtot foglal, ami rengeteg.

NYÁK-ot tudsz csinálni? Próbapaneled van?

Építsd meg a kapcsolást úgy, hogy a PIC-nek foglalatot forrasztasz be (dugdosós próbapanel esetén még az sem kell). Készítsd el a program első pár lépését, égesd a kontrollerbe és próbáld ki élőben. Ha működik minden frankón, mehet a második lépés.

Első lépés legyen pl. csak annyi, hogy a kijelző mutatja az időt (pl. nulláról indulva) 0:00:00 formátumban. Ha az megy, a következő lépés az idő beállíthatósága legyen.

Hidd el, sokkal jobban jársz. Így, mint azt tapasztalod, egyszerűen nem lehet megtalálni a hibát.
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 28, 2017 /
 
Próbapanelom van, alkatrészeket most fogok venni. Pedig annyira megörültem, hogy megy. Most meg előről kezdhetem az egészet.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Egy sima ébresztőórár keresek flowal írtat, akkor látom, amit mondtál, hogy az órát hogy alakítja át számokká, és azt hogy kezeli amikoz csörgést generál?
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Valami ilyesmire gondoltál? Lásd melléklet.

Flowcode1.fcf
    
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Holnap megnézem, köszönöm. Tudom, hogy óriási a program, de nem tudom, hogy az órát számmá átalakítva, amit pér sorral feljebb írtál, hogy mit csináljak vele. Mert akor lesz mondjuk egy 1230 érték, ami 12:30 jelent egy led ki be kapcsolásához 2 memória hely kell összesen. Én a jelenleginél 4-et használtam fel. Itt vagyok meglőve. Arról nem is beszélve, hogy a puding próbája az evés kvarcal 32, 768 ak mennyire lesz stabil. Ha egy év alatt késik siet 30 percet nagyon jónak fogom tartani.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Az a legkevesebb. RTC nem felejti el az időt áramszünet esetén (perzse ha van mellette elem/akku), egyéb, központi órajel pedig tutira pontos.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Rtc szép jó külön táp stb stb. Nem akarok atomórát. A tápot, mivel biztonságtechnikus a szakmám, és szerelek is, egy olyan tápot rakok rá (kapcsüzemű) ami tölt is egy akkut. Egy 4.2 Ah al egy hónapig elketyeg. Arról nem is beszélve, hogy a Flowal nem tudom hogy kell RTC órát csinálni. Megszólítani, elmenteni stb stb. Ez már nagyon magas lenne.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
A legehyszerübb lenne, ha az itt megjelent 11 zónásat építeném meg, de az napi 1 öntözést tud csak. A szerzővel felvettem a kapcsolatot. Ő mondta. Nekem minimum 3 kell naponta.
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Sziasztok.

Szerintetek melyiket célszerübb hasnálni, egy led indításánál, és leállításánál. Legyen A1 en.
1, A kimemet választóval adom meg neki, hogy az A1 most 1-es vagy 0-ás értékű.
Vagy
2, led on-off?
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Az első kicsit kevesebb helyet foglal, viszont a másodiknál, ha át akarod helyezni a kimenetet egyik lábról a másikra, sokkal egyszerűbb dolgod van: nem kell az összes makróban átírni a kimenet vezérlését, hanem egyszerűen a LED tulajdonságainál a csatlakozását átirányítod másik lábra.
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Szia!
Hol kezdjem.. led világít.. fog is mert a led(0) kikapcsolása nincs benne a kikapcsolandó ledek között az elsőtől indul a nulla helyett..
Az elején azt a nagy csomó olvasást miért nem rakod be egy start vagy akármilyen makroba?
Ezenkívül nem lenne egyszerűbb egy vagy több stringben tárolni a ram értékeket? Sokkal egyszerűbb lenne a sok változónév helyett csak 1 szerintem. És még sorolhatnám.. de ennyi módosítással is töredéke lenne a progid.
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Szia

A ram olvasást, mivel akkor lettem kész természetesen egy makróba fogom rejteni, vagy ha van valami jó ötleted, hogy lehetne romot beolvastatni vele, kérlek írd le nekem.
Idézet:
„Ezenkívül nem lenne egyszerűbb egy vagy több stringben tárolni a ram értékeket?”

Ezt hogy érted, le tusnád ezt is írni?
Mindjárt megnézem, hogy tényleg nem állítja-e le a led 0-át semmi, és hogy ott-e a hiba.
Nagyon köszönöm a segítséget.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Úr Isten, de egyszerű, de egy buta kérdésem lenne, van a c-kódban egy parancs,
osccon=0b01110000; ez mit csinál?
Ezzel adod meg a frekvenciáját, hogy mennyivel menjen a pic?
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Igen, lásd melléklet. A három db. egyes a bit 6, 5 és 4.

Osccon.jpg
    
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 29, 2017 /
 
Lehet egy egyszerűbb megoldással megoldani azt, hogy a pic olvassa be az eeprom értéket 0-159es értékig?
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2017
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Szia!
A tiédnél csak egyszerűbben lehet megoldani
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Ez igen, de hogy oldod meg a programocskádnál, hogy az adott körhöz tartozzon az öntözés, és egy körnél 4 szer lehessen maximul öntözni.
Elküldöm a kicsit letisztított programomat, a korido_beallitasa makróba tudod a köröl be ki kapcsolását megadni, amit elment az eepromba. Az idofigyeles makróba figyeli, hogy eljött-e az idő a cselekvéshez. Meg tudnád nekem csinálni, nyudodtan töröld ki az egésszet, ahogy gondolod. Köszönöm elöre is

locsol.fcf
    
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Én csak azt nem értem minek kell erőltetni ezt a 4 időt.. Szerintem felesleges.. Én ezt úgy csinálnám meg hogy adott 40 ki be kapcsolási idő és dinamikusan lehessen állítani hogy melyik kimenetet kapcsolja. Tehát ha kell akkor tudja azt hogy 1 kimenet akár 10X is kapcsoljon de ha nem kell akkor csak 1-et tudjon.. Ez ismét nem lehet túl bonyolult mivel csak annyi hogy egy bekapcs stringet is odateszel a be és kikapcsolás olvasásához és annak az értéke adja meg hogy melyik kimenet legyen aktív..Akár 1 időben minden kimenet is lehet aktív nem csak 1.
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Igen igazad van. meg tudnád ezt nekem az adott progiba írni, nagyon hálás lennék neked
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Megírni nem fogom mert nem 5 perc lenne, csak iránymutatást tudok adni. A tiédbe meg mivel teljesen más logika alapján működik a kettő esély nincs beleírni.
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Értem, köszönöm, mindjárt nézem
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Kicsit bonyolult, hogy itt villognak a ledek, de az mondjuk, hogy az elsőnél kapcsoljuk mondjuk az A0-át 0óra1 kor majd 0óra2 kor ki. Mivel nincs gombkezelés, nem tudol, hogy azhatom meg neki, hogy ez a beállítás menjen az a0 ra vagy a b0 vagy ahová csak szeretném. Vagy egy időben több kimenetre is
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Szerintem semmi bonyolult nincs benne.. az eeprom értékét meg úgy lehet változtatni hogy rákattintassz
Itt egy olyan ami már kapcsolgat is időre.. De természetesen a menü rendszert neked kell megírnod..
(#) HuG válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Szerezz be egy Proteust. Teszteld le ott is a Flowcode-ban írt programodat. Ha nem hexet állítasz be, hanem lefordítod C-re a programot, akkor a .cof fáljt be tudod rakni a szimulálni kívánt PIC-be, mint forrás és könnyebben tudod debuggolni.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2017
Következő: »»   282 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem