Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   270 / 312
(#) Lui74 válasza Laurox hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Hello. Én a helyedben megnézném a mosfeteket és a hűtőbordás félvezetőket is.
(#) Lui74 válasza zoli0078 hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Hello. Ebben az LG monitorban csak 5 és 22 volt volt. A szervízrajz szerint is. Megcsináltam úgy ahogy itt tanácsolták. A tulaj boldog volt. Mondtam neki, hogy mivel sorba van kötve a led szalag, kisebb a fénye, de nem érdekelte, neki megfelelt. Boldogan vitte haza .
Én is a 120 led / méteres hideg fehér szalagot vettem bele, szerencsére 4 csöves volt a világítás, ezért belefért a 8mm széles szalag. a 4mm-es majdnem a 3x árban...
A mosfetes megoldással tökéletesen szabályozható a fényerő.
(#) zsoltee0001 válasza Laurox hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Szia
Amikor minden előzmény nélkül elszáll a háttárvilágítás, egy pillanatra se kapcsol be, akkor szerintem lesz ott valami zárlat ill egy kiment biztosíték az inverter körébe.
A primer oldali elkot is cserélted? A sekép se hangra viszont a primer meghajtó fet környékét kellene megvizslantani.
Üdv
(#) patrick97 hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Nekem is problémám lenne egy monitorral nem mai darab, egy Belinea 1705 S1 monitor. A baj vele hogy ha bekapcsolom van kép néhány másodpercig, majd elmegy teljesen, ha megvan nyitva egy oldal akkor a sötétben látom hogy ha görgőzöm az egérrel fel le, mintha nem lenne fényerő. ha kikapcsolom magát a monitort a kapcsolóján, majd újra bekapcsolóm akkor jó pár másodpercig, majd megint elmegy a kép, olyan mintha a fényerőt szolgáltató táp lemerülne, valahogy így tudnám megfogalmazni, esetleg még meg lehetne menteni vagy minden képen újat kellene vennem?
Szétszedtem megnéztem a nyákokat én nem látok kisült vagy hibás rész egységet, bár égés nyomát kerestem csak, ill a kondik nincsenek e eldurranva, összerakás után is ugyan az mint amit fent írtam.
(#) elektroncso válasza patrick97 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Nagy eséllyel az elöregedett (elhasználódott) fénycsövek amik megvilágítják a LCD-t vesznek fel túl sok áramot, ami miatt letilt az inverter. Javítása:
1. Kicseréled az elhasználódott csöveket, ehhez apróra kell szedni a LCD modult.
2. Lecseréled az elhasználódott csöveket LED szalagra (van direkt LED-es helyettesítő visszaolvasol találsz is róla leírást), visszább már páran csináltunk ilyet, de ehhez szintén szét kell szedni az LCD modult.
(#) patrick97 válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Melyiket javaslod? Mellesleg mennyire nehéz egy olyan modult szét szedni?
(Telefonoknál mindig szétesett az a modul mikor rossz telefonokat szedtem szét hogy a működésüket megismerjem.)
Hol tudok pl olyan csöveket vásárolni?
Led szalag az ilyen "sima/hagyományos" lenne?
Nem sűrűn vásárolok ilyeneket azért érdeklődőm ennyire.
(#) elektroncso válasza patrick97 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Az attól függ, amit én szereltem szét LG monitor modulja azt négy fém beakadó pöcök tartotta egyben, ezt kiakasztva szét lehetett szedni. Amire vigyázni kell, hogy ne törjön el semmi (LCD, szalagkábel stb.) illetve, hogy ne kerüljön por a rétegek közé. Elvileg egy LCD lemez, három átlátszó fólia (polárszűrők) egy plexilemez (ennek vannak a két szélére felszerelve a fénycsövek) és egy fényvisszaverő fólia van bennük plusz a fém keret ami összefogja. Én hagyományos 12V-os LED szalagot szereltem bele, de ezzel kiesett a fényerő szabályozás és a monitor sem kapcsolja ki a háttérvilágítást. De ezen egy minimális elektronikával lehet segíteni. Én is hamarosan fogom beépíteni.
De vannak készen összerakott LED világítások, amikhez megvan csinálva az elektronika, csak be kell szerelni. Ilyennel viszont nem dolgoztam még. Eddig egy monitort alakítottam át, pont ilyen hibája volt mint a tiédnek, és egyet még fogok hamarosan.
De elsőre mielőtt szétszeded az LCD modult megpróbálhatod kicserélni a tápban és az inverterben lévő összes pufferkondenzátort, mert ha nem elég szűrt a táp (kiszáradt kondenzátor, ami nem muszáj, hogy púpos legyen) akkor is letilthat az inverter. Jártam már így is, egy szintén LG monitorral.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) david10 válasza patrick97 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Nekem a használtan vett Samsung SyncMaster 943B monitor 3 évvel ezelőtt ugyanilyen jelenséget produkált, nekem az inverter trafó cseréje megoldotta a problémát és azóta hibátlanul üzemel naponta 4-9 órát. Nappal felviszem a fényerőt 100-ra, este meg lecsökkentem 0-ra.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) patrick97 válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Köszönöm ,holnap ha lesz időm szétszedem megint és megnézem a panelt és a nyákokat is nagyítóval ha kell, mivel több nyák van (kb 3) 1db a 220V-os rendszer az biztos, a másikba pedig a VGA csatlakozó 15 vezetéke megy , 1 pedig a modulon van. Melyik nyákra figyeljek jobban?
(#) elektroncso válasza patrick97 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Ami a modulon van, az csak a sor- és oszlopmeghajtó, nem kell vele foglalkozni, ha van kép a LCD-n akkor biztosan jó. Az a modul amin a VGA csatlakozó van szintén lényegtelen most, csak az agya rendszernek, neked a hibás alkatrész a táppanelen van, erre csatlakozik a 230V.
Valami hasonló van benne mint ez az ASUS táp. A felső metál fekete (ferritmagos) trafó az inverter trafója, lehet hibás ő is, de ha LED-esítel akkor lényegtelen. Amire nagyon figyelj, ezen a panelen nagyfeszültség van AC és DC is. Egyik sem kellemes ha megfogod. A "mains filter cap" kondenzátoron kb. 320V DC van, amit kikapcsolás után is megtart egy darabig. A hűtőbordákra is kiteheti a nagyfeszültséget, óvatosan! PC tápban értem már hozzá olyan bordához amin kint volt a 320V, nem idézem.
(#) Laurox hozzászólása Júl 18, 2017 /
 
Hello Srácok!

Tanácsra lenne szükségem. Szereztem egy Acer AL1751W monitor tv-t. A képen látható hibája van ami számomra elég rejtélyes. Csak 3/4 részig gyújtja be a csöveket, majd kb 5 mp múlva kialszik. De ha rádugom a kijelző LVDS kábelét a főpanelre, akkor szinte meg sem nyikkan, vagyis csak egy picit dereng valami, tehát még jobban elmegy a feszültség. Az inverter trafók egyforma ellenállást mutatnak, bár nem tudom mennyinek kell lennie a normális értéknek. Én inverter hibára tippelek, de elég furcsa ez a hibajelenség a számomra. Valaki találkozott már ilyen fajta hibával? Az inverter elkókat újra cseréltem.Hol bogarásszak tovább? Kondizzam át a vezérlő panelt is?
(#) RobyBoy hozzászólása Júl 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy Albacomp 983A típusú monitor.Hibajelenség:bekapcsolás után kb 3 másodpercenként villan egyet a háttér világítás,a power leddel együtt.Olyan mintha folyamatosan újraindulgatna a táp.Amit eddig tettem:összes elko csere(bár mérve jónak tűntek az eredetiek is),AC résznél a pwm ic csere,inverter vezérlő ic csere(BA9741F).Inverter trafók ellenállásai egyeznek,az aktív alkatrészek multival mérve jók.A csövek egyesével való próbája helyett egy másik működő monitorból kiszedett lcd-vel is kipróbáltam,a helyzet nem változott.A kicsatoló kondik mérésére nem tudok technikát,lcr mérővel próbáltam de nem sok sikerrel,így azok az eredetiek.Lehet,hogy a scaler panellel lenne a gond?De hol?És hogyan keressem?Az érdekesség a dologban,hogy kipróbáltam úgy, hogy csak az egyik pár csőt dugtam a tápra,és akkor beindult.bármelyik 2 csőt bármelyik inverterre,mindenhogy.De ha az összessel próbálom a fent említett hiba jön elő.
Mi lehet a hiba?Hogyan folytassam tovább?Ötletek?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) zsoltee0001 válasza RobyBoy hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Szia
Azt kéne megnézni szerintem, hogy esik-e valamelyik feszültség az újraindulás pillanatában.
Üdv
(#) Laurox válasza Laurox hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Újfent köszönöm a "segítséget" de ahogy látom ez már egy haldokló topik.... a "profik" eltűntek innen is. Üdv.
(#) uniman válasza Laurox hozzászólására (») Júl 27, 2017 / 3
 
Bizonyára az efféle ironikus megjegyzésekkel nem fog emelni a népszerűségedet...te amúgy is "srácok"-at szólítottál meg, azok között bizonyára kevesebb a "profi"...én nem tartozom az egyik csoportba sem.
A "profik" talán azon elmélkednek, hogy ez mitől lenne "TV", ha nincs benne tuner ?
Ilyen hibát az alacsony CCFL feszültség tud okozni.
Reméljük, a kijelző LVDS kábelét nem bekapcsolt állapotban dugdosod ki-be...
De lehet még valahol egy (vagy több) zárlatos alkatrész...
Feltűnt, hogy a fotóidon nincs a készülék gyári tápegysége becsatlakoztatva a helyére...ennek az okáról semmi sem írsz, pedig lényeges lehet. Pl. mondjuk egy nem megfelelő tápról próbálgatod, amely nem bír leadni megfelelően nagy áramot, amely bekapcsoláskor szükséges...
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2017
(#) Laurox válasza uniman hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Köszi az "oltást" , már rám fért! Örülök, hogy egy profi megszólított! (komolyan!) Az LVDS kábelt nem dugogatom vaktában, főleg nem bekapcsolva... ennyit még én is tudok. Amúgy ez tényleg TV. Acer AL1751W a becsületes neve. A tuner nélkül nem kellene rendes feszültséget produkálnia a csöveknél? Egyébként egy FSB számítógép tápról van meghajtva ami biztosan elbírja a 12 v 4A teljesítményt, ugye. (mivel nincs meg az eredeti táp, így fabrikáltam hozzá egy DC kábelt) Üdv. Laurox
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2017
(#) uniman válasza Laurox hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Hello! Nem szándékom az "oltogatás"...de nézz utána, hátha az eredeti tápja 5 ampert bír leadni.
Nekem ez monitornak tűnik továbbra is...különben a LCD TV-s topikba kellett volna írnod. ...vagy a tápcsatlakozó melletti bemenet lenne az antenna-bemenet koax csatija?
A CCFL csövek áramát is figyelheti az inverter, és ha az nagyon eltér a normálistól, akkor letilthatja a működést.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2017
(#) Laurox válasza uniman hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
nem tudom, de szerintem egy asztali pc tápja simán jó kell, hogy legyen hozzá, vagy nem? Én így szeretném használni majd... ha egyáltalán sikerül életre kelteni. Közben tettem fel róla képet, a hátuljáról.
(#) Laurox válasza uniman hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
(#) uniman válasza Laurox hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
A képről nem látni, hogy mennyire tuti az improvizált érintkezőiden a kontaktus.
Da ha azt mondod, hogy az inverter panel betáp csatlakozóján egy pillanatra sem esik le a tápfesz...akkor a hibát máshol kell keresni.
(#) Laurox válasza uniman hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Köszi a képet, hogy előkerested. Igen, ilyen az inverter panel. A táp biztosra van barkácsolva, máshol is használtam már és jól működik. Szemre annyit állapítottam meg, hogy az egyik trafón a "matrica" kicsit sárgább, tehát nagyobb hő keletkezhetett rajta. Viszont rámérve a szekunder lábakra, egyenlő értékeket mértem, mindkét trafónál. Tehát lehet, hogy nem inverter hiba? Hol kéne tovább "bogarászni"? Kezdő vagyok még, gondolom ez feltűnt azért...
(#) RobyBoy válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Igen,gondoltam rá én is,csak jelenleg nincs hely az asztalomon hogy teljesen bontva méricskéljem.
Közbe a scaler boardon lévő összes kondit is kimértem,azok is jók.Sztem egy kicsit szusszanok ,rendet rakok az asztalomon és utána folytatom,mert közbe megint került hozzám egy érdekesség a hibás monitorok tömegébe,és azzal is bajlódtam egy kicsit.
(#) RobyBoy hozzászólása Júl 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Míg az előző monitor is még váró listás maradt került hozzám még egy gyöngyszem.
A gazdi elmondása szerint üzem közbe füstöt érzet kikapcsolta és elhozta hozzám.A probléma kicsit összetett,de a füst okát hamar kiderítettem. A cső csatlakozója sült meg ,feketedett be.Emellett átnéztem a tápot,és egy marék kondit kellett kidobni belőle,púposodás és kapacitás/esr hiba miatt.Első körbe arra gondoltam kondi csere,a csöveken csati csere és meglátjuk mi lesz.A készülék sikeresen beindult,táp ok,viszont vöröses a kép,aztán kb 20sec és kikapcs. Gondoltam tuti az égett csatiju cső lehet a ludas,így próbacsővel teszteltem a tápot.Igen ám de figyelmetlenségből az ép csatiju cső helyére dugtam a próbákat,és nini a készülék beindul,a kép már nem vörös,a táp nem áll le.Na gondoltam érdekes,de akkor ezeket a csöveket cserélem.Csere után öröm és boldogság,van fény,nincs pirosság,táp hibátlanúl megy.Fél óra használat után itt az idő összerakni,de egy kis bevillanásból kifolyólag kikapcs után kb 5sec múlva újra bekapcs.Na ekkor sercegés füst,büdösség csapott meg(nem én voltam ).Táp szétszed,a már cserélt csatiju cső "új csatija" ismét odakozmált.Kérdés: a táp lehet a bűnös,vagy a cső ami már egyszer okozott problémát?
(#) patrick97 válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Szia!

Ma egy kicsit erőt merítettem magamon és belenéztem a belsejébe megint.
végig néztem az összes csatlakozót volt 5db ami megy a panelbe 4db 2 vezetékes és 1db ilyen sok vezetékes, mindet végig próbáltam arra rájöttem hogy a 4db 2 vezetékes az a megvilágítás, és akkor a képet pedig a sok vezetékes ad(mármint a pixeleknél), most járatom kicsit, amikor először lehúztam a sok vezetékeset, igaz hogy csak fehér kép volt de tartósan megmaradt a fehér kép, amikor a sok csatis maradt a helyén és a 4db ot próbálgattam azt vettem észre hogy ha csak 1 van bedugva akkor is teljes a kép de elmegy, 1db hibás kisült vagy égett alkatrészt sem találtam a nyákokon főleg azt néztem meg amit mondtál amibe a hálózati áram megy. most már hogy kihúztam a VGA-t a gépből elmegy a kép, kikapcsol, ha visszadugom, akkor úgy mint eddig bejön a fehérség majd elmegy és nincs kép.
Ha minden csati a helyén akkor is ezt csinálja, de nagyon sötét a kép, a toshiba logó piros színe halványan de kijön így kitudom venni a fehér szín kivételével az összeset, kár hogy nem jó.
A halványt úgy értem hogy ha nagyon közel megyek hozzá csak akkor látom de csak alig.
Amikor megtartotta a fehéret akkor vagy 20percig ott volt ,nem kapcsolt ki, csak mikor már kihúztam a gépből a VGA-t...tanácstalan vagyok.
(#) Busz hozzászólása Júl 30, 2017 /
 
Nekem egy LG fLATRON w2243s tpusú monitorom van.

Fénycsövet akarok beszerezni hozzá tartalékba meg invertert, hol lehet ezeket kapni?
(#) uniman válasza Busz hozzászólására (») Júl 30, 2017 / 1
 
CCFL csöveket akár innen is beszerezhetsz...invertert meg több helyről. Csak aztán akkor lesz "gáz", ha netán az LCD panelt éri "töréskár"...
Persze a CCFL csövek méretei csak szétszedés után derülhetnek ki pontosan...vagy az LCD panel típusát kéne ismerni.
Persze, a "szerviz-manuálé"-jában is lehetne kutakodni. Az inverter/táp típusa után szintén...
De akár "LED-esíteni" is lehetne, ha meghibásodik...én nem tartom jó ötletnek az efféle "előre-spájzolást"...
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2017
(#) BlackForce válasza uniman hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
A LED-esitést én is tudom ajánlani.Már átalakitottam jópárat,és azóta semmi gond egyikkel sem.
(#) Vacok hozzászólása Aug 28, 2017 /
 
Sziasztok!
A monitorom az alábbi problémát produkálja. A tünet úgy jön elő, hogy amikor bekapcsolom a gépet teljesen tiszta a kép, majd szép lassan kezd el szemcsésedni a széle, ami úgy 15 perc után éri el a csúcsát. Világos képnél a szemcsésedés valamelyest csökken és ha görgetem mondjuk a böngészőt, akkor egy egy lapozásnál a szemcsésedés is változik. Ha kikapcsolom a monitor egy két percre visszakapcsolás után megint tiszta a kép, viszont sokkal gyorsabban jön elő a probléma. Tud esetleg valaki segíteni, hogy mi lehet a gond? Javítható egyáltalán?
Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2017

P1010793.JPG
    
(#) soos csaba hozzászólása Aug 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Sikerült újra éleszteni ezt a PROEL PRL1300-ast.
Eredetileg csak a fél oldala szólt, és egy transzformátor volt benne, és az is irtó rondául volt meg tekercselve, hogy még rossz volt rá nézni is!
Kapott két 770W-os 2X68V és 1X16V-os szekunderrel ellátott toroid transzformátort (amit át kellet hogy tekercseljek), és az előlapot is át alakítottam egy kicsit mert eredetileg szerintem irtó rondául nézet ki.
Sikerült be lőni a nyugalmi arámot is stabilan, és jól teljesített a frekvencia teszteken is (50Hz, 1KHz, 20KHz).
Most már mehet dolgozni a kicsike!
(#) soos csaba hozzászólása Aug 28, 2017 /
 
És még pár kép.
Következő: »»   270 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem