Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1247 / 1384
(#) sdrlab válasza usane hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Azt tudom, hogy használható, mert csináltam már vele pár nyákot..., csak meglepő volt a különbség, mikor a régit elővettem!
Majd ha megjön az új tekercs, kipróbálom a másik verziós előhívóval is...
(#) kaqkk válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Idézet:
„Gondolom nem a mostanában kapható kínai dry fóliát használtad.”
Nem , én csak ristont használtam , most terveztem hogy rendelek kínából fóliát ..
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
A Ristonnak elég jó ára van, de nem hiszem, hogy ez a különbség a végeredményen látszana.
Különbség csak az lehet, hogy azt egyszerűbb szárazon feltenni.
Na de ha rendelsz majd kiderül mi a helyzet.
(#) usane válasza niedziela hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Nem drága a Riston, csak nem lehet kis tételben rendelni.
És sajnos nem csak a Ristonnal van így, nézegettem más gyártót, ott is 300m a minimum rendelés. Csak a kínaiak szabdalják, meg az octamex, az octamex meg még drága is mellé.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) Alkotó hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
2016 februárjában vásároltam dry fóliát. Akkor kaptam kézhez, azt nem tudom kikor gyártották ezt megelőzően. Azóta a hűtőben pakolászom ide-oda, mert valaki azt mondta ott tovább használható marad. De mit jelent a tovább? Van ennek felhasználhatósági korlátja? Szép fekete fóliába van szorosan becsomagolva, ami még egy szintén fekete vastag nejlonzsákban is benne van. Így tárolom most már közel 20 hónapja.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
A hűtő csak nyáron kell mert a melegekben kb 25fok felett megdöglik a fólia , felpúposodik helyenként ...
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Ki tudnád ezt egészíteni annyival, hogy használható a meglévő fóliám vagy nem?
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Szerintem még használható de ezt csak a próba dönti el ..
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Köszönöm.
Tervezek próbákat, de annak egyébként is van néhány tesztelendő paramétere, tehát nem árt legalább néhány dolgot biztosra venni.
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Én vettem régebben két éve hűtőben tárolt fóliát ,és kb 1 év volt mire elfogyott ..
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Igaz csak közvetetten... de NYÁK készítés!

"Lötyögtetőt szeretnék csinálni, maratáshoz, előhíváshoz!
Azalap ötlet a szokásos egy billegő tálca, amire rá lehet tenni ( az én esetembe ) jol záró muanyag edényt ( hasznalaton kívüli tárolás miatt fontos)
Arra gondoltam hogy a fütőelemet a tálcába építem... de itt jön a "DE"
Gondolkozok a jó hőátadáson a tálca és az edény között. Homok jo lenne... de amikor rakom el a lötyögtetőt minden kiszóródik! Gondoltam a forróragasztóra hogy abbol plvasztok fel egy nagyobb adagot ráöntöm a tálcára majd belenyomom ( a beszilikonozott) edényt. miután kihül kiveszem... igy ott a lenyomat, csak nem tudom hogy a hőingadozást hogyan viselné meg a 40-50 fokot.

Ti mit javasoltok?
(#) bbalazs_ válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Samottpor es vizuveg. Ebbe beletenni az ellenallashuzalt, aztan ranyomni a talcat.
Nalam pakakent bevalt. A homersekletet beallithatod kisebbre is...

A melegragaszto nem jo, csak szobahon.

Esetleg egy kemcso, benne homok, abban a melegitohuzal, a nyakanal jol leszilozva, ez direktbe a lottybe? A talca tetejebol johetne ki a leszilozott lukbol a vezetek.
(#) niedziela válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Idézet:
„Ti mit javasoltok?”

Én azt hogy ez szép de felesleges szerkezet.
(#) kameleon2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Devi fűtőkábel és hőálló sziloplaszt (ez volt a legdrágább ami eszembe jutott ). DTIP18 18W/m. De használhatsz infrafilmet, Etherma huzalt vagy kávéfőző betétet is, vagy éppen Peltier modult. Elég nagy a választék.
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 17, 2017 / 2
 
Én a sósav hidrogénperoxid keveréket javasolnám egy perc lötyögtetést még törött kézzel is kibírsz . Nem kell tárolgatni sem , mindig frisset keversz ..
(#) mc-4 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
3 víz, 2 sósav, 1hidrogénperoxid
Kéz mellé egy kis víz, ha gyors lenne vagy sok gáz termelődne.
(#) jethro válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Így igaz ez nekem is működik kb 40 éve,vagy a langyos vízbe dobott vasklorid, fecskendővel áramoltatva nagyon gyors tud lenni.
De hát ha az embernek nincs gondja akkor csináljon magának.
(#) martin96 hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Elkezdtem én is ezt a vasalásos technikát. Nekem egész jól be is vált. Annyi feltétellel, hogy nekem vagy 15 percig kell vasalnom. Ha 5 perc után kezdeném maratni, akkor alámar egy cseppet, illetve hiányoznak részek.
Lötstopot lehet-e rávasalni? Az áramkör működését mennyire zavarná a vezetősávok közötti tonerpor?
(#) kaqkk válasza martin96 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
A lötstop az a forrasztómaszk ,hogyan vasalnád fel ha hőálló kell hogy legyen ?
(#) RoliNyh válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Szerintem ő arra gondol, hogy kinyomtatja a lötstopot is, és azt akarja a rézoldalra rávasalni.

Én még nem csináltam ilyet, de gyanítom, hogy a forrasztásnál összeolvadna a rajzolat, és nem biztos,
hogy megtartaná a geometriáját a forró ón miatt...
(#) martin96 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Igen erre gondoltam.
Gondoltam fekete nyák valamivel szebben néz ki, mint a jelenlegi kémiai ónozóval védett.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
(#) kaqkk válasza martin96 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Ha ez a célod , a legegyszerűbb ha beültetés és próba után lefújod festékkel a nyák alsó oldalát ...
(#) RoliNyh válasza martin96 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Áramkört nem hinném, hogy befolyásolná, de az előbb említett gond szerintem fennáll.
Amúgy ha csak védelem a cél, lehet kapni nyáklakkot, (biztos jó pénzért) viszont azzal csak alkatrészbeültetés után tudsz védeni, szóval forrasztómaszkot már nem tudsz vele csinálni...
(#) gulasoft válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Akvárium fűtő. A lényeg, hogy lögyögtetés közben folyamatosan folyadék alatt legyen. Az eleve úgy van kitalálva, hogy a kábele stűl a víz alatt legyen.
(#) Bakman válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Én a kábeles részét nem mertem a maratóba mártani.
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 22, 2017 /
 
Köszönöm a tippeket... de bem ilyen jellegre gondoltam! Lehet rosszul fogalmaztam!

Ugy szeretném valahogy megoldani hogy a fűtés fixen a billegő tálcán legyen Arra teszem rá vagy bele a maratószeres vagy az előhívószeres edényt...
Efektive fontos lenne a jo kontakt, vagy az alakfelvevőképesség, vagy pedig a maratószert kell fém ( teljesen sík alju edénybe) tárolni!
(#) niedziela válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Idézet:
„vagy pedig a maratószert kell fém ( teljesen sík alju edénybe) tárolni!”

Csak igy tovább ! Bal kezeddel mindig a jobb füledet érdemes megvakarni
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 23, 2017 /
 
Ugyugy.... ugy szoktam csinálni...

Jó tudom, nagyjából teljesen felesleges a lötyögtető! Csak döng bennem az alkotási vágy! És a többi projektjeim amik "futnak" azok most alkatrész hiány miatt állnak!
(#) Ge Lee válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Egyáltalán nem felesleges, nekem is van. Egy régi kiürült vastag falú jégkrémes műanyagdoboz, amivel odaállok a tűzhely elé, és a legkisebb lángja fölött kb. 20-25 centivel lötyögtetem addig az 5-6 percig amíg lemarja. Illetve melegíteni nem is kell addig, úgy 3-4 percig elég.
Még akkor is így csinálnám ha minden nap készítenék nyákot, de van hogy csak 3-4 havonta készül 1-2.
(#) niedziela válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 23, 2017 / 5
 
Idézet:
„Csak döng bennem az alkotási vágy!”

Akkor csinálj valami értelmeset.
Porszívózz össze, vidd le a szemetet....
Következő: »»   1247 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem