Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 131
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Hali!
A nyáklapot tüzetesen átvizsgálom.
Egyszer egy ugyan ilyen panelon, egy 200 ohm os smd ellenállás szívatott több napon át mire megtaláltam.
Azt tartom érdekesnek, mint ahogy már említettem is, hogy a biztit (5A) kinyomta, de a varisztor éppen maradt. ?
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Indulásnak ezt találtam.
A mikroszkóp képen jól látszik a tranzisztor (?) púposodása, de a jobbra mellette lévő is elvan színeződve.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2017
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Szép nagyfelbontású kép...
Nekem a két szürke 1µF-os X2-es kondi is "szúrja" a szemem...vajon mennyi lehet most a kapacitásuk?
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Még egy kép. Itt jobban látszik az általam kérdéses alkatrész.
Olyan érzésem van viselkedéséből adódóan, mintha valamely záró kontaktus sántítana, hiába vannak összekötve. Fotocella nincs. De kiveszem az általad mondott kondikat, megmérem.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2017

100_4657.JPG
    
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Megpróbáljak bevarázsolni valahogy egy BC846 ot?
(#) xeri válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Szia,
kicsit pihent a projekt, mert más dolgom akadt, meg a hidegebb időben remekül működött is a kapu (bár egyszer esőben érthetetlenül lassan ment végig, mintha nehezebb lenne a motornak, de nem állt meg). No de visszatért a kánikula, és vele a probléma is: nyitás a múltkor 3. nekifutásra ért végig, a zárást pedig már majdnem feladtam, hogy kézzel csukom be, aztán nagy nehezen sikerült (a megállás utáni visszanyitás néha többet vitt a kapun, mint amennyit utána befelé ment). Érdekes, hogy ha mellé állok a távirányítóval (és hallom a relé kattanását), akkor mintha jobban működne, mint távolabbról - de a távirányító (pl. elem merülése) elvileg nem okozhat ilyet, ráadásul többel is használjuk.
Az előbb kimentem kamerával, hogy a hőségben biztos fel tudom venni a megállást, de juszt se hibázott, még egy kicsit sem. Amikor visszaraktam rá a dobozt, 3 másodperc múlva megállt fél a sötétben, vagy mi...
Lemostam a panelt hígítóval, ahogy írtad (a villogás nem változott), és megmértem az 5V-ot a 78L05 lábain: kb. 4,4 és 5,3 között ugrál, nagyjából a led villogásával összhangban, amennyire a digitális műszerrel ez látszik - ha világít a leg, akkor leesik 4,4-re, amikor elalszik, felugrik 5,3 körülre. Nem tudom, ez normális-e. Cseréljem ki esetleg a stabilizátort egy 7805-re, hátha jobban bírja a terhelést? Vagy a kis kondit cseréljem nagyobbra?
Köszi.
(#) zsoltee0001 válasza xeri hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Szia

Idézet:
„ha világít a leg, akkor leesik 4,4-re, amikor elalszik, felugrik 5,3 körülre”

Az nagyon nemjó. Azt néztem is a képen, hogy nem olyan sab 5 voltos ic van benne ami eredetileg, bár ilyen hibát még nem láttam stab ictől, mindenképpen az 5 voltos égba kell keresni a hibát, ha kell cseréld ki a stab ict.
Szerintem vedd ki a processzort és úgy kísérletezz, nehogy elszúrd, mert akkor game over.
Probáld meg terhelni óvatosan az 5 voltot és nézd meg mi történik és ha már stabil az 5 volt cxsak aztán tedd vissza a processzort.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Hali, ha a relék kattannak, de a motor nem indul, zárd össze a triac 2 anodját, ha igy se megy a motor akkor valahol vezetősáv, ill az erősáramú kö9rbe van szakadás, ki kell sípolni a vezetősávokat, ilyen ütős zárlatnál akár a szűrőtekercs is megszakadhat.
Egyébként azért nem a varrisztor ment ki, mert valszeg szó nincs túlfeszültségről, az a kondi egyszerűen megadta magát.
Üdv
(#) xeri válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Holnap lesz a próba, de nagyon biztató a helyzet ráhekkeltem egy 7805-öt (nem fér a lába a furatba, L-es viszont nem volt itthon), kicseréltem a kondit is, és egész szokatlan nyugodt, egyenletes tempóban villog a középső led a végálláskapcsolókat összezárva pedig két gyors villanással jelzi, hogy esemény van. Innen nézve most azt gondolom, hogy a korábbi tá-ti-ti jelzésből az első hosszú lett volna a normál villogás, majd a két rövid rögtön annak a jelzése, hogy valami nem oké (jelesül a feszültség). És ezt ismételgette szegény egyfolytában.
Remélem, hogy beszerelve is olyan jó lesz, mint amilyennek most látszik. Kösz a segítséget!
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Hali!
Jelöltem, hogy mire gondolsz. BTA26800BW
(#) zsoltee0001 válasza xeri hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Idézet:
„végálláskapcsolókat összezárva pedig két gyors villanással jelzi, hogy esemény van”

Így a normális.
Föltétlen jelezz vissza, hogy mire jutottál.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Az alkatrészek környezetéből ítélve az lesz az-
Üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Köszi!
(#) lacik2 hozzászólása Aug 8, 2017 /
 
Sziasztok.
Proteco Leader 4 kétszárnyas kapunyitó egyik szárnya záráskor megált,azóta csak kifelé nyit és nem indul el befelé zárni.
Mi lehet a probléma?
(#) uniman válasza lacik2 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Hello! Ki kéne mérned a motor tekercseit...sejtésem szerint a kábel 4 vezetékéből 1 megszakadhatott valahol a kivezetésnél. Ugye ebből a motorból gyárilag lóg ki egy darab fekete gumikábel? Fixen a tekercshez bekötve: Bővebben: Link ...vagy tán cserélhető a kábel? Bővebben: Link
De akár szakadt is lehet az egyik tekercs...
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2017
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Lehet, hogy én tudom rosszul, de a kondenzátor miatt jónak kell lennie a motor tekercseknek, különbem el se tudna indulni nyitáskor se.
Üdv
(#) Gafly válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Idézet:
„de a kondenzátor miatt jónak kell lennie a motor tekercseknek, különbem el se tudna indulni nyitáskor se.”

Ugyan nem értek hozzá, de szerintem uniman mesternek igaza lehet.
Négy vezeték:
- Védőföld;
- Közös;
- Nyit;
- Zár.
Vagy valami hasonló.
(#) zsoltee0001 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Jó, de ha pl szakadt a 11 szál, hiába jó a 12-13 rész, vagy másképp mondom, kondi nélkül elindul szerinted a motor? mert szerintem csak búg.
Viszont ha a szakadás még a kondi előtt van (pl kábelezés), akkor simán előfordulhat hogy csak az egyik irányba megy.
Üdv
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Hello!
Végiggondolva valóban a tekercs másik fele "segédfázis" tekercsként funkcionál...a kondenzátoron keresztül kapja meg a segédfázis feszt.
Akkor talán inkább a relék, vagy a sorkapocs forrasztása a gyanús...a kondenzátorok a vezérlődobozban vannak.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2017
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Attól függetlenül nem baj ha mér egy tekercs ellenállást.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Sziasztok
Fölismeri valaki ezt a 24v-os nyitókát?
Semmi értékelhető találatot nem dob a gugli, kéne egy manual hozzá.
Üdv
(#) Gafly válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Különös tekintettel arra, hogy a linkelt kép csak szemléltetésként került ide, szerintem egy tekercs hiányzik róla...
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Hello! A távirányító Delma Mizard 433 MHz, fixkódos (DIP-kapcsolókkal)...de talán ez egy "póttávirányító" az elveszett eredeti helyett. A "Memo" gombbal ki lehetne próbálni ezt-azt...
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Szia
Köszi, a vezérlés bekötése lett volna a lényeg, közbe megfejtettem .
Üdv
(#) Pepiito87 hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Sziasztok!
Még új vagyok itt és egy kérdéssel lenne felétek.
Vettem egy ilyen iblue smart gate kütyüt és ezt szeretném bekötni egy moovo kétszárnyas kapuhoz, csak éppenséggel elakadtam mert nem találom a vezérlő bemenetet, a táp az már meg van. tudna esetleg valaki segíteni? Ennyi leirás van csak a smart gatehez smart gate a kapu vezérlő pedig: moovo mci 1
(#) uniman válasza Pepiito87 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Hello! Vásárlás előtt kellett volna kérdezned...akkor megsúghattuk volna, hogy nem fog vele működni!
Ha tudni szeretnéd, hogy miért, akkor elárulom, hogy a BUS rendszer miatt...ha jól látom még csak kulcsos kapcsolót sem kínálnak hozzá, amit megvásárolva a "kütyüd" kimenetét beköthetnéd a kulcsos kapcsoló mikro kapcsolójának a helyére...
A MHouse kínál ilyet, de sajnos nem tudom, hogy a Moovo BUS-rendszere felismerné-e... De azt is új "periféria" csatlakozásakor fel kell minden eszközt ismertetni vele a programozáskor.
(#) lacik2 válasza uniman hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Köszönöm a segitséget.
A kondenzátor cseréjével megoldódott a probléma.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2017
(#) MAKAI489 hozzászólása Aug 10, 2017 /
 
Sziasztok! RO1000-es toló kapu vezérlővel kínlódok, a szakértők segítségét szeretném kérni. A távirányító parancsait egy SOMMER vevő továbbítja a vezérlő panel 7-9-10-11 bemeneteire.
A probléma, hogy a kapu csak nyitni hajlandó, zárni nem. A vezérlő alaphelyzetben jónak tűnik, van egy sec-os CONTROL led villogás és a az FCC és FPA ledek is világítanak. Mindkét triakot teszteltem azok is jók. Az OMRON relé maga jó, mert külső tápfesszel megnéztem meghúz és a morse közepét is átkapcsolja a nyugalmi helyzetből. Viszont az OMRON nem húz meg a távirányító parancsára, nyugalmi helyzetben marad. A távirányító parancsa megérkezik, mert a PIC kontrol LED pár villanással jelez, majd ismét egy sec-os villogóba megy át. Az FCC és FPA led is jelzi, hogy most milyen kapumozgásnak kellene következni. A csatlakozó 5-6 kimenetén üresjáratban 26 V-ot mérek. Arra tippelek, hogy a RELÉ vezérlésében van a bibi. Nagyon hiányzik egy elvi rajz és beültetési rajz. Csatolok néhány fényképet és köszönettel veszem a segítő tanácsokat.
(#) Pepiito87 hozzászólása Aug 10, 2017 /
 
uniman Köszönöm a választ!
Esetleg ha nézek hozzá egy komplett vezérlést, ez a BUS helyett az tudná kezelni a motorokat vagy az is BUS alapu? ha igen akkor milyen vezérlőt érdemes nézni?
(#) zsoltee0001 válasza MAKAI489 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Szia
Azt kene megnezni hogy a foto bekotest tenylegesen erzekeli e a processzor. Ha megszakitod ill. Osszezarod akkor parat kell villannia a masodpercenkent villano kontrollednek jelezve hogy felfogta a valtozast.
Most nezem hogy a foto led nem is vilagit a fenykepen. Zard ossze probakeppen.
Udv
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2017
Következő: »»   37 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem