Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   279 / 371
(#) kameleon2 válasza tursaba hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Szia! Igen - Windows XP, Mach3. Kacérkodom a linuxcnc-vel, de mint sokan mások - a működő gépen nem szívesen változtatnék. Ha lesz felesleges másik PC, amivel tesztelhetek, vagy akárcsak másik harddisk - akkor próbálkozom. De eddig ez bevált. Még ha régi is a szoftververzió, a dolgát szépen teszi.
(#) Mc Elek válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Használhatóak ezek a patron szűkítő adapterek a 3609 Makitához? Van itt több féle a 6mm-ről 3,175 meg a 4 mm-re gondoltam.
Adapterek
(#) Pali79 hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Van valakinek tapasztalata ezekkel az orsókkal? Bővebben: Link Egyrészt a minősége érdekelne, másrészt, nem nagyon értem, hogy miként kell felszerelni. A két végén lévő csapágyházat azt értem, de ha az anya központosan van elhelyezve akkor ott a hézagot ki kell tölteni valamivel? Remélem érthetően fogalmaztam.
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 21, 2017 / 1
 
Nagyon jó minőségű pontos orsók érdemes megvenni hobbigépre ...
(#) Mc Elek válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 21, 2017 / 2
 
Én is csak dicsérni tudom, szép, és pontos munka. Igen, ha hézag van az anya alatt azt pontosan ki kell tölteni, hogy amikor meghúzod a két rögzítő csavart ne hajlítsa meg az orsót. semmilyen irányban.
(#) Mc Elek válasza Mc Elek hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Remélem most jó a link:
Adapterek
(#) Pali79 válasza Mc Elek hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!
(#) zolee1209 válasza Mc Elek hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Én vettem ilyet a parkside márkájú felsőmarómba. 3,175 és 4mm-es belső mérettel, 6mm-es külsővel. 5-10 darabos csomagban vettem, ha jól emlékszem. Az eredeti patronja is három helyen van bevágva. 1-1 darabot tudtam kiszelektálni, ami elfogadható mértékben ütött csak, bárhogy forgattam az adaptert a nagy patronban. Egyes adapterek belső fele menetes és vagy sorjás volt. Mintha nem is erre a célra gyártották volna ezeket, csak valami selejt anyagból ez lett kimunkálva.
(#) Nanok hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Sziasztok!

A lézer nyomtatókban, milyen erős lézer van? Van itt egy HP 3030-asom. Lehetne gravírozásra vagy műanyag vágásra használni?
(#) nyekk hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni .Nema 34 5,5A -es motorhoz keresek vezérlőt,átnézve a fórumot találtam PIC-es megoldást,de hiányzik a forráskód. Bármilyen,bevált, házilag utánépíthető megoldást megköszönnék!
(#) Pali79 válasza Nanok hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
A nyomtatókban általában 5-15 mW körüli lézer van. A gravírozáshoz jól fókuszálsz nyaláb esetén 1W körüli teljesítmény kell, egy picivel több csak a papírt vágja át.
(#) Mc Elek válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Aha, pont ezért kérdeztem, mert kinagyítva a képeket elég gyatra a belső felület. Kívül meg nincsenek az élek letörve, és sorjás is, bár az utóbbit könnyen lehet orvosolni. Itt találtam még itthon de 4-5x áron és gyanusan hasonlít az eBay osra.
Befogó patron
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2017
(#) Mc Elek hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Óóó, nem is ilyen kell bele. Letöltöttem a rajzát:
Robbantott ábra
Patron szűkítő
Csak sajnos nincs 3,175 meg 4mm-es.
És mi lenne ha ebbe csináltatnék egy vállas sliccelt csövet a megfelelő belső átmérőkkel?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2017
(#) Pali79 válasza Mc Elek hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Szerintem ha a gyári alapján csináltatsz egy másikat a megfelelő belső méretekkel talán jobban jársz.
(#) amex hozzászólása Okt 24, 2017 /
 
Sziasztok,
Tanacsot szeretnek kerni valakitol aki mar epitett cnc gepet.
 
Szeretnek en is epiteni, egy asztali A4 munkalap meretu gepet.
sok fele gep tervet lattam mar, de mind mas. Megtudnatok mondani a marofejnek alap esetben hol kell allnia?
 
A munkalap kozepen, ebben az esetben az asztal mozog elore-hatra a fej pedig jobbra-balra,
Vagy,
A fej az asztal "valamelyik sarkaban all, ebben az esetben a fej vegzi az osszes mozgast.
Ha jol tudom, a cnc mukodesi elve az x,y,z tengely irany azaz a koordinata rendszer.
Ez alapjan a kiindulasi pont az origo, vagy 0 pont nem?
 
Lecci irjatok meg hol kell legyen a fej kiindulo pontja.
Koszonom
(#) Pali79 válasza amex hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Teljesen mindegy a gép szempontjából. A mozgó híd kisebb helyet foglal, cserébe masszívabb anyagból kell építkezni, hogy kellően merev és pontos legyen. A mozgó asztalos megoldásnál a lehet spórolni az anyagon, viszont az asztal teljes előre hátra mozgása értelemszerűen kétszer akkora helyet igényel mint maga az asztal.
(#) tursaba válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Milyen progival írod meg a szöveget? Ingyenes?
(#) kameleon2 válasza amex hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
A gépi origód soha nem lesz a sarokban, hiszen még ha csak egy 1cm-es átmérőjú lézert is használsz, a Z tengelyednek is lesz valamennyi kiterjedése és emiatt nem fog a széléig soha kiérni. A gépi origó bár mindig ugyanaz, de a legritkább, hogy azt használja az ember - és nem is jó - mert mindig ugyanott kopnának az orsók. Érdemes mindig felvenni egy tárgy origót, amit a gyártáskor használsz és ennek változtatni a helyét - így egyenletesen kophatnak az alkatrészek is. Bár házi gépnél előfordulhatnak pontatlanságok és van olyan gép, aminek nem 100%-osan ugyanúgy viselkedik a telhjes felületén a gép. Ennek oka lehet minimális csavarodás, nem túl pontos illesztés. Lehet, hogy csak századok, de gravírozásnál, nyákmarásnál azonnal előjöhet.
(#) kameleon2 válasza tursaba hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Nyilván ingyenes, hiszen hobbi célú gép . Sokféle szoftvert használok. Vectri Cut, Sketchup, konverterek, Inkscape, OpenOffice, Eagle, mikor melyik a gyorsabb, hatékonyabb egy feladatra. 3D-hez általában Sketchup, amiben lemodellezem, mert ott könnyű a szerkesztés és jobban látom, milyen lesz a végeredmény. Aztán vagy konverter és Mach3, vagy ha egyszerűbb alakzat, akkor gyorsan berajzolom Vectri Cut-ba, aztán Mach3. 2D-ben , vagy ha szövegek kellene, mondjuk gravírozni, Akko Vectri Cut + Mach3. Ha Nyák, akkor Eagle + pcngcode.ulp +Mach3, de van egy kis NC segédprogramom, amivel 3D-ben tudom a fúró és marófájlokat ellenőrízni, mielőtt butaság történne. Illetve tudok rajta egyszerűsíteni is, mert az új változatai editálhatóak is. Ez a Basic CNC viewer.
(#) bbatka válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
A CAMotics-ot próbáljátok ki szimulációra. Ingyenes és szupi.
(#) emmzolee válasza amex hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
amex
Az asztal mozog vagy a híd? Mindig az mozog amelyik súlya könnyebb. Tervtől meg felhasználási területtől függ.
(#) amex hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Udv.
Koszi a valaszokat, akkor gyakorlatilag teljesen mindegy.
Igy akkor inkabb a mozgo hid megoldast valasztom.
Koszonom.
(#) Temela válasza amex hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Üdv!

Meg a rövidebb "lejárandó" utat választod, ugyanis ha az asztal mozog, akkor két asztalnyi út kell szerintem. (vagy a felét tudod használni, de ez már nézőpont kérdése...)
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2017
(#) kaqkk válasza Temela hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Igen , az első gépecském 100x40cm es vázon 40x30cm es munkaterületet járt be (mozgó asztal) a most épülő gép 100x100cm en (mozgó híd) kb90x90 cm es munkadarabot tud majd megmunkálni , viszont a kicsi gép kb 35 kg volt ezen a gépen csak a híd 40kg a motorok nélkül a váz több mint 150...
(#) nyekk hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Üdv.
Mi a legjobb megoldás,ha azt szeretném,hogy két bipoláris motor egyszerre forgjon,lépés tévesztés nélkül? Elég a leválasztó kártyán(3 tengely vezérlésére képes) közösíteni a step/dir kimeneteket a két motor meghajtójára(azaz rákötöm a két driver TB6600 bemeneteit közösítve a step/dir ,valamint az enable -eket),vagy valami diszkrétebb megoldással kell ?Ha ez a megoldás nem jó,és egy 4 tengelyes vezérlésére is alkalmas leválaszó kártyát alkalmazok ,akkor a Mach3 ezt tudja vezérelni,azaz hogy két motrot mozgasson egyszerre?
Kösz!
(#) Massawa válasza nyekk hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Nem tudom miért van ilyen igényed, de az sehogyan nem lesz jo.
Az ilyen kapcsolást vagy aktiv visszacsatolással lehet biztosan kezelni (tacho) - vagy mechanikus kapcsolattal.
Az általad felvázolt megoldások egyike sem garantálja az együttfutást.
(#) kameleon2 válasza Massawa hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Had vitázzak kicsit. A legelső habvágó amivel pár évtizede megismerkedtem ugyanilyen párhuzamos léptetőmotoros volt. Nekem is ez volt az első reakcióm, azonban aki építette, azt mondja még így évek múlva sincs vele lépéstévesztési problémája. Pedig csak közösítve van a step-dir vezérlés, semmi egyéb varázslat nincs. Én is építettem egy kis lézert, amihez épp most találtam vezérlést. Ugyanígy fog felépülni, gondolom nyekk-nek is azért merült fel a kérdés, mert válaszokat szeretne a kérdéseire. Ha jól van beállítva a vezérlés és nincs óriási terhelés a motorokon - a tapasztalataim alapján nincs gond több léptetőmotor együttes vezérlésével. Más kérdés ha nagyon nagy erőhatással szemben kell gyorsan mozgatni a tengelyeket, de ugye erről itt nem esett szó.
(#) Massawa válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Nem azzal van a gond, hanem a konstrukcios elvvel. Azaz megy, bárhogyan párhuzamositod a motorokat, de bármilyen hibára a rendszer nem tud reagálni ( nem tudja kezelni, ha valamelyik motor lépést veszt).
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2017
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Okt 26, 2017 / 1
 
Idézet:
„( nem tudja kezelni, ha valamelyik motor lépést veszt).”
Ez teljesen igaz , de ha jó a gép akkor nem veszt lépést . Csak tervezés kérdése .
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2017
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Addig amig meg nem terheli ( akár véletlenül is).
Azaz valoban tervezés kérdése és egy jo tervezö egy ilyen megoldást kikerül, a többiek meg szenvednek.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2017
Következő: »»   279 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem