Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   729 / 1116
(#) nedudgi válasza Gabó hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Sőt, az előtted hozzászóló is megírta ugyanezt.
(#) Gabó válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Ő nem megírta, hanem belinkelte.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Sikerült a megoldás , a jó tanács bejött ,visszavontan és eltávolitottam a 13.-i frissitésekből az outlookra vonatkozót , és minden jó lett , köszönöm , a GYIK-nak is
(#) jani1987 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Ez ugyan nem segítség de én csak open office-t használok. Ott nincs gubanc.
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 17, 2017 /
 
Sziasztok! Nem nagyon offolnám szét a ropicot, ezért csak nagyvonalakba vázolom fel mi a bajom aztan inkább privatba kellene folytatni.

Van egy UPC-s conectBOX-om, erre szeretnék egy FIX IP-t regisztrálni, ( tudom van rengeteg szolgáltató) utánna szeretnék egy Repeatert vagy AP-t felrakni (mert a hátso szobába igencsak gyengécske a jel) illetve szeretnek egy háttértárat amit "neten" elérek minden gépről! tulajdon képpen egy mini"felhöt"
Külön külön szinte mindegyiket meg tudnám oldani! De ha valaki olyan rámirna aki ért is hozzá, akkor lehet hogy még optimálisan is lenne megoldva, nem olyan szedett vedett modon mint ahogy én összetákolnám!
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Mégis csak kellene némi segítség , Uninstallálom a rossz outlook frissitést , minden rendbejön a magyar nyelvvel , de másnapra másik dátummal újra bejön a svéd kavarc , ha bekapcsolom , Hogy lehet végleg eltüntetni ezt a frissitést ? ez lenne a kérésem.
(#) ROBESTON válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Nézz utánna, Pl. OpenMediaVault... saját felhő, videótár, háttértár webtár, hálózati nyomtató, stb....
(#) Firefighter1 válasza ROBESTON hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Igen! Pont arra jutottam tegnap! Eleg sok videot találtam róla!
A telepítésnél van egy kis cifraság de amugy jonak tünik!
Ez tehat megoldva... a fix IP is! Regisztralok egy szolgáltatonál!
Márcsak egy Repeatert, vagy AP-t kell létrehozzak! Van itthon egy fölösleges Linksys Wrt54g!
Szerintem ő lessz a nyertes! Márcsak egy jo opendriver kell, meg be kell tudjam állitani!
(#) ROBESTON válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Ha az OMV szerverrel kész vagy a beállítások után készíts egy partició mentést, hasznos lehet.
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
DDE kliens és USB -UART ba otthon van valaki?

Egy érdekes problémám van.
Feltelepitettem az FTDI nek a driverét, eszközkrzelőben szépen hozzáadtam.. lehuzom, feldugom szépen felismeri!
Ha barmilyen DDE kliensel probálok csatlakozni a porthoz( latja) elkezd kommunikálni és egy masodperc mulva kiirja hogy transmission error.
Rányitok egy terminál programot (leszedtem abbol is hármat) ha fut már a DDE kliens nem engedi az adott portot monitorozni! Ha elöbb a terminál programot nyitom meg és inditom ott a portot akkor meg a DDE kliens nem csatlakozik!
Amugy nagy valoszinüség szerint a driver jo, mert amikor a terminalprogin keresztül akarok adatot kiküldeni USB-UART on és rányomok az enterre, Küldés. Akkor mindig gelvillan a kis led.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 22, 2017 /
 
Segítség kellene!!! Van egy 80GB laptop IDE HDD egy USB tokban, ami rendszerindításkor csutkára fagyasztja a gépemet ha akkor rá van dugva, és ha valamit onnan törlök utána már nem lehet többé kiüríteni a lomtárat, mert azonnal csutkára fagy a gép (de ha valaminek éppen hangja van az megy tovább)!!! Mi nem stimmel? Esetleg nézzek helyettesítő tároló után?
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2017
(#) BEMcorp válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Nekem is van pár ilyen hdd-m, sajnos nagy valószínűséggel kuka lesz. Még pici esélyed van úgy, hogy közvetlen beteszed az alaplapra, de ne reménykedj túlzottan....
(#) Udvari Zsombor válasza BEMcorp hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
A MiniTool Partition Wizard Free programmal átmásoltam az USB HDD partícióit a gépem 1TB merevlemezére, ami most így néz ki. A képen a "megmentett partíciók" származnak az USB HDD-ről, és szerencsére minden bájt adatom megmaradt plusz a betűjelek is olyanok mint ha az UB HDD lenne! És most már nem fagy le a gépem!

1TB HDD.png
    
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Annyi is elég ahhoz, hogy az usb-s külső vinyó ilyesmiket csináljon, hogy nem elég neki a gép által szolgáltatott, szabvány szerinti max 500mA-es áram... hiába nem jár sokszor külső táp a 2,5"-os usb tokokhoz, de van olyan amikor anélkül az oda rakott vinyó nem működik rendesen... szóval, ha a gépben meg jó a vinyó (az is lehet, hogy adathiba is keletkezett rajta az usb-s manőver közben, de ha azt kijavítod, akár újraformázással, és a gépbe bedugva közvetlenül meg utána jól működik, akkor az usb-s megoldásod volt a hunyó, kell hozzá egy külső táp azzal a vinyóval, meg persze a keret is lehet hibás, de ez amíg nem próbálod ki egy jó táppal (1-2A-es terhelhetőség) nem derül ki).
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Áh, most már az USB HDD két partíciója a gépem merevlemezének részét képezi, tehát megoldottnak tekinthető, úgyis minden bájt adatom megmaradt és ez a lényeg!
(#) belfi2 hozzászólása Szept 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy visszatérő problémám egy Nvidia GF 210 videokártyával. Illetve a kártya hibáról tudok , most a Win 10 szívat. Szóval a történet röviden: A fentebbi videokártya yotube nézése közben összeomlasztja a rendszert.Utána olvasva , lecseréltem a drivert (342.01-desktop-win10-32bit-international )egy egy Win 8.1-re (340.52-desktop-win8-win7-winvista-32bit-english-whql) ami megoldotta a problémát ,....... eddig. Természetesen a frissítést kiakpcsoltam mind a rendszer , mind a regisztrációs központban .A gép vissza kerül a gazdához , eltelik egy kis idő a gép felfrissíti az illesztőprogramot a legfrissebbre, és megint össze omlik.A rendszer: Win 10 creators.Tud valaki valamilyen megoldást a frissítés kikapcsolására vagy olyan lehetőségről ami felpakolja a frissítést?Esetleg tudja valaki hogy lehet letiltani magát az Nvidiát , hogy ne frissítsen?
(#) lelkes amatőr válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Egy lehetőség, beírod a "C:\Windows\System32\drivers\etc\host" nevű fájlba a frissitéskor használt linket. Ezután nem fogja az adott oldalt többé felkeresni.
Egy példa: https://datamarket.accesscontrol.windows.net
(#) belfi2 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Köszi, csak azt kellene tudni hogy az Nvidia honnan szedi le a frissítést.Elméletileg csak értesítést kellene küldenie , hogy van elérhető frissítés , de ez letöltődik. Fogalmam nincs melyik program kerüli meg , a tiltást. Már az Avastra is gondoltam .
(#) lelkes amatőr válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Feltehetően valamelyik Nvidia-szerver adja a frissítést. Első körben próbáld meg a "127.0.0.1 download.nvidia.com" címet ha nem tudni honnan szedegeti a frissítést.
Én pl. a Skype-frissítéseket a "127.0.0.1 download.skype.com" sorral tiltottam le.
Esetleg valamilyen hálózati forgalom analizáló programmal meg lehet nézni a pontos címet.
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 1, 2017 /
 
Sziasztok!
UPC ConnectBox-ot és dynDNS-t sikerült már valakinek összelőni?
2 napja Guglizok de vakvágány mindegyik!
(#) blasz hozzászólása Okt 1, 2017 /
 
Sziasztok szereztem autódiagnosztikához egy Asus EEE Pc-t,1201N Nvidia ion intel atom 2x 1.6GHz proci 2 giga memória benne.
Az a gondom hogy rém lassú talán a régi laptopom P4 2.6 pentium szintet sem hozza.
Gyárilag Win 7 volt rajta frissitve lett win 10 re ezzel talán jobb kicsit de nagyon lassú.
A merevlemez 100% hibamentes,mást nem tudok mérni rajta.
Nem lehet esetleg a memória hibája? Nem akarom elhinni hogy egy korszerübb szerkezet mint ez ilyen rém lassú.Mire a progikat megnyitja lemegy a nap.Se virus ,se felesleges program nincs rajta.
Ha nincs rá gyógymód,falhoz csapom.
Előre is köszönöm.
(#) bbb válasza blasz hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Ne aggódj, az intel atom proci lassú is lesz. Nekem egy ATD van (kínai cucc érintőképernyővel), én raktam bele 2giga memóriát, hogy elviselhetőbb legyen valamivel. Ha sebességet akarsz belőle kicsikarni, akkor SSD kell bele, egyébként nem fog összejönni. Bár igaz ami igaz, én elvagyok vele, ha nem is táltosparipa, de azért autódiagnosztikához bőven jól muzsikál.
Amit a helyedben azért SSD előtt még megtennék, az a rendszer teljes, nulláról történő újrahúzása, majd jöhet a lemezkarbantartó és a defrag.
(#) gyuszo válasza blasz hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Win 7 starter volt rajta gyárilag, erre Win 7 home 32 Bit-et érdemes tenni, ha esetleg 64 Bites van most rajta, az lassú lesz, felejtős.
De SSD mindenképp kell bele, hogy gyorsabb legyen.
(#) blasz válasza bbb hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Szia nem vagyok boldog megy a piacra akkor
(#) blasz válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
32 bites win10 van rajta.
(#) gyuszo válasza blasz hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
A frissítés ki van kapcsolva ?
(#) blasz válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Miután mindent letöltött igen.
(#) gyuszo válasza blasz hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
A Win 7-re ráfrissítetted a Win 10-et, maradt így, vagy ezután törölted és tisztán rátetted a Win 10-et ?
(#) ROBESTON válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Szia!
Úgy tudom nem tartalmazza. ConnectBox után egy másik routert tegyél be ami a ddns funkciót tartalmazza, és ott legyen ddns beállítás. Port forwarding is kell arra az egy megadott ip címre és a hozzávaló port.
(#) bbb válasza blasz hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Ha nem riadsz meg a szétszedésétől, akkor azért a hűtést nézd át, szokott meglepetést okozni
Következő: »»   729 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem