Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp átalakítás
 
Témaindító: kand, idő: Nov 13, 2005
Lapozás: OK   189 / 200
(#) laszlogruman válasza Poli hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Szia!
Igen így van. Az (AS2214) és az (MC33365P) vannak a táp panelen. A segéd panelen,pedig
négy icé van.
1-AS2333E
2-LM2901N
3-LM2904N
4-AS3843
Elnézést kérek amiért nem linkelem az icék doksiait,helyettük fölteszek még két képet a
segéd panelről.
Köszönöm. És a Gábornak is az útbaigazíttást.
Üdv! Laci
(#) Poli válasza laszlogruman hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Idézet:
„Elnézést kérek amiért nem linkelem az icék doksiait”

Nem probléma, neked tettem fel segítségnek, ha esetleg szükséged van rá. Az én példányomat elajándékoztam.
(#) Pioneer94 válasza Mircsof hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Esetleg egy fordítva bekötött dióda a kimenetre (fordított polaritásnál vezessen) meg egy bizti?
Igaz, ezt többnyire autós cuccokban szokták használni pl. autós rádiókban erre a célra.
(#) Rózsa Sándor hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy 400w-os atx-es tápból szerettem volna meghajtani egy 12 V-os akkumulátoros fúrógépet. De nem hogy azt nem tudja, de még egy 21w-os gépkocsi izzónál is (kb.1,75A) azonnal letilt. A 12V-helyett 11,75 V-ot ad ki alaphelyzetben.. A táp jó, egy működő gépből lett kivéve. Kimenetnek 12V-on 20 A-et ír a táblája. Mi lehet a gond és hogyan lehetne orvosolni. Előre is köszönöm szépen a segítséget.
(#) Ge Lee válasza Rózsa Sándor hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
A PC tápról eszedbe se jusson akkus fúrót üzemeltetni, már ha nem szeretnéd tönkretenni. Amellett hogy a fúró induktív fogyasztó, a primer kapcsolóelemeken (tranyókon) olyan áramcsúcsok lesznek, amitől azok át fognak menni zárlatba.
Az izzónál azért tilt le, mert amíg az izzó fel nem izzik addig néhány tized ohm az ellenállása, tehát a tápnak ez kb. olyan terhelés mintha rövidre zárnád, természetes hogy letilt.
(#) Rózsa Sándor válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Kedves Ge Lee!
Köszönöm szépen a választ. Akkor ezekszerint marad a trafós, egyenirányítós, szűrt, 12V-ra stabilizált tápegység a fúró meghajtásához.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2017
(#) vision61 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Olyan szinten nem ismerem a kapcsoló üzemű tápokat mint Te, viszont én már több ősi PC AT tápot üzemeltem be 12 V-os autós kompresszorhoz (kazán tágulási tartályokat tölteni), az évek során a kompresszorok koptak el, a tápok még mindig bírják. Az 5 V-os kimenet terhelve ellenállással 4-500 mA-rel.
(#) Kovidivi válasza vision61 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Leírtad a titkot: 5V-os ág terhelve. Ez segít a 12V-os ágon, de könnyen lehet az is, hogy a tápod felépítése más, máshogy viselkedik kezdeti nagy áram esetén. A szekunder kondikat is fel kell valahogy tölteni, amíg az üres, szinte rövidzárként viselkedik.
(#) erbe válasza Rózsa Sándor hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Miért akarod stabilizálni? Felesleges. 10 V-os trafó, híd, kisebb kondi és jó. Nem kell rá túl nagy pufferkondi, 2000-4700 µF elegendő. Nem HIFI erősítőt akarsz hajtani vele.
Viszont a trafó nem árt, ha tud 150-200 W-ot.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2017
(#) Rózsa Sándor válasza erbe hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Kedves erbe!
Köszönöm szépen a tanácsot, így fogok tenni.
(#) gerleimarci válasza erbe hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Már csak az a kérdés, hogy a ravaszban lévő PWM vezérlő mennyire bírja a 100Hz-es lüktetést, mert ugye nem erre van tervezve.
(#) Ge Lee válasza gerleimarci hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Remekül. Az enyém a trafóról és 4db diódáról megy már évek óta, amikor rendesen terhelve van 23A körüli áramot vesz fel.
(#) gerleimarci válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Akkor nem szóltam Csak azt a 2000µF-ot keveseltem, főleg úgy hogy ilyen kis feszültségben még méretben és árban sem olyan kompromisszumos betenni oda egy nagyobbat vagy több kisebbet.
(#) teglascs hozzászólása Okt 17, 2017 /
 
Sziasztok,
olvasva a fentieket (hogy az 5V-os ágat egy ellenállással kell terhelni, hogy használni tudjuk a 12V-ot) az lenne a kérdésem, hogy akkor olyan kis tápegységet nem is tudok készíteni egy PC tápból, hogy a 3,3; 5 és 12V-os kimeneteket egy-egy banánhüvellyel kivezetem? (Tehát hogy egy fix (3,3 - 5 - 12V) feszültségű tápom legyen.)
Köszi előre is a válaszokat.
(#) Poli válasza teglascs hozzászólására (») Okt 17, 2017 / 1
 
Szia!

Olvasd el ezt a cikket.
(#) erbe válasza gerleimarci hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Az a PWM vezérlő sokkal magasabb frekvencián működik, mint a 100 Hz. Némelyik fütyül de általában "sírni" szokott. Felesleges nagyobb puffer. Az induláshoz ad egy kis pluszt, mint az akku terheletlen állapota, utána kissé visszaesik. Túl nagy puffer magas értéken tartja a feszültséget, ami esetleg sok lehet. Sokat kibírnak ezek a vezérlők, de a motor hűtése gyengécske.
(#) teglascs válasza Poli hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Ó, köszi, meglesem.
(#) teglascs válasza teglascs hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Lehet, hogy valamit rosszul értelmezek, de a szerző ebben a cikkben annyit csinált, hogy a megfelelő kivezetéseket kivezette egy sorkapocsra.
Viszont itt mi a helyzet azzal, amit vision61 és Kovidivi fórumtársak írtak, miszerint az 5V-ot terhelni kell, csak úgy vehető ki teljesítmény a 12V-ból?
(#) Ge Lee válasza teglascs hozzászólására (») Okt 18, 2017 / 1
 
Semmi. A tápok már jó ideje úgy készülnek hogy mindkét ágról vissza vannak csatolva, tehát teljesen mindegy hogy melyiket terheled. Egyébként minimális előterhelés mindegyiken van már a nyákon is, egy 2W-os ellenállás formájában.
(#) teglascs válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Értem, köszönöm!
(#) Poli válasza teglascs hozzászólására (») Okt 18, 2017 / 1
 
Mielőtt végleges formára alakítod a tápot, próbáld le.
Többféle belső kialakítás létezik, van ahol nem csak az 5V-os ágat figyelik, hanem többet.
vision61 által használt tápokban valószínűleg TL494, vagy KA7500 PWM Controller található.
(#) teglascs válasza Poli hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Értem. Amúgy erről a tápról lenne szó: /kép/.
(#) Poli válasza teglascs hozzászólására (») Okt 18, 2017 / 1
 
Nem tudom milyen PWM vezérlő van benne, ezért így nehéz bármit is mondani. Az is lényeges kérdés, hogy mire akarod használni, illetve mekkora árammal akarod terhelni maximálisan az ágakat.
Fontos, amikor próbálod Földelt konnektorhoz, vagy leválasztó transzformátorhoz legyen csatlakoztatva.
(#) teglascs válasza Poli hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Nem konkrét felhasználásra készülne, pár Amper elég lenne minden feszültségnél.
Idézet:
„Fontos, amikor próbálod....”
- fázis/feszültség kerülhet a készülékházra?
A betáp oldali bekötésnél kérnék szépen majd segítséget, mert hiányzik a bekapcsológomb, a beépített 220-as csatlakozóaljzat, valamint a 110/220 átváltó. Este próbálok fotót feltenni.
Köszi!
(#) Poli válasza teglascs hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Idézet:
„- fázis/feszültség kerülhet a készülékházra?”

Igen, a "miért" és a "hogyan" az előző oldalon lett kitárgyalva.
A belsejéről is tégy fel fotót mindkét oldalról a PWM vezérlő is látszódjon.
A fotó, ha nagyobb mint 2MB, akkor bedobod valamilyen képnézegetőbe, majd mentés másként. (Én így szoktam csinálni, még valami, ne használj Zoom -ot.)
(#) teglascs válasza Poli hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
S30D45C, S20C45C (2 db), 02N60 58858 (3 db): ezek a félvezetők vannak a hűtőbordákra ragasztva.
Az lenne a kérdésem, hogy a levegőben lévő fehér és fekete kábelekre mehet-e a 230V AC, ill. az előző oldalon tényleg alaposan kitárgyalt védőföldelést hova kössem? A fém házra?
A NYÁKnak fémes kapcsolatban kell lennie a készülékházzal?
Köszönöm!
(#) kissattila88 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Én kb 3 éve használok egy tescós akus fúrót PC tápról eddig mind kettő tökéletesen működik.
(#) Poli válasza teglascs hozzászólására (») Okt 18, 2017 / 1
 
Igen a fehér és fekete kábelekre mehet a 230V AC. A védőföldelést alapesetben a fém házra kell kötni, a rögzítő furatok szigetei biztosítják az áramkör és a ház közötti fémes kapcsolatot, ha szigetelő anyagú dobozba rakod akkor a DSCN2372.JPG nevű képen a bal felső, jobb- felső és alsó furatoknál kell a földelést bekötni.
Csatolok egy rajzot amiben ugyan ebből a családból származó vezérlő van és jól szemlélteti a bekötést (PE=Védőföld).

s_atx2002.jpg
    
(#) Ge Lee válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
A teszkóssal még akár elő is fordulhat, próbáld meg az enyémmel. Egy ismerősöm kipróbálta a határozott intelmem ellenére. Két PC tápja bánta, és mindkét esetben még ki is kellett ballagnia felkapcsolni a hálózati automatát.
(#) teglascs válasza Poli hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Köszönöm a segítségedet.
Következő: »»   189 / 200
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem