Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   111 / 168
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
És azzal a szkóppal meddig tudsz FFT-zni? Nekem egy 50 megás Siglent-em van, azzal 250MHz-ig tudok nézelődni, de a beépített frekimérője is csak 200MHz-ig működik, felette már nem. Ami viszont érdekes hogy a kapcsolható szűrői meg szoftveresen 1,5GHz-ig állíthatók ha jól emlékszem.
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
A skála vége 500Mhz, eddig mér a szoftver. Az Y csatorna 100Mhz-es, de négyszögjeles felfutási sebesség mérésem szerint 170-180Mhz a vége, azaz a -3dB pont. Tehát ez határol, a 170Mhz spektrumjel kb. -3dB hibával ábrázolva, ennyivel kisebb.
Itt a nagyon jó eredmény a 12 bites felbontásnak köszönhető, és a szoftvere is nagyon jó lehet.
Van 14 bites pc-s szkópom is, az viszont eléggé gyengébb FFT-nél mint az OWON, biztosan ott a szoftver gyengébb.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Köszi. Az enyémnek valahol 130-140MHz körül van a -3dB-es pontja.
(#) berkesandor hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
Arduino programozással foglalkozom hobby szinten. Az arduino és különböző modulok közti kommunikáció ellenzőzéséhez, és felhúzó ellenállások nagyságának meghatározására szeretnék szkópot.
Mi az ami minimálisan nekem megfelelne ? (dso 150 ?)
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2017
(#) Bakman válasza berkesandor hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
A felhúzó ellenállásokat nem nagyon értem, mit is szeretnél velük. Egyébként pedig egy logikai analizátorral jobban járnál, ha csak a kommunikációt akarod ellenőrizni.
(#) berkesandor válasza Bakman hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
A felhúzóknál erre gondoltam: Bővebben: Link.
Nem csak a kommunikáció meglétére lennék kíváncsi, hanem a jelszintekre is.
(#) nagym6 válasza berkesandor hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
A DSO150 szkóp biztosan gyenge oda, 200KHz a határfrekvencia. I2C lehet 400KHz is meredek felfutással. Amit akarsz nézni, I2C szükséges felfutási sebességet, a meredek felfutást is lassúnak fogja ábrázolni. A szkópot nem ismerem, adatai alapján írom.
Leggyorsabb eltérítés 10us. Az általad linkelt oldalon 2.5us eltérítés beállítással láthatók a jelalakok.
(#) berkesandor válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Mi lenne az amit használni tudnék (paraméter és ár tekintetében)?
(#) nagym6 válasza berkesandor hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
A következő kategória legolcsóbb árat nézve a legolcsóbb 20e. Ft. körüli PC-s szkópok. Ezek 20MHz határfrekvenciásak, I2C jelek vizsgálatához jók. De pontosabba át kellene gondolni mire kell, mert ez a kategória is eléggé korlátozott. Pld. nálam van 16MHz SPI átvitel is, erre már a fenti 20MHz USB szkóp sem lenne jó. Még két fontos paraméter a max. mintavételi sebesség, és a jelfelvételi hossz, ami pld.: I2C, vagy más kód tárolásához, kielemzéséhez kellhet, tehát egy kódsorozat beleférjen.
Logikai analizátor? Legtöbb olcsó I2C, SPI protokollt visszafejti, kiírja számértékkel, nagy segítség.
(#) berkesandor válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Veszek egy logikai analizátort, van esetleg olyan bevált típus amit tudnál (tudnátok) ajánlani ?
(#) Hp41C válasza berkesandor hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
(#) kissi válasza berkesandor hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Szia!

Nekem ez nagyon megéri az árát !
Bővebben: Link
(#) RoliNyh válasza kissi hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Ha már itt tartunk, ez az analizátor vajon támogatja -e a TTL szintű RS232 soros kommunikáció megjeletítését? Nekem arra nem ártana egy eszköz, de a hasonlóakhoz általában csak az I2C meg az SPI van megadva... Mondjuk nem ártana még a CAN és a WIRE sem...
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) Hp41C válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Supported protocols
Ezenkívül magad is írhatsz hozzá dekódert.
(#) RoliNyh válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Na jó, de ez az eredeti verzióra vonatkozik elvileg, kérdés, hogy a kínai klónban is benne van ez mind?

(Még ha olyan nagy koponya lennék, hogy tudnék írni dekódert, de nem vagyok...)
(#) szapcsika válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Igen, mert csak a hardvert klónozzák, a szoftver ugyanaz. Gyakorlatilag az összes funkció a szoftverben van, maga a hardver meglehetősen primitív.
(#) RoliNyh válasza szapcsika hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Akkor igazad legyen, 1500 -ért még én is befizetek egyre...
(#) kissi válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Igen, nagyon jól használható ( nem 1500-at ér ! ) !
(#) Hp41C válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Vegyél hozzá csipeszes vezetéket is!
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) RoliNyh hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Mi a különbség a kettő között?
Logikai analizátor 1
Logikai analizátor 2
(#) baloghzoli1 válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Szia
1.A kontroller elött van védelem a 74lvc(lásd a rajzon),rosszul kivitelezett mérésnél ne a kontroller fuja ki az orrát
2.Nincs benne védelem csak kontroller
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017

logic-u.png
    
(#) Hp41C válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Nekem az első van, de nincs benne meghajtó. Működik vele a PWM Logic is.
(#) berkesandor válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Rendeltem egy ilyet: Bővebben: Link
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) RoliNyh válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Nem mintha annyira kellene védenem magamtól, de akkor elvileg a dobozos verzió jobb talán,
bár úgy látszik nem mindegyik mégsem.

Inkább az tűnt fel nekem, hogy míg a dobozos verzión szigorúan csak a 8 csatorna van, a panelesen hozzáférhető sokkal több kivezetés is. Kérdés felhasználhatóak -e egyáltalán valamire a plusz kivezetések, vagy csak jól mutató marketingfogás, és gyakorlati haszna amúgy sincs?
(#) usane válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Csipszes vezetéket hol lehet?
(#) Hp41C válasza usane hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Pl. ennek a listának az első két helyén.
Az első felhasználás előtt a vezetékre tettem egy szoros huzal hurkot, hogy a szálak szétágazása ne "rohanjon" el egyből a kábel másik végéig.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) kissi válasza usane hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
(#) Steven19 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Helló. Múlthéten pénteken megérkezett az új USB-s szkópom azóta tanulmányoztam a használatát és begyakoroltam az alapokat. Itt is van egy spektrum analizis mérés+ kétcsatorna mérése. Egy földelt emitteres alapkapcsolást mértem le egy kollégámnak. További szép napot.
Idézet:
„Hantek DSO3254A a vásárolt eszköz”
(#) nagym6 válasza Steven19 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Hiányolom a spektrumanalízis skálázását, főleg vízszintesen. Nem tudni mi mennyi.
(#) Steven19 válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Szerintem van, csak lehet nem kapcsoltam be vagy mert elfelejtettem vagy mert nem tudom hogy kell még.
Következő: »»   111 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem