Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Karakteres LCD-k meghajtása, vezérlése
Lapozás: OK   10 / 17
(#) don_peter válasza Bakman hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Igen, köszi. Közben rájöttem, hogy csinálta...
Akkor itt korlátozva vagyunk a 8karakter-hez.
Akkor ezt kell használjam..
Köszi.
(#) proba válasza don_peter hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Nem több IC van a panelen? Esetleg ha több IC-ből van összerakva akkor darabonként van 8 karaktered. Bár kötött helyen.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2015
(#) kaqkk válasza don_peter hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
(#) don_peter válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Köszi srácok, közben már megoldódott amit akartam: Bővebben: Link
(#) lalus hozzászólása Dec 1, 2015 /
 
Üdv! Lehet, hogy nem pont idevág és már valaki meg is válaszolta, de én keresgettem, viszont nem találtam itt a fórumon és a google-n sem egyértelmű választ! Kérlek segítsetek! Van egy RT1602C típusú 2x16 karakteres LCD kijelzőm, az érdekelne, hogy az említett modul HD44780 kompatibilis?

Konkrétan ezt szeretném vele megépíteni: Bővebben: Link

Az építő jellegű hozzászólásokat előre is köszönöm!

Üdv Urak!
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2015
(#) Bakman válasza lalus hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Igen, HD44780 kompatibilis.
(#) lalus válasza Bakman hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Köszönöm!!
(#) edison14 hozzászólása Jan 19, 2016 /
 
Sziasztok!

Gondom támadt egy 2x16 karakteres LCD kijelzővel. A készülő panelmérőm demo paneljében 5V-os kijelzőt használok 4 bites módban ahol a D0-D3 a GND-re van kötve. A gond az, hogy próbapanelen egy 3.3V-os kijelzővel szépen kiírja a szövegeket az LCD, de a demopanelemen csak az első sort írja ki. Nem tudom mi lehet a baja a kijelzőnek, pedig az adatlap szerinti címre (második sor első karaktere - 0x40) ugrok, de abba a sorba semmit nem ír ki. Valaki találkozott már hasonlóval? Vagy lehet a kijelző lesz rossz?
(#) proba válasza edison14 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Lehet mégiscsak a címzéssel lesz baj. Próbáld más címekkel is.
(#) kiborg válasza edison14 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A 3,3V-os kijelzőt bekötötted az 5V-os helyére? Biztos,hogy 5V az 5V?
Nézd meg, hogy HD44780 kompatibilis-e?
Ha igen,akkor esetleg az időzítésekkel lehet gond.
Jártam már úgy, hogy ami az egyiknek elég volt,az a másiknak nem(főként ez a kijelző törlése,HOME pozíció és a pozícionálásoknál volt megfigyelhető)
(#) edison14 válasza kiborg hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A 3.3V-os kijelzőt a próbapanelemen raktam össze, az 5V-os kijelző pedig a panelmérőm nyákján van. Mindent átmértem már, feszültséget és szakadást is, de minden rendben volt. Az időzítéseknél jóval nagyobb időket használok mint azt az adatlap írja tehát szerintem ezzel nem nagyon lehet gond.
(#) edison14 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Sikerült megcsinálni, mondjuk nem tudom hogy hogyan de jó lett. Köszi a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) kiborg válasza edison14 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
És mi volt a megoldás?
(#) edison14 válasza kiborg hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Az volt az érdekes, hogy ha hirtelen rányomtam a konnektort akkor megjelent a második sor is de amikor lassan akkor már nem. Ezután tettem egy 1 másodperces késleltetést az inicializálás elé és ekkor már jól inicializálta a kijelzőt. Tehát a táplálás nem tudott gyorsan stabilizálódni és ez szólhatott bele a kijelző rossz inicializálásába.
(#) kiborg válasza edison14 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Igen, ez lehet. A gyári adatlapban benne van, hogy tápfeszültség megjelenése és az inicializálás között kell idő az LCD-nek magához térni.
Bár azért 1sec nagyságrend az sok. Lehet szépen felezgetni és megtalálni a legrövidebb időt ami szükséges.
(#) edison14 válasza kiborg hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Jó oda az 1 másodperc mert közben fogok offsetet mérni.
(#) Szabi1 hozzászólása Aug 2, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy ilyen kijelzőm: Bővebben: Link a háttérvilágítás megvan, arduinora csatlakozva a hivatalos oldalon lévő kóddal nem tudom működésre bírni, nem ír ki semmit, miután az arduinot restartoltam picit világosabb a kijelző és annyi, nem ír ki semmit. Valami tippetek van, hogyan lehetne megjavítani?
(#) Kovidivi hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudja valaki, mi történik akkor, ha 5V-tal táplálom meg a 16x02-es LCD-m, de az adatvonalakon 3V3 lesz maximálisan? Jobban járok esetleg, ha beépítem az LCD hátulján levő helyre az ICL7660-at meg a környezetét, és 3.3V-ról hajtom?
Köszönöm.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Próba-szerencse, próbapanelen rakd össze. Valószínűleg a 3,3 V-ot már magasnak fogja érzékelni.
(#) jlazar válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Saját tapasztalat szerint simán meghajtja, de lehetőleg közel legyen a kijelző a procihoz, ha muszáj a kábel akkor rövid legyen és ne legyen a közelben DC motor, arra érzékeny.
(#) pipi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
nálam is működött, de javaslat hogy olvasni ne olvasd a kijelzőt, mert az lcd lehet magasabb szintet ad ki mint amit a proci bemenet elvisel, vagy kell szintillesztő...
(#) Blintux hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy 2x16-os LCD kijelzőm, ami remekül működik is, viszont öleteket szeretnék kérni, hogy hogyan lenne célszerű megvalósítani amit szeretnék:
Maximum 8 biten tárolt tárolt bináris számokat szeretnék rajta megjeleníteni, persze decimális formában.
Nézelődtem, olvasgattam, de úgy látom magával a kijelzővel ezt nem tudom megtenni.

Szerintem egy EEPROM végezhetné el a bináris szám átalakítását a kijelző számára.

Esetleg van más, egyszerűbb javaslatotok?
(#) proba válasza Blintux hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Ha LCD feltételezem valami processzor tud csak írni rá. Ha igen akkor az egész kérdés értelmét veszti. Egyszerű eszközökel csak nagyon nehezen tudsz rá írni, a processzorba meg csak néhány plusz sor a konvertálás.
(#) Blintux válasza proba hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Pontosítok kicsit az egyszerűség kedvvért:
Van 8 szál vezetékem, ami megfelel a 8 bitnek. Van áram: 1, Nincs áram: 0
Az most igazából mindegy is honnét jön ez a 8bit, lényeg hogy valami megoldással átalakítsam a bináris számot az LCD számára.
(#) kiborg válasza Blintux hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Szia!
Nem csak 8 vezetéked van egy HD44780 kompatibilis kijelző esetén.
Másrészt időzítéssel is foglalkozni kell.
Egyébként igen, megoldható a feladat EEPROMmal is, meg még relével is, meg ha nyomódombokat raksz a bemenetekre, de kérdés, hogy megéri-e a szenvedést és a bonyolítást. uC a legegyszerűbb megoldás.
Kérdés: honnan jön/miből keletkezik a 8bites bináris szám?
(#) icserny válasza Blintux hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
"Esetleg van más, egyszerűbb javaslatotok? "
Arduino Nano?
(#) Bakman válasza Blintux hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
BCD bemenetű, 7 szegmenses meghajtó IC, egy tokban.
(#) vargaf válasza Bakman hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
8 bit, bináris kódolás van, nem BCD bemenet.
(#) Bakman válasza vargaf hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Benéztem a kérdést.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2017
(#) proba válasza Bakman hozzászólására (») Nov 21, 2017 / 1
 
Szerintem a kérdező is. A 2*16 karakteres LCD általában egy HD44780 chip-es kijelző, annak meg ASC kódot kell küldeni. Ha nem az, akkor meg pontonként/szegmensenként vezérelni, így az egyszerű dekódolások felejtősek.
Következő: »»   10 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem