Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 72
(#) elektroboy hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Köszönöm a hozzá szólásokat megmérem a feszt meg a fűtőbetét ellenállását ha kettő van benne!
(#) drtibi hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek hátha eltudom kerülni a szervizet.Philips Saeco Intelia gépről van szó.
A szivattyú adta meg magát pont vízkő mentesítés közben.Már tudom ,hogy nem kellet volna kiszedni a
főző egységet ebben az állapotban,de kivettem.Vissza állítottam alaphelyzetbe a főzőegységet de nem találkozott a fogaskerékkel.Próbálgattam illesztgetni,sikerült is eltalálni,de mégsem jó mert a zacc ürítő
tálca előre van billenve és ebben az állapotban áll meg és nem fojtatja tovább.Próbáltam ,hogy kiveszem a kfe-,az érzékelőket ki iktattam de így sem áll be .Kfe nélkül bekapcsolom lefut és service 4
jelenik meg.Remélem érthetően írtam le!Ha valaki tud kérem segítsen megoldani.
Köszönöm!
(#) vladcepes hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
Sziasztok! Tegnap kaptam ajándékba egy Delonghi Magnifica gépet,javításra szorul,mert olyat csinál bekapcsolás után hogy villog a két zöld led várva hogy melegíti a vizet,aztán kb 3-5 perc múlva a piros led is kigyúl. (Papírja szerint "szervizelő zárólapja nyitva van"
de nincs nyitva. Szerintetek hol kezdjem a hibát keresgélni?
Köszönöm a választ!
(#) kávészem válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Szia! Nagy valószínűséggel kazán főtőszál(ak) szakadás. Kb 20-30 e ftból meg is lesz. DE mérni, mérni... Üdv!
(#) vladcepes válasza kávészem hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Szia! Ezt pontosan hogy lehet kimérni? Azt olvastam hogy ebbe külön fűtőszálat nem lehet venni,egybe van a kazánnal.
UI: ha fűtőszál probléma,attol még nem kéne kinyomja a kávét?,csak esetleg hidegen?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2017
(#) vladcepes válasza kávészem hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Így mérjek? Találtam egy videót kb a 10 perctől mér.
Bővebben: Link
Az enyémnek más egy kicsit a kazánja. Meg ha jol látom középen a két szilikon csőbe van két hőérzékelő? vagy az micsoda?

kazan.jpg
    
(#) vargaf válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Az nem hőérzékelő hanem hőbiztosíték.
Hőbiztosíték
Azt ellenállás mérővel mérve zárlatnak kell lennie, ha nem az akkor kiolvadt, cserélni kell a megfelelő hőfokúra.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2017
(#) vladcepes válasza vargaf hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Köszönöm! Igen ezt akartam írni hőbiztosíték.
Lemértem ezek jók! Megmértem én is a fűtőszálat ahogy a fickó a videóba,ugyan az a jelenség. Nálam 167V ot mutatott a multi,és majd szálszakadással mérve nem csipog meg Ohm mérésen sem mutat semmit. Ez így biztos ez a baj? Kár hogy nem lehet külön cserélni benne fűtőszálat.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2017
(#) Kovidivi hozzászólása Okt 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Mit gondoltok erről: Elég ritkán van használva a kávégép (darálós), és látom, hogy a zacctárolóban penészedik a kávé. Van, hogy 2-3 hétig nem használja senki a gépet. Belül nem penészedhet ugyanígy a kávéőrlemény? Az elhasznált adag kiesik a zacctárolóba, de ha marad egy piciket darab a gépen belül, mondjuk a kitoló mechanikán, vagy a préselőn, akkor az is elkezd penészedni nem?
(#) kendre256 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
A naponta használt is tud láthatóan penészedni, ha nincs elég sűrűn takarítva. A meleg párás, gőzös környezet elősegíti a penészedést. A naponta használt kávéfőzőnk központi egysége mellé szóródik némi darált száraz kávé, egy idő után azon látni lehet a penészedést. Nyilván a darálóban is elkezd penészedni, de az olyan kicsi mértékű, hogy a következő darálás eltünteti. A kávéfőző bekapcsolásakori átmosás valamelyest tisztítja a mechanikát, napi használat esetén aránylag penészmentes lehet.
A penész iszonyat gyorsan tud fejlődni. (Egyszer egy restaurátor ismerős mondta, hogy megfelelő páratartalom mellett 10-20 óra alatt papírok teljesen meg tudnak penészedni.)
(#) Kovidivi válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Elég undorító. Akkor inkább leengedek egy kávét pluszban, az lemossa a penészt, a következő már elvileg "tiszta"...
(#) botesz válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
A jura pont ezért öblít indításkor és leállításkor is.Egyébként készült erről laboros teszt is youtube on fent van németül.Majd belinkelem.
(#) botesz válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
(#) Micum5 hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Sziasztok segitseget kernek.
Saeco incanto delux mahlwerk blockiert hibat irja es nem daral. Szetszedtem az egeszet mechanikailag minden rendben van.
Mi lehet a hiba?
(#) Gabcsi hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, ki milyen szilikon "zsirt" használ?
Ést hol szerzitek be?
Ezeket mind azért bátorkodom kérdezni mert vettem egy Saeco Incanto kv főzőt és olvasom a karbantartásánál szilikonozást.
Koszonettel:Gabcsi
(#) kendre256 válasza Gabcsi hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Én ilyet használok.
A "hivatalos" kenőzsír lágyabb, viszont nagyságrendekkel drágább (régebben 1-2000 Ft volt 5g, most meg ennyi..)
(#) Gabcsi válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Szia!
Az első linkeden, ilyet probálok beszerezni. De itt nem kapható (keszthely). De miért ilyen embertelen árért akarják adni A második link!
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) Ambavir hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Szép estét!
Jura S70
Többször produkálta, hogy dupla adag lefőzése után zacctartályba engedte a kávét.
Megoldva. Összes tömítés cserélve.
Viszont. Mikor megvettem az átmosás a kávékifolyón jött le.
Ma estétől, miután összeraktuk, csepptálcába folyik az öblítés.
Kávét szépen főz.
Ez az állapot vagy a korábbi a jó?
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Az átmosásnak a kifolyón kell jönnie.
(#) JZoli hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Sziasztok! A testvéremék kaptak (szerintem használtan) egy DeLonghi Magnifica S tipusú kávégépet. Maga a gép "rendesen" működik, viszont a kávé amit főz az inkább nevezhető teának mint kávénak. Ha a kávémennyiség állító tekerőt maximumra tesszük a kávé akkor is szinte áttetsző, csak kávé ízű víz lesz. A gép a kávét kb 4-5 másodpercig darálja, ami szerintem nagyon kevés.Hogyan lehetne több kávét adagolni a vízhez? Sajnos ezen a víz mennyisége nem szabályozható, csak kis pohár, vagy nagy pohár jelzés van a választógombok között. Lehet, hogy ezen van valamilyen programozási lehetőség?
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
De mégsem!
Viszont jól működik. Eleddig
Sehol semmi leesve. Akkor?
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
A leeresztő szelepen nem ereszti el a nyomást?Vedd ki a zaccfiókot ékeld ki a mikrokapcsolóját indítsd el és lámpával lesd hogy hol folyik el a víz...
(#) Pamacs7 hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Jura 500 nem darál. kazán fűt,vizet átnyomja,mindent rendbe csinál,daráló meg se mukkan. Alkatrésznek van egy másik,darálót,hátsó panelt átraktam,ugyan az a jelenség.Kezelő panel más,nem digitális azt nem tudtam próbálni.Azt írja ki,hogy töltsem fel kávéval.
(#) koki76 hozzászólása Nov 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Lenne egy Krups EA 8108B70-es kávégépem. Olyat csinál hogy a 4 led folyamatosan világít rajta, nem lehet vele csinálni semmit be sem kapcsol. A kis szám 8ast mutat. Tudnátok segíteni mi lehet a hiba?
(#) adamcseh12 hozzászólása Dec 1, 2017 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Saeco Odea Giro kávéfőzőm és az lenne a problémám, hogy elkezdi főzni a kávét, majd rövid idő után csak kb. víz jön belőle, üríti a pogácsát és a kazán kifolyó szelepen ami a KPE-be csatlakozik, onnan még elkezd dőlni a víz. Így kb. a beállított mennyiség fele lejön gyenge kávéként, a többi meg az alsó tálcán landol.

Nem tudom, hogy számít-e, de amit most cseréltem a KPE tömítések és a gőzölőnek a csapját, mert el volt repedve.

Segítséget előre is köszönöm.
Üdv Ádám
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Tisztítást, vizkőtelenitést kért, kapott.
Mostmár elöl öblít.
Mennyisége expresszónyi a csészében.
Imént probáltam: a csepptálcába is öblít.
S csepeg kávé után a kifolyó. Új tömítéseknél.
(#) gondoltam válasza drtibi hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Ugyanígy jártam !!!!
Már ismerem a 'kütty lelkivilágát. Az enyém már üzemel.
Ha még nem sikerült megoldanod, megoldás a mellékletben.

INTELIA.docx
    
(#) gondoltam válasza drtibi hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Mellékletben, a képen a nyilak nem találkoznak !!!!!!
Össze kell forgatni, és úgy összerakni.
(#) VIM válasza JZoli hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Szia! Az itt folyó párbeszédet olvastad már erről a gépről?
(#) JZoli válasza VIM hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Köszönöm! Elolvastam, de sajnos az én gondomon nem segít, mert a főmotorrl volt ott baj, nekem meg mindent endesen végigcsinál, de tea sűrűségű a lefőzött kávé, pedig a víz kivételével már minden maximumon van.
Következő: »»   28 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem