Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   125 / 141
(#) oriza hozzászólása Nov 7, 2017 /
 
Sziasztok!
2 éves használat után elaludt az alábbi mennyezet lámpa. Kimértem: az alsó sorban balról a második LED szakadt. Ha rövidre zárom az ő kivételévem mindenki világít, persze élénkebben, mint korábban!
A panel mérete 19cm x 19cm, a LED 3 x 5mm, a nyák hátuljára fém lemezt ragasztottak.
Próba képen 220ohm/2W-os ellenállást kb. 1 percig bírtam a hibás LED-en tartani.
Hogyan lehetne javítani, lehet darabra ilyet kapni? Kínai piaci - semmilyen jelzés nincs semmin!
(#) RoliNyh válasza oriza hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Mérd meg az SMD LED méreteit, vagy jobban jársz ha leforrasztod, beviszed egy elektronikai szaküzletbe, megmutatod, és veszel néhányat tartalékba is. A hibásat kicseréled és "megy" tovább...

(De lehetőleg ne nagyon fogdosd üzem közben, mert kb 120V (vagy még több is) van rajta...)
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2017
(#) oriza válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Találtam egy helyet, ahol darabra is van: https://led.digitalsat.hu/5630_SMD_LED
(#) RoliNyh válasza oriza hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Mindenhol van darabra...
(#) oriza válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Hol tudsz még? Amit találtam itt van darabra.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2017
(#) wbt hozzászólása Nov 8, 2017 /
 
Turkáltam a hazai szabadalmak között és a "Graetz+ellenállás+kondi+sorbakötött sok LED a 230V-ra" fergeteges kapcsolás le van védve (2016-ban). Akkor most én ha így vezérlem a LED-jeimet (meg még vagy 200 millióan) akkor törvénysértést követek el? A "tegyünk SMD LED-eket a plexi lap élére és akkor az egész világít" is védelem alatt áll, szóval majd jön a jóember és elviszi a monitoromat?
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudom a google a barátom... és találtam is vagy 20 kapcsolást de rutin hiányaban nem tudom az alkatrészméreteket!
Tudnátok nekem javasolni 1 és 3 watt-os ledekhez kisméretű meghajtókapcsolást?
(#) Epu2 válasza wbt hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Nem követnek el törvénysértést, amig nem sajátjukként terjesztik a kapcsolást, csak a mennyezetre szögelik.
(#) Primary hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Rendeltem egy ehhez hasonló 12W-os RGBW PowerLED-et. Csodatáblázat.
4db PT4115-tel tervezem meghajtani.

A kérdés az, hogy milyen hűtést használjak hozzá?
(#) Wind-Storm hozzászólása Jan 14, 2018 /
 
Sziasztok!

Ebay-ről rendelt 5W-os (15-17V) MCOB LED panelhez Bővebben: Link kéne valamilyen kis helyen elférő kész meghajtó PCB.
GEL akkukról körülbelül 25V áll rendelkezésre tápfeszültségnek, úgy vélem töltés után is 30V alatt marad, nem mértem még.
A kisebb hőtermelés miatt lett 5W-os teljesítményű választva, kezdetnek csupán 1-2W-tal lenne meghatjva, de ez még változhat, lesz tartalék teljesítmény legalább.
Mit javasolnátok? Legrosszabb esetben megfelelne egy SMD IC is kevés alkatrészigénnyel, DIP átalakítással tudnék hozzá körítést forrasztani.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 15, 2018 / 1
 
PT4115 alapú meghajtó. Néhol készen kapható, legfeljebb az árambeállító ellenállást kell kicserélni.
Amit vettél, 260mA körül 5W, addig csökkented az áramot, amíg jól esik. Ez megteheted a dimmelő feszültséggel is.
(#) Wind-Storm válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Szia!
köszi!
Ez a típus nem csak PWM-mel, hanem feszültséggel is dimmelhető? Valamint mindkét esetben szaggatja a kimenetet?
(#) wbt hozzászólása Jan 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Nappali fény gépkocsihoz, 23mm-es lapon. Mekkora teljesítményű lehet ez? Sajnos meghalt az egész; 2-sorba, 4 csoportban. Gondolom kb. 6V/1.2A... A meghajtó PT4205, ami max 1.2A-t tud. Jól gondolhatom, hogy ez kb. 8W? A PT4205 / 4115 között mi a különbség? (én nem találtam semmit, de csak 4115 van itthon)
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018

8led.jpg
    
(#) nedudgi válasza wbt hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
A PT4205 pontosabb árambeállítást tesz lehetővé. (Ennyit vettem észre: 3% illetve 5%)
(#) RoliNyh válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 15, 2018 / 1
 
Idézem az adatlapot.: "Single pin on/off and brightness control using DC voltage or PWM"

Szerény angol tudásom szerint.:
Egyérintkezőn be / kikapcsolás, és fényerőszabályozás DC feszültség vagy PWM használatával.

A "kimeneti szaggatás" alatt nem teljesen értem mit takar a te értelmezésedben, de mivel ez egy PWM szabályozó (nem pedig disszipatív), egyértelmű, hogy mindkét esetben PWM -et kapsz a kimeneten.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018
(#) wbt válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Ah, efelett elsiklottam. Most mondjuk nem annyira vészes. Beraktam egy méregdrága 30W-osnak mondott 4-chip-es LED-et, az megy most 6V/1.27A-el, elméletileg akkor a meghajtóval ennyit tud, max. nem fog hamar (-abb) tönkremenni. Lehet, inkább túrnom kellene 2-3A-es meghajtót, mert így a PT csúcson jár. Köszi!
(#) Wind-Storm válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Kösz az idézést, igen, PWM-re gondoltam.
(#) Saggitarius válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Ha nem igazan akarsz epitgetni, akkor a szamodra olyasmi kellene mint a Texas TPS92550 modulja. Sajnos a kimeneti aram min 300mA es akkor csak 1 ellenallasra lenne szuksege meg egy tapszuro kondira es kesz. 350mA eseten meg csak a szurokondi kell, semmi mas. Kapcsolouzemu es 90-95% hatasfoku.
(#) nedudgi válasza Saggitarius hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Sajnos tényleg csak hasonló kellene a kollégának, az általa beszerzett LED 260mA körüli áramra lett méretezve.
(#) martin96 hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Létezik olyan led driver ami képes lenne akár 5A-t is adni egy lednek 12V-os betáp mellett?
(#) Kovidivi válasza martin96 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
5A 3V vagy 30V mellett? Egyáltalán nem mindegy...
(#) martin96 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
3 vagy 6v mellett. Sst40 ledről vagy xhp70.2-ről lenne szó. Attól függ hova kerülne majd.
Lehetőleg elég legyen pwm-el vezérelni, illetve ne keljen levegős forrasztó sem az összeszereléshez.
(#) Wind-Storm válasza Saggitarius hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Van az ajánlottból is kész megoldás. Bővebben: Link
Azért köszi!
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Ne felejtsd el, az áramérzékelő ellenállást le kell cserélni a panelon. A kondenzátort is ellenőrizd, bírja-e a tápot?
(#) Csupasz hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Sziasztok! Egy 30 éves, 1000W-os fejgépet kellene kiváltanom a színháztermünkben. Tudnátok-e valami konkrét típust ajánlani, vagy ha a házát felhasználom, érdemes-e LED-esre átalakítani? Milyenre?
(#) Gafly válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Ezeken gondolom már túl vagy.
(#) Csupasz válasza Gafly hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Persze, ezeket már nézegettem, más oldalakon is. Nem tudom, mennyire megbízhatóak. Van valami tapasztalata valakinek?
(#) nedudgi válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Annyira megbízható, amennyire hűteni tudod. Ha jóval a megengedett áram alatt járatod, és a réteghőmérsékletet kordában tartod, működhet.
A gond inkább optikailag jelentkezik. Az izzó pontszerű fényforrás, LED beépítése helyette izgalmas feladat lehet.
(#) forma3 hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Sziasztok!

LED meghajtó ügyben szeretnék segítséget kérni, olyan ic-re lenne szükségem, ami képes meghajtani 20-25db 2-3V nyitófeszű, darabonkénbt 700mA-es ledet, mikrokontrollerről kapott PWM-jellel arányos árammal.
Eddig erre a PT4115-öt találtam, ami kapható nálunk és megfizethető, de ebből kéne sok soros kör. Esetleg nem tud valaki ennél nagyobb feszültségű, jóval áramú, esetleg kicsit pontosabb meghajtót ami könnyen beszerezhető, és nem több ezer ft?

Köszi!
(#) nedudgi válasza forma3 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Szerintebb pontosabb meghajtót akkor érdemes használni, ha a LEDek is válogatva vannak.
Mivel éppen sörözök, egy ötlet merült fel: ha a bemenő feszültség stablizált, a meghajtó elé bekötött LED(ek) nyitófeszültségével meg lehetne növelni a tápfeszültséget? Így a PT4115 maximális tápfeszültségét nem léphetjük túl.
Következő: »»   125 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem