Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   187 / 259
(#) granpa válasza Jencsike hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
"Dolgozik": vízzel próbáltad, vödörből, kádból, stb.? Nálam csinált olyat, hogy szépen pörgött gépen kívül, de vizet nem akart szállítani; motorhiba.
(#) Dino71 válasza Jencsike hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Tehát be se kapcsolja az ürítő szivattyút?? Feszt ad a szivattyúnak?? Ha nem akkor nézzed meg az úszókapcsoló mikrokapcsolóját lehet nem ad át. vagy egyszerűen elszállt a vezérlőben az ürítő szivattyú triakja. A vizet felmelegíti? itt van egy SM ITT
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
(#) P77 hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Zanussi ZDF 2010 mosogatógéppel kapcsolatban kérnék segítséget.
Az alapprobléma az volt, hogy nem világított rajta semmi, nem indult. Megnéztem, az áramellátás ok. A programkapcsolón találtam egy hibás ellenállást, azt kicseréltem, de így sem működik a gép.
Valaki tudja hogy mi okozhatja a hibát?
Előre is köszönöm!
(#) botesz válasza P77 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Cseréld ki a táp ic t is a panelon.
(#) palko0125 hozzászólása Szept 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott egy Bosch mosogató. Ebben már nem a hagyományos szivattyú van, hanem 3p bldc. Az a gond vele, hogy vízzel nem bír elindulni, üresen elindul. Viszonylag drága és azért akarom kérdezni, hogy valakinek volt e már hasonló problémája és a szivattyú csere megoldja e a gondot vagy lehet vezérlés baja is?!
Előre is kössz.
Üdv, Palkó.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Milyen hibára áll ki?Általában a szén csapágy kopik el benne én teflonból szoktam bele esztergáltatni.Már volt róla szó olvass visszább.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Úgy emlékszem E23-ra állt ki.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Vagy van valami a szivattyúban vagy a korábban vázolt verzió lehet.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
A szivattyú házban és a cső en sincs semmi, ami akadályozná az ürítést. Rászedtem magam, ettem egy szivattyút (ez nem olyan, mint amilyenről írtátok a javítást) de ugyanaz a gond. Hétvégén több időm lesz foglalkozni vele.
Üdv, Palkó.
(#) palko0125 válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Továbbra sem sikerült semmit elérni ennél a nagyszerű gépnél. A szivattyú üresen forog, de ha víz van benne nem bír menni. A bejövő víz mennyiségét mérő reed patront is kicseréltem, mert a másik jelenség az, hogy ha elindul a program, szivattyúz majd kellene vennie a vizet, de csak eg másodpercig vesz vizet majd áll és nem csinál semmit. Kb öt perc elteltével elinul a keringető szivattyú és közben veszi a vizet. Veszi-veszi a vizet majd kigyullad a vízcsap piktogram és kiáll E15 hibára, viszont a szivattyú nem bír elindulni. Belenéztem a panelbe a keringető és ürítő szivattyú ugyanarról az inverterről megy, két relé választja ki, hogy éppen melyik menjen. A keringető megy ahogy kell, emiatt gondolom az inverternek nincs baja.
Segítsen valaki mert nem hiszem, hogy ne lehetne megtalálni a hibáját.
Előre is köszi.
Üdv, Palkó.
(#) Dino71 válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Esetleg a relé nincs beégve?
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
A nikecel úszó kapcsolója nincs beégve?Ha a keringető szivattyú után vizet vesz egy pillanatra az jó jel mert akkor sikeres az önteszt.A hőcserélőben van leeresztő szelep?
(#) palko0125 válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
A reléket nem cseréltem ki. Lehet megérte volna csak, hogy ki lehessen zárni.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
A nikecel úszó kapcsolója rendben van. Mire gondolsz hőcserélőn? Ezt nem tudom.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Labirintus tartály.Itt hőcserélőként funkcionál ha van benne szelep.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
A gép mindkét oldalában van egy egy labirintus tartály. A jobb oldaliba egy cső csatlakozik a keringető szivattyú házából. Ezt valami szelep engedi vagy sem a tartályba. Erre gondolsz!?
A bal oldalon pedig van a labirintus tartály, amin keresztül jön be a víz stb
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
A jobb oldali az utolsó öblítővizet tárolja.Elvileg az engedi le miután kinyitja egy pillanatra a vizet.A többit privátban elmondom mert ezt nagyon hosszadalmas leírni!
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Ok, köszi szépen
(#) szepsy hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Üdv.

Adott egy Whirlpool ADP-4407-es mosogatógép.
Úgy kezdődött, hogy le-le csapkodta az automatát.
Rájöttem , hogy kb amikor az átfolyóvíz melegítőt kapcsolná akkor veri le.
Megnéztem alul és észrevettem, hogy a melegítőnek a csatlakozójánál ráolvadt kicsit a sarura a foglalat.
Melegítő kiszed, 230v-al működik, szerencsére.
Kicseréltem a csatlakozót.
Gép indít, nem vágja le az automatát, de viszont nem kapcsolja be a fűtést.

Vezérlésen lehet a gond?
Hol keressem a hibát a nyákon?

Köszönöm előre is

Ui.: Mondjuk az is rejtély, hogy mitől olvadt el, húzott át?:S
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2017
(#) stevepapa válasza szepsy hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
A fűtőszál kb 2kw-os, a csatlakozó kontakt hibája miatt olvadt meg és húzott át. A reléjét is nézd meg szerintem ott a hiba a panelon. (vezérlő panel)
(#) feca81 hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Bosch mosogatógépünk, típusa: sgs43c32eu/35 (s9g1b). Ahogy olvastam itt a hozzászólásokat, láttam, hogy már volt másnak is ilyen gondja, miszerint nem fűti fel a vizet. Mivel engem a jó isten nem áldott meg gépszerelői tehetséggel, van valaki, aki elvállalná a javítását ésszerű áron? Budapesten a XVI. kerületben van a gép, a házzal együtt vettük. A pontos hibajelenség: bekapcsoljuk, a kijelzőn a perc felmegy 199-ig, majd szépen visszaszámol, és elvégzi a mosást, de hidegen. A tisztító folyadék dugóját se olvassza ki, amit beletettünk. Lehet ez is csak eltömődött, de lehet nyomáskapcsoló, mikrokapcsoló, vagy akár fűtőbetét, fűtő egység is.
(#) szepsy válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Értem.
A kisebb vagy a nagyobbik relé lehet az?
(#) stevepapa válasza szepsy hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Leginkább méréssel lehet kiválasztani Így nem tudom megmondani.
(#) szepsy válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
A nagyobbik relét meg a mellette lévő kondit kicseréltem, de sajnos most se melegít
(#) myBGY hozzászólása Okt 18, 2017 /
 
Sziasztok. Nálam a következő hibajelenség. Első körben azt produkálta, hogy elindult a program, majd leáll és villogott 6-ot, azt mondta a szerelő, hogy keringető szivattyú hiba (38.000 az ára). Néha elindult sőt a rövid programok mentek is rajta. Nem lett kicserélve. most megváltozott a hiba jelenség. 4-et villan mintha víz probléma lenne. A lúg szivattyú működik víz van, víznyomás van. próbáltam, hogy lekötöttem a csövet és vizzel teli vödörbe tettem a cső végét, de semmi. Mi lehet a hiba? Whirpool ADP 6332 IX.
(#) botesz válasza myBGY hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Hívj szerelőt...
(#) myBGY válasza botesz hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Köszi. Az már megvolt 5000.- Ft kért, majd 3 hét múlva közölte, hogy a szivattyú 38.000.- Ft + beszerelés, persze máshol van 23.000.- ért is. Jó fejek.....
(#) botesz válasza myBGY hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Nem azt mondtam hogy ugyanazt hívd vissza.
(#) botesz válasza botesz hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
A 4 villogás ürítési hiba.Ha van benne membrános kapcsoló szedd ki pucold meg.
(#) myBGY válasza botesz hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Köszönöm. S az hogy néz ki?
Következő: »»   187 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem