Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla lemezlejátszó
 
Témaindító: pinter18, idő: Jún 3, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Pityu9 válasza Nick_Z hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Üdv! Ha hangszedőről jó szerintem elnézted a tuchel bekötését, az egyértelmű, hogy a középső a föld, az egyik oldalon a 2 érintkező a hangszedő bal-jobb, a másik meg az erősítő bemenet bal-jobb. Ha halk volt a jel véletlenül a hangszedőre kötötted a jelet és a csatlakozó "áthallásán" keresztül hallgattad a műsort, ha jó volt, csak torz, lehet, hogy a pc túlvezérelte a bemenetet.
(#) Nick_Z válasza Pityu9 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Köszönöm!
Szereztem egy nem összetákolt kábelt, és így tényleg szól
Még valami, a tálca forgásának megállítására nincs valami tipp?
Végülis nem zavar, csak hát minek megy...
Köszönöm előre is, ha van valakinek tippje!
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) mustang74 hozzászólása Máj 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Tesla NZC 140 típ. lemezjátszóm aminek hiányzik a komplett karja.
Van-e esetleg valakinek elfekvőben? Lehet-e helyettesíteni más típusúval?
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2016
(#) Arrowcross hozzászólása Feb 7, 2017 /
 
Sziasztok! Hozzám került egy Tesla GZ711. Az elsődleges problémája az, hogy nem forgatja a tányért. A motor megy. Feszkót megkapja minden, végig méregettem. Úgy olvastam, hogy ez valami görgős meghajtású, nem szíjjas. Elképzelhető, hogy azzal lesz valami? Valaki már találkozott ezzel a hibával, ennél a típusnál?
A másik meg, hogy amikor bekapcsoltam a lámpája világított, viszont amint a fordulatszám kapcsolóját kapcsolgattam, akkor egy pattanás hallatszott a hangszóróból és kialudt az izzó. Pedig az megkapja a feszt és az izzó is jó még...
Köszönöm előre is a tippet, segítséget!
(#) Massawa válasza Arrowcross hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Vedd le a tányért és meglatod mi van ott. A fordulatszám kapcsolo egy mechanikus alkatrész nem tudom mi köze van a lámpahoz. (Legfeljebb kikapcsolja az egész cuccot ( már csak nagyon régi emlékeim vannak erröl meg hasonlo gramofonrol).
(#) Arrowcross válasza Massawa hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Köszönöm a tippet! Ez a része meg is oldódott! A görgő szorult kicsit, amit WD40-el feltámasztottam. Feltettem egy lemezt, viszont a hang nem a hangszóróból jön ki, hanem nagyon halkan szól a lejátszóból, akkor is, ha kihúzom a hangszórót...Ezt mi okozza?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) CHZ válasza Arrowcross hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Ha az erősítő jó, hangszedő hibája.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) Arrowcross hozzászólása Feb 9, 2017 /
 
Akkor cserélni kell komplett? Vagy meg lehet "hackelni" ?
(#) CHZ válasza Arrowcross hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Cserélni kell, ez kristály hangszedő, elöregszik.
(#) Arrowcross válasza CHZ hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat! Akkor keresek hozzá.
(#) jljaczka hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni egy TESLA NZC431 típusu lemezjátszó tűbeállítással kapcsolatban.
Sikerült egy ilyen lemezjátszóra szerttennem , de sajna nem tudom a kart beállítani lebegésre.
Vagy teljesen lefelé áll vagy ha a súlyt kifelé tekerem fölemelkedik és a lemezfölül kijön a dokkoló rész fölé. Nem tudom ebben a típusban van- e gyárilag vm. rúgó, vagy ellenfeszítő?
(#) Moderátor hozzászólása CT-3 hozzászólására (») Nov 9, 2017
 
Apróhirdetésbe való!
(#) CHZ hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Akkor itt nem lehet segíteni, ha alkatrészt keresne valaki!?
(#) CT-3 hozzászólása Nov 11, 2017 / 1
 
Akkor majd legközelebb az apróhirdetésben teszek közzé egy felújitásról képekkel illusztrált leirást,amiben "Uram bocsá" kerestem egy pick up-ot.
Egy topik egymás segitéséröl szól,hisz a felújitás szenvedélye hozza itt össze az embereket,teljesen normálisnak tartom,ha segitjük egymást alkatrészekkel.
Amugy imádom,ha kulturális sztrereótípíává redukálnak
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) CT-3 hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Most hoztak egy HC 07 1972-es lemezjátszót cefet állapotban.
Nekiálltam a felujitásnak.
Pick up nincs
Görgö csúnya,erösitö halott,potik betonig beállva.
Melózom rajta.
(#) CHZ válasza CT-3 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Névvel is vállalhatná aki töröltette hozzászólásod, zseniális ötlet volt.
(#) Zobrilo hozzászólása Ápr 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy Tesla nzc 130 tipusú gépem. Nos a tűje jó, minden működik, kivéve a lemeztálca. A sebességálitassal vannak gondok. A legkisebb fokozaton és a legnagyobbon egyszerűen megáll a forgás. Középálláson meg olyan mintha lassított felvételbe játszana. Szóval lassú. A mechanika rendben van elvileg, bár nem tudom, nem értek hozzá de nem látok semmi hibát benne. Átnéztem a táp részét, ott van két kondi ami mintha kifolyt volna.. Ezeket mindenképp cserélni szeretném. (500uf, 35v) Milyen kondival helyettesíthetők? Ezek nem polaritás érzékeny dolgok ha jól sejtem. Köszi ha tudtok segíteni.
(#) Massawa válasza Zobrilo hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Abban ha jol tudom hálozati motor van azaz nem kondenzátor hiba. Vedd ki a tányért pucold meg a tengelyt meg a perselyét is majd finom olajjal kend meg és rakd vissza. Lehet, hogy a szijat is cserélni kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) Gafly válasza Zobrilo hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
NZC 130
Ahogyan Massawa mester is írta, a tápkondenzátoroknak sok köze nincs a tányérforgatáshoz.
Fenti linken árulnak "kopó" alkatrészeket is (bár nem feltétlenül kell innen venni).
A két puffer kondenzátort bármelyik alkatrészboltban megkapod, olyan 50 HUF magasságában. Nem baj ha nagyobb. Igen, polaritás érzékeny, negatí oldalt szokás jelölni, csíkkal. Panelt nem rombold (szétégetés, fólia levállás, stb...) le, a csere közben.
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Szíjat...ebben ?
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Ezek szerint volt görgös hajtás is. Amire én emlékszem, abban szijhajtás volt fröccsöntött müanyag korongra.
De ha ilyen görgös, akkor a gumi közkereket kell cserélni.
(#) Zobrilo hozzászólása Ápr 1, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat. Görgős hajtása van, szíj nincs benne. Ma lesz időm jobban szétszedni hátha sikerül megtudni mi baja, annyi a gond csak, hogy ezt teljesen szétkell kapni, nem férhető hozzá a tányér görgő része felülről. A kondikra visszatérve mindenképp hengerkondi kell hozzá? Vagy megteszi a sima eletrolit amiből van egy tonna itthon. Kerestem már mindenhol hozzá service manualt, de egy darab sincs. Úgytűnik nem sok embernek volt ilyen lemezjátszója.
(#) CHZ válasza Zobrilo hozzászólására (») Ápr 1, 2018 / 1
 
Tányér finom forgatásával, felfelé húzva megtalálható az a pont, ahol levehető a tányér.
Ne szedd jobban szét, csak további hibákat csinálhatsz. Közlőkerék szokott megszorulni a tengelyén, vagy a gumi széle megkeményedett. Ezek tisztítása sokszor segít. Tányér belső peremét is tisztítsd meg alkohollal.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) Massawa válasza Zobrilo hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Hogyhogy ne férsz hozzá?. Le tudod venni a tányért? Ha igen, onnan látnod kéne.
Uniman kolléga képén is felülröl láthato.
S mint látom külföldre más chassisval is szállitották, vagy én emlékszem egy másik gramofonra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) Zobrilo hozzászólása Ápr 1, 2018 /
 
A képeken látható a görgő és a tálca. Nem lehet levenni csak ha az egészet kiszerelem. Legalábbis én nem látok csavart rajta.
(#) Zobrilo hozzászólása Ápr 1, 2018 /
 
Oké, sikerült leszedni köszönöm a tippet a finom forgatásról. Erre nem gondoltam. Na most akkor kipucolom és meglátjuk.
(#) Zobrilo hozzászólása Ápr 1, 2018 /
 
Nos igen, akkor ez görgő csere lesz. Addigis egykis sufni tuningal megoldottam a dolgot kis csepp pillanatragaszto korbe, befottes gumit rá ész működik is van tippetek honnan lehet ilyen görgőt szerezni, vagy esélytelen?
(#) CHZ válasza Zobrilo hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Ez nem jó megoldás, tegyél egy csavar a görgőbe és fúrógéppel megforgatva csiszold finoman körbe. Szerintem jó lesz.
(#) doktor válasza Zobrilo hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Amatőrboltban, kedden, és csütörtökön.
/Nekem , most nem jön be webes elérhetősége./

http://www.amatorbolt.hu/
(#) Zobrilo hozzászólása Ápr 2, 2018 /
 
A megoldás működött. Megy vele szépen halkan. De közve raájöttem hogy a motorja is szar. Nagyon erölködve megy. Elősször arra gondoltam hogy bele faragodhatott a gumi ami levált a hengerről, és ezért megy akadozva. De nem. A motor két tekercse rendesen megkapja a feszt, 100-110v mindkettőn. Szóvan nem az eletronika szar. Valszeg elkophatott, vagy nemtudom. Szóval félrerakom, és keresgélek valami bontott ugyanilyen típusú motor után. Apropo a kondik működnek, leadják és felveszik a feszt, csak a külső burkolat adta meg magát. Kár érte pedig jó lett volna egykis nosztalgia :S van csomó lemezem hozzá. Köszi a segítséget.
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem