Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiófrekvenciás (RF) jelgenerátor
Lapozás: OK   7 / 12
(#) Ferkógyerek válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Tudok küldeni párat, ha nem gond hogy bontott és SMD.
(#) Kera_Will válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Oszcillátoroknak akár bármelyik régebbi analóg TV tuner elemei is meg tennék.
pl.: 2db hasonló VHF/UHF tartományú részeiket használhatjuk.
Így igen széles sávú tartományt kaphatsz akár~3-500 MHz-et is.
Annyira nem lehetnek instabilak rövid távon , hogy ez zavart okozna.
Alapból stabil robusztus kivitelűek.
A hangolásuk kényelmesen helipotencióméterrel is megoldható.
Alsó zavaró harmonikusok nem nagyon lesznek mert a oszcillátorok jó magasan járnak alapból.
Esetleg lehet egyiket akár PLLel is megfogni fix frekvenciára.
Leginkább a kimeneti szélesebb sávú erősítő fokozatok kivitele lehet macerásabb.
No meg a felesleges alkatrészek eltávolítása a tunerból.
Habár az antenna bemeneten lévő FET meg széles sávú erősítő lehet.
Persze a sávszűrőket részben üregeket ki kell szedni.
Duál Gate FETes esetben az erősítés szabályozás is meg van oldva.A második kapura adott feszültséggel.
Bármilyen kis jelű ~1GHz menő DBM megteszi keverni.
Léteznek komplett GHz tartományban működő VCO modulok is pl.: Minicircuits.
Ezeket is lehet használni , széles frekvencia tartományban tekerhetők ~ 2-300 MHz is lehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2015
(#) Ge Lee válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Közben játszadoztam a bonyolult oszcimmal, egy 330pF körüli forgóval el tudom hangolni jó 30%-al, kérdés meddig tudnék lemenni ekkora kapacitással és a tekercsek átkapcsolásával. Kontelnél láttam BB112 varikapot, az 500pF-os.

Meg találtam itthon ilyen 4 lábú tokozott oszcit, elvileg ehhez hasonló tokozásban van VCXO is, de azokat nem ismerem, azt sem tudom mi módon lehet azokat hangolni, mert még az lenne talán a legegyszerűbb megoldás 100 megáig.

koyo.JPG
    
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
A hőkompenzált oszcillátorokat nemigen lehet hangolni, azok referencia oszcillátorokként lehet használni. (mint a képeden láthatót is)
A frekvencia átfogás, a kapacitás átfogás négyzetgyöke. Minél nagyobb frekvenciára választod az alap, és a hangolható oszcillátor frekvenciáját, annál kisebb frekvencia átfogásra lesz szükséged egy adott sávátfogáshoz. Ennek alapján kell optimumot keresned. Varikapban is létezik olyan, aminek a kapacitás átfogása 1 :10, de gyakoribb az 1:3, 1:5.
(#) Lénárth János hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
Szervusztok!
Én ezt építettem meg, mindenkinek a figyelmébe ajánlom. A software szabad hozzáférésű, maximum a szintézer, és pll ic-k beszerzése nehezebb, de Danieltől megvásárolható minden hozzá. Kis kézügyességre azért szükség lesz az smd dolgok miatt
A link:http://www.rfcandy.biz/communication/rfinject.html
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2016
(#) Lénárth János hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
A generátor 50 kHz lépésekben változtatható frekvenciájú, de interpolálni lehet közötte egy 10 menetes potival. Nálam 455 kHz-n is megy, nagyjábol 250 megáig.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2016
(#) Ge Lee válasza Lénárth János hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Tetszik. Mennyiből jött ki az alkatrész? Nem látom hogy árul-e hozzá kit-et.
(#) Lénárth János válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Szerintem egy tízesből kijött minden hozzá, igaz, a nyákokat én készítettem, és a többit a Lomexből-Chipcadből összeszedtem hozzá. A szintézer IC-ket, VCO-kat, és egyéb alkatrészeket megrendeltem Danieltől. Egyébként van minden nála, de ha felveszed vele a kapcsolatot, akkor szerintem kit formájában is megkapod. Egy rendkívül intelligens, és segítőkész srác. Én más dolgokat is megépítettem a dolgai közül.
(#) Medve válasza Lénárth János hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Szia, mi határozza meg a frekvencia minimumát?
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
De inkább máshogy fogalmaznék: Írtad vala: "Nálam 455 kHz-n is megy," Mi a helyzet az alacsonyabb frekvenciákkal? Azok nem mennek? S miért? Amúgy szép "apró" munka
(#) pucuka válasza Medve hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Elvileg 0 Hz -től is mehet, gyakorlatilag a hangolható VCO stabilitása a határ, illetve a végtranzisztor bemenetén az 1 nF kondi által meghatározott.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2016
(#) Lénárth János válasza Medve hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Elméletileg valóban mennie kellene 0 Hz-től, azonban a végfokban lévő aluláteresztő szűrő, és a csatolókondik miatt 200 kHz környékétől már instabil. De nem is hangfrekvenciás generátornak készült, hanem bemenő, és KF körök hangolására
(#) sany hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Újra beindítom a topikot.
Szeretnék építeni egy RF célra szánt jelgenerátort. Ehhez kérném a segítségeteket!
Az első kérdésem az lenne ,hogy ICL8038 -as IC - vel esetleg lehetne építeni?
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Nem. Ha megnézed az adatlapját láthatod, hogy 100kHz-ig működik.
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Én személy szerint a mellékelt generátorral szemezek most.
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Miért gond a 100kHz?
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2017
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Nem RF jelgenerátort akarsz építeni? Mert ha egy HF függvénygenerátort akkor nem gond a 100kHz.
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
De RF -et.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
RF célra írtad, ez a rádiófrekvenciás tartomány kb. 100KHz-től felfelé GHz-ekig van.
(#) ntomi hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Én ezt építettem meg.Bővebben: Link
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Vannak hiányosságaim, bevallom.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2017
(#) sany válasza ntomi hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Lehet valami egyszerűbbel kellene kezdenem.
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Biztos, hogy valami egyszerűbbel. Holnap összeszedek pár neked való rajzot, de most mennem kell aludni, holnap meló és nem volna jó, ha elkötnék valami drótot a vezérlésszekrényben.
Addig is innen nézd át a Jelgenerátorok és a műszerek, mérések témakört. Hasznos lesz!
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Azt hittem, hogy valamilyen módon modulált jelet kell küldeni, mint ahogy a HF -t átalakítják. De ekkor ezek szerint ez nem így van.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2017
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Köszi, az összeset átnézem
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Arra a célra jó, sőt a háromszög generátor része vobblerezéshez is hasznos lesz, de először a RF generátort építsd meg, csak utána akarj modulálni!
(#) elektroncso válasza ntomi hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Ez tetszik! Még nem láttam eddig, de átnézem. Első látásra ígéretes.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
A "HF" nagyfrekvenciát jelent, pontosabban a rövidhullámú sávot 3-30MHz. Nem tudni, milyen frekvenciatartományt akarsz.
Most látom, elektroncso érti, akkor csak én vagyok lassú.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) elektroncso válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 14, 2017 / 1
 
Ne zavarjuk össze se őt se egymást. A magyar szövegkörnyezetben a HF hangfrekvenciát jelent a RF meg rádiófrekvenciát. A rövidhullámú sáv az RH. Persze ha angol rövidítésekből indulunk ki akkor a High Frequency jelenthet nagyfrekvenciát (rádiófrekvenciát), de az RH sáv ott SW vagyis Short wave.
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Így már értem, köszi. High Frequency-nek gondoltam, műszerek angol feliratai miatt.
Következő: »»   7 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem