Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   544 / 959
(#) Remci válasza sámli hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Köszi, utána keresek.
(#) sámli válasza Remci hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Lehet ezt tovább is ragozni. Automatizálható a felügyelet fázisfigyelő relé használatával.
(#) Remci válasza sámli hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
No, azért ne essünk át a ló túloldalára Én bérből és fizetésből élek Azt az aljzatot meg igen ritkán használom hogy túl sokat költsek rá. Csak érdeklődtem.
(#) sámli válasza Remci hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Egy motorvédő ára se két forint.
(#) Zsolt 73 válasza Remci hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Ha egyszer váratlanul indul el a betonkeverő... Én ritkán sem szeretnék szilánkos törést...
(#) papo69 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
A betonkeverő gyártójának kell 1, és 3 fázisú kivitel esetén is gondoskodni arról, hogy áramszünet után az ujraindulást megakadályozza.
Persze még mindig vannak sufni tuning gyilkológépek a pályán.
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Búvárszivattyú fűnyíróval elvágott kéteres tápkábelét mivel a legbiztonságosabb javítani? Van rá valami spec szerelvény?
(#) elektroncso válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 12, 2017 / 1
 
Vannak ragasztós zsugorcsövek, meg hasonló varázslatok, de a folytonos nem toldott foldott kábel a legjobb. A probléma az, hogy ha egyszer megbontod a szivattyút nem fogod tudni a gyári állapotára hozni a tömítését.
(#) papo69 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Szervizben ahol szivattyúkkal foglalkoznak megoldják.

Elektroncso: a legtöbb szivattyút rövid kábellel árulják, és annyi vezetéket toldanak rá a szervizben amennyire az adott kútnál szükség van.
(#) Bakman válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Ahogy elektroncso írta, ragasztós zsugorcső. Kb. örök élet és egy kicsi, ha nincs hajlítva a toldás.
(#) yulo5310 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Most viccelsz?! Akkor hogyan javítanán meg?
(#) Nagy Tamás hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Helló szakik! Tudnátok ajánlani megbízható de nem horror árú automata csupaszoló fogót?
(#) Bakman válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Milyen vezetékre? Nem mindegy. Én 10 mm2-ig a mellékletben lévőt használom, felette tapétavgót.

Kabelvago.jpg
    
(#) mraulajos válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
(#) Nagy Tamás válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Bővebben: Link Ilyen fajtára gondoltam . Melyik gyártóé a jó?
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2017
(#) elektroncso válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Édesapámnak PRO'S KIT-es van, nagyon jó! Rengeteget dolgozunk vele, ami a pofájába belefér azt megblankolja (16mm2-es sodrottat is blankoltunk vele). Ha majdnem ipari felhasználásban nyomod vele akkor kb. 2 max 3 évet bír ki, utána eltörik benne középen a rugó. De ez könnyen pótolható. De ha csak otthoni hobbi felhasználásra kell, akkor nagyon sokáig bírja. De ha visszaolvasol a témában akkor pár hónapja Alkotó fórumtár vett ilyen fogót (talán NEO márkájút, de nem biztos) és meg volt vele elégedve.
U.i.: Azt hiszem a Műhelyünk felszerelése, szerszámai témában volt róla szó.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2017
(#) mraulajos válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
(#) Nagy Tamás válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) Nagy Tamás válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Köszi!
(#) szili83 hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Érvéghüvely fogóból, és kábelsarukhoz milyen fogót ajánlatok? Jó lenne valami e-bay, vagy Aliexpress stb beszerzési forrás.
(#) Bakman válasza szili83 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Hobbira kell vagy munkához? Milyen méretű érvéghüvelyhez és milyen méretű/típusú saruhoz kell?
(#) szili83 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Hobbihoz. Érvéghüvely 0.5-4-esig. Sarú meg a 2.8 vagy 6.3mm-eshez, esetleg kisebb lyukú sarukhoz.
(#) elektroncso válasza szili83 hozzászólására (») Szept 15, 2017 / 1
 
Milyen árkategóriában gondolkodsz? Én például a TRACON fogókat ajánlom, nagyon meg vagyunk vele elégedve, hobbi és munkahelyi felhasználásban egyaránt. Bővebben: Link
(#) adapter válasza szili83 hozzászólására (») Szept 16, 2017 / 1
 
Most ilyet használok, szerintem jó.
(Mondjuk lehet kapni olcsóbban is megtévesztésig hasonlót, hobbi célra szerintem az is teljesen megteszi...)
(#) Sundabunda hozzászólása Szept 17, 2017 /
 
Vezérelt áram kábellel kapcsolatos a kérdésem: ha két fekete és egy barna szigetelésű ér van, akkor melyik micsoda? A két feketét nem értem. A barna lehet a föld?
(#) zolika60 válasza Sundabunda hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Hol van ez a kábel? Milyen szerkezetben?
(#) mineral válasza Sundabunda hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Két fekete meg egy barna lehet 3 fázis is...
(#) Massawa válasza mineral hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Söt csak az lehet, a föld ma más csak a sárga zöld lehet.
(#) szili83 válasza Sundabunda hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Oz kábel, azaz nincs Zöld-Sárga.
(#) oregbeatsuhanc válasza sámli hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
"Lehet ezt tovább is ragozni. Automatizálható a felügyelet fázisfigyelő relé használatával."

Persze,van egyszerűbb Ganz gyártmány, meg olyan is amelyiken beállítható egy minimális feszültségkiesés, kimaradás egy rövid ideig.

Megoldható egyszerűen a védelem 3 db, MY , vagy KR kisrelével, egy-egy érintkezőjük sorba kötve, amelyek egy 3 fázisú mágneskapcsolót öntartó áramkörrel működtetnek.
(A motorvédő egység is csak akkor véd igazán, ha a hőkioldója jól van beállítva és jól méretezett.)
Következő: »»   544 / 959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem