Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   218 / 298
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Okt 4, 2017 / 1
 
Sziasztok! Egy általános kérdést szeretnék feltenni. Mi történik, ha egy akkumulátort a névleges fezültségénél alacsonyabb feszültségforrásra kapcsolunk? Lesz ennek valamilyen hatása? Köszönöm a válaszokat!
(#) Tomi111 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Töltődni nem fog, az biztos. Jó esetben nem történik semmi. A tápegység esetleg merítheti is, de tönkre is mehet a tápegység a felépítésétől függően. Pl egy gépjármű akku 12V névleges feszültségű. Feltöltve állás után 12,6-12,7v a feszültsége. 14,4V-nál mondjuk teljesen feltöltöttnek, egy automata töltő eddig tölti. Ha mondjuk egy 8 vagy 10v-os tápra kötöd, akkor a táp kimenetén megnő a feszültség az akku feszültségére. Aztán hogy ezt a táp hogy viseli, ki tudja. Egy sima trafós-greatz-es-kondis táp kibírja, egy elektronikus nem biztos.
U.i. na persze attól függ, hány volt van az akkuban. Ha úgy le van merülve, hogy csak 6V van benne, akkor egy 10V-os táp is feltölti 10V-ig. (de az még lemerült akku lesz akkor is)
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2017
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Köszönöm, én is így gondolom. A kérdés onnan jött, hogy a szélgenerátoromhoz tervezek töltésvezérlőt, és a neten fellelhető kapcsolások mindegyike a generátor utáni diódahíd dc kimenetét direktben kapcsolja az akkumulátorra, ami azt jelenti, hogy gyenge szélben a generátorban alacsony feszültség keletkezik, ami a diódahídon keresztül az akkura kerül. És hogy ez milyen hatással van az akkumulátorra, ez kérdéses számomra.
(#) kila válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Semmilyen hatással.A diódák csak a az akku kapocsfeszültség + a nyitófeszültségük felett fognak vezetni.
(#) Keresztes Vitéz válasza kila hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Rövid, tömör, érthető válasz. Köszönöm!
(#) proli007 válasza Tyutyu 49 hozzászólására (») Okt 23, 2017 / 1
 
Hello! Ha egy utánaépített áramkörben ilyen alapvető hibák vannak, akkor célszerű alaposan szemügyre venni a nyomtatott áramkört, hogy szakadások, vagy zárlatok nincsenek-e benne.
A piros és zöld Led-et egy RS tároló működteti, melynek működésből adódóan, csak egyik kimenete lehetne aktív alacsony szintű. (Remélhetőleg mind két nyomógomb "záró" jellegű.) A töltési végfeszültség, vagy az aksi 9V alatti feszültsége Stop állapotba kapcsolja a tárolót, amelyet csak a Be gombbal lehetne újra bebillenteni. Tehát normális esetben a két jelzés nem váltakozhatna. Ez alól persze kivétel, ha a két nyomógombot egyszerre nyomjuk meg, hiszen az mintegy "megerőszakolja" a tárolót a kimenti oldalán. Vagy is aksi nélkül nem szabadna tudni bekapcsolni a töltést, hiszen a Q4 tranzisztor álladóan kikapcsolva tartja a tárolót, ha a sárga Led nem világít. A kettős jelzés csak úgy valósulhat meg, ha a tároló ide-oda váltogat.
De egy hibát szemrevételezéssel és méréssel lehet felderíteni..
(#) Tyutyu 49 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Köszönöm hogy segítettél! Idő közben megtaláltam a bajait. Csak mind három IC-t kellett cserélnem,meg volt egy-két forrasztási hiba. Az a lényeg,hogy most már üzem szerűen üzemel,bár még teljesen nincs ki tesztelve,mert kicsi akkum volt amivel nem mertem 1A fölé menni,de nagyon meggyőző volt.
Még egyszer nagyon köszönöm,hogy segítettél!!
(#) Chipmunk1960 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Szia, Nem ehhez a kérdéskörhöz tartozik, de megépítettem a deszulfátor kapcsolást, kicsit kicombosítva, s most sikerült egy akksin letesztelnem. Mellékelve a képe. előtte napokig próbálkoztam sima töltővel, semmi A-t nem kívánt bekajálni... Szerintem több éve állt a raktárban, elkértem, mint veszélyes hulladékot, hogy tesztelhessek A "savat", vagy vizet kiöntöttem, mert 4V volt. De tiszta volt, a lemezeken sem látszott elváltozás. Öntöttem bele új savat, s feltettem a masinára, kb 2 napig ment, s szép lassan elkezdte felvenni a töltést. Most ott tartok, hogy sima töltővel, kb 15,2 V-ig felmegy a fesz s leesik 1,5-2 A közé. Nyilván a töltést azért nem vette előtte, mert a lemezek, leoxidálódtak, s szigeteltek. Az impulzus feltörte az oxid réteget, s elkezdett töltődni. Ja azt nem írtam persze az elektrolitszint nem látszott benne. Holnap fel tudom tenni egy nagyobb akkupackra, 24V targonca 2 fele bontva, shöntön oszcival nézve 80-100 A-es tüskéket produkál. Kíváncsi vagyok, vissza tudja -e hozni az élők sorába, mert még nagyon gyengusz.
(#) Picipityu hozzászólása Okt 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy AEG 1208 tipusú 12V-os rossz akksitöltőt, ha megtudom javítani akkor az enyém lehet, ha nem akkor kuka. Szétszedtem és a 12V-os kivezetése előtti utolsó tranzisztorig elmegy a 13,8V, aztán a töltőkivezetésen már csak 0,6V van. A tranzisztor két szélső lábán megvan a 13,8V, ebből gondolom, hogy odáig minden rendben van. Lehet ez a tranzisztor a hiba forrása, vagy valamit nem jól mérek?
Ez egy P75NF75 tranzisztor.
(#) uniman válasza Picipityu hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Hello! Akkut "akasztottál" már rá? Nem?...miért nem?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2017
(#) Picipityu hozzászólása Okt 28, 2017 /
 
Nem, mert úgy kaptam meg, hogy levágták róla a kivezetést. A csonkon mértem feszültséget és 0,6V volt. Egyből nekiálltam feltárni a problémát és idáig jutottam.
(#) erbe válasza Picipityu hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
P75NF75 FET. Ezek az akkutöltők csak akkor adnak ki a kimenetre töltőáramot, ha használható akkut akasztasz rá. Addig a FET zárva tart. Ettől függetlenül még lehet szakadt.
AEG 1208
"Protection against overcharging, short circuits, overheating and reverse polarity"
(#) Picipityu hozzászólása Okt 28, 2017 /
 
Oh!
Akkor holnap ott folytatom, hogy egy akksin is tesztelem.
Eddig csak "hagyományos" töltőkkel volt dolgom, elektronikusan vezéreltel még nem. Nincs tapasztalatom ezen a téren.
Addig is köszi mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2017
(#) sanyam71 hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni ebbe az automata akkumulátor töltöbe megépítettem és "tölt" de az első nekifutásnál a 7812 ugy fort, hogy kiéget - kicseréltem azóta az LM358-as mind a 3-om ledet müködteti de miért viszont a 7812 már nem forr
ja még egy kis probléma ha a nyitó kapcsoló be van kötve nem tölt csak ha kiforrasztom.
TIC126 helyett BT 151-800R használom 10A-es töltés miatt

Előre is köszönöm a segitségeteket!
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2017
(#) vargaf válasza sanyam71 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
A kérdésedhez jobb lett volna a kapcsolási rajzot mellékelni, nem a nyomtatott áramkör tervét. Aki segíteni akar fejtse vissza ebből? Ha segítséget kérsz a fontosabb adatokat add meg, ne rejtvényt tegyél fel.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2017
(#) Doky586 válasza sanyam71 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Mi az a .LAY file..?
Tegyél fel kapcsolási rajzot .PDF vagy .PNG formátumban..
(#) _BiG_ válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Sprint Layout formátum a ".lay".
A hozzá való viewert le lehet tölteni ingyen, sőt, van 6-os verzió magyarul.
(#) vargaf válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Ez mind szép és igaz, de ehhez a kérdéshez mégsem ez kellene, hanem a kapcsolási rajz.
(#) _BiG_ válasza vargaf hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Ezzel egyetértek, anélkül macerásabb... Meg nem tudni, hogy van-e eltérés a rajz, meg a nyák között.
(#) vargaf válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Én meg tudom nyitni, de nincs mihez viszonyítani a nyomtatott áramkört. Így senki sem tud segíteni, de az az érzésem, hogy a kérdést feltevőt ez nem érdekli, mert bár folyamatosan itt van, a 2 órája írt hozzászólásomra nem reagál.
(#) _BiG_ válasza sanyam71 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Egy hiányosság egyből szemet szúrt: a 7812 kimenetén nincs pufferkondenzátor.
(#) sanyam71 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Bocsi azt kihagytam ez egy módositót nyák viszont a rajz is a HE91/11 ujságban volna az eredeti.
Ezt ugy kaptam.
(#) kaqkk válasza sanyam71 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Az eredeti rajzon 17v os trafó szerepel a tieden 50v os a 7812 az 35v bemenőfeszültséget bír , szerinted miért izzott ? Ha jól sejtem cserélheted a trafót a két fesszabályzót a műveleti erősítőt és akkor működőképes lesz ..
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
(#) Bakman válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Miért kellene?
(#) _BiG_ válasza Bakman hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Nézd meg a stab adatlapját. Igaz, azon csak az szokott lenni, hogy "improves stability and transient response", de ez azt is takarja, hogy nehogy gerjedjen. Egy 100nF elég többnyire.
(#) vargaf válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Az Ő rajzán is 17 V transzformátor szerepel, a diódahíd 50 V 6 A!
(#) sanyam71 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
15vV-os trafóról ment, ami az egyenirányitás után 16,5 vV-on ment. A a tápfesz jó volt, és mégis forrt a 7812. Az egyenirányitó híidam 15aA/600vV.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Doky586 válasza sanyam71 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
15V~ trafó kb 20Vpp -t eredményez az egyenirányítás után.
(lehet már a műszered is megkerdült?)
(#) sanyam71 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
bBocsi, de a hálózatom 218vV, avagy ha a primer oldal kicsi, akkor a szekunder oldal se add ki többet.
230-240vV-os hálózaton biztos 20vV körül addna ki.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Doky586 válasza sanyam71 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Te írtad hogy 15V~ a többi már sima matematika...
(ha a mérés ellentmond a matematikának ott gond van)
Következő: »»   218 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem