Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   122 / 171
(#) Lacika válasza frissadam hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Idézet:
„AC fesz 39v, szeretnék +/-12v-ot kivenni két stab IC-vel”

Ezt felejtsd el.
Idézet:
„melegszik a feszosztó , úgy növekszik a negatív fesz az 7912 kimenetén.”

Rajzold le, hogy kötötted be.
Mellesleg felejtsétek már el ezt a "kapcsolást"ez nem arra való.
(#) frissadam hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Mindenkinek köszi a segítséget. A probléma megoldódott. Kerestem egy másik kimenetet a transzformátoron. Az elsőre kötött kimenet nem hajtott meg 2db 12v/5w izzót sorba kötve 39v-on. Egy másik 29v-os kimeneten amivel "fullon" világított az izzó , szépen megy a táp 1k feszosztóval. Tehát ezek szerint van egy minimum áram igénye a feszstabnak? Függetlenül attól, hogy eleve nem tudta volna azt az áram igényt amire használtam volna?
(#) Lacika válasza frissadam hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Idézet:
„ezek szerint van egy minimum áram igénye a feszstabnak?”

Tessék elolvasni az adatlapot.
Mellesleg ezt én így tudtam volna elképzelni korrekt módon --lásd a mellékletet--
(#) frissadam válasza Lacika hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Ez a tápegység mennyiben jobb megoldás az általam alkalmazottnál? Mi az előnye?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szeretnék érdeklődni.
A már mellékelt hangszín szabályzómhoz készítettem egy tápegységet 2 darab kb 5-10w-os 12vAC transzformátorból. A problémám, hogy ezzel a kettő trafóval zúg a kapcsolás minden fokozata. Másik transzformátorral pedig nem. Mind a két transzformátor "csomag" 12V és 1 szekunder tekercs. Közép leágazásként összekötöttem középen. Egyik pár trafóval tökéletes és zajtalanok a kapcsolások. A másikkal folyamatosan zúg az egész. Mind a 4 transzformátor gyári és bontatlan. Mi van ilyenkor? A feszültségek minden esetben tökéletesen megvannak. 14,2/12,1 +/-
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
A zúgós pár egyik trafójának cseréld fel a kivezetéseit!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Ugyan úgy zúg.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Tévedtem. A panelen lévő táp kapcsolás csinálja a zajt. Ha panel saját tápját használom mind1 hogy milyen trafóval hajtom. Kérdés az lenne, hogy miként alakítsam ki a panelt, hogy megszűnjön a zaj?

Panel.pdf
    
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Az egyenirányító hidat visszaépítetted már a helyére? Korábban csak két dióda volt beültetve.
A transzformátor szekunderek akkor vannak jól összekötve, ha a szabad végeken a két szekunder együttes feszültsége mérhető.
A szekunderek közös pontját a két 220 µF kondi közötti vezetősáv középpontjára kösd be!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Igen a híd vissza van építve. A teljes feszültség mérhető és a középleágazás a kondik közé van kötve mint ahogy a panel rajzolatán is látszik. A "zavarjel" csak a pozitív tápoldalon látszik. Olyan mint ha a pozitív puffer egyszerűen nem szűrne annyit hogy egy ilyen kapcsolás ellátására elegendő legyen.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Attól tartottam az AC bekötési pontok melletti forrszembe kötötted a trafó középleágazást, mert az éppen az észlelt hibát generálná. Nagyon rossz a NYÁK tervezése.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Az észrevételem beigazolódott. A pozitív oldali vadonat új puffer kondenzátor rossz volt. Rejtélyes módon előbb meghalt mint , hogy bármit is csinált volna. Egy másikkal tökéletes a dolog.

Szeretném ha segítenél egy jobb nyák kialakításában. Sajnos ehhez a dologhoz nem nagyon értek.

Kérdés! Az a dolog , hogy középleágazás nélküli transzformátor esetén, viszont ugyan ezen a panelen használt feszosztós stab IC-s táppal. TL074 IC-vel működik a kapcsolás LM324 -el viszont nem. Utóbbi IC gerjed és nem ad ki hangot. Ez lehetséges?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Az AC bekötési pontok mellé kötöttem a középleágazást. De annak ott van a helye.
(#) Molsy hozzászólása Nov 6, 2017 /
 
Üdvözletem!

Segítségre lenne szükségem.
Van egy DR-4515 impulzusos tápegységem ami a villanypásztort működtetné ha jó volna. Mi lehet a hiba oka, javítható vagy dobjam ki?
Köszönettel: Molsy
(#) Bakman válasza Molsy hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Mrések nélkül csak tippelni lehet, kb. az összes alkatrészre egyszerre.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Ez a jel ül fel a pozitív tápomra. A panel a pdf-ben csatoltak szerint van beültetve és elkészítve. Rendes grätz hidat használtam.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
A szekunder csapolás bekötését helyezd át, ahogy írtam! A stab. kimenetére kondi kell, nézd meg az adatlapban!
(#) Sebi válasza Molsy hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Biztosító ép?
Ha igen, van-e 320V körüli DC a legnagyobb elkón? (puffer)
Ha igen, akkor meg kell nézni a vezérlő IC típusát a továbblépéshez.
(#) Tomi111 válasza Molsy hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Utálatos egy táp ez a fajta. Javítsa aki megtervezte! Úgy össze van sűrítve, hogy nem férsz hozzá az alkatrészekhez, mellesleg van ami le is van öntve valami ragaccsal. Nekem is volt 24V-os. Nem működött, valami LM .. ic rémlik a szekunderében, cseréltem, meg még pár alkatrészt, utána meg lejött róla több, mint 35V, ... úgy vágtam a kukába, csak úgy zörgött. Nem volt hozzá türelmem...
(#) Molsy hozzászólása Nov 7, 2017 /
 
Köszönöm a segítségeteket.
Valójában egy nagy kalap s@ar ez a táp, de ha másikat akarnék venni az is ugyanilyen ócskaság és az ára is húzós. Ezek valahogy szándékosan vannak ilyen pocsékra gyártva. Védelem pedig nincs is beépítve. Mire megyek vele azt még nem tudom.
(#) Kovidivi válasza Molsy hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Adok egy tippet!
Ha rendes boltból veszel tápot, túlméretezettet vegyél, tehát 24W terhelésre 36-48W-osat, és jól szellőző helyre építsd be. Ha kínából veszel, vedd meg a lehető legnagyobbat, amit a pénztárcád még elbír. Én 12V 2A teljesítmény felvételhez 12V 5A-es tápot szereztem. 5 évig biztos nem lesz vele gondom, a primer oldali kondit is megnéztem, nem 270V-os (vagy mekkora a szabvány) vokt benne, mint az előzőbe, ami egy évet bírt 0-24h-ban a hálózaton lógva, hanem rendes, 400V-os.
(#) Molsy hozzászólása Nov 7, 2017 /
 
Esetleg lehetne ezt helyettesíteni egy más típusú tápegységgel?
(#) Molsy válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Köszi a tippet. Fontolóra veszem.
(#) Molsy válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Vennék de sajnos ezzel az adattal sehol nem találni. Csak ugyan az van vagy 24V-os.
(#) Doky586 hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Hátha jól jön valakinek tátegység mérésekor.
Remélem jól írtam fel a képleteket.
Annyit még hozzátennék hogy a két jel (egyenirányítás előtt és után) effektív értéke azonos.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2017

mérés.png
    
(#) Kovidivi válasza Molsy hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Bővebben: Link Rosszul, vagy rossz helyen kerested.
(#) Dióda hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Kiollóztam egy kapcsolási részt egy gyári készülékből csak épp nem jövök rá hogy ez a rész mire jó vagy épp mit csinál. Ha valaki megszakértené azt megköszönném.

Tranyós.jpeg
    
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Szia! A kapcsolás kapacitás sokszorozó néven ismert, Bővebben: Link
A tranzisztor elnyel a táphullámosságból. Van egy kis veszteség a tápfeszültségből, de sok kondi spórolható meg általa.
(#) Dióda válasza reloop hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Áhhám ezer köszönet.
(#) pjg hozzászólása Nov 29, 2017 /
 
Itt ez a tápegység. A kimeneten 26V helyet kb.10V van. Mi lehet az okozója? A kimeneten nincs terhelés. A 2N3055 jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2017

táp.jpg
    
Következő: »»   122 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem