Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   159 / 196
(#) Thomas10100 hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Amúgy tényleg olyan a hang mintha a szobámban az 5.1-es hangszóróknál a mélynyomót kikapcsolnám. Valami van, de inkább nem ér semmit
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Vannak olyan fejegységek, nem is kevés, amik speciálisan kiemelik megszínezik a zenét, olyan druván emelnek és vágnak, hogy az emberi fület becsapják, viszont ez a hangzás tetszik az embernek. Sokan nem is tudják, hogy amit hallanak, az csak hazugság. Aztán jön egy átlagos fejegység, ami nem csinál ilyen durva kiemelést, hanem csak egy sima hangszínszabályó van benne, és csodálkoznak. Pedig ez lenne a valósabb hangzás.
Azt nem értem, hogyan lehet ennyire élesen kijelenteni, hogy vagy ez, vagy az a hibás, miközben felsoroltam egy 3. hibaforrást, és még rengeteg lehetséges, amit Te sem ismersz/nem tudsz/nem tudhatsz.
(#) Thomas10100 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Mivel egy nagyon kínai fejegységről van szó én ezért gondoltam hardveres gondra
Az tény hogy csak az előző fejegység után érdekes. Ha a pioneer nem lett volna akkor nem tűnne fel.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) Kovidivi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Nekem is van egy JVC minihifim. Olyan mélye van, nagyon szépen szól, főleg a hyperbass funkcióval. Ugyan az a hangrendszer másik erősítővel hajtva (TDA7294, JHL, bármi), nem úgy szól, nem ott emel ki, még hangszínszabályzóval sem. Egyszerűen nekem a JVC tetszik. Autós erősítőnél is addig variálgattam a potikat a készülék házon, míg meg nem kaptam a megfelelő duruzsoló mély hangzást mélyládához. Ez mind extra kívánság, ehhez megfelelő hardwer, software kell. A puritán hangzás túl egyszerű a mai zenékhez.
(#) Thomas10100 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Ja igen, a Kossuth meg Dankó rádióhoz megfelelő amúgy a mostani
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Idézet:
„Azt nem értem, hogyan lehet ennyire élesen kijelenteni”


Onnan, hogy figyelmesen olvasom, amit más ir. A kolléga irta, hogy minden hangforrás rossz rajta. Ezt egészen biztosan nem okozhatja valamelyik vacak kondi (amit ö cserélgetni szeretne). Ez a cucc igy sikerült, vagy nem szereti azokat a hangszorokat, vagy azokhoz korábban egy más erösitö volt kötve, esetleg a te általad is emlegetett nem lineáris dolgokkal, azaz teljesen más hangvilággal.
(#) Thomas10100 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Nem, csak egy sima Pioneer usb-s lejátszó volt rajta. Azzal sokkal jobb mély hangok voltak. És nem volt maxra állítva a mély hang kiemelés. Viszont a gyári Ford fejegység kb ilyen hangot adott mint most a kínai. A kondenzátorokat ajánlották, én a végfok IC-t cserélném, mert a TDA7388 kínai verziója van benne.
(#) Massawa válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Igy csak találgatni lehet, de sokkal nagyobb az esélye annak, hogy ennek más hangja van, mint a Pionak, de ezt kondicserével nem igen lehet elintézni.
Amugy a gyári Fordokban is elég nagy a különbség ha Sony egység van bennük, vagy csak a Ford saját márkája.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) Thomas10100 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Igen, a Sony gyári fejegység fényévekkel "szebb" hangzást ad.
Akkor lehet valami kisebb mélynyomót rakok be.
(#) game4812 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
20Hz-20kHz szinuszt lejátszva a fejegységekkel, a kimenetet kondenzátorokkal és ellenálásosztóval a hangkártyára kötve meg tudod mérni, hogy milyen jel jön ki az Androidosból és a Pioneerból. Megnézheted a TDA végfok előtti jelet is, ha arra gyanakszol, hogy az szól bele a hangképbe. Ezután a REW segítségével az androidos görbe alakját a Pioneerhoz hasonlóvá alakítod, így megkapod, hogy pl. 100Hz-nél kell emelni x Q-értékkel y dB-t. Ezután építesz egy hangszínszabályzót, ami ezt csinálja, vagy letöltesz (leírás) egy programot, amiben ezt be tudod állítani.
A hangszórók, az autó elrendezése, az akumulátorfeszültség változatlan, tehát ugyanazt a hangzást ki lehet hozni a rendszerből. Valószínűleg a Pioban van Loudness, és emiatt kis hangerőn akár 9-12dB-t is emelhet, míg nagyobb hangerőn ez csökken.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2017
(#) Thomas10100 válasza game4812 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget!

Az androidosban is van Loudness, de észre nem nagyon veszem amikor bekapcsolom
(#) Thomas10100 válasza game4812 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Kipróbáltam ezt a Viper androidos szoftot. Hát valamit javított, de nem az igazi.
Tökre olyan mintha 4.1-es rendszer lenne és a mélynyomó nem lenne bekötve. A házimozimnál is tudok adni mélyhangot az első és hátsó hangszórókra, de akkor az igazi ha a mélynyomó is be van kapcsolva
Szerintem veszek egy aktiv mélyládát a csomagtartóba, az lesz a tuti.
(#) game4812 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Ha nem ad a hangszórókimenetekre mély hangot, akkor lehet, hogy az RCA-kra sem, és akkor nem vagy előrébb, szóval mindenképpen próbáld ki a ládát, mielőtt megvennéd. Vagy mérd ki a fejegységet. Esetleg még olyan is lehet, hogy felcserélték a kimenetek +/--át az androidos fejegységen az egyik oldalon, így kioltják egymást a hangok, de az nem csak mély hangoknál jelentkezne, bár ott kifejezettebben.
(#) Thomas10100 válasza game4812 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Megnézem majd ezeket még. Nagyon sok segítséget kaptam!

Köszönöm!
(#) Flatlander hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Sziasztok

Jelenleg majdnem az egyik legnagyobb mnc erősítő van az autóban(vtype960).4 csatorna, ebből kettő hidalva a csomagtartóban lévő subot hajtja.A másik oldallal sztereoban az első szettet szeretném hajtani ami áll két ülés alatti hangszóróbol,közép és magassugárzóbol.Minden szép és jó,viszont van egy alap fújása az erősítőnek.Ugye ez valamilyen szinten természetes,de álló motornál engem zavar... leginkább a magasakból hallani.Kérdésem az lenne,lehet-e ezzel valamit kezdeni? ez minden erősítőnél így van,vagy csak mivel ez nem egy komolyabb erősítő azért van.Jelenleg így a fejről szólnak a közép és magasak,a mélynél pedig ugysem hallani ezt a fújást.Előre is köszönök bármiféle ötletet!
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2017
(#) Jax hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Lehet volt kérdés, de kb 2 percem van leírni a kérdésemet is, úgyhogy elnézést a türelmetlenségért!

Van egy 2 csatornás autós erősítőm (mosfet) természetesen kocsiba, és van rajta egy bandpass láda hídban. Viszont kaptam egy szubcsövet is a napokban. Kipróbáltam hogy a kocsiban egyedül a cső, bénán szól, de kíváncsi lennék, hogy együtt mire képesek.
Kinyírja az erősítőt, ha a 2 csatornára (Sztereo) külön-külön bekötöm a két hangfalat?
Bandpass láda: 300W/4Ohm, 12"
Szubcső: 250W/4Ohm, 12"
Erősítő: MNC hurricane, 2×100/1×200W (Áramfelvéte alapján hídban is kb 120W max volt a Bandpass ládával)
(nyomda festék legalábbis ezeket mutatja)

Válaszokat előre is köszönöm! Üdv: Jax!
(#) game4812 válasza Jax hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Szia! Nem lesz baja, eddig 4x tekesítményt adott le, most 2*1x lesz összesen.
(#) thunder77 hozzászólása Nov 20, 2017 /
 
Sziasztok, adot egy ground zero mk2 gzta 2.250. Külső tápról próbáltam eddig, nem kapcsol be csak pulzál a protect led. A végfetek jók. A táp lehet kevés vagy pedig félvezető zárlat okzhatja?
Előre is köszönöm az ötleteket.
(#) blasz válasza thunder77 hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Szia én is jártam igy.Kevés volt a külső táp.
(#) thunder77 válasza blasz hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Köszi, holnap akkor akkuval próbálkozom.
(#) Alex0502 hozzászólása Dec 14, 2017 /
 
Sziasztok, adott a képen látható 50 Wattos Somogyis autós erősítő. Ennek a gyári hangfala egy 2*2 Ohmos mélysugárzó volt.Ugye ebbe az egy sugárzóba ment mind a 4 kivezetés. Ez a tönkrement ehelyett szeretnék másikat. Ha két sugárzót szeretnék rákötni helyette, akkor mindegyiknek 4 ohmosnak kell lennie? És esetleg lehet valahogy , hídba kötni ezt az erősítőt hogy mégis egy hangszóróval meg lehessen oldani? Ha igen akkor melyik kivezetést kössem össze melyikkel és hány ohmos legyen az az egy mélysugárzó? Köszi!
(#) game4812 válasza Alex0502 hozzászólására (») Dec 15, 2017 / 1
 
Szia! A TA8220 adatlapja szerint nem hidalható. 2 Ohmos, vagy afeletti hangszórót tehetsz rá oldalanként.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2017
(#) Inhouse válasza Alex0502 hozzászólására (») Dec 15, 2017 / 1
 
Ha nagyjából ugyanazt a teljesítményt akarod elérni, akkor ugyanakkora terhelés kell, tehát 2*2ohm. Mivel ilyen kommersz hangszórót nem olyan könnyű találni, talán valami egyszerűbb, egyforma 4db 4ohm-ossal lehetne operálni. 2-2 párhuzamosan, így adódik a 2ohm, egy hangszórónak elég fele teljesítményűnek lennie és még a membránfelületed is a duplája lesz.
(#) EcoPityu válasza Alex0502 hozzászólására (») Dec 15, 2017 / 1
 
Bővebben: Link
Csak súgok!
Nekem nagyon bejött!
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2017
(#) Inhouse válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Ahha...ez tényleg jól néz ki...és jó árban is van. Nem is mutattad!
(#) Alex0502 válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Köszi mindenkinek, Eddig valóban ez a legjobb ötlet, egy a bajom, hogy ez egy szubcsőbe kellene nekem amin 25 cm a lyuk. Viszont órákat böngészve se találtam valami duplatekercsest, főleg nem ennyiért.. mert ugye elvből nem tehetek valami több tízezres hangszórót a pár ezres somogyira tehát ha valaki talál valamit azt szivesen fogadom ! Másnem marad a 20 centis meg a barkács
(#) Inhouse válasza Alex0502 hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Azért egy forgácslap keret nem akkora munka. Van dekopír fűrészed?
Azt viszont látod, hogy neked 2*2ohmos volt rajta, ez pedig 2*4ohmos. Az amúgy is kis erősítővel hajtott cucc leadott hangereje még kevesebb lesz, hacsak nem jobb legalább 3dB-el az érzékenysége ennek a hangszórónak a gyárihoz képest...meg tetszik neki majd a cső mérete...
(#) game4812 válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Annyira nagyon nem hiányzik az erősítőnek a 2 Ohm, adatlap szerint 26W 2 Ohmon, míg 19W 4-en, (THD 10% mindkét esetben) tehát 1,36dB különbségről van szó, azt meg, mivel Somogyi volt az alap, simán tudhatja az új hangszóró.
(#) Inhouse válasza game4812 hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Azért elég sok a ha...ebben a történetben. Szólni biztosan fog, más kérdés, hogy érdemes-e erre még ennyit is költeni...
(#) Alex0502 válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Igen itt valoban azt celoztam meg hogy 25 ezer volt anno az egesz.. es regota itt all rosszan tehat vagy olcson megcsinalom vagy kuka.. eddig valoban a dekopir + 20 centis a legjobb megoldas .
Következő: »»   159 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem