Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ZC-18 kazán
 
Témaindító: szabó valéria, idő: Feb 3, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 31
(#) uniman válasza joker89 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Az én 30 éves K18-asomban még "Cu" a kazánrész...azért az aluval is óvatosan kellene bánni. Bővebben: Link
"Alumíniumedényen lévő vízkövet szeretnénk eltávolítani, akkor használjunk borkősav telített oldatát "
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
(#) vision61 válasza joker89 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Kétlem. A tüzihorganyzás miatt nem láthatod a vörösréz színét.
(#) joker89 válasza uniman hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Csak azért mondtam ecetet, mert több helyen is azt olvastam. Mostmár azért kicsit jobban utánajárok. Köszönöm a figyelmeztetést.
(#) joker89 válasza vision61 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Ez eszembe se jutott..
(#) joker89 hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
Valakinek valami ötlete, hogy hogyan lehetne kíméletesen de hatásosan kitakarítani?!
(#) zolika60 válasza joker89 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Én kisavaznám a helyedben.
(#) joker89 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Ahogy túrom az internetet, foszfor,- citrom,- és ecetsavat javasolnak. A VGF-en 4-5%-os töménységben a két utóbbit, de fórumokon akár 20%.os ecetet is mondanak. Lehet megpróbálom a gyengébb verziót. Csak még lehet jó lenne eszkábálni valamit, amivel tudom benne forgatni az anyagot, ha nem sikerül felöntögetem meg kiborítom belőle. Megintcsak írták itt-ott, hogy savazás után nem árt valami lúggal semlegesíteni...ez játszik vagy elég tiszta vízzel jól átmosni?
(#) zolika60 válasza joker89 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Szerintem csak alaposan öblíts át. Felesleges lúgozni.
(#) joker89 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Rendben, köszönöm.
(#) VIM válasza joker89 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Bővebben: Link Szia! Talán ezt a szert lehet még használni erre a célra.
(#) joker89 válasza VIM hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Szia! Köszönöm az ötletet, megpróbálom beszerezni ezt is, aztán valamelyik majd csak segít ha végre eljutok odáig, hogy szétszedjem.
(#) Psztk34 hozzászólása Nov 24, 2017 /
 
Sziasztok, C-18-nal utankeringetés nem működött, csattanva állt le a fűtés, beleolvastam a fórumba. Ezekutan megnéztem a vezerlopanelt, az ellenálláson semmi nyom, de szakadás volt. Beiktattam helyette egy izzót, így rendben működik ha a kazán termosztatja állítja le, bár 50 fok környéken igy is sivitozva all le. Szobatermosztatrol viszont nem működik, de ez így normál ha jól olvastam.
Fentiek miatt gondoltam beruházok egy SZM vezerlopanelre. Abban kérem a segítségeteket, hogy a jelenlegi panel 3 vezetékkel (plusz test) csatlakozik a kazán alul levő fekete potijához (kazantermosztát beallitohoz) ezen az SZM panelen viszont csak kettő vezeték megy felé. Ezt a kettőt melyik pontjára kössem a fekete kapcsolónak?
(#) Psztk34 hozzászólása Nov 24, 2017 /
 
Ez az új
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2017
(#) Psztk34 hozzászólása Nov 24, 2017 /
 
Bár most hogy a panelt nézem, a bal oldali a fix, a másik pedig a tőle jobbra levő 1. vagy 2. lesz.
(#) joker89 válasza joker89 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Nem sikerült szerezni, RO 55 esetleg hasznalható? Azt írja foszforsav van benne.
(#) Gafly válasza joker89 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Azt még mindig nem értem, hogy miért kell savazni.
Meg azt sem, hogy miért kell ígéretem ellenére mégis hozzászólnom (csak nehéz megállni)
(#) petronas hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
sziasztok!
én most szerestem egy zc18 kazánt de a paneljával nem boldogulok...
lenne egy két alap elektonikai kérdésem hozzátok.(már nem az eredeti panel van benne, hanem valami másik asszem szmv2 talán ( ehez nem igazán értek)
Először is mire szolgál a panelon a retesz hely, és miért van átkötve?
A kázánon nem működik a sziattyú ezért megpróbáltam addig egy hagyományos izzóval helyettesíteni de nem világított a termosztát helyére kötöttem egy sima kapcsolót és úgy próbáltam de nem ment multival rámértem a csatlakozóra ahova a szivattyút kel kötni és mind a két szálon 220v ot mértem (ez elég különös) és állandóan (ha kapcsoltam a kazánt ha nem ) de a villanykörte még sem égett és ki se lőtte a körtét ..... nem tom mi lehet a problem ...
szemre a panel ép és nemlátható rajta égés nyom...
valakinek valami ötlet?
válaszotokat előre is köszönöm...
(#) vision61 válasza petronas hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szia!

Hogy a retesz helyére mit lehetne kötni, azt nem tudom, még soha nem követtem vissza a panelen. Eddig mindegyik így működött, "gyárilag" zárt állapotban.
Mielőtt tönkreteszed a panelt, próbáld ki a szivattyút közvetlenül a 230 V-ra kötve, hogy elindul-e. Ha nem, a végén találsz egy zárócsavart, azt kihajta forgasd meg a motor tengelyét. Ha hosszabb ideje nem volt használva, megszorulhat. Ezenkívül lehet a segédfázis kondenzátora is hibás, de maga a szivattyú is.
A hibás panelen sem fogsz látni semmit (esetleg a kiégett biztosítékot), a hibás tirisztor (vagy az újabbakon triak) nem szokott megégni.
A multiméter becsaphat, mert akár a motoron, vagy a panelen keresztül is mérhetsz vele 230 V-ot.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) kitartás válasza vision61 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
A retesz arra szolgálna, ha ugyan abba a kéménybe (tudom a zc kazán parapetes de ugyan ilyen kütyü hajtja a c18 at is)pl egy vízmelegítő is be van kötve, akkor a kazán addig nem indul amíg megy a vízmelegítő. A most futó vezérlők mif011 névre hallgatnak azokat egy kicsit ismerem.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) jointsilver36 hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy zc-18 -as kazánom.Az a probléma vele,hogy ha elindul a fűtés és leáll a keringetőszivattyú leáll és nem nyomatja tovább a vizet,így az fellforr.Mi ilyenkor a hiba? Köszi a válaszokat.
(#) Gafly válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Idézet:
„Az a probléma vele,hogy ha elindul a fűtés és leáll a keringetőszivattyú leáll és nem nyomatja tovább a vizet,így az fellforr.Mi ilyenkor a hiba?”


Sokáig ne próbálgasd, mert nem akarjuk a fejleményeket a hírekben olvasni...

Normális esetben csak akkor éghet a láng, ha megy a szivattyú.
Ha égve marad, akkor szerintem szét kell szedni az armatúrát.
Azt meg inkább bízd szerelőre...
(#) jointsilver36 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Nem marad égve a láng.Az lekapcsol.
(#) VIM válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Szia! Szerintem nincs utókeringés. Melyik elektronika van benne? Nem rég volt róla szó.
(#) Gafly válasza jointsilver36 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Idézet:
„hogy ha elindul a fűtés és leáll a keringetőszivattyú leáll és nem nyomatja tovább a vizet,így az fellforr.”

Ezt ebből honnan találjam ki, hogy a láng ég-e tovább vagy nem?
(#) vision61 válasza kitartás hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Köszönöm, gondoltam hogy valami egyéb reteszelésre használható.
(#) joker89 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
Azért mert magasabb hőfokon pici sistergés hallattszott mikor kapcsolt a termosztát és azt írták, hogy talán vízkő miatt lehet.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a kazán túl van a próbán, eddig üzemel hibamentesen.
(#) Gafly válasza joker89 hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Idézet:
„Azért mert magasabb hőfokon pici sistergés hallattszott mikor kapcsolt a termosztát és azt írták, hogy talán vízkő miatt lehet.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a kazán túl van a próbán, eddig üzemel hibamentesen.”

És a savazás gyógyította meg, amelyet úgy végeztél el, hogy...
(#) Dred87 hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Sziasztok! Kicseréltünk itthon egy mmg kazántermosztátot egy Fég-es c-18 tipusu készülékbe,mert a gázszerelőnk azt mondta,hogy tönkre ment ezért nem kapcsol ki a kazán. Csak szobatermosztáttal lehetett ki be kapcsolni,de egy idő után mig melegedett azzal sem. Csak fütött...Vettem ujat meg szobatermosztátot is ki lettek cserélve,de a hiba ugyanugy fenn áll. Valakinek ötlet?
(#) Gafly válasza Dred87 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Idézet:
„Kicseréltünk itthon egy mmg kazántermosztátot egy Fég-es c-18 tipusu készülékbe,mert a gázszerelőnk azt mondta,hogy tönkre ment ezért nem kapcsol ki a kazán.”

Ez szerintem nem így van, de nem értek hozzá...
Idézet:

Csak szobatermosztáttal lehetett ki be kapcsolni”

Jól beállított rendszernél nem kell tekergetni a kazántermosztátot (szerintem a szobatermosztátot sem, de van aki erre van rágerjedve). Normális esetben a szobatermosztát kapcsolgat. És mindkettő hatására kikapcsol. De nem értek hozzá...
Idézet:
„de egy idő után mig melegedett azzal sem. Csak fütött...”

Ez baj...
Idézet:
„Vettem ujat meg szobatermosztátot is ki lettek cserélve,de a hiba ugyanugy fenn áll.
Valakinek ötlet?”

Szerintem a sok cserélgetés közben elkötöttetek valamit. De nem értek hozzá (meg ennyi képből/vegyes felvágott, én nem tudom kitalálni a dolgokat)...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Ámbár, ha például az elektronikában meghalt a tirisztor, akkor akár...
Következő: »»   16 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem