Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   112 / 167
(#) winkleer hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Szisztok!

A DS1054Z kódolásáról írnátok pár dolgot? Pl van e buktatója, el lehet e vele cseszni a műszert? A garancia megmarad e? Vissza lehet e állítani eredeti állapotúra? Mit kell feltétlen tudni ha hozzákezdünk a hackelésnek?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
(#) Cinema válasza winkleer hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Én egy jól működő műszert nem "hekkelnék" meg.
A gyártó weboldalán is lehet erre vonatkozó javaslatot olvasni, vagy ott keresgélni.
DE, az internetről ismeretlen dolgot csinálni nagyon kockázatos.

Üdv!
(#) krisz69 hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Sziasztok meg érkezett az OWON szkopom. Eddig teljesen elégedett vagyok leváltja a kis DSO-138 at.Bővebben: Link
(#) nagym6 válasza winkleer hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Pár éve tökéletesen működött, garancia elveszik, tudtommal nem állítható vissza.
Amit nem tudok, a mai szériáknál nincs-e olyan változás, amiért baj lenne hack után a működéssel.
(#) winkleer válasza Cinema hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
A meghekkelés azért fontos számomra mert így egy komolyabb képességű műszerem lesz. Ha ezeket az opciókat megrendelem pénzért akkor már nem is annyira kedvező áru ez a szkóp. Ami még erre ösztönöz, hogy valójában ezek a képességek benne vannak a műszerben csak pénzért adják/ oldják fel...
Van egy Siglent foszforoszcilloszkópom ami pl alapból tudja az 500uV/div érzékenységet de ez csak 2 csatornás. A 4 csatorna nagyon drága lenne .
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Akinek még van hozzátenni valója kéérem ne tartsa magába!
(#) RoliNyh válasza winkleer hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Csak annyi, hogy a hekk után a garancia is ugrott, arra számolj, ha ez fontos számodra...
(#) winkleer válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Igen fontos a garancia. Így meggondolandó. Az is lehet, hogy generálok feloldó kódot elteszem aztán ha stabil a cucc egy ideje akkor oldom fel.
(#) Ge Lee válasza winkleer hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
És mit tud a hack-el amit anélkül nem? Csak mert szerintem anélkül is használhatónak kellene lennie úgy legalább 120MHz-ig. Nekem egy Siglent 1052DL-em van az is elmegy 130MHz-ig, egyedül az zavar hogy így 5ns/div a vége, nem lenne baj ha tudnám még tekerni 2ns/div-ig.
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Idézet:
„És mit tud a hack-el amit anélkül nem?”
Hullámforma felvétel, amit pl egy kompatibilis jelgenerátorra át lehet tölteni, így vissza tudod játszani.
UART/I2C/SPI trigger opciók.
24 Mpts memóriamélység.
Bővített trigger opciók.

Ezek az opciók teszik igazán naggyá az oszcilloszkópot. Konkrétan azért tudom, mert égbekiáltó szerencsével sikerült alapáron hozzájutnom egy ilyen szkóphoz úgy, hogy a cég megvette hivatalosan a bővítő opciókat is. Menet közben derült ki számukra, hogy arra, amire szánták, sokkal nagyobb tudású oszcilloszkóp kell, azt megvették, ezt meg eladták.
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Rengeteg plussz funkció. Persze kinek mire kell az oszcilloszkóp, én a millió funkció ellenére eladtam, nekem pont ezek nem kellenek, másikat vettem, ami másokban jobb. Ez inkább digitális dolgokban használható, arra nagyon jó, de arra ott a logikai analizátor. Oszcilloszkóp nekem jelalak minél részletesebb megjelenítésére kell, ebben gyenge. Vastag alapvonal, 8 bit felbontás, de még ezt sem használja ki, mert függőlegesen csak 200 pont jelenik meg, miközben kijelző 480 pixeles.
(#) winkleer válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
A 200 pixelen felül ami marad és nem jelenik meg az a belső offsetelésekhez kell. A kijelző 480 pixel függőleges felbontású ez meg azért jó vagy éppen kevés ha több sugarat akarsz egyszerre vizsgálni kellő részletességgel. Pl a 4 sugár nem is fér rá teljes felbontással hacsak nem egymásra vannak téve. Amúgy 480p ből lejönnek még a feliratoknak , paramétereknek szánt térrészek stb. Szóval egy ilyen árfekvésű szkóp mindig nagy kompromisszum.

Amugy a foszfor üzemmód nagy előnye, hála Istennek ehez nem kell hekk. A Siglentem-ben is ezt szeretem. Ott pl a vonal nem vastag és nem szőrös, eléggé kis zajú a függőleges erősítője. Alapban tudja az 500uV/divet.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) nagym6 válasza winkleer hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Idézet:
„azért jó vagy éppen kevés ha több sugarat akarsz egyszerre vizsgálni kellő részletességgel”
Több sugár esetén sincs jobb felbontás, egy bit akkor is 2 pixel mint egy sugár esetén, ha egy sugár fél képernyőn van, akkor is.
Régebbi -és mai- 8 bites OWON szkóp függőlegesen 10 raszter, egy raszter 25 pixel (pontosabban 50 pixel, de duplán, azaz 2 pixel jelenít meg egy bitet) így 250 bit fér el függőlegesen.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) Cinema válasza winkleer hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Komolyabb képességű szerintem nem lesz, hanem kétséges működésű.
-
Hasonló ez ahhoz, mikor az ember szoftvert frissít a számítógépén, aztán meg les, hogy ez, meg az, miért nem működik, holott eddig azzal minden rendben volt?!
Én most ezzel szívok, mármint a számítógéppel, úgyhogy lebeszéllek a szoftver-hekkelésről, frissítésről.

(Még a TV -ben is kikapcsoltam az automatikus frissítést, csatornakeresést, ne keresgéljen nekem, majd ha Én mondom, majd akkor.)

Üdv!
(#) Bakman válasza Cinema hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Idézet:
„Komolyabb képességű szerintem nem lesz, hanem kétséges működésű.”
Már megbocsáss, de ez egy nagy butaság. A vásárolt kódok is bizonyos algoritmus szerint generálódnak, ezt fejtették meg ügyes emberek. A kérdés csak az, hogy ez a kód honnan származik.
Idézet:
„Hasonló ez ahhoz, mikor az ember szoftvert frissít a számítógépén”
Nagyon nem. A kódokkal nem frissítesz semmit az oszcilloszkópon. A tudás benne van csak éppen a felhasználó nem fér hozzá. A garancia már más kérdés.
(#) Cinema válasza Bakman hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Persze, meg lehet vásárolni a kódot, vagy akár a Frissítő CD-lemezt a gyártótól és még garancia is marad, ez így rendben van.
Kérdés, hogy megéri-megvenni a plusz kódot, frissítést, vagy az egyel komolyabb műszerre váltás a jobb.
A tudás a számítógépben is benn van, csak nem mindegy a szoftver mit enged meg?!
Nekem mindegy, Én nem frissítek többet az biztos.

Üdv!
(#) Bakman válasza Cinema hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szinte az összes Rigol műszer ilyen. Alapárért alapgépet kapsz, pénzért, te magad, otthon, biztonságosan tudod okosítani. Ha veszel egy nagyobbat, abban is korlátozva van ez-az...
(#) szapcsika válasza Bakman hozzászólására (») Nov 5, 2017 / 1
 
Ez alapvető üzletpolitika, bár nem mondják ki. Sok sok software verzió frissítés után is működik az okosítás, ha nagyon akarnák, nyilván tudnák korlátozni. Sőt, bizonyos pletykák azt mondják, hogy ők maguk hozták nyilvánosságra a kód generálás algoritmusát.
Így viszont az amatőr megveszi az alapgépet olcsón, megokosítja és örül. A cég nem fogja okosítani, mert neki általában úgysem az alapgép kell, meg kell a garancia. Cserébe minden amatőr a Rigolról beszél és ha majd olyan helyzetben van, mellette is fog dönteni. Láttunk már ilyet sok más termék esetében is.
(#) Cinema válasza szapcsika hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Ez igaz, bár a Rigol azért drága, mert eldugta a "pluszt"?


Üdv!
(#) nagym6 válasza Cinema hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Nem szoftverfrissítésről van szó, hanem sok funkció benne van hardveresen, és szoftveresen, csak le van tiltva használatuk. A hack ezeket a tiltásokat oldja fel, működni fognak olyan funkciók, amik tervezetten is működnek tiltás feloldása után, ami vételár többlet befizetés esetén történik.
Kérdés, hogy esetleg a gyártó tesz ellene, és ami addig működött, azután nem fog. De mint visszább írták, gyanús, hogy a gyártó ezt így "szereti", nem tesz ellene. Ha utánaszámolnak, mennyivel több így az eladás, jobb ez így nekik.
(#) winkleer hozzászólása Nov 8, 2017 /
 
Sziasztok!

Kérdésem, hogy ez az 500uV-os bemeneti osztó állás mindenkinél "élesedik" a hekkelés után?
Valamint a szkóp zajáról írnátok? Mennyire zajos a bemeneti osztó? Az alapvonal mennyire széles/vékony?
(#) nagym6 válasza winkleer hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Enyémben élesedett, és vastagodott kb. 1cm vastagra 500uV-nál. Erre nem érdemes hajtani, más szkópoknál is majdnem ekkora a zaj 500uV-nál, nem nagyon használható, nehezen tigggerelhető.
Jutubon vannak videók, ott nézz utána, van 500uV vonal is némelyikben, már nem emlékszem melyikekben.
(#) Bakman válasza winkleer hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
(#) winkleer hozzászólása Nov 8, 2017 /
 
Köszönöm a sok hasznos információt!

Aki használ ilyen szkópot kérdezném, hogy mely és milyen plusz mérési /matematikai funkciókkal gazdagodik a hekkelés után a műszer? Nem a trigger plusz funkciókra gondolok hanem a matek részre.
Pl effektív érték számítás stb. A Siglentben sok benne van.
(#) Bakman válasza winkleer hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Ha tudsz szombatig várni, megnézem neked, már ha addig valaki nem jelentkezik.
(#) Bakman válasza winkleer hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Előbb is megtudhatod innen: Rigol. Az adatlapban és a használati utasításban azok a részek, amelyek opcióként szerepelnek, a bővítőcsomagok részei.
(#) helektro válasza winkleer hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
A DS1054Z-ben nincs a 500uV-os bementi osztó.
(#) nagym6 válasza helektro hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Enyémen volt, "felszabadítás" után. De olyan vastag zajcsík, hogy nekem használhatatlan volt.
(#) helektro válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Érdemes ezt olvasgatni: http://www.eevblog.com/forum/testgear/new-rigol-ds1054z-oscilloscope/
A DS10000Z sorozatban nincsennek fizikailag kialakítva a 500uV felbontáshoz szükséges dolgok, a funkció bekapcsolása a fórumon megjelent tapasztaltok szerint mérési hibát eredményez (a többi bementi szintnél is), így nem ajánlott bekapcsolni.
(#) winkleer hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Köszönet mindenkinek a támogatást és a sok hasznos tanácsot, információt!
(#) abacs hozzászólása Nov 12, 2017 / 1
 
Sziasztok Vélemény szeretnék kérni erről a készülékről DSO 138 2.4 .Használta már valaki?
Előre is köszönöm
Következő: »»   112 / 167
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem