Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon
 
Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   9 / 29
(#) Tomi111 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Hát hirtelen ilyet tudtam szétszedés nélkül. A kulcsgomb alatti tényleg gyanús. Tuti rosszul áll, de miért más az alsók fénye? Nem csak a csatolt képen ilyen, élőben is ahogy forgattam a telefont, mindig ilyen. Nektek is más az oldalsó és alsó ledek színe? (majd megnézem a másik központét is)
(#) dehogyisnem hozzászólása Okt 6, 2017 /
 
Mondasz valamit. Rémlik mintha láttam volna kétféle ir IRledLED-del. Talán más a hullámhosszuk, hogy h ne zavarják egymást.
Talán, nem biztos...
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Tomi111 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Na úgy néz ki jó lett a központ. Nem teljesen korrekt a megoldás, de most jó, majd hosszú távon kiderül, hogy bírja. Néztem anyákon a ledek bekötését. Mindet egy-egy tranyó kapcsolja, 4051 vezérli a tranyókat, ahogy írtad. Mind a hét tranyó egyik lába közös ponton(testen), a 4 oldalsó led egyik lába is közös, majd egy ellenálláson megy a +5V-ra. A három alsó led is ugyanígy. Viszont a két ellenállás nem egyforma! Az oldalsóké 39 Ohm, az alsóké 150 Ohm. Ez miért lehet így, hisz gondolom egyszerre mindig csak egy világít? Na mindegy is. A 150 Ohmra tettem párhuzamosan egy 68 Ohmot és tökéletesen működik. Telefon kamerával nézve is kb azonos a fényük. Szerintem nem lesz vele gond. Próbálgattam, egyszer sem téveszt.
Üdv! Tomi
(#) dehogyisnem hozzászólása Okt 6, 2017 /
 
Nagy vagy! Gratulálok...
(#) dehogyisnem hozzászólása Okt 7, 2017 /
 
Szevasztok!

Igen tudom ez itt a kódfon topik.....de foglalkozik valaki közületek BPT-vel?
Tibor
(#) Napisten válasza dehogyisnem hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Szia Tibor,

Kezdek össze omlani...
Tudom, hogy Te már csináltál ilyet, de az is lehet hogy hallottál már olyanról aki látott olyat aki hallott ilyenről.
Adott egy codefon központ egy 16 lakásos társasházba szeretnénk a postásnak kódot adni.
Van pdf-em arról, hogy hogyan kell programozni, de nem sikerül...
Ezt szeretném beállítani: 40kulcs2112
Van reset kód is, a leírtak szerint próbáltam beállítani, kevés sikerrel.

Megkell adni ezt: "15 - Lakásszám ameddig a központ működik" ?
Vagy ezt: "5 - Max.lakásszám ameddig a kódzár ellenőrzi a tel. meglétét"?

Letudnád írni részletesen, hogy mit hogyan kell?

Nem gondolnám, hogy ez ennyire nehéz lenne...

Előre is köszi, Misi
(#) Tomi111 válasza Napisten hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Szia! Szerintem a 15-ös menüben a lakásszám, ameddig működik ez legyen 40( de többet is beírhatsz) ! A 5-ös menüpontban, ameddig ellenőrzi a tel. meglétét pedig legyen 16, ha ennyi lakás van most. Így működnie kellene.
(#) dehogyisnem válasza Napisten hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Szia!
A 15-ös programlépés itt nem játszik, vagy valószínűleg ha elállítod 40 alá akkor el fogja dobni a központ a bevitelt. ( bevallom nem probáltam ) hagyd gyári értéken.
Az 5-ös lépés adja meg azt az utolsó lakásszámot amit a központ felcsengetésnél figyelembe vesz.
Az e fölötti számokat nem nézi, innentől lehet kiadni kódokat illetve proxykat szabadon.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
(#) Wind-Storm hozzászólása Nov 29, 2017 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy a Codefon kaputelefonok ajtónyitó gombhoz menő kapcsán mekkora feszültség van nyitott állapotban, valamint rövidzárban mekkora áram folyik, illetve áramgenerátoros-e, már amennyiben mindegyik típusnál egyeznek ezek az értékek?
Saját tervezésű elektronikus kapcsolót terveznék táplálni róla ugyanis, ha úgy látom hogy ahhoz alkalmas lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2017
(#) Raziel hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
Sziasztok,

RFID-s Codefon van a társasházunknál és szeretnék csinálni 2-3 beléptető bilétát.
Természetesen a saját kódunkat tudom, van 125Khz-es programozóm is EM4305-ös a kulcstartó chipje.

Milyen kódolással vagy szekvenciával kell ráírni a kódot? vagy teljesen független a beléptető kódtól a kulcstartón tárol hexa ?

Köszi előre is
Árpi
(#) proba válasza Raziel hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Ott szerintem a bilétát kell megtanítani a központtal. Ahhoz meg nem kell programozó, maximum a masterkódja a központnak.
(#) Raziel hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
Ez írható kulcstartó és nincs mesterkódom mert lakó vagyok
(#) proba válasza Raziel hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Mondjuk a kérdésedre válasz lehet, amit a telepítésről tudok. A bilétát ismertetik fel a központtal. Több központtal is fel lehet ismertetni ugyan azt a bilétát. Valószínűleg csak megjegyzi a központ a számát, nem ír rá semmit. Ha így van nincs összefüggés a lakáskód és az RFID kód között, a központ rendeli össze a két értéket.
(#) dehogyisnem hozzászólása Jan 17, 2018 / 1
 
Szevasztok!
Proba válasza helyes. A kódnak nincs köze a kártyához. A központ a lakásszámhoz rendeli az RFID kódját. Az eepromot kielemezve ennek a módja még nekem sem világos eddig.
Raziel. A megközelítésed nem lesz jó!
Ha van már felprogramozott "bilétád" akkor másolnod kell ha többet akarsz. Ha nincs, akkor a lakásszámodra a központon kell felvinni egyet. A rogramozható RFID (ha minden igaz) nem hordoz sorozatszámot, ezért azt felprogramozni sem tudod a központra sem. Javítsatok ki ha tévedek. Ha már egy van akkor másolhatod a többit.
Tibor
(#) Raziel hozzászólása Jan 18, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat, a másolás egyszerű, de ezek szerint mindenképp fel kell vennem a kapcsolatot a közös képviselővel.
(#) lapar hozzászólása Jan 19, 2018 /
 
Sziasztok!
Vettem egylakást, a kaputel nem műxik (Codefon), előző tulaj nem elérhető.
A kapunál a szám beírásásra OFF-ot ír ki.
A beltéri belsejét lefotóztam.
A kaputelefonos emberke azt mondta, hogyha kp-i a hiba, akkor a lakszöv fizet, ha a lakás készülék, akkor én, 15 ropi. Annyi tanácsot adott, hogy a vezetékre mérve 13 V körüli fesz-t kell mérnem, ha nincs, akkor vezeték, ha van, akkor készülék hiba. Fesz van, 14,45 V. az egyik vezeték simán bemegy a készülék sorkapcsára, a másik egy továbbmenő vezeték.
Keresgéltem a neten, egy ilyen készülék belső panelljét 1000 Ft körül meg lehet venni, így sokallom a 15 ropit.
Gondolom, az hogy beteszem az új panelt, még nem fogja megoldani a dolgot, valahogy csatlakoztatni kell a rendszerhez.
Segítenétek valami megoldásban?

IMG_8442.JPG
    
(#) akeebaby válasza lapar hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Szia,

Ha jól látom akkor a fotón levő készülék az 5 sz. lakásnak van beállítva, az a te lakásszámod ?


Ha megveszed a panelt akkor kicseréled visszakötöd a polaritásnak megfelelően a vezetékeket és a link alapján az átkötésekkel beállítod a kívánt lakásszámot.

(jobb oldali fekete átkötések amik levehetők és a számozás lentről kezdődik, jelenleg egy egyes és egy négyes van rövid zárban, ami azt jelenti, hogy a készülék az 5 számra fog reagálni)

http://www.codefon.hu/kepek/codefon/leiras_2%20oldal.pdf

Ha elakadsz szólj..... ja és a vezetékek maradjanak úgy ahogyan kikötöd!!!
A továbbmenő is kell mert az a szomszédaid készülékéhez megy, ha nem kötöd be akkor elrontod a szomszédét is!! (Nagy eséllyel a régi MKT rendszer vezetékezése megmaradt.)
(#) lapar válasza akeebaby hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Igen, az 5-ös az enyém. Először azt hittem, rosszul látod. mert az 1., és a 3. van összekötve a jumperrel, de aztán belinkelt iromány alapján rájöttem,, hogy lesz 5-ös.
Ha kicserélem a panelt, akkor ezek szerint semmi teendőm nincs, jó lesz a régi kód, és a proxi?
Proxiból egyet kaptam, a kp. egység veszi a jelét, de arra is OFF a válsza.
(#) lapar válasza lapar hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Közben rájöttem, hogy amit találtam, az nem pont ilyen (nincs benne jumper) gondolom, az nem is jó
http://netker8.eu/EVKT_-_MKT_lakaskeszulek_panel
Tudnátok picit segíteni, hogy itt pesten hol kaphatnék?
Ha keresgélek, akkor a képen a nyákon látható E 649761 szám segíthet?
(#) user1914 válasza lapar hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Szevasz!
Link
Soroksári út elérhetőség alatt, vidd a fényképet a panelről.
Üdv. M.
(#) uniman válasza lapar hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Itt talán van: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2018
(#) dehogyisnem hozzászólása Jan 19, 2018 /
 
Hello lapar!
Mielőtt nagyon beleártod magad a dologba....polaritást nézted? Nem volt leszedve? Rosszul visszakötve? Bontó gombot lenyomva, a csengőbemenetet rövidrezárva megszólal?

Tibor
(#) proba válasza lapar hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Lehet valamelyik kaputelefonos boltban kapsz komplett készüléket 3-4 eFt-ért az minden hibát kizár, és lehet a boltos még a lakásszámod is beállítja. ( mondjuk azt a különálló panellel is elkövetheti egy magára adó bolt.)
Esetleg ha profi szétszerelő lettél, a szomszéd készülékét kihúzva, a tiéd az ő számára átkódolva, eldönthető hogy a központ, vagy te vagy a hunyó. Azt nem tudom, ha két készülék van ugyan azon a számon mit csinál, de valószínű úgy is kicsörögne nálad is, ergó a szomszédot sem kell zargatni vele.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2018
(#) lapar válasza uniman hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Köszönöm, ez pont jó, mert itt a 16.-ban lakom.
(#) lapar válasza dehogyisnem hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Nem néztem, illetve igen, de azt nem tudom, jó-e. Bár azt hiszem, rá volt írva a műanyagra a + , meg a -.
Ezt nem tudtam, hogymeg kell szólaljon, melyik bemenetre gondolsz, amibe kötve vannak a vazetékek, vagy a külön csengő bemenetre?
Mindenesetre köszönöm, ki fogom próbálni.
(#) dehogyisnem hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
A vonalbemenet melletti csatlakozó az egy ajtócsengő bemenet. Ha nem szólal meg akkor egyértelmű a dolog. Ha megszólal akkor még simán lehet hibás a panel...
Tibor
(#) dehogyisnem hozzászólása Feb 15, 2018 /
 
Szevasztok!
Túrtam kicsit egy proxy-s központ eeprom tartalmát. Megvan hogyan rendeli a proxy-t a lakásszámhoz. (Le kellett tiltani kettő proxy-t egy lakásról, úgy hogy ne kelljen az összes ahhoz tartozót törölni és visszaprogramozni.) Referenciaként a sajátomat kerestem meg. Ekkor vettem észre, hogy saját proxy-m hexa kódja "513E08" után ott van a lakásszám hexa értéke "FA". Ebben az esetben ugye 250. Nem erre szoktam általában programozni, de ezt a rendszert nem én telepítettem.
Arra itt nem volt mód, hogy variáljak, úgyhogy pontosabb részletekkel majd máskor.
Pld...mi van akkor ha véletlenül egy proxy-t kétszer próbálok felvinni, eltérő lakásszámra, ugyanarra a lakásszámra stb...
Bár elméletileg nem volna szabad...de hát ki tudja addig amíg bele nem fut egyszer.
Akkor majd egyszer csak. Ha valakit érdekel a téma jelezze....
Tibor
(#) dehogyisnem válasza dehogyisnem hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Szevasztok!
Rászántam egy kis időt a dologra. Helyesbítenem kell! Két helyre is felprogramoztam véletlenül a proxy-t ez zavart meg. Valójában a teljes karakterlánc: FA 00 00 513E08. Ebből az
(FA=250-es lakásszám) (00 00 egyedi azonosító, ezt még nem vágom, de ha módosítom akkor eldobja a proxy-t)(513E08 a sorozatszám hexa kódja, a sorozatszám 0005324296)

Csak a sorozatszám alapján, egyedi azonosító ismerete nélkül közvetlen eeprom programozással nem lehet kártyát felvinni. Másik beléptetőknél pld EE, EA standalone lehet.
Ha egy proxy két helyen is szerepel akkor az alacsonyabb lakásszámot veszi figyelembe, a nyitásnál.
Ha egy proxy kétszer is fel lett programozva egy számra (igen sikerült kilép-belép módszerrel) akkor két teljesen azonos bejegyzést csinál.
Ha a proxyt törlöm a központból (91-es programlépés) akkor az eepromot teleszemeteli, pld az (513E08) esetén a 08 a helyén marad.

Ha valaki tud valami komolyabb leírást az rfid protokolokról, ne fogja vissza magát...!
Meg ha valamit rosszul írtam akkor is!

Beszéltem
Tibor
(#) akeebaby válasza dehogyisnem hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Sziasztok !

Én korábban már teljesen szétboncoltam az eeprom tartalmát, van is egy leírásom arról de most a műhelyben van az anyag, szívesen megosztom később, ha van rá igény.

Én például már nem a központ menüjében programozom fel a kódokat a lakásokhoz, hanem az eepromot kiolvasom és gyorsban beírom az adatokat és feltöltöm a központra.
(Sokszor igénylik, hogy a régi más típusú központban megszokott kódokat vigyük át az új központra )

Véleményem szerint:
A kártyáknál megkülönböztetünk két azonosítót az egyik a kártya száma, ez egy decimális érték és ált. ráírják a kártyára is.
A másik érték viszont az amit a kártya valósan kiad magából amikor olvasod ez Hexadecimális és az első két tagja egy egyedi azonosító, a további tagok meg maga a kártya száma Hexában.

A proxyknak az első két HEXA tagja, az technikai szám lehet, ami valószínűleg azért kell mert millió számban ontják a gyárak a kártyákat és a kártya száma csak 8 jegyű, tehát X millió kártyánként újra kezdődik a sorozatszám, ami a világ méretét nézve nem egy nagy szám!!Az első két nulla az "vezető nulla" technikai szám és nem változik az első két HEXA érték függvényében.
Én nem találkoztam olyan kártyával még ahol az első két nulla más lenne.

A saját nyilvántartásom is így lett kialakítva (Lásd a fotót.).
A tábla első oszlopa a valós hexa érték amit a kártya kiad az olvasáskor és abból számítottan a következő oszlop az a kártya száma ami rá is van írva. Így tudok törölni egyetlen kártyát is és nem kell letörölni az összeset és visszaprogramozni a megmaradó kívánt kártyákat.
Némiképpen árnyalja a helyzetet, hogy az excel levágja az első "vezető nullákat" a Hexa értékről is.

Erről jut eszembe, ha valaki kedvet érez egy kis programozáshoz akkor összedobhatna egy Windows vagy lehet jobb lenne egy java vagy más platformfüggetlen kis programocska, amivel lehet módosítani a kaputelefon központ eeprom tartalmát.
Gondolok itt arra hogy a kapukódokat lehetne beírni a paramétereket beállítani.
Esetlegesen a Proxyk adatait rendezni ..... stb. stb .....
Betöltjük a lementett tartalmat és testre szabjuk, majd elmentjük, esetleg lehet igény néha a teljes lakáskód tábla véletlen számra lecserélésére, vagy a proxyk keresésére, esetleg újak felvételére, vagy az összes törlésére..... valami ilyesmi.....

Én ugyan megcsinálom Hexában és tudom mit hova kell tenni,viszont megírni nem tudom, de sokaknak jól jönne....

Proxy.png
    
(#) akeebaby hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Sziasztok !

Ha már témában vagyunk akkor, készítettem gyorsan egy EEPROM tartalom leírást, egyenlőre ennyi ment fejből meg egy mentett tartalom megtekintéséből, de megvannak a beállítások magyarázata is csak az a műhelyben van...

Beszéljen a kép helyettem
Következő: »»   9 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem