Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   472 / 580
(#) botesz válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Persze mással is lehet.A gond az hogy nem ismerem a mikrovezérlők lelkivilágát és programozását mivel nem ez a szakmám.
(#) lóri válasza Josi777 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Igen, te voltál. Nem baj, hogy elavult, energomat-ja még lehet pár embernek. Megnézném. A főnököm z80-al csinált az NDK VM66-hoz vezérlést 15 éve, de nem került beépítésre.
(#) sakawaka hozzászólása Aug 16, 2017 /
 
Szevasztok segítőkész Kollégák!
A problémám: Samsung WF-F862 tip. Samsung mosógép került hozzám mivel egy családi háznál a villanyszerelő , túlárammal minden készüléket tönkretett.
Panel ki , varisztor +1 db. kondi csere , probléma ugyanúgy fennáll.
Most kapott egy teljesen zsír panelt amivel elindul de fűteni nem akar.
Termisztor jó, fűtőszál jó mégis kiírja a 6E kódot ami a melegítés hiányát jelzi majd szépen kiszivattyúzza magát és leáll.

Kérdésem: szerintetek a zavarszűrő kondi hibásodhatott-e meg a túláram folyamán?
/ olvastam olyat , hogy samsung szárítós gép azért nem indította a száritás fűtőszálát mert a főkondi meghibásodott /

Érdemi válaszokat előre is köszönök!
(#) maszek0005 válasza sakawaka hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Ha túláram, akkor tápegység hiba lesz. Azért én a fűtőbetétet is cserélném, mert már szívatott meg, minimális szivárgó áram miatt, amit multiméterrel nem tudtam mérni.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2017
(#) sakawaka válasza maszek0005 hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
köcce a választ . 30-40 ohmos ellenállást jelez a müszer de direktre kötve királyul fűt a fűtőszál.
(#) botesz válasza sakawaka hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
köcce a választ
Na ezért ezt ne...Ez nem facebook! 40 ohm az majdnem duplája annak ami általában szokott lenni (24-25) De attól még lehet jó.
(#) sakawaka válasza botesz hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Köszi Botesz de a kérdésre nem adtál választ.
Amennyiben jó a fűtőszál meg a termisztor is akkor lehet , hogy a kondi rossz..?
(#) Ronin válasza sakawaka hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Mint írták lehet átvezet kicsit a fűtőszál. Ezt úgy tudod megnézni hogy lehúzod a föld kábelt róla, és úgy indítod a mosást, közben persze nem ajánlatos piszkálni a gépet. Ha így fűt, akkor fűtőbetétcserés.
(#) stevepapa válasza Ronin hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Nem feltétlen korrekt az eljárás. Ugyanis ha már nedves lett a fűtőszál ugyanúgy visszakeverhet.. a programba. A fűtőszálat le kell akasztani, és m"műterheléssel "tesztelni. Ami általában van otthon pl vasaló. DE VESZÉLYES TEHÁT AKI NINCS TISZTÁBAN A DOLOGGAL BÍZZA SZAKEMBERRE !!!
(#) botesz válasza sakawaka hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Zavarszűrő kondi nem hiszem hogy beleszólhat de próbára kikötheted attól nem lesz baja.
(#) sakawaka hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
Fűtőszál kimérve 28 ohm , termisztor szintén újból kimérve , jó.
Z.szűrő kondi csere de csak fennáll a probléma csak hidegen hajlandó mosni a fűtőszálra semmi feszültség nem jut.
Tanácstalan vagyok. Bontás lesz belőle?
(#) botesz válasza sakawaka hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Szerintem amit beleraktál panelt az nem jó.
(#) sakawaka hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
Gondoltam erre én is de azért mindent köszönök!
(#) waterbear hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
Érdekes hibára futottam rá egy Samsung gépnél:

Video

Találkozott már ezzel valamelyikőtök?
Volt bent a szervizben a gép, más hibával, itt nem csinálta ezt a folyamatos zenélést.
(#) botesz válasza waterbear hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Borzalmas a videó hangja gyakorlatilag semmit se hallani.
(#) waterbear válasza botesz hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
De, pontosan azt hallod, amit a gép produkál... ja, hogy borzalmas, igen az
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Szerintem arra panaszkodik amit hallani. Mondjuk nekem tippem sincs mi adja ezt az "űr" hangot.
(#) Bakman válasza waterbear hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Nagyon-nagyon gyenge minőségű MP3 tömörítésnek van ilyen hangja.
(#) waterbear válasza Bakman hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 

Na akkor lefordítom: ez a gép a művelet végén rövid zenét játszik, de sajna jelenleg a zene egy részletét ismétli mosás közben a végtelenségig, tehát vajmi kevés köze van az mp3 tömörítéshez, tekintve, hogy video, mp4 formátumban.
De hibajelzés nincs, teszi a dolgát, csak "énekel" közben.
(#) botesz válasza waterbear hozzászólására (») Aug 18, 2017 1 /
 
Ez a videón nem hallatszik...dobd ki a buzzert probléma megoldva...
(#) waterbear válasza botesz hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Hobbi szinten ez lehet megoldás is akár...
(#) Josi777 válasza waterbear hozzászólására (») Aug 18, 2017 / 1
 
Ehhez tudni kéne, hogy van-e benne a hanghoz egy céláramkör, célszerűen egy 3 kivezetéses dallamgenerátor vagy a proci állítja elő a hangot. Az előbbinél lehet keresgélni, hogy miért indul újra és újra a dallam, viszont az utóbbinál reménytelen. Program frissítést lehetne megpróbálni, ha egyáltalán alkalmas rá.
(#) még1MbR hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Igyekeztem visszaolvasni, de nem találtam Elektrolux EWW 167580 W mosógéppel kapcsolatban semmit
Olyant csinál, hogy néha nem kezdi el leszivattyúzni a vizet a program vége felé. Pici hangot ekkor is ad, de mintha nem forogna a szivattyú motor.
Viszont ha ilyenkor megnyomom a pillanat állj gombot, majd újra megnyomom, akkor szépen leszívja a vizet és minden megy tovább.
Első gondolatom a szivattyú volt, de ha az lenne beállva, nem indulna el a gomb nyomkodásra sem.
(Nem érzek rajta lógást, kotyogást)
Találkozott már valaki ilyennel esetleg?

Az a baj, hogy nem mindig jön elő a hiba, namost így kihívni egy szervizest csak időpocsékolás.

Köszönöm szépen, ha van infó esetleg!
(#) stevepapa válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Rossz a szivattyú, nem mindég a csapágy miatt nem működik. Van, hogy csak rezeg a forgórész, nem forog ezért nem szívja vizet.
(#) waterbear válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Stevepapának van igaza, a szivattyú vége felőli, és nem a lapátok felőli csapágya van kikopva, így nem érzed a kotyogást, csak ha kézben van a szivattyú és a lapátoknál fogva a tengely irányra merőlegesen mozgatod... ez ugye a helyén nem lehetséges, mert nem férsz hozzá így.
Amikor indulna, néha beleér a műanyag házba, és nem tud forogni.
Nyugodtan cseréld le a szivattyút és megszűnik a hibád!
(#) stevepapa válasza waterbear hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Találkoztam olyannal is ami egyáltalán nem volt kopott. Egyszerűen nem mindég indult el, rezgett teljesen olyan hangja volt mintha pörögne. Ha a kifolyó csövet lejjebb raktam megindult. Beletelt kis időbe míg rájöttem a hibára, víz nélkül ugyanis mindég elindult.
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Askollnál szokott lenni hogyha megfagy kifordul a műa. Gyűrű a helyéről és csak kézi rásegítésre indul el vagy amikor épp olyanja van.
(#) még1MbR hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Köszönöm szépen a gyors segélyt!
Én magam is találkoztam olyan szivattyúval, ami időnként nem indult el, csak rezgett, keringető szivattyú volt.
Van esetleg bevált hely Budapesten, ahol érdemes megvenni? Orczyn vagy csak a márkabolton kívül?
Plusz az elejének a leszedésével van még egy kis gondom, felül fogta pár dolog, úgy tűnt, hogy a komplett kezelőszerv részt le kell venni, na majd meglátjuk
(#) botesz válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Borítsd oldalra és akkor nem kell semmihez hozzányúlni.
(#) még1MbR válasza botesz hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Az lesz a legjobb valóban! Kiszedem és viszem összehasonlítani a kaphatóakkal... 5-14eFt-ig van a kínálat, látni kell, mit veszek, az Elektroluxos gyári lehet túlárazott kissé.
Következő: »»   472 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem