Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   121 / 171
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Vedd figyelembe, hogy az osztóval kialakított tápközép nem terhelhető és a kapcsoló üzemű táp zavarhatja az előerősítőt. Jobb választás lenne egy középcsapolásos hagyományos transzformátor.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Összeraktam készre a motyót. Egyenirányításnak 2 darab BY399 diódát használtam. A gyári "sima" grätzel fűtött minden az IC-k kondik... 2 darab 100n kondi is van benn hidegítés céljából, kapcsoló üzemnél ez nem tudom , hogy mennyit számít. A táp szépen szimmetrikusan meg van. A probléma az az, hogy kapcsoló táppal kásás a mély tartomány. Ha feltekerem a mély potiját akkor eleve egy kása lesz az egész. Ha cserélem trafós tápra ami stabbal állítja be a +/-12v-ot de ugyan úgy a BY diódákon viszem át az egyenáramot a panelen simán az AC bemenetre kötve, akkor tökéletesen működik a kapcsolás. Hol van ebben a helyzetben a hiba?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Ezek szerint kapcsoló táppal esélytelen lenne megoldani ezt a problémát?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
A mellékelt kép szerinti egyenirányításhoz hogyan kapcsolódik a bejövő AC feszültség?
Kapcsoló üzemű tápra kötve hány voltra töltődnek a pufferek?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Egyből a ferrit trafóról jön a vezeték a tüskesorba.Körül belül 20 centi a vezeték ami összeköti a trafót és a tüskesort. A kondik 27-30v feszig töltődnek a két szélső pont között mérve.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Elektronikai szempontból szerettem volna tudni a bekötést. Ebből hagytál el egy-egy diódát?
Amúgy a 27 V sajnos kevés a két 12 V-os stabilizátor számára.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Igen, és a 12v rendben meg volt az ic-k kimenetén.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Az egyenirányítás ebben a formában nem valami előnyös, együtemű és feleslegesen használsz két soros diódát.
Azt a 12 V-ot gondolom multiméterrel vizsgáltad, lehet szkóppal hibát is mutatna. A stabilizátor után mekkora szűrőkondik vannak a panelen?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Kimeneti oldalon nincs szűrve IC után. Lehet hogy segítene?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Sőt el sem maradhat, nézd meg a stabilizátor adatlapját!
Honnan származik a kapcsolási rajzod?
(#) erbe válasza frissadam hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Kapcsoló üzemű tápnál nem "illendő" egymástól távol elhelyezni az alkatrészeket. Ez általában azt jelenti, hogy a trafótól néhány mm-re vannak a diódalábak. Megnézel egy PC tápot, úgy folytatódik, hogy a diódák után fojtó, kondi, még egy fojtó és még egy kondi. A jobb dugasztápok is hasonlóak. Notebook táp egyszerűbb, de ott a táplált eszközben van további zavarcsökkentés.
Egy erősítőre meg rákötsz egyszerű egyenirányító-kondi párost?
(#) frissadam válasza erbe hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Az alap panel nem kapcsitáphoz lett kitalálva. A kapcsolótápokhoz egyáltalán nem értek. Mit javasolsz, hogy kössem rá az előfokra a tápot ebben a helyzetben?
(#) erbe válasza frissadam hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
A kapcsolóüzemű táp mindig egy független egység. Abból már a stabil szűrt egyenfeszültséget kell rávinni egy erősítőpanelre. Az azon lévő diódákat ki lehet kerülni, de a kondik maradását is meg kell fontolni, mert egy 50 Hz-re méretezett puffer megölheti a kapcs. tápot.
(#) frissadam válasza erbe hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Hogy hogy? Mi okozza a hibát sima kondinál nagyfrekin?
(#) erbe válasza frissadam hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
1. A 20 cm-es bekötőhuzal.
2. A táp szabályzása az első kondin figyeli a feszültségszintet. X mV hullámosságra be van állítva a szabályzó áramkör. A következő fojtó és kondi ezt a hullámosságot csökkenti.
(#) frissadam válasza erbe hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget. Zavar szűréshez tudnál ajánlani valamit?
(#) erbe válasza frissadam hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Így nem lehet. Ahhoz minden körülményt ismerni kellene. Egyelőre azt se láttam, milyen kapcsoló üzemű tápról van szó.
(#) frissadam válasza erbe hozzászólására (») Okt 7, 2017 /
 
Bővebben: Link

Erről a tápról van szó. A trafóján van egy plusz primer és egy plusz szekunder a segédfeszhez. A szűrés pedig itt látható. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2017
(#) erbe válasza frissadam hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
A linkelt tápnak ellenütemű szimmetrikus kimenete van.
A második linken meg látni egy képet. Ha azon van az egyenirányítás és szűrés, az a korábban emlegetett hibákat mind tartalmazza. Ha már lehetőséged volt további tekercsek befűzésére, azt is duplán, ellenütemben kellett volna befűzni, az erősítőtől függetlenül a trafóhoz minél közelebb elhelyezve egyenirányítani és szűrni. A szűrt stabil egyenfeszültséget már viheted tetszőleges távolságra (már ami egy erősítőházban előfordulhat).
(#) frissadam válasza erbe hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Közvetlen beraktam a tápba egy panelt két stab IC-vel. Van a panelen egy feszosztó és 4 darab kicsi 100n kondi az ICken. Tekercset nem raktam bele. Elsőre minden rendbe volt. Talán a magas hangokban hallani kis percegést nagy kiemelésnél.

Köszi a segítséget.
(#) Pataki99 hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Üdv!
Kérdésem az lenne hogy egy tápon eldurrant egy varisztor meg a bizti túlfeszültség miatt és hogy még megmenthető e a táp ha kicserélem ezeket?
Kb 600- 650 V ot kapott a 230 helyett. Más alkastrész hibát nem fedeztem fel. (LED tápegység)
(#) reloop válasza Pataki99 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Szia! A varisztornak pont az a szerepe, hogy megvédje az adott áramkört a túlfeszültségtől.
Ha biztosíték cserét követően beindul, akkor minden rendben és ne felejtsd el a varisztor pótlását!
(#) Pataki99 válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Köszönöm a választ.
Biztosítékot cseréltem és eldurrant ,de a 3A helyett 2.5A -et tudtam bele rakni.
Ez nagy gondot jelent?
(#) Bakman válasza Pataki99 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Ha edurrant, akkor zárlat van a rendszerben, a primer körben.
(#) reloop válasza Pataki99 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Ha lomha biztosíték volt az a 2,5 A-es, akkor a táp javításra szorul. A gyors biztit, a táp puffereinek töltése éppen kiolvaszthatja, de ezt így látatlanban csak becslésnek vedd.
(#) frissadam hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Bővebben: Link

A linken található tápegységről lenne szó. Az AC fesz 39v, szeretnék +/-12v-ot kivenni két stab IC-vel a kapcsolásból. 1k feszosztóval asszimetrikus a kondik feszültség szintje pozitív kondi 20v negatív -29 a földhöz képest, az IC kimenetei +12,1/-19. Lecseréltem 470Ohm 8W-ra a feszosztót így a pufferek +21,9v / -24v az IC kimenetek +12,1 / -16V. Nem értem. Légy szíves segítsetek. Rossz lenne a stab ic? Ahogy melegszik a feszosztó , úgy növekszik a negatív fesz az 7912 kimenetén.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Szia! Lehet rossz az IC, vagy rosszul kötötted be, vagy hiányosak a szűrőkondik.
A ±12 V-hoz használj 24 V-os stabilizátort és azt közepeld be, akár aktív kapcsolással.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Ez egy fix kész kapcsolás. Már előzőleg tárgyaltuk. Lecseréltem klasszikus tápra a kapcsolóüzeműt. Kérdés, hogy tud e ilyen formán rossz lenni egy stab IC mert szabályoz csak nincs rendben. A másik hogy ehhez az egészhez 25v-os kondikat használok. Ez lehet e probléma?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Az IC-k kimenetére tettél terhelést?
Olyan klasszikus tápot használj, aminél a trafó középen meg van csapolva.
(#) erbe válasza frissadam hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Mekkorák a kondik? 25 V kevés, legalább 40 V-os kell. Pontosan egyformák az ellenállások? Jó a hídban minden dióda? Előfordul, hogy műszerrel mérve jónak tűnik, feszültség alatt átvezet vagy éppen túl nagy az ellenállása.
Először mérj feszültségeket IC-k nélkül! Arra figyeltél, hogy a 78xx és 79xx stab. IC-k bekötése nem egyforma?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
Következő: »»   121 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem